Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Várom a véleményeket :)

(#2) raskolnikoff válasza Cartman002 (#1) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Imádom a macskákat. Szegény megérdemli az igazi macskaéletet már. El is fogja felejteni hamar ha szeretik. Hány éves?

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3) rarri


rarri
senior tag

Ez nagyon aranyos írás. Tetszik. És a cica egy tünemény. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#4) Des1gnR válasza Cartman002 (#1) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szívszorító történet nekem bejött :B :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jó kis írás. :) :C
Tényleg egy füle van ? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Nem tudom hány éves lehet, annyi biztos, hogy több mint három, mert amikor 2005-ben először jártunk itt lakást nézni, ő már itt volt, és nem kölökmacskaként :)
Amúgy tényleg egy tünemény, és nagyon okos ;)

philoxenia igen, sajnos a jobb füle hiányzik :(

[ Szerkesztve ]

(#7) KrAt


KrAt
veterán

Nagyonjó írás :) Megható :B

(#8) djtoomi


djtoomi
addikt

Szegény cicc. :(
De most már jó kezekben van. :K :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#9) Cartman002 válasza djtoomi (#8) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Bizony, most már jó neki :)

(#10) tocsa


tocsa
senior tag

"Egy nagyon kedves, ám külsőleg zord, mindig fekete rocker cuccot viselő fiatalember"
:) :) :)

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#11) Bonyi96 válasza tocsa (#10) üzenetére


Bonyi96
csendes tag

Pont ilyeneket gondol egy cica :DD
De egyébként tényleg jó írás, én is nagyon bírom a macsekokat.

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#12) MarioAna


MarioAna
senior tag

Grat az íráshoz, jóffféle:D. Gyönyörű macsek:D. Én is macskapárti vagyok, nincs is annál jobb, amikor elkezded szeretgetni,ő meg dorombol :))

(#13) Solten


Solten
addikt

Helyes cica :K

Saor Alba

(#14) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó írás!
Nekünk is volt egy örökbefogadott macsekunk(közepes kutyányi gyönyörű dundi fekete kandúr :) ), ő is rettentő hálás volt a gondoskodásért. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üzenem a macseknak, hogy az a "külsőleg zord, mindig fekete rocker cuccot viselő fiatalember" nagybetűs EMBER.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Solten válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Solten
addikt

Így van :)

Saor Alba

(#17) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Köszönöm a dicséreteket, TUX nevében is (mert hogy ez a neve :D)
Nem gondoltam volna, hogy ilyen sikere lesz az írásomnak :B

(#18) hcl válasza Cartman002 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jópofa a macsek :-) Te meg türelmes lehetsz hogy semmit nem szóltál a géped lepisiléséért :-)
Barátnőmnek már nyomtam is a linket, imádja a macskákat :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Nyugdíjas válasza hcl (#18) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nálunk is aszonypajtás is olvasta egyből. :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20) pohár


pohár
félisten

Jaj de ari :)
Vannak még jó emberek :)
Én is szó nélkül befogadtam volna szegény cicust :B
Szép történet volt, gratula hozzá, és a cicchez is!! :)
Szegény cica jól megjárta :(
Nekünk most tavasszal lesz egy pár kiscicánk, remélem megmaradnak, és nem hullanak el meg vesznek el mint a többi :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#21) raskolnikoff válasza Bonyi96 (#11) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ilyen szempontból mondjuk eléggé kiszámíthatatlanok :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#22) raskolnikoff válasza hcl (#18) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nem bizti hogy az pisi volt...az nem olyan büdi mint a "másik"..na az a buké kéremszépen :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#23) Chesterfield válasza raskolnikoff (#22) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Szeretem a macsekokat én is, nem bírom ha valaki bántja őket :K
most is itt döglik egy rajtam :DDD

(#24) Ősember


Ősember
őstag

hozzánk is az elsö cica idetévedt a szomszédságbol, aztán hip hop csinált magának még egy párat, azota 4 macsek van :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#25) hcl válasza raskolnikoff (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:B :Y :Y :C

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Cartman002 válasza raskolnikoff (#22) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Erre nem is gondoltam, bár így utólag... elég büdi volt :DD
hcl azért szóltam neki, jó hideg vizes kézzel meglocsoltam, szegény lesett, hogy most mi van :) Nem is láttam utána egész délután, de az éhség nagy úr, úgyhogy este már itt toporzékolt az ajtóban :D

(#27) Cartman002 válasza Chesterfield (#23) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Én se, meg úgy összességében, miért kell egy állatot bántani? Ha valaki nem szereti őket, nem kell rájuk nézni, el kell kerülni. De nem megdobálni kővel. Én se szeretek minden állatot, mégse bántom őket. :Y

