Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kutga válasza MarQs (#50) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Kaptam egy refundot ebay eladótól és most az összeg ott csücsül a Paypal Accountomban. Hogy tudnám azt visszautalni az OTP-s számlaszámomra?

Let the Zone take me if I am.

(#52) Melack válasza kutga (#51) üzenetére


Melack
veterán

My Account - Withdraw - előtte vedd fel a kártyádat, és már indulhat is a móka. Elviekben 2-3 munkanap, mire kiér az összeg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53) kutga válasza Melack (#52) üzenetére


kutga
nagyúr

Internetes hitelkártyára is működik a dolog? Nem szeretem a pénzforgalmit megadni.

Let the Zone take me if I am.

(#54) kutga válasza kutga (#53) üzenetére


kutga
nagyúr

Hmm...apró probléma hogy a PayPal Balance 0 HUF, a visszakapott összeg viszont Completed státuszban ott figyel a tranzakciók között. Hogy varázsolom ezt az egyenlegre?

Let the Zone take me if I am.

(#55) kutga válasza kutga (#54) üzenetére


kutga
nagyúr

Megvan közben, a History szerint egyből ment a hitelkártyára, 1-2 napon belül kiderül. :)

Let the Zone take me if I am.

(#56) w.miki


w.miki
veterán

Halihó!

MP3 lejátszót szeretnék venni.
Ebay-en elég jókat lehet találni. De még sose rendeltem innen, és nincs PayPal-om sem.
Mi a véleményetek?
1. Érdemes külföldről ilyet rendelni?
2. Mire kell ügyelni, hogyan regisztráljak? Van erről valami GYIK kezdőknek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#57) w.miki válasza w.miki (#56) üzenetére


w.miki
veterán

ennél meg tényleg ingyenes a posta?

ezek nem kamuk?
MP3 lejátszó 400 Ft-ért, vagy 2000-ért, de ingyen postával?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58) Melack válasza w.miki (#57) üzenetére


Melack
veterán

Nem mind jó, amit itt lehet venni. Noname termékek, ezért ennyi az áruk. Lehet meg is éri, sőt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59) turbuczn


turbuczn
tag

Sziasztok! Van egy kis problémám, remélem valaki tud segíteni:
Vásároltam az Ebay-en, ki is fizettem, de a terméket eltávolította az eladó, és fel sem vette velem a kapcsolatot, nem adta postára, és az ebay is jelzett már, hogy probléma lehet. Mit lehet ilyekor tenni?

(#60) Melack válasza turbuczn (#59) üzenetére


Melack
veterán

Írj rá az eBayre, hogy mi van (amit itt leírtál, csak angolul). Ezt a megnyert terméknél tudod megtenni - More actions - Resolve problem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#61) turbuczn válasza Melack (#60) üzenetére


turbuczn
tag

Köszönöm! Megtaláltam, és már megírtam. Írtam egy üzenetet az eladónak is, és válaszolt: küldi az árut, és már föladta a kínai postára. Remélem valóban így van, és 2-3 hét múlva érkezik.

(#63) Melack válasza desirehd (#62) üzenetére


Melack
veterán

Érdemes lenne megkérdezni a bankod, hogy ők mit látnak a terhelés kapcsán. Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy ott nem tudnak terhelni vmiért. Nem tudom miért, ezért kell a bankot faggatni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#64) forest601


forest601
tag

Üdv. mindenkinek!
Ebay-en szeretnék vásárolni ezt néztem példának( de amugy is lapost akarok majd venni) lapos . Bankszámlám van, paypallal is összevan kötve az ebay-es rész nem tiszta. ha jól látom kihozzák magyarországra is ingyen igaz? erre van VÁM? ha nem ez jönne a csomagban vagy hibás lenne akkor igy jártam? látom hogy 100%-os seller.

Samsung Galaxy S5(SM-G900F), Samsung Galaxy S3(i9300) Blue, Motorola MB525 SoC (KitKat rom)

(#65) Melack válasza forest601 (#64) üzenetére


Melack
veterán

Erre tuti jön rá az ÁFA és a vám is, nem úszod meg. Ez van akkora csomag sajnos. Ha hibás, akkor sem jártál így, postázhatod vissza.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66) Polemius válasza forest601 (#64) üzenetére


Polemius
aktív tag

Amit linkeltél, ott az szerepel, hogy ide 100$ (Fedex).
Vámot nem kellene elvileg fizetned (számítógép), ám áfát elvileg igen. Ráadásul azt a szállítási költség után is kivetik. Ha a számlán/csomagon feltüntetik.
Mivel Fedex hozza, a vámolást nem nagyon fogod megúszni, mert alapból intézik tudomásom szerint.
Szóval mindenképp számolj úgy, hogy +szállítás és erre + áfa. Viszont a garancia nehezen érvényesíthető, és nem magyar billentyűzeted lesz.

