Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gradilaci válasza jerry311 (#50) üzenetére


Gradilaci
tag

En egyszer, par eve meg egy masik cegnel, talan ket honapig huztam potos szerelvenyt. Jo hosszu volt az istenadta, az elejen ket metert nem tudtam egyenesen tolatni,volt, hogy a rampara kezzel toltuk ra a potot, mert meg mindig ott lennek, ha nem igy tettunk volna. Leakasztottam, aztan Krisztiannal kezzel ratoltuk. Vagy orral alltam ra es ugy. A forgozsamolyos, un. "hagyomanyos" pot a nyerges vagy a tandem utan remalom, de aki azt szokja meg, annak meg a nyerges az. Mint irtam, megszokas kerdese. A ketto otvozete volna az igazi, mivel a forgozyamolyost huzni jo, ugyanis szinte pontosan a gepes nyomvonalan megy, a nyergest meg tolni konnyebb...

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#52) jerry311 válasza Gradilaci (#51) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem vitatom, hogy megszokás kérdése. Azért gondolom, hogy nehezebb a forgózsámolyos, mert annak idején a C-s oktatóm is azt javasolta, ha E kategóriát szeretnék, akkor lehetőleg ne ilyet válasszak tanuló gépnek. Tippelem az oktatási tapasztalat alapján tudja már, hogy melyikkel mennyi időt kell gyakoroltatni egy sikeres vizsgához. :))

(#53) Carlo009


Carlo009
tag

Eszméletlen jó ez a napló!! Komolyan mondom,már nagyon hiányzik a következő rész!!
Teljes napló függő lettem,még a végén én is kérek egy kamiont és elmegyek sofőrnek!! :C
Ilyen naplót még nem írt sehol senki? Eddig ez senkinek nem jutott eszébe? Pedig roppant tanulságos és izgalmas. Másutt nem tudtok ilyen naplót? Gondolom,Gradilaci hazajutott most hétvégére és tud pihenni! Naplót akarok,naplót akarok....!!!!! :W

(#54) Gradilaci válasza Carlo009 (#53) üzenetére


Gradilaci
tag

Sziasztok! Koszonom ujra es ujra, tenyleg jol esik. Igen, otthon voltam a hetvegen, Nemetbol visszaforditottak, nem tudni miert, az aruval vissza kell menni Galantara, a gyarba. 4 auto rakott angolba, mindenkit visszahivtak. En Mosonmagyarovarig jutottam penteken, innen "stoppal" (egy kollegaval) hazamentem, nemreg jottem vissza busszal, holnap reggel megyek Galantara. Onnan?....Elvileg Anglia, de fene tudja, allitolag nem egyedi eset, hogy a Szlovakok megkeverednek, es mar volt, hogy pl. Spanyolbol hivtak vissza a kocsit. Vegul is nekem tok mindegy, a kilometer gyulik igy is meg ugy is... :K

Hogy masnak eszebe jutott-e a naploiras, nem tudom, eredetileg en is a csaladnak szantam, aztan ez lett belole...

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#55) fireproof válasza Gradilaci (#54) üzenetére


fireproof
őstag

Vigyázz magadra és további jó utat.

(#56) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Valaki felrakott egy linket egy másik kamionos naplóról. Talán a 11. rész fórumában. Aki "elkövette", kérem segítsen megtalálni!

(#57) gradilacine válasza potyautas (#56) üzenetére


gradilacine
csendes tag

A fiam üzeni: Talán?

(#58) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Elküldtem remélem odaért hozzád :C

(#59) eddie303 válasza Gradilaci (#54) üzenetére


eddie303
őstag

Bar semmit nem dokumentalodtam, es tiszta lamer fejjel kerdezem: Angliaba hogy mesz ki? Van autopalya kifele, vagy komp? Hogy fordul meg a ket menetirany ?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#60) gradilacine válasza eddie303 (#59) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Van komp, és van egy csalagút ,itt a föld alatti vonat halad.Itt megy át a csatornán,ahogy lejön a kompról már a bal oldali sávban kell mennie rögtön tovább.

