Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penty


Penty
tag

Eddig csak kaját meg gyógyszert vitt a pógár, mikor kórházba ment, most már elemet is fog.
Pár év, és a műszereket is mi fogjuk vinni magunkkal, nem sokkal később meg már a műtéteket is mi fogjuk saját magunkon elvégezni – az itthon maradt egy-két orvos irányításával...

[ Szerkesztve ]

(#2) adrian360


adrian360
őstag

leirtam már másik topikba is :

"fateromnak 12 éve van fél évente ABPM vizsgálata, már akkor is elemet kellett vinni . Amúgy simán telne rá, csak a sok okos kivenné a készülékből az új elemet, aztán az otthoni szar távirányítóból tenné bele régit, és úgy vinné vissza az orvoshoz."

(#3) Penty


Penty
tag

Köszi!
Huhh! Kemény lehetett Leonyidnek, de hát az ottani antarktiszi körülmények között nem volt szegénynek más választása, minthogy megoperálja saját magát. Illetve hát lehetett, de a másik választás a halál volt.
Mi még nem tartunk ilyen antarktiszi körülmények között – még van orvos, aki műtsön –, de az egészségügyünk "szépen" halad ebbe az irányba, ha ilyen ütemben halad az egészségügy leamortizálása.

(#4) Lauda válasza adrian360 (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Errol van szo. Sajnos ezek a gondolatok legtobbszor homalyba vesznek es csak az marad meg, hogy itt minden xar. Ami hozzateszem nem baj. Mindenki azt gondol amit csak akar.

[ Szerkesztve ]

(#5) Penty válasza Lauda (#4) üzenetére


Penty
tag

Dehogy minden! Vannak szép új stadionjaink. :DDD

(#6) Jhonny06 válasza Lauda (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ettől még tényleg szar az egészségügy.

(#7) E.Kaufmann válasza Penty (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, pár katasztrófafilmben is stadionokban helyezték el a betegeket. És a temetésért se kellett messze menni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) Lauda válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Tegyuk hozza, hogy szerinted.

(#9) Jhonny06 válasza Lauda (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem szerintem, nézz már szét..

(#10) Lauda válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ki szerint, nem te irtad?

Szerintem semmi baj vele, en elegedett vagyok, pedig sajnalatos modon rengeteget jarok orvosokhoz es kezelesekre. Nekem jok a tapasztalataim. Na ilyenkor mi van?

(#11) jaja1981 válasza Lauda (#10) üzenetére


jaja1981
addikt

Szerencsés vagy.

(#12) mickemoto


mickemoto
őstag

Szerintem azzal hogy a 24 órás vérnyomásméréshez a beteg biztosítja az elemet semmi gond nincs.Ettől függetlenül vannak régiók ahol katasztrofális a betegségügyi helyzet.

(#13) Viktor77 válasza mickemoto (#12) üzenetére


Viktor77
titán

És akkor a TB-met mire fordítják, ha nem a gyógyulásomhoz szánt eszközökre?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) Lauda válasza Viktor77 (#13) üzenetére


Lauda
félisten

A bejegyzesben emlitett esetben, szerintem: abbol veszik a holter keszuleket. Fizetik az orvost es a novert, akiktol megkapod a keszuleket es akik majd kiertekelik az eredmenyt. Fenntartjak a korhazat/intezmenyt, ahol a vizsgalat folyik, tamogatjak a gyogyszered arat, ha szukseg lesz ra. Fizetik az utikoltsegedet, amennyiben ez szukseges.

[ Szerkesztve ]

(#15) Viktor77 válasza Lauda (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval, az elem nem tartozik ezekhez, szerinted. De a Holter nem megy elem nélkül, ergó nem szolgálja a gyógyulásomat, amire pedig tőlem havonta vonnak le.

Másik példa. A műtőkben van az a nagy lámpa a beteg felett. Ha ebben nem lesz égő, mert megkérnek, és nem viszek, akkor nem műtenek meg?
A mentő nem visz be a kórházba, ha nem veszek bele benzint? Sejtheted, napestig lehetne sorolni a példákat.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Lauda válasza Viktor77 (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem elemet amiatt nem kap a beteg, amit korabban irtak. A masik kettore nem tudok mit irni, hogy mi lesz majd ha. Szerintem nem lesz ilyen.

(#17) Kasya


Kasya
nagyúr

Anno volt ilyen rajtam is, de akkor meg adtak bele elemet.

Amugy ertheto a dolog, ha a tapasztalat az, hogy a betegek kicserélik az elemet valami xarra.
Masik dolog, hogy miert nem aksisak ezek a cuccok? Akar aksi elem is lehet...ha visszavitelkor nem az az elem van benne, fel kell szamolni a betegnek.

Mas: az egeszsegugyel meg gondom nem volt, az orvosok hozaallasaval viszont annal inkabb. Lehet az egeszsegugyet szidni, de az orvosok szakmai tudasan es mentalitasan is lehetne fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Jhonny06 válasza Lauda (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kurva sok ember szerint. Ezt nem nagyon kell magyarázni, általános elégedetlenség van a magyar egészségügyben, aki ezzel nincs tisztában, az nagyon bekötött szemmel jár. Ha neked mindenképpen kell valami link, hogy bizonyítsam, akkor keresek, de azt hittem, hogy nem kell magyarázni.

(#19) Viktor77 válasza Lauda (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Én is voltam már Holteren, nem egyszer, eszembe nem jutott volna kilopni az elemet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Lauda válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Bele se kezdj barmit is bizonygatni, engem nem erdekel.

(#19) Viktor77 Elhiszem, nekem sem. Sajnos nagyon sokan maskent gondolkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#21) Peat;) válasza Lauda (#14) üzenetére


Peat;)
veterán

Meg a költségvetés egyéb, nem az egészségügyi ellátáshoz kapcsolódó elemeire esetleg. Ezért volt ügyes a járulékokat átnevezni adóra.

Ez nem jelenti azt hogy ne lenne máig nagyon sok becsületes és jó szándékú orvos, akik még nem törtek meg és a problémákból így szinte semmit nem érez az aki hozzájuk kerül, maximum azt hogy nem lehet becsukni az ablakot, vagy egy belgyógyászaton nem működik a wc. Amiket egyébként a "stadionkivitelezők" meg tudnának oldani, tehát nem kellene a szimpatikusabb építőipari cégeket "hátrányba sodorni" és szerintem ezeknek több hozadéka lenne a népesség számára mint az üres stadionoknak.

[ Szerkesztve ]

(#22) mickemoto válasza Viktor77 (#13) üzenetére


mickemoto
őstag

Sajnos ezt is bármire,mint minden más beszedett adót.Ellenőrzés,számonkérés nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.