Érdemes ekkora összegnél különösen figyelmesen végigolvasni mindent, és rákérdezni mindenre ami fontos lehet. Például: garancia, lehet-e más (olcsóbb) szállítási módot kérni, mit tüntetnek fel a számlán, megoldható-e magyar billentyűzet, lehet-e plusz postaköltség nélkül valami apróságot még mellé rendelni, miegymás.
Valamint mindenképp érdemes megnézni, van-e hasonló termék EU-n belül, ami alacsonyabb szállítási költséggel és vám nélkül esetleg még olcsóbbra (vagy nem drágábbra) kijön.

"ha nem ez jönne a csomagban vagy hibás lenne akkor igy jártam?"
Az eladó régi, megbízható motorosnak tűnik az értékelések alapján.

(#67) kezdo011


kezdo011
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Vettem az ebay-en két tétel valamit amit a paypalon keresztül fizettem ki. Egy tételt megvásároltam az ebay-en de nem fizettem ki, mivel nekem 2 kellett és ezt az említett módon kifizettem. Az ebay reklamál hogy van egy ki nem fizetett tételem és fizessek. Nekem több már nem kéne az adott tételből, így nem igazán szeretnék venni többet.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#68) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Helló!
Van egy kis problémám a paypay fiókommal, 1-én regisztráltam, majd hitelesítettem a fiókot és hozzáadtam a bankkártyámat is. A bankkártya hitelesítő kódot viszont nem írtam be. Mivel így nem tudtam fizetni, ezért utaltam rá pénzt. A regisztrációt az itt leírtak alapján csináltam, kivéve a bankkártya hitelesítést, mert az nem jött meg rögtön, így hagytam.
A mai napon viszont korlátozták a lehetőségeimet, mert nem hitelesítettem a kártyát. Megnéztem a bankszámlám számlatörténetét és láttam, hogy megjött a 4 jegyű kód. Most viszont nem tudom beírni a kódot, nincs olyan hely, ahova be lehetne írni. A bankkártyám adatait sem látom rögzítve. Gondoltam semmi baj, majd mégegyszer hozzáadom, de már nem tudtam hozzáadni, mert azt írta, hogy küldjem el részükre a személyigazolványom hitelesített másolatát meg hasonló dolgokat.
Lehet, hogy a regisztrációkor rosszul adtam meg a 4 jegyű hitelesítőkódot és ezért tiltotta le a kódos hitelesítést?
Mit tudok csinálni, hogy teljeskörűen tudjam használni a paypayl fiókomat?
Esetleg csináljak az OTP-nél egy virtuális bankkártyát és figyeljek jobban oda a hitelesítésekor?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

(#69) RAID 2 válasza RAID 2 (#68) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Szerk.: 10-én regisztráltam.

Ha dokumentumokat küldök a PP-nak, akkor pontosa milyen dolgok kellenek a hitelesítéshez?

(#70) sagit


sagit
addikt

sziasztok

Hogy leheten azt megoldani hogy ne a paypal váltsa át a forintot hanem a bankom? Sokkal vacakabbúl vált a PP mint kellene.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#71) Louies


Louies
tag

Sziasztok!
kb egy fél- éve vásárolgatok ebayen. Mostanában van,h drágább dolgokat is rendelek. A baj az,h nem érkezik meg értékelni meg nem tudok, mert lejár az ebayen az értékelésre szánt idő? Mit lehet ilyen esetben tenni?
ki hibázik a posta vagy a feladó?
Bocsi,h nem olvasom végig a 3 topicot, de a munkám miatt most nem nagyon van időm rá.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#72) Louies


Louies
tag

Ebay shop nyitásában tud valaki segíteni? persze nem ingyen

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#73) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!
Egy éve reg-eltem a paypal-on magyarországi vásárlás miatt. Az akció sikeres volt, de azóta lejárt a kártyám. Tegnap írtam be az új kártya adatait. A kérdésem az lenne hogy a 400 huf-os terhelés újra várható? A status most unverified. Ezt nekem kell megváltoztatnom, vagy várjak valami emailt? Köszi a válaszokat előre is!

(#75) Gabor99


Gabor99
tag

Segítséget szeretnék kérni (előre leszögezem kezdő vagyok) rendeltem egy terméket megjött a csomag, de nem az volt benne amit kértem hanem egy teljesen más termék.
Mit tudok tenni?
Mivel több terméket is rendeltem több eladótól ezét próbáltam beazonosítani, hogy ki küldte rosszul de nem tudtam ez lenne a másik kérdés hogyan tudom ezt megtenni és hol tudok rákeresni?
Gondolom kell lenin egy termékszámnak vagy user ID-nak (2720615, 110000244337,6157772) ezeket tudom a csomagon leolvasni.

