Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eastman


Eastman
őstag

:U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

egyetértek

nem szeretnék ennyi pénzt nyerni, de még a tizedét sem nagyon... század-ezred részével kiegyeznék

(#3) Armahun


Armahun
addikt

Nem muszáj mindet neked megtartanod.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) mephi666 válasza Eastman (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, ezt se én nyertem meg, mert nem lottózok :DDD az a legnagyobb baj, hogy az embert általában a motiváció viszi előre: mindig tenni valamit, hogy tovább léphessen... ennyi pénzzel pedig megvehet kb mindent, amire ép ésszel csak vágyhat és utána mi marad? :U az, hogy igyon reggeltől estig, vagy maláj k*rvák seggéről szívhassa a kokaint? :U mi az, amiért még tennie kellene? milyen célt tudna ezek után kitűzni, amit pénzzel nem tud megoldani?

#3: szerinted hány ember van, aki mondjuk a 10millió feletti részt inkább elajándékozná, mert 10millával is egyenesben lehetne már az élete? alapvető emberi tulajdonság a kapzsiság...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) horush


horush
addikt

Én elfogadnám a dupláját is, ha arról lenne szó. :DDD

(#6) Eastman válasza Armahun (#3) üzenetére


Eastman
őstag

Csak kettesem lett, de azt tuti, hogy most megtartom mind. :P

mephi ...az, hogy ne hízz el a mérhetetlen jólétben, az például motíválhat. Az csak rajtad múlik. Minden másban a sors kiszolgáltatottjává válsz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ha rajtam múlna 2 hónapon belül nem lenne meg már ez a pénz ;] :P

All→M8

(#8) Viszlát


Viszlát
addikt

Az az igazság, hogy ez csak akkor tűnik irdatlan sok pénznek, ha az ember képtelen önmagán kívüli dolgokban gondolkodni. Amint kiszélesíted a kört másokra, hamar kiderül, hogy bizony nagyon okosan kell vele bánni és a szükséghez mérten nagyon kicsinyke összeg ez. A következő probléma amivel szembesül az ember, hogy segíteni sem egyszerű, nehéz bölcsnek lenni, kinek adni, mennyit adni, már magának az elosztásnak és felmérésnek is okosan kell nekiállni, mert különben csak úgy jársz, mint ezer másik szervezet, hogy az önfenntartás elviszi a pénz nagy részét. Hamar eljut az ember odáig, hogy ha hosszútávon gondolkodik, akkor egy részét be kell fektetni, különben nagyon hamar elfogy, na de mibe és hogyan és miként tegye úgy, hogy közben ne keveredjen bele a pénzvilág mocskos forgatagába. Aztán abban is kell önkontroll, hogy ne gondolja azt az ember, hogy pénzzel mindenen lehet segíteni, ez is gyakori hiba, ennél jóval kisebb összegeknél is.

De, hogy ne csak a negatívumokról beszéljek, egy bölcs ember, ekkora összeggel rengeteget tud tenni, nem csak önmagáért, hanem sok-sok embertársáért is. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) Huma


Huma
addikt

Józan ész, önuralom és erős gerinc kell hozzá. Nekem mind megvan szóval jöhet a pénz. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) Vakegérke válasza Huma (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Képes lennél ilyen kegyetlen próbatételnek kitenni magad? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Huma válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Huma
addikt

Vállalnám a szenvedést és a nehézségeket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Vakegérke válasza Huma (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nemes lélekre vall. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

Szerencsére ennyire nem vészes, ha meggazdagodik az ember. :DDD

úgy tudom készült felmérés a lottó nyertesek körében. Azt tapasztalták, hogy a legtöbb rövid időn belül (1-2 év) elherdálta a pénzt és visszacsúszott a kiinduló szintjére, vagy kicsit lejjebb. Biztos nagy zavart okoz, de végül többnyire visszaáll a "rend"