(#61) Carlo009 válasza gradilacine (#60) üzenetére


Carlo009
tag

Szia! Azt mondják ott Doverben,aki kiszáll a kompról utána egy baromi nagy mesterséges emelkedőre megy fel. Utána ha átment,még van Útleveles és kontroll,de csak annak,akit kivesznek. Onnan van,aki az A2-esen megy egészen a Dartford tunel bejáratától nem messze hajt fel az M25-ös körgyűrűre.
Van,aki Dovertől az A20-M20-M26-M25 irányt válassza és az M25-ről vagy a 16-os kijárón megy felfelé az M40-esen Birmingham felé vagy az M25-ről a 21-es kijárón az M1-esen fel North-nak. Igaz az M40-esen is North-nak megy. Birminghamnál meg M42-es gyűrű van,van egy helyen fizetős is,de ki lehet kerülni. M42-es körgyűrűn mehet North-nak vagy Westnek az autó,M5-ösről North-nak és rá az M6 North felé. M6 csak felfelé Skócia felé!! Go!!! :R Visszafelé ugyenez,csak fordítva: mindig South-nak!! :R

(#62) Carlo009 válasza gradilacine (#57) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Olvastam ezt a kanadai blogot. Hát mit mondjak: nagyon távol áll tőlem az egész. Eleve a nyelvtudás hiánya,a messzeség az egész nemzeti intenditásuk. Lehet,hogy ha jártam volna ott,barátságosabb lenne,de így az egész egy rabszolgamunka,küzdelem,kisebbségérzés,hogy valaki Magyar és nem perfekt Angol vagy nem Amerikai. :O
Egyszóval ég és föld különbség van Laci barátunk és a Kanadai írók között.
Gradilacit már az első naplója után barátként,emberséges,becsületes íróként tekintettük. Meg is érdemli,olyan szellemben és olyan stílusban,emberien ír. Ezzel a kanadaiakat nem akarom én elítélni,de számomra az rideg. :U

Itt Európában,főleg a határok megnyílása után" Európai unio",nem kell megállni a határokon,nem kell vámolni,papirozni és aki,sűrűn kijár külföldre kamionnal,már szinte magáénak látja,érzi a vidéket(ismerősen tekint már a szélkerekekre,a Rasthoffokra,parkolókra,néhol már a sávokat is önkéntelenül tudja,hogy hol szűnik meg,hol kell átsorolnia....stb) :R Egyszóval már a vérében van a szakma.
Jó utat Laci! Jó gurit! Jó pihenést! :))

(#63) tothbe válasza gradilacine (#40) üzenetére


tothbe
addikt

asszem én is beneveznék, ha lehet. Remélem addigra már felszabadultabb leszek.
Kajának meg jöhet bármi, ha hús van benne. Akár süthetnénk szalonnát is. A kerti ubikból meg egy jó házi koviubi hozzá. :D

By(e) Tothbe

(#64) fireproof


fireproof
őstag

A következő naplórész kb mikorra várhatjuk?:)

(#65) gradilacine válasza fireproof (#64) üzenetére


gradilacine
csendes tag

tothbe:
Rendben beírtalak a többiek mellé a sorban,uborka lesz bőven az elültetett magok kikeltek.

A következő rész eleje már kész van,fényképekkel tűzdelve,csak a folytatásra kell várnom talán Calaisban sikerül megkapnom.

[ Szerkesztve ]

(#66) Carlo009


Carlo009
tag

Megtudnátok pontosan írni,hogy hol van Calaisnál és Párizsnál biztonságos fizető parkoló? :U

(#67) gradilacine válasza Carlo009 (#66) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Calaisi kamion parkoló honlapja itt van.

[ Szerkesztve ]

(#68) fireproof válasza gradilacine (#67) üzenetére


fireproof
őstag

Ahogy elnézem ezeket a képeket nem egy útszéli parkoló. :)

(#69) Carlo009 válasza gradilacine (#67) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Ez,amit mutatsz a Transmarc parkoló. Erről már meséltek,ez nem fizető.Lehet,hogy már az? Ott se sorompó,se őr nincs! Biztos ez az a marhabiztonságos parkoló? :W
Nem egy sofőrnek a gázolaját itt lopták el régebben.
A Párizsi fizető biztonságos parkoló hol van,légyszi kérdezd meg Lacitól és azt is,hogy ez az a Calaisi megbízható parkoló?? Köszi! :))

(#70) gradilacine válasza fireproof (#68) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Én még nem láttam, de szeretném, csak hallomásból tudom, hatalmas étterem mosási lehetőséggel,és internettel ellátott parkoló ez.Karácsony előtt az arra tartózkodó kamionokat itt gyűjtötték össze, és busszal hozták haza a sofőröket .A járatok papírjait itt is le lehet adni az irodájukban, ha a sofőr nem ér haza minden hónap 6-ig, így akkor is elszámolják neki a fuvart.De Laci erre biztos konkrét választ fog majd adni, tervei szerint 6-án reggel már odaér.

