Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jó látni, hogy még két év után is tablet, azért ezt nem sok olcsóbb készülék mondhatja el magáról. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) szponzor válasza z0d1AK (#1) üzenetére


szponzor
senior tag

Ne is mondd! A Wayteq xPad-70-esem alig több, mint egy évesen szart be...a garancia már nem érvényes rá :W

(#3) Graphics válasza szponzor (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milett?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) robicheck


robicheck
csendes tag

Érdemes még ilyet venni használtan, vagy jobban megéri egy 25+ ezres tablet?
Jó volt olvasni a cikket amúgy! Itt mutatkozik meg az a tény, hogy érdemesebb "márkásabb" dolgokat venni.

[ Szerkesztve ]

(#5) szponzor válasza Graphics (#3) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem indul el, bootlogónál megáll. Ha frissítem a szoftvert, akkor megy rendesen, addig amíg le nem merül, utána szintén nem indul el, amíg nem frissítek szoftvert (és ilyenkor az összes progi elszáll, mehet mind vissza Titanium-os mentésből). Mondanom sem kell, hogy az akksikijelzés sincs a helyzet magaslatán. 66%-kal rakom le este, repülő üzemmód be, wi-fi ki, nincs futó program, másnap délben már nem kapcsolt be, pedig hozzá sem nyúltam. Az itteni topik halott, a Wayteq szerint pedig jön majd egy új szoftverfrissítés, ami megoldja a problémát, bár én ezt kötve hiszem. Amúgy dícséretes, hogy 2.2 után megkapta a 2.3-at és a 4.0-t is, de így használhatatlan.

Ha belegondolok, egy éve került kb. 40-be, most meg 55-ért lehetne hozatni külföldről Nexus 7-et. :W

[ Szerkesztve ]

(#6) lapa


lapa
veterán

mákod van a mapssal, nekem egzotikus városokban, kb. 10 percre az úticéltól szokott lerohadni. ez vagy belváros közepe, vagy a kimenő rész, ahol pont 23 autópálya kezdődik. bocs, ez moto defy, de froyo ugyanúgy. és olyankor akksilevevősen hal le.

terminál / ssh-ra mi a konkrét program? connectbot?

(#7) bambano válasza robicheck (#4) üzenetére


bambano
titán

Ez a hardver használtan szerintem sokkal jobb, mint bármelyik 25 ezres tablet.
A kérdés inkább az, hogy a 2.2-es androiddal ki tudsz-e békülni, vagy inkább kell egy 4.1-es az ócska lomon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) bambano válasza lapa (#6) üzenetére


bambano
titán

ebben elég nagyok az antennák, ezért jó az összes kommunikációs cucca. az akksit erről nem lehet levenni, úgyhogy bajban lennék :)

igen, connectbot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) szponzor válasza bambano (#7) üzenetére


szponzor
senior tag

CM-ből van már rá ICS és JB nightly.

(#10) bambano válasza szponzor (#9) üzenetére


bambano
titán

ezt most magyarul légyszíves :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Tim82 válasza bambano (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

CM = CyanogenMod, ICS = Ice Cream Sandwich (Android 4.1), JB = Jelly Bean (Android 4.2), "nightly" - nem teljesen kiforrott, "éjjelente" gyors hibajavításokkal frissülő, kísérletinek mondható ROM.

Amúgy maga a P1000 hivatalosan max. 2.3.6-ra frissíthető, de a szolgáltatói nemtörődömség miatt a szolgáltatófüggő Galaxy Tab-ek még ezt sem kapták meg, úgyhogy ott 2.2 a maximum.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12) bambano válasza Tim82 (#11) üzenetére


bambano
titán

tehát egy szolgáltatófüggő tabra nem hivatalosan fel lehet hekkelni egy 4.1-et?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Tim82 válasza bambano (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. A topikja: http://prohardver.hu/tema/re_samsung_galaxy_tab_a_tabletek_masik_utja/friss.html

Opera Miniről nem megy a linkelés.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) szponzor válasza Tim82 (#11) üzenetére


szponzor
senior tag

Ezt akartam mondani, csak a 4.0 az ICS és a 4.1-4.2 a JB.