(#28) Thunderzolee

Olyan édes az a cicu. Kár, h szegénynel így elbánt a sors.
Még jó, h sokan szeretik a macskákat. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó az írás! Jó fej az a macsek! :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#30) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Terjesztem az igét! :DD

Sic Parvis Magna

(#31) Bici


Bici
félisten

Aranyos írás!
Lámlám, milyen jószívűek a rockerek! :D
Tiszta véletlen, hogy én is feketében járok, és nekem is van 4 db befogadott cicám. Szerencsére ők teljesen épek. Bár a legrégebbi kissé lelki beteg volt 1-2 évig, de a sok szeretet "felülírta" a rossz emlékeket.
Amúgy a feje a többi fiú macskával való verekedéstől sebes, nem a kövektől. A macska sose hagyná, hogy a fején találják, jóval gyorsabb ennél.
A kandúrom is nagyon rozzant állapotban jött haza minden nap amikor még volt mivel vagánykodnia, mivel kis testű cica volt, és a többiek agyon gyepálták, hiába etettük duplán, nem hízott. Az állatorvos mondta, hogy sajna el kell tőle venni ezt az örömöt, különben belehal a sebeibe. Azóta 6 kiló, és a környék legerősebb, és legszebb macskája. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Hát ez nagyon aranyos.. szegényke miket átélhetett. Én is fogadtam már be nem is egy macsekot, bár jelenleg egy sincs (levadászták őket valószínű :( ). Öröm olvasni, hogy vannak még állatbarátok :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#33) agent_k


agent_k
őstag

Jaj de aranyos írás. Szabad nekem is egy macskás történetet?

Nyáron elérkezett az idő, hogy kipakoljuk a fészer, disznóól, csirkeól együttest a feleségemmel. Nemrég költöztünk a házba erre a területre akkor jutottunk el.
A padláson a szalmában találtunk két kis macsekot, kb 1-1.5 hetesek lehettek. Persze abbahagytuk a pakolást, láttuk, hogy az anyuk is ott van, nem lehet őket megfogni, mert otthagyja őket örökre és elmegy. Aztán fel fel nézegettünk, de a kismacskák csak sírtak az anyjuk meg nézegette őket, de nem tett semmit. Vittünk kaját is anyjának megette aztán tovább állt. Biztos első szülése lehetett, jellemző, hogy az fiatal anyamacskák első alma nem sikerül mindig fényesen. Kellene egy öregebb macsek aki őt is tanítgatja mit kell tenni.
Nem nyújtom el a történetet, az lett a vége 2 nap folyamatos sírás után, hogy bevittük őket és én elkezdtem etetni, meg minden anyamacska szerepet ellátni. Még a hasukat is nekem kellett nedves vattával simogatni, hogy kakilni meg pisilni tudjanak. Tisztogatni őket egyebek. Éjszaka felkeltem hozzájuk 2 majd később 4 óránként etetni. Feleségem is nagyon megszerette őket és azóta is velünk vannak. Az ágyunkban alszanak és nagyon szeretjük egymást. Persze mindenki furcsán nézett ránk, hogy hát ezek csak szimpla cirmos házi macskák minek ezeket ennyire dédelgetni. De az, hogy én mentettem meg őket a biztos haláltól valahogy nagyon szoros köteléket kötött.

(#34) Cartman002 válasza 30z.Samu (#30) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Köszi :D

(#35) BloodRay válasza Bici (#31) üzenetére


BloodRay
veterán

Szegény. Bár valamit valamiért ugye... :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#36) Cartman002 válasza Bici (#31) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Láttam már másik macskával verekedni, de ezek mély, szabályos horpadások a koponyáján. Azok nem hinném hogy macskától származnának. Volt itt arról szó, hogy vegyük el tőle az "örömöt :D" de hát se füle se semmije az milyen lenne már :)

(#37) Cartman002 válasza agent_k (#33) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Nagyon jó ilyen történeteket hallani ;)

(#38) Bici válasza Cartman002 (#36) üzenetére


Bici
félisten

Mi sem szívesen tettük vele, de az élete múlott rajta.

Ha komolyabb horpdások vannak, akkor sem kővel dobták meg szerintem, hanem megverték inkább, sajnos... :(
Én 6-7 évesen láttam sokszor a szomszéd kamasz srácokat, hogy dobálják kővel a kutyákat, de főleg a macskákat. A nagyobb kutyákat néha sikerült eltalálniuk. A macskákat nagyon ritkán, akkor is csak az oldalán, vagy a fenekén, pedig jól céloztak, csak a macsek villámgyors, ha az életéről van szó. Kivétel, ha a cica nagyon bizalmas. Az én macskáimat sajna bárki tudná bántani, mert eszükbe sem jut, hogy az ember bánthatja őket. A legidősebb (a nagyi) is nagyon bizalmas, pedig neki fiatal lánycica korában kijutott a verésből. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) vtechun


vtechun
veterán

Szép macska. nekem is van :)

Itt vannak képek is, a cicc-ben a mostani alom található.

