Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vanir


Vanir
veterán

Typo: TrueMove3+ helyett TruMove3+ lett írva. A LOD-nál meg az O-t is nagybetűvel szoktuk írni, bár ez lényegtelen.
Ez a valódi 1:1 lekövetés amúgy full marketing bs, semmivel nem jobbak ezek a szenzorok, mint bármelyik más PMW336X variáns.
Jó patkány lett amúgy ez a 600, de a 90 ajrós MSRP nem túl pénztárcabarát nekünk, csóró kelet-európaiaknak. :DDD

(#2) DNReNTi válasza Vanir (#1) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, epp irni akartam, hogy ranezesre csabito az a 90 euro, aztan mire itthon a polcra kerul ~45k lesz. No, de megszoktuk mar itt a csoro kelet europaban... :(

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3) Wombath válasza Vanir (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

:R

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Tehát ha jól olvasom, csak fél-kettő mm-es függőleges elmozdulást érzékel és csak eszerint modul el a kurzor, ha emelem az egeret. Hű, micsoda előrelépés!

Logitech M208 van most a kezem alatt, nem sikerült felemelnem úgy, hogy legalább fél centit ne mozdult volna a kurzor a képernyőn. (Tudom, DPI, pixel...)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#5) Vanir válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Vanir
veterán

Inkább úgy mondanám, hogy nem mozdul el, ha felemeled. Amúgy valóban gimmick funkció, de ennek több értelmét látom, bármiféle RGB-synces világításnak, súlyozhatóságnak, meg egyéb vérpisti-hívogató "feature"-nek.

(#6) Wombath válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Neem, épp ellenkezőleg. Beállíthatod, hogy mondjuk 1 mm-nél magasabbra emelve az egeret, már ne kövesse az egérpaddal párhuzamos elmozdulást. A példánál maradva tehát ha 1 mm alatt van az emelés, akkor - elvileg, kiindulva az előd viselkedéséből - teljesen normálisan követi a párhuzamos mozgást, felette pedig semmiféle elmozdulást nem látsz majd. 2 mm felett semmiképpen sem történik mozgáskövetés, 0,5 mm alatt pedig mindenképpen.

(#7) Tidus válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

FPS-be egész komoly előre lépés, főleg ha idő limit / pontosság a lényeg.

Irodai egéren ne csodálkozz.

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Eddigi legszebb SteelSeries egér szerintem.

Rocket Jump Ninja már tesztelte is!

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Úgy kellett már a dupla szenzor, mint egy falat kenyér? :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) xEon1337


xEon1337
őstag

Ez volt az első komolyabb egerem (Logitech Dual Optical):

Ha jól emlékszem, 2001-ben jelent meg.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#11) Vanir válasza Fred23 (#8) üzenetére


Vanir
veterán

RJN tesztjei annyira jók, hogy bemutatja normálisan az egér formáját és méreteit. Semmi tudományosság, de full szponzoráció, úgyhogy rengeteg hiba felett elsiklik...

(#12) zzola


zzola
félisten

Ez is színes, mint a karácsnyfa! :DDD

(#13) Fred23 válasza Vanir (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagyon szeretem a tesztjeit, de persze igazad van, más forrásokra is szükség van, ha jót akarunk magunknak!

Nekem nagyon tetszik ez az egér, pedig a SteelSeries számomra design terén az utolsók között szokott lenni; gyakorlatilag az első egerük, amire azt mondom, hogy kifejezetten szép számomra is, szóval sikerült meglepniük.

(#14) Tyrel válasza DNReNTi (#2) üzenetére


Tyrel
őstag

Steelseries.com-on kell megrendelni, általában 60-70€ felett már ingyenes a szállítás egész EU-ba és többnyire adnak egy ajándék egérpadot is mellé. Mondjuk a Rival 600 mellé még pont nem mert most jelent meg, de pl. a Rival 310 / Sensei 310 is néhány hónapja jöttek ki és azok mellé már vidáman küldik az ingyen alátétet is. (ami egyébként kifejezetten jó minőségű)

Amúgy én nem vagyok ennek az RGB divat-hullámnak a felkent híve, de ez az egér kifejezetten jól néz ki, meg merném kockáztatni hogy az egyik legszebb amit valaha láttam.

Mondjuk én épp a Sensei 310-em érkezését várom, balkezesként sztem annál jobb egeret nem is kaphatnék.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#15) Hg3X


Hg3X
tag

Tetszetős darab szerintem. Vajon ennek is olyan a "bevonata" mint a Rival 100-nak? Nekem most olyan egerem van, és nagyon kellemes.

Jeff who??