[ Szerkesztve ]

(#71) Carlo009 válasza gradilacine (#70) üzenetére


Carlo009
tag

Szia! Gyöngyösiéket nem ismeritek Előszálláson? Gyöngyösi Viki most 34 éves,Kecskeméten lakik.1976-1986-ig volt Előszálláson,10éves koráig. Régi ismerősöm. :U

(#72) gradilacine válasza Carlo009 (#71) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Szia! Nem ismerjük őket mi 2006-ban költöztünk ide. :U

[ Szerkesztve ]

(#73) potyautas válasza Carlo009 (#69) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Calaisban láttam egy olyan akciót, amikor elfogták a "tálibokat". Tehát vannak őrök. Igaz, nem a kamionokra vigyáznak, hanem arra, hogy a menekültek be ne jussanak az alagútba. Ettől persze még bejutnak havonta kb. ezren. Ha angol földre lépnek, lakhatást és az élelmezésükhöz szükséges pénzt kénytelen adni nekik az állam, amíg meg nem születik a kitoloncolási végzés.

(#74) gradilacine válasza Carlo009 (#69) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Megkérdezem, remélem ma beszélünk elvileg ott lesz és tájékoztatni foglak. Az oldal szerint az első óra ingyenes,onnantól fizetni kell .

[ Szerkesztve ]

(#75) Gradilaci válasza Carlo009 (#69) üzenetére


Gradilaci
tag

Szia! Igen, ez a Trans Marc parkolo, All4Truck, nagyon komoly zsilipes beleptetorendszerrel, szemelyre szolo kodkartyaval. Abszolute biztonsagos, nekunk ez van itt kijelolve, csak itt ejszakazhatunk Calaisban. Fizetos, gondolom nem is olcso. Van minden, net, etterem, bolt, uzemanyagkut. Egy orat lehet bent allni ingyen, utanna fizetos. Most elvileg holnap reggelig itt leszek. Udv. Laci

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#76) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Előzetes Calais-hoz

(#77) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Ezek még friss meleg ropogós képek!!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#78) Carlo009 válasza Gradilaci (#75) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Akkor tavaly óta sokat fejlődhetett ez a parkoló.Legalábbis,amit meséltek. Régebben nem volt itt szar se,nem,hogy zsiliprendszer meg őrök.
Arról volt híres mindig,hogy hétvégén egy fűszálat se lehetett leejteni,annyira dugig volt mindig,de azt hiszem most is így van. Ott a körforgalom túloldalán meg azt hiszem Cas&Carry áruház üzemel,ott szoktak söröket venni. Üdv! :C
Jó utat! Jó fuvarokat! Kellemes hétvégézéseket külföldön! :))

(#79) Gradilaci válasza Carlo009 (#78) üzenetére


Gradilaci
tag

Igy igaz, ez talan tavaly, vagy tavaly elott keszult el, ide kepletesen egy legy sem tud ugy bejutni, hogy ne vennek eszre. Biztonsagi szolgalat van, minden mozgas csak a sorszammal ellatott belepokartyaval tortenhet, zsilipes be es kiengedo kapuk vannak. Csinaltam par kepet rola, majd a nejem gondolom, felteszi. Kosz a jokivansagokat, reggel fel haromkor indulunk a Csalaguton at a szigetorszagba. Sziasztok.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#80) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Éppen most nézegettem a képeket, amit a barátom rakott fel a speyer-i gépmúzeumról. Legalább olyan érdekes, mint Sinsheim. A két város nincs is messze egymástól. Bár ez kamionos szempontból inkább hátrány, mint előny. Túlzás lenne egy út alatt mindkettőnél megállni.