Egyébként én nagy részét eljótékonykodnám, ha megnyerném. Vagy léterehoznék 1-2 alapítványt és abba tenném a pénzt. Olyan 100-150 milliót tartanék meg, azt bele ingatlanba és a bérleti díjakból "vegetálnék". Közben irányítgatnám az alapítványaimat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) hNp88


hNp88
aktív tag

na az k#rvahétszentség, hogy majdnem a jelenlegi életszínvonalamon maradnék, ugyanúgy fillér"rágó" módra sóherkednék ekkora pénzzel a számlámon is.

cserébe nem lenne gondom se iskolára, se munkára hátralevő életemben. :DDD

...de jelenleg évente 2x ha lottózok, ha lehetőségem adódna, inkább félreteszem azt a 225Ft-t (vagy mennyi most az 5ös alapjáték) :D

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#15) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egy átlag hollywoodi szuperprodukció 40-60 mrd Ft-nyi pénzbe kerül. 3 mrd, mi az? 13 millió dolláros film, az lowbudget.

(#16) bullseye válasza Crystalheart (#15) üzenetére


bullseye
addikt

Pedig épp összehoztam volna neked egy 150 millió forintos támogatást a filmedhez, de ezek szerint nem kell ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Azért nem olyan sok pénz ez ha belegondoltok. Több emeletes hajót például nem tudnál belőle venne, akkor meg kinéznek az emberek. Egy kisebb yacht, és egy Bugatti Veyron azt már el is ment az egész :( .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18) Chaser válasza mephi666 (#4) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk megduplázni pár év alatt?:) Aztán a hozamokból jótékonykodni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Jólvan, büntess!

;]

(#20) baluka26 válasza Vladi (#13) üzenetére


baluka26
veterán

Azért, ha ilyen ötleteid vannak inkább menj majd pü tanácsadóhoz..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#21) Huma válasza Vladi (#13) üzenetére


Huma
addikt

Huma megsegítése alapítvány. Jól hangzik... :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Crystalheart válasza bullseye (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

Ó, hát magyar viszonylatban az sem rossz, itt mindenkit olyan rosszul fizetnek. :P

Na de mos komolyra fordítva, mindig elképedek, amikor valaki sokall 3 mrd-ot. Banyek, annyi értelmes dologra el lehet költeni. Én csak a filmet említettem, mert talán abba fektetnék be, de számos más lehetőség is nyílik arra, hogy társadalmilag hasznosan éljünk vele. Az emberek gondolkodása gyakran csak addig ér, hogy elverni, elkölteni, megőrülni... közben pedig még kevés is, hogy nagyon sokat javítsunk a világon.

(#23) Jim-Y válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azt ugye tudod, hogy a filmbe te csak azért fektetnél be, mert az a szenvedélyed, mert amúgy az egyik legrosszabb befektetési mód amit el tudnék képzelni :/ Tuti az lenne, hogy befektetnél, a film nem hozna a konyhára, és csak eltapsoltad a lóvét, amibe megint csak belerokkannál, szerintem.

Én tuti, hogy rögtön az elején a pénz 2/3-át valami olyanba fektetném ami konstans hoz utána a konyhára, ergo biztosítanám, hogy ne csak menjen a nyeremény, hanem jöjjön is a pénz. Ezer olyan dolog van amivel ezt meg lehet oldani. Ennyi pénzből szerintem ezt úgy meg lehet csinálni, hogy a hozományból is durván nagy lábon tudna élni az ember. Az meg már jó nem?:))