Előre is köszi

(#76) Siriusb


Siriusb
veterán

Licitálással kapcsolatos kérdésem lenne, ha valaki túllicitált engem, de mégsem viszi el a terméket, akkor én köteles vagyok megvásárolni, vagy ez opcionális? És milyen árral, a legmagasabb licitemmel?

(#73) senki11
Szerintem új kártya, új ellenőrzés, hiszen miből tudnák, hogy érvényes-e a kártya?

(#77) jerry311 válasza Siriusb (#76) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az viheti a cuccot, aki a legmagasabb ajanlatot adta.
Ha nem viszi el, akkor az elado a kovetkezo legmagasabb licitalonak adhat 'second chance offer'-t, de akkor sem kotelezo elvinned.
Ugye mar megvehetted mastol is, kozben, mert nem nyertel, stb, stb...

Gabor99
A csomagolason belul szokott lenni papir (szamla jellegu), bar kinaiak gyakran kisporoljak.
Lehet nezegetni emg tracking numbert, ha konyvelt postai kuldemenykent lett feladva.
De mondom, kinai eladok gyakran lesporolnak mindent. Doboz, rajta a standard cimke a cimzettel oszt csokolom. Ilyenk szivas.

senki11
uj kartya = uj ellenorzes = 400 HUF
Es neked kell inditani PayPal weboldalarol.

(#78) Siriusb válasza jerry311 (#77) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm az információt, olvastam az ebay help-jét, de nem volt egyértelmű számomra. És a second chance offer az én licitem összege vagy az eladó tetszőleges összeget határozhat meg?
Egy másik licitet meg is nyertem, piszok módon az utolsó percben felüllicitáltam a Ł0.99-t és Ł1.04-ért elhoztam. ;]

(#79) Siriusb


Siriusb
veterán

Újabb kérdés: Best offer
Ha több darabot árul az eladó, én tehetek ajánlatot csak egy darabra? S mi a tapasztalat, a Buy it now ár hány százalékára érdemes ajánlatot tenni általában?

(#80) jerry311 válasza Siriusb (#78) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem emlékszem, de benne van az üzenetben amit kapsz az offerről.

Best offer meg gyakorlatilag egy alkudozás. Lehet odaadja feléért, lehet, hogy csak pár forintot enged.

(#81) Siriusb válasza jerry311 (#80) üzenetére


Siriusb
veterán

A héten kezdtem el az íbéjezést, lassan csak belejövök. :) Kösz a segítséget.

(#82) Gabor99 válasza jerry311 (#77) üzenetére


Gabor99
tag

köszi

Már megoldottam
(A vége az lett visszakaptam a pénzt ) :R

(#83) silentkiller


silentkiller
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#84) nagyito88


nagyito88
aktív tag

Sziasztok,

Valaki privátban tudna nekem segíteni egy kicsit?
Rendelnék amerikából egy 495 dolláros terméket, amely további 51 dollár fuvardíj terhel. Meg van jelolve, 121 dollár import charges. Egyéb teendőm van, Paypal-os fizetés után? Vagyis kifizetem az eladonak a 495+121+51 dolláros összeget. Jelentenem kell valamit valahova? Vagy megrendelem a termék + fuvar értékéért, és máshova fizetem az összeget? Nem vámoltam még, vám határ alatt rendeltem termékeket, ez lenne az első vámost esetem, nem csinálnék divatot belőle, magán célra lenne, saját használatra, épp ezért fontos, hogy minden tiszta legyen. Ha volt már ilyen kérdés, akkor elnézést, nem volt időm a témát végigolvasni, szorít az idő.

[ Szerkesztve ]

(#85) Csongii


Csongii
csendes tag

Sziasztok egy kicsit más jellegű kérdésem volna, fel töltöttem a PayPal fiókomat május 13. án bankból, de az összeg azóta sem érkezett meg a fiókomra, mindent adat egyezik. Valaki járt már hasonló képen? Próbáltam írni is neki de nem reagáltak rá.

(#86) deeettiy


deeettiy
újonc

Sziasztok,

A credit Cardos Paypalnal azt a ! jegyű számot hol kell látnom, a netbankomban vagy a Paypal fiókomban?!
És ha már nem akarom használni a Credit card funkciót akkor létezik olyan lehetőség, hogy törlöm a kártya adataimat?!

Még elég kezdő vagyok, köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.