bambano: fel lehet rá rakni, de a helyedben én ICS-csel próbálkoznék (CM9), vagyis nem csak próbálkoznék, mert konkrétan egy ilyet kellene csinálnom, de amíg nincs meg hozzá a töltő, addig nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#15) satyak


satyak
csendes tag

Nekem is két éve van meg a tabom. CM 9.1 (android 4.0.4) meg vagyok vele elégedve. Nekem két apró problémám van vele:

- Youtube alkalmazás néha kifagy (havonta kb egyszer), egy force close megoldja
- gyári böngészőben nem lehet beállítani hogy ne kapcsolja le a kijelző fényerejét egy idő után

Ezen a két apróságon kívül teljesen rendben van, gondolkoztam Nexus 7-re cserélni de amire használom azt tudja (web, email, youtube, néha idegmadárűr) szóval marad. :)

Akit érdekel a CM: http://get.cm/?device=p1
Itt lehet "megtekinteni a kínálatot" illetve az XDA developers fórumára is érdemes felnézni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Tim82 válasza szponzor (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elírtam, my bad. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) _Oscar válasza robicheck (#4) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Ha jó állapotút találsz simán megéri megvenni inkább egy ilyet, mint egy új bóvlit.
Mindnek van valami nyűgje.

A kijelzője katasztrófa az összes 20-30 körüli tabnak. Mellé sokszor nincs hivatalosan market. (Tudom, hogy meg lehet oldani, de a frissen boltban vett motyómat, nehogy már heftölni kelljen hogy tudjam használni). Wifi sem mindig elég érzékeny. Szoftveres terméktámogatásról, hibajavításról ne is álmodj. Folytathatnám a felsorolást napestig.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#19) Mazsika


Mazsika
őstag

nekem is ilyen tabom van kb 4-5 hónapja, gépet azóta ritkán kapcsolom be... nagyon szeretem, én "romfüggő" vagyok általában a legújabb cm van fent, a 4.1.2 nagyon szépen fut rajta, havonta egyszer van egy nagyobbacska fagyás (újraindul a tab) de amúgy tökéletes!

Dáccsika

(#20) Sztif


Sztif
aktív tag

Én tudok egy helyet ahol kicsivel több mint 60 ezerért lehet kapni újat. Jó kis teszt, 2év után is szó nélkül teszi a dolgát.

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#21) tvamos


tvamos
nagyúr

Koszi a cikket, nagyon tetszett, orommel olvastam!
Most veszem a 4. tabletem, de ez mar -azt hiszem- markas lesz. (Asus-Google... az markas?)
Remelem, ket ev mulva en is ilyen elegedett leszek!
(A b/c-re akarom hasznalni.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22) #19617792 válasza tvamos (#21) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez a 7"-os Tab is jó lenne, de mivel nem igazán frissítik már. meg kifutott széria ezért valami újat. a Nexus 7 kitűnő választás. jó hardver, jó burkolat, megfelelő szoftver, és mivel Google Nexus ezért kapni fog frissítést egy jóideig.

(#23) rankesz


rankesz
veterán

bambano, és is melegen ajánlom a(z unofficial) szoftverfrissítést, meg fog táltosodni a Tab-od!

[link]

(#24) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jó cikk. Grat! :C

Amikor meglesz a Nexus 10 kérlek írj majd róla is!
De ne 2 év után! ;)

(#25) szponzor válasza rankesz (#23) üzenetére


szponzor
senior tag

Én is most csináltam egy ilyen Galaxy Tab-et. Kapott egy CM10 nightly-t, hát ég és föld. A project butter is dob rajta, de sokkal szebb és jobb, mint a 2.2. Megéri lecserélni, bár az egyik pillanatban azt hittem, hogy tégla lett belőle, de nem olyan nehéz felflashelni rá a CM-et.

(#26) mycso válasza szponzor (#25) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azért elég nehéz belőle téglát csinálni, pedig találkoztam már 1-2 elég reménytelen esetekkel... :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27) szponzor válasza mycso (#26) üzenetére


szponzor
senior tag

Rossz kernel-t szedtem le hozzá :W Nem GB-hez valót, hanem még FroYo-s kernel-t. Samsung felirat felvillan egy pillanatra és se kép se hang, kikapcsol...aztán 10 másodpercig nyomtam a hangerő le + bekapcs gombot, utána 10 másodpercig csak a bekapcsot és download módba lépett és kezdtem mindent elölről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.