(#24) mephi666 válasza Jim-Y (#23) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha olyan dolgokba akarnám fektetni, amik hozzák a pénzt fixen és elszöszmötölhetnénk vele életünk végéig, akkor: a pénz nagyjából vennénk ingatlant szerte az országban, amikben látunk fantáziát, kiadnánk ezeket albérletbe, egy részét direkt lepukkant állapotban vennénk és felújítanánk... persze mindent rendes bérleti szerződéssel, nehogy bármi gebasz is lehessen... a maradék pénzből meg jutni a családnak és meg lehetne nyitni itt a városban azt a vendéglátó egységet, amit megálmodtam... lényegében estig kajáldaként üzemelne, utána pedig élőzene/rock n roll :) lenne jó táncparkett, félkörben körülötte asztalok, stb... nagyon szépen elképzeltem, csak a helyi alvilágnak lehet nem tetszene, ha belépnék, mint konkurencia :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Crystalheart válasza Jim-Y (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt a filmet nyilván magam rendezném, így tehát ennél jobb befektetést nem tudok saját esetemben, hiszen a karrierembe tenném a pénzt. A költségek nagy része az eszközvásárlásokra megy el (RED Epic kamerák, állványok, daruk, számítógépek stb.) ami az én saját tulajdonomban is maradna.

Konstans életjáradékért befektetni? Nekem nem kimondottan célom, hogy öregkoromig békességben eléldegéljek, valamit meg kell váltani, valami jelentőset alkotni kell, különben akár a Dunába is vethetném magam. :) De másnak lehet, tényleg az lenne a legjobb út.

(#26) 8th válasza mephi666 (#24) üzenetére


8th
addikt

Ingatlan az nem jó folyamatosan viszi a pénzt. Én létrehoznék egy gyorskölcsönökkel foglalkozó pénzintézetet a cofidis/provident mintájára. Néhány százalékkal alacsonyabb kamatra adnám a gyorskölcsönöket mint a konkurencia és szarrá keresném vele magam mert mindenki az én pénzemet akarná. :D

(#27) mephi666 válasza 8th (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

viszi? pl 5-10millió közötti lakásból veszel 50db-ot szerte az országban durván 400millióért és hasraütök: havi 40ért kiadod albérletbe mindet, amiből leadózol, költesz felújításra is időnként, de még mindig marad tisztán 20ezred... ez szumma: 1millió/hó, hogy konkrétan semmit se csinálsz... ha pedig kellene a pénzed, mert jobb dologba akarsz fektetni, eladod egy részét... szerintem jó buli :K és hosszútávon az ingatlan mindig jó befektetés volt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) e=mc² válasza mephi666 (#27) üzenetére


e=mc²
őstag

Abba azert belegondoltal, hogy ez rengeteg ido?
Vagy erre felvennel valakit?

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#29) mephi666 válasza e=mc² (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

épp ez a lényeg, hogy el lehetne vele szöszmötölni :) fontos lenne, hogy ne punnyadjak meg abban, hogy csak áztatom a t*köm valamelyik tengerben... inkább elutazgatnánk az országban ide-oda, rengeteg látnivaló van itthon is meg szívesen keresném/költeném helyben a pénzt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) horush válasza 8th (#26) üzenetére


horush
addikt

Szerintem jelen piaci helyzetben az lenne, most nagyon olcsón lehet ingatlant venni, ez nem lesz örökké így. Pár éven belül szépen meg fognak indulni felfelé az árak.

(#31) baluka26 válasza mephi666 (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Se nem likvid, se nem hoz. Amortizalodik, benne van egy emberi faktor is (a berlod). Sokkal nagyobb kockazat, mint amennyit hoz. Ez az ingatlanosdi mindenki nagy kedvence a fasse tudja miert...

400 millios befektetesed nem hoz 10%-ot evente, es emelle amortizalodik is. Ha neked ez jo befektetes, egs...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#33) mephi666 válasza baluka26 (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerződéssel, normális körülmények közt miért amortizálódna? ha pedig direkt pusztítja a bérlő, fel kell jelenteni és ki lehet belőle perelni a kártérítést... 3milliárdból futná az ügyvédeket is... panellakások/társasházak szvsz amúgy sem amortizálódnak olyan ütemben, mint pl egy családi ház... normál esetben meg szépen emelkedik az értéke évről évre: most lenne igazán jó befektetés nyomott árakon bevásárolni :K ha beleraksz most 400milliót, 5év múlva meg 600at ér, mert rendeződik a piac, akkor is rossz befektetés? persze kiveszel belőle a bérleti díjakból is tisztán 60-70millát ezalatt...