[ Szerkesztve ]

(#81) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo utat :)

"There is nothing permanent except change"

(#82) fireproof válasza Gradilaci (#79) üzenetére


fireproof
őstag

További jó utat. :))

(#83) gradilacine


gradilacine
csendes tag

A következő rész elkészült, elfogadásra vár. :B

(#84) fireproof válasza gradilacine (#83) üzenetére


fireproof
őstag

ÚÚÚÚÚ had kapjuk meg még ma. :DDD

(#85) Gradilaci válasza fireproof (#84) üzenetére


Gradilaci
tag

2010.05.09 12:27-kor fog megjelenni.Türelem!! :C

gradilacine voltam

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#86) Carlo009 válasza Gradilaci (#85) üzenetére


Carlo009
tag

Hurrá!!!!!!!! Holnap fennt lesz az új rész!! :C Király!!! :C Már alig várom!!! :C
Akkor a F1 előtt már el is olvashatjuk! :R Ki is nyomtatom,édesanyám is olvassa. :B
Már alig várja ő is!!
Köszönjük! Jó utat! Jó pihenést! Sok szerencsét! :))

(#87) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Köszönet az újabb részért!
Örülök, hogy rendeződtek a dolgok...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#88) Gradilaci


Gradilaci
tag

Udv. mindenkinek! Ujra az oreg kontinensen vagyok, ejjel hajoztam vissza.Ma del korul indulok hazafele, Ujhartyanban vegzek elvileg kedden. Mint latom, holnap jelenik meg a folytatas, a nejem kitett magaert, bar egy-ket hiba maradt benne, nezzetek el neki-(unk).Remelem kellemes perceket szerzek igy is minden olvasonak. Tovabbi szep napot, es jo pihenest hetvegere! Laci.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#89) fireproof válasza Gradilaci (#88) üzenetére


fireproof
őstag

Az egy két hibáért pótol az, hogy rajtatok keresztül mi is bejárhatjuk európát. :B :R További jó utat.

(#90) Carlo009 válasza Gradilaci (#88) üzenetére


Carlo009
tag

Szia! Csak nem a Selad Air céghez viszed?

(#91) gradilacine válasza Carlo009 (#90) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Megkérdezem majd tőle, azt tudom, hogy zsugorfóliát visz.

(#92) Picco válasza Gradilaci (#85) üzenetére


Picco
addikt

mar csak 3 ora :DDD
nem unatkozom munka kozben....

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#93) gradilacine válasza Carlo009 (#90) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Megkérdeztem oda fog menni .Ráhibáztál !!!!!!!!! :C :C :R

(#94) cspetee


cspetee
csendes tag

Folytatás: 14.rész

(#95) Carlo009 válasza gradilacine (#93) üzenetére


Carlo009
tag

Szia! Mikori lerakó?
Ott van az M5-ös pálya mellett. Kimegy a kijárón,átmegy a pálya felett(de nem repülővel :DD )és utána mindjárt jobbra fordul.Utána a második behajtó jobbra.De a pályáról már látszik.Ipari park.
Ott a cégnél jobbra leparkol a kapu előtt,bejelentkezik az áruval,rendszám...stb.Aztán majd szólnak mikor mehet be.Ahogy bement a kapun,rögtön balra fordul,megkerüli az épületet és ott 3 rámpa van.Előtte megáll,megkeresi az irodát,Farkas Erikát ha épp ő van ott,megmondják,hogy 1-es 2-es vagy 3-as rampa. Rampára vagy jobbrol tolat rá,ami nehezebb(tükörből kell nézni) vagy megfordul előtte,de ahhoz nagyon meg kell törnie a pótkocsit(a vezetékek nagyon megfeszülnek,nem ajánlom),ha mégis megfordult,akkor balra rátolhat.(vigyázat:vasak válasszák el a rampákat). Azt hallottam ez a lerakodás ott.
Jó utat! Jó hétvégét! Kellemes pihenést! :))

(#96) gradilacine válasza Carlo009 (#95) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Köszönjük az értékes információt, ma már nem beszélünk majd holnap, így mikorra megy nem tudom .Ha válaszol értesítelek.

(#97) ittigen válasza gradilacine (#11) üzenetére


ittigen
csendes tag

Még, plusz egy fő, ha még mindig aktuális. :) :R

...hová ez a rohanás?

(#98) gradilacine válasza ittigen (#97) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Rendben még aktuális a dolog. Bográcsozni fogunk.Aki meggondolta magát, és szeretne még jelentkezni nyugodtan megteheti.

Még pár napig itthon leszek :C

[ Szerkesztve ]

(#99) Nahar válasza potyautas (#33) üzenetére


Nahar
tag

Potyautas, olvastam, hogy Te is megörökítetted, írásos, vagy elektronikus formában az utazásaidat. Ezt valahol el lehet olvasni?

http://csaba.try.hu

(#100) potyautas válasza Nahar (#99) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Teljes terjedelmében nem, de rövid részeket be szoktam rakni ide is. Most éppen a legújabb címlapos cikk is egy kamiontúra részlete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.