Anyámékhoz is jár a fekete szukához egy cirmos, annak a fején is van valami seb :(( Olyan sok gonosz ember van, de ha ez én macskámat bántaná valaki, hát nem lenne jó vége...

A kb. 2 éve elhalálozott cirmos cicánknak valami elmebeteg kilőtte a szemét légpuskával. Azt hittem, hogy verekedésben ment ki , de egyszer simogattam és a füle tövénél kitapíntottam, a golyót :(( Az is egy gyönyörű cica volt... Elütötte az autó...

[ Szerkesztve ]

(#40) drizzt1666


drizzt1666
tag

Köszi az írást, jó volt olvasni :C
Általában a zord külsejű rokkerekbe sokkal több érzés szorul :U

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#41) shtml


shtml
őstag

Tündéri a cica és öröm olvasni, hogy végre jóra fordult a sorsa.

Azt hiszem, lassan érik a kisebbik cicám eddigi másfél évének története, sajnos az is elég szomorú volt. Persze most már nem az, mert befogadtuk.:)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#42) TomiFiu


TomiFiu
tag

Imádom én is a cicákat. Aranyos lények és csak szeretni lehet őket. Aki másképpen tesz azzal tényleg van valami gond...

(#43) hcl válasza agent_k (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:C
Gratula, ez se semmi eset :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Cartman002 válasza Bici (#38) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Sajnos sokan nem szeretik a macskákat, és fel nem tudom fogni, hogy miért. Talán kisebbségi komplexusaikat akarják kimutatni azzal, hogy jól meggyepálnak egy gyengébbet. Itt viszont képbe jön az, amit vtechun ír, hogy légpuskával meg lett lőve szegény cica. Ez az ember vajon miért nem keresett más célpontot? Lövöldözzön üres piás üvegekre, az biztos van neki bőven. (Ja, hogy azt vissza lehet váltani...?)

(#45) hcl válasza Cartman002 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát de az hogy valaki nem szereti a macskákat, az nem jelenti azt hogy meg is akarja ölni...!
Anyám sem szereti a macskákat, mindig zavarja el őket a rokonoknál (mert perszá állandóan hozzá mennek simogatásért :DD :DDD :P ) de ez vicces, és nyilván nem gyilkolná le őket csak azért mert nem szereti őket.

Aki kínoz egy élőlényt az beteg (az állatok sem kínozzák egymást általában; na jó, pont a macska az egeret igen, de pl. egy oroszlán nem játszik a gazellával, "csak" megeszi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Jó írás, grat!
És tényleg jó, hogy vannak akik befogadják az ilyen állatokat, és megszépítik az életüket! :R
Ha nem egy kis lakásban laknánk, hanem kertes házban, biztos nekünk is több lenne két cicánál! :)

Az ivartalanítástól pedig ne sajnáld. Ez egyrészt a cicának is jó :K , mert nem verekszik a többi kandúrral, nem gyarapítja sebei számát (arról nem is beszélve hogy egy-egy ilyen verekedés során súlyosabb sérüléseket is szenvedhet, monduk elveszíti a fél szemét :( ) kevesebb fertőzést kaphat el, a másik pedig az, hogy mivel a cicák nemigen foglalkoznak a születésszabályozással, ez a gazdik felelőssége.

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#47) choosen


choosen
tag

Grat az íráshoz meg a macsekhez. Én a munkahelyemről vittem haza egy kis macseket nagyon szép cica lett amikor felnőtt.

Gyula

(#48) Cartman002 válasza hcl (#45) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Rosszul fogalmaztam :B
A macska-egér példa az azért más egy kicsit mert az a természet rendje.

(#49) Cartman002 válasza kai_sehmet (#46) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Megfontolandó, a fél füle már bánta szegénynek... :(

Amúgy úgy néz ki, hogy ideköltözött még egy macsek, egyenlőre neve még nincs, egy aranyos szürke cirmos kölök lánymacska kép

(#50) hcl válasza Cartman002 (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az, de egyedül ott lehet felfedezni ilyen "kínzás" jellegű dolgot (biztos van még de nem jut eszembe).
Embereknél sokkal gyakoribb (na igen és a macska meg is eszi az egeret, az ember pedig van hogy sokáig kínoz valamit ami él - gondolok emberre, állatra, növényre...)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.