#32: szerintem helyből átinnám én is azt az időszakot, míg kezembe nem adják a zsetont :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Dany007 válasza mephi666 (#27) üzenetére


Dany007
veterán

" szerintem jó buli :K és hosszútávon az ingatlan mindig jó befektetés volt"

Ja, csak kár, hogy közel 20 éve folyamatosan csökkennek az ingatlanárak...

@DeFranco:

Mondjuk ez elég nagy hiba volt, hogy elmondta... Én biztos, hogy a legközelebbi családtagjaimon kívül senkinek nem mondanám meg. És v.színűleg az összeg számlámra történő megérkezése után egy nappal elhagynám az országot a p...ba. Persze miután átutaltam az egészet mondjuk euróban egy svájci számlára.
Aztán majd külföldön, nyugalomban eldönteném hogy s miként fektetem be egy jelentős részét. Azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#35) madgie válasza mephi666 (#33) üzenetére


madgie
titán

Adtál már ki lakást? Óriási cumi az esetek nagy részében...

(#36) baluka26 válasza mephi666 (#33) üzenetére


baluka26
veterán

Ha ilyen krealt varakozasokat irsz lehet jo uzlette alakitani, csak nem biztos, hogy no az erteke es utana meg el kell adni.

Ez-az tonkremegy, festeni kell, butorok elhasznalodnak, korszerusites stb, stb. Mellesleg oriasi emberi eroforras igenye van, hogy ezt az egeszet menedzseld....

Szar befektetes tovabbra is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#37) Crystalheart válasza Dany007 (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha az embernek milliárdjai vannak, Magyarországon is szép az élet :D És itt azért viszonylag (teljesen) ritkán ölnek milliárdosokat, politikusokat, üzletembereket, nincs olyan szervezett maffia, mint egyes más országokban. Szerintem abszolút jó ez itt. :)

(#38) Agostino válasza DeFranco (#32) üzenetére


Agostino
addikt

szerintem pillanatok alatt kiforgatják a vagyonából...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#39) Dany007 válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, annyira nem sok az a pénz! :D

Most csak mondok egy elrugaszkodott példát. Ha itthon megjelensz egy 200 millás Lambóval akkor v.színű kinéznek / mindenki megbámul és lehet még célpont is leszel hamar-gyorsan.
Ha mondjuk Dubaiban csinálod ugyanezt, akkor max annyit mondanak hogy a rendőrségnek is komolyabb verdája van.

Tehát hiába van pénzed az embereket nem tudod megváltoztatni. Az utak állapotát nem tudod megváltoztatni. A kórházi ellátást se tudod megváltoztatni, persze mehetsz magánklinikára, de ha gond van akkor ugyanaz a mentőautó fog jönni érted, mint a szomszéd Pista bácsiért.

(#40) DeFranco válasza Agostino (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem is.

(#41) Crystalheart válasza Dany007 (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Őszintén, nem tudom, miért jobb Dubaiban átlagemberkedni, mint itt nemzeti hatalmasságnak lenni. :) (És ha már a pénz elverésénél tartunk, a legjobb útja Dubaiba költözni, és a puszta életre is rámegy... :D)

A többi meg kicsinyes dolog, az emberek nagy részének mindenhol lövése van, az utak állapota ki a fenét érdekel (pláne engem, aki akkor sem szívesen járnék autóval, ha a leggazdagabb lennék), a mentőnek meg olyan jattot ígérhetnél (vagy a legközelebbi klinikának olyan támogatást adhatnál), hogy igencsak kapkodná magát. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Jim-Y válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez művész hozzáállás, exem pont ilyen volt. Ember típusa válogatja ezt. Van akit az éltet, hogy valami fennmaradjon utána a történelemben, valakit az, hogy elismert legyen a munkájában, más csak családot szeretne, `ilyen ez a popszakma` :)