(#16) MarciKING24 válasza Hg3X (#15) üzenetére


MarciKING24
tag

Dejó, hogy 2 hete jött meg a Sensei-em :)

Straight outta Compton

(#17) b. válasza Fred23 (#8) üzenetére


b.
félisten

Persze ízlések és pofonok, de szerintem eléggé bazári, emlékeztet a Logitech pár évig tartó dizájn agymenéseire, amitől rohamosan elkezdett fogyatkozni a rajongó tábora. ( Én is akkor váltottam Steelseriesre. ) Majd most visszamegyek Logitechre :DDD :DDD ( már visszamentem amúgy, G203 :C :C )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) RECSKA válasza Vanir (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

A regi senseiben is volt ilyen lift allitasi lehetoseg. Imadtam. Nagyon hianyzik a 310esembol :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#19) Meridian


Meridian
senior tag

A Media Marktban végigpróbálgattam vagy 50 egeret... volt egy Steelseries is ha jól emlékszem a 310-es.
A formája hasonló volt mint ennek. Az összes közül a Steelseriest volt a legjobb érzés marokban fogni. A gombjai, a formája/mérete és a súlya is pont rendben volt. Az oldalsó gombok is elég masszív érzetűek voltak, puhán kattanósak.

Csak az ára nem volt baráti...21K HUF. Annyit nem ér egy egér sem.

Főleg hogy formában fogásra és masszívitásban lekoppintott olcsóbb egeret is találtam máshol, csupán 3000 Ft-ért!

[ Szerkesztve ]

(#20) Vanir válasza Meridian (#19) üzenetére


Vanir
veterán

Csak a 3000 Ft-os egérben gagyi szenzor lesz, gagyi mikrokapcsolókkal, gagyi MCU-val, gagyi encoder-rel, szarul megírt firmware-rel, és az esetek 99%-ban rettenetes összeszerelési minőséggel.

A jó egér drága, a jó billentyűzet is drága, a jó monitor is drága, a jó autó meg még drágább - a minőséget mindig meg kell fizetni, ez van. Ellenben figyelni kell akciókat, mert rengeteg a leárazás ezeknél a cuccoknál.

Mellesleg van sok jó egér 15k alatt is (használtan meg brutáljó ajánlatokat lehet kifogni), csak nem feltétlenül fognak minden felhasználó igényeinek megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Rayyy


Rayyy
senior tag

Most kipróbáltam, a CM Storm Reaper kb. tudja ezt. Soha nem néztem ilyen szempontból, de fel tudom kapni úgy, hogy szinte meg sem mozdul. Persze úgy is, hogy 2 centit arrébb megy.

Minden a legnagyobb render!

(#22) Cathulhu válasza Rayyy (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

Persze, hogy fel tudod kapni. Mindegyiket fel lehet úgy kapni, az ezer forintos irodait is. Nem az az újdonság, hogy fel lehet úgy venni, hanem az, hogy a véletlen bemozdulásokat kapcsolja ki. Azaz itt nem kell annyira figyelni felkapáskor

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) GodGamer5


GodGamer5
addikt

12000dpi+dupla szenzor. Brutál lett ez az egér.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#24) lemusz


lemusz
addikt

Tetszik ez a LOD optimalizációs dolog, nekem ez mindig is vesszőparipám volt azután hogy kezdő kocagamer éveimet "anti-vibrációs" a4tech-kel kezdtem, ami lényegében 0-ás LOD-ot jelentett. Nagyon rossz volt utána bármit is használni...

(#25) Vanir válasza GodGamer5 (#23) üzenetére


Vanir
veterán

Megkérdezném, hogy hol használsz ki 12 000 DPI-t 2018-ban. :DDD 8K monitoron nagyon esetleg indokolt lehet, ha úgy 5 centid van mozgatni az egeret.

(#26) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Tehát ha felidegesít a win10, és 2x-3x felemelem és odacsapom az egeret, dupla dpi-vel kapom a kék halált?! cool.. :Y :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27) kispalya


kispalya
tag

Jok a Steelseries egerek es az egerpadok is, de a gorgo valami csapnivalo. A masodik SS egeremben is az megy tropara. Az elso egy Ikari Optical volt, ott 4-5 ev utan egyszerre kezdett meghalni a gorgo+szenzor, raadasul meg a talpak is elkoptak rajta teljesen. A mostanim egy Sensei Raw, kb. 2 ev utan a gorgo total pontatlan. Gorgeteskor ugral a le-fel iranyok kozott es ez rohadt zavaro.

Off: munkahelyen egy Logitech MX Master egeret hasznalok, ami jatekra tokeletesen alkalmatlan lenne, de van benne egy ketallasu gorgo kapcsolo, amivel lehetseges a vegtelen gorgetes. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy lendkerekhez hasonloan sullyal lattak el a gorgot es ha meglokod valamelyik iranyba akkor a lenduletenel fogva kepes akar 20 masodpercig is folyamatosan, hangtalanul gorgetni. A kapcsolo benyomasaval siman vissza lehet kapcsolni a racsnis gorgozest. Amig nem probaltam, addig azt hittem parasztvakitas, de amita hasznalom, hianyzik az otthonibol.

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#28) Barnuss


Barnuss
tag

Árba se olyan vészes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.