(#43) Dany007 válasza Crystalheart (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Csak egy példa volt a Dubai hogy érezd a különbséget. :) Nem mennék Dubajiba én se hosszútávra. De hogy itthon se maradnék az is biztos.
Oké, az utak állapota neked mindegy. De a lakosság többi 99%-nak nem teljesen. :)

(#44) Crystalheart válasza Dany007 (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És elköltöznél azért, mert vannak rossz utak? :D Ez nekem nagyon abszurd. Azt megértem, ha valaki elköltözik, mert jobb életre vágyik, és kint jobb keresetre van lehetősége, de ez lottónyeremény esetén nem nagyon áll fenn. Na de ilyen prózai okok, mint a kátyúk... (Amik ráadásul nem is mindenütt vannak jelen, elég volna az országban odébb költözni. Az USA-ban meg közben egy csomó milliárdos kiköltözik a hegyekbe, ahol aztán még gyalogút is alig van.)

[ Szerkesztve ]

(#45) Viszlát válasza Dany007 (#43) üzenetére


Viszlát
addikt

Aztán hova mennél hosszú távra? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) Dany007 válasza Crystalheart (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Oh bakker... ez csak egy példa volt! :D Próbáld már meg továbbgondolni! :D
Szép hely ez az ország meg minden, nem arról van szó. De ha már ennyi pénzzel kb az egész világ a rendelkezésedre áll, akkor simán tudnék másik helyet is választani.
Az emberek mentalitásáról nem is beszélve.

@Viszlát: Kismillió elképzelésem van. :D Nekem ez a környezet túl meleg. Mondjuk első körben ide: [link] 30 fok nyáron rekordnak számított, télen meg van 70-80 centi hó is! :)
Második körben meg akár ide is: [link] Aztán kitudja.

[ Szerkesztve ]

(#47) Crystalheart válasza Dany007 (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Értem én, hogy egy példa volt, példa a prózaian kicsinyes okokra.

A hazafiasság smafu? :D

Három milliárddal az embernek soha vissza nem térő alkalom nyílik, hogy jobbá tegye ezt a helyet, miközben neki csak gyarapodik a pénze.

MOD: persze lehet külföldről is hazafiasnak lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Dany007 válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Nem feltétlenül kicsinyes. Egy példa volt arra, hogy sok-sok-sok-sok apróságnak tűnő dolog a végén már hatalmas lesz.
Megint csak azt mondom, hogy gondold magad az átlag ember helyébe. Ne a sajátodéba. :P

Ami a segítséget illeti persze elgondolkodik rajta az ember. De azt erősen ki kellene találni, mert 3 mrd-ból egy kórházat nem tudsz felhúzni. Annyira nem sok az a pénz, hogy érdemi dolgokat lehessen csinálni. Max valami alapítványon / befektetésen keresztül.
1-1 területen apróbb dolgokra elég. De szvsz már a mentőszolgálat is úgy feltudná szippantani azt az összeget, hogy alig lehetne észrevenni.
Ugye kezdődhetne azzal, hogy kéne plusz egy helikopter állomás az ország teljes lefedettségéhez, mondjuk helikopterrel együtt. Stb stb, kár ragozni.

(#49) Viszlát válasza Dany007 (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Én nem vagyok egy nagy közgazdász, de alapvetően úgy állnék hozzá, hogy a tőkéből csak befektetésre költenék, minden egyebet kizárólag a profitból finanszíroznék.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) Dany007 válasza Viszlát (#49) üzenetére


Dany007
veterán

A fene tudja. Persze hogy át kéne gondolni rendesen, szakember társaságában mondjuk.
De azért 3 milliárdból csak telne egy házacskára valahol a világban + kiutazás + megélhetés egy ideig...
A nagyrészét meg persze befektetni, az nem is kérdés. De szvsz már 1 milliárdot is be lehet úgy fektetni alacsony kockázatra, hogy az éves kamatokból vígan megélj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.