Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scyllafren


scyllafren
senior tag

Ha nem menne a telepites, probaljatok ezt a linket :)

(#2) Taky


Taky
senior tag

Hmmm, ez eléggé különbözik a régi pc-s verziótól, így nem tetszik... :(

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) atike


atike
nagyúr

Más mint a PC-s...? :( A fene... Régen nagy kedvenc volt ott... Majdnem írtam is, hogy töltöm egyből, de előbb utánanézek így...

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Brutál IAP-os lehúzás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Én jóval azelőtt kezdtem játszani, hogy mindenhol(vagy szinte mindenhol?) elérhetővé tették és a mikrotranzakció miatt egy kalap sz.r az egész. Kaptam kemény 200gem-et ajándékba mivel úgymond "tesztelő" voltam és ennek örültem is volna ha a 3. minion árát nem emelik 200gem-ről 800-ra. Hányinger az egész a grafika meg ízlés kérdése.

Thanos was right.

(#6) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Amiben meglátom, hogy mikrotranzakció már nem is olvasom tovább. :(

(#7) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Köszönöm, de ezt méltósággal kihagynám.

Meg alapvetően az összes "free-2-pay" mobilos játékot. Sokkal, sokkal, sokkal drágábbak, mint a PC-re készült mikrotranzakciókra épülő játékok. Teljesen vicces, hogy mondjuk egy Glu/Gameloft/EA által fejlesztett mobilos játékra simán el lehet tapsolni havi 30-50 eurót, addig egy World of Tanks csak 10 euró / hó (ha akarsz prémiumot, semmi sem kötelez rá és nélküle is hagy játszani a rendszer) és akkor már tejben-vajban vagy fürdetve. A Real Racing 3 sem lenne rossz, elszöszölnék vele néha, de az is brutál nagy lehúzás, vagy fizetsz (sokat, akár többet is, mint egy havidíjas MMO-ért), különben szívsz.

Régen jobb volt, mikor megvehetted 2-5 dollárért a játékot és nem volt további költség. Most gyakorlatilag a legapróbb hülye powerup meg kiegészítő csomag kerül ennyibe és azokat rendszeresen meg kell venned. A mobilra megjelenő játékok 98%-ka már ilyen.

(#8) hommeros válasza Viktor77 (#4) üzenetére


hommeros
őstag

Valahogy sejtettem, ahogy az EA és mikrotranzakció szavakat együtt láttam. :)

Stauffenberg Androidon megvettem a ToySoldier 2-őt, és még az is mikrotranzakciót tartalmaz a játékban. Azért kicsit meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#9) dabadab válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


dabadab
titán

Igy van, halal a f2p-re. Gyakorlatilag a komplett jatekmenet egy fizetesi felszolitas ezeknel.

DRM is theft

(#10) trufa12 válasza Mooka-Miki (#6) üzenetére


trufa12
addikt

itt nem is kellett tovább mert az az iromány végén szerepel :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11) Mooka-Miki válasza trufa12 (#10) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

touchééé :D

(#12) Stauffenberg válasza dabadab (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én játszom több f2p játékot PC-n. World of Tanks már vagy 3 éve folyamatosan és újabban a War Thunder is előkerül néha. Ki lehet találni egy olyan rendszert, ahol az ingyenesnek és a fizető játékosnak is jó. Néha költök rá, de alapvetően nem kényszerít semmire és ha fizetek, akkor sem kerülök előnybe a harctéren az ingyenesekhez képest.

De ezek a mobilos borzalmak nulla kreativitással kifejlesztett hamar megunható szarok és mégis több pénzt akarnak leakasztani rólad, mint PC-re egy AAA játék.

Az egyik Glu vagy Gameloft fantasy játékban láttam, hogy az egyik legtáposabb megvásárolható kard 180 euró. Most komolyan... ki fog három normál PC/konzol játék áráért egy szaros kardot megvenni egy mobilos játékban?

(#13) trufa12 válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


trufa12
addikt

Van olyan szerintem :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#14) Lambach


Lambach
tag

Nekem bejött. Egy forintit se fizettem nekik, mégis klassz volt, és nem csak mindig szívtam. A gáz akkor jött be, amikor a játék rájött nekem még nem elérhető a játék (kb 2 héttel később). Addig klassz volt. Kíváncsi vagyok, megvan-e még a kazamatám.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#15) dragon1993


dragon1993
őstag

Mikrotranzakciós rendszer az őrületbe kerget. :(((
Szerencsére találtam rá egy megoldást az ingyen vásárlásra, de akkor is elveszik a játékélmény.

(#16) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Hihetetlen, hogy erre pazarolják az energiát és a pénzt. Mi siker lehetne egy DK mai köntösben és a régi játékmenettel...

Ez meg viccnek is rossz. A Dungeon Keeper és a mikrotranzakció szavak egy mondatban kábé ezt jelentik:

[link]

(#17) dragon1993


dragon1993
őstag

Megnyugtatok mindenkit a virágbolt közösség hamar reagált erre.
Személy szerint már nem tudom sajnálni a a kiadókat, régen azt mondtam Angry Birds 250Ft, rendben.
De az ,hogy 3000-4000Ft-t le akar gombolni az felháborító.
Angry Birds Vásárlás

(a fejlesztőket igen, de ők egy centet nem látnak az eladásból.)
(remélem nem veszitek wareznek a videót semmi link leírás nincs hozzá)

Az Angry Birds viszonylag "olcsó" és játék valami építgetős játékkal játszottam a napokban 70.000Ft-ot
(nem elírás) el lehetett cseszni benne. :(((

[ Szerkesztve ]

(#18) Stauffenberg válasza dragon1993 (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Személy szerint már nem tudom sajnálni a a kiadókat [...] a fejlesztőket igen, de ők egy centet nem látnak az eladásból."

Ezt mégis miből gondolod? Tán producer vagy? Kiadód van? A fejlesztő ingyen dolgozik? Láttál már szerződést, hogy milyen konstrukcióban történik a kifizetés? És a kiadófüggetlen fejlesztőkkel mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#19) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ez rettenetesen szar lett. Az iap teljesen felboritja a jatekmechanizmust, rohej az egesz.
Amugy mar ket honapja kint van, de meg a fingasert is fizetni kell benne.

[ Szerkesztve ]

(#20) hommeros válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


hommeros
őstag

Lehet, hogy fontban kapják, azért. :DDD

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#21) dragon1993 válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


dragon1993
őstag

Az EA nem a profitfüggően határozza meg a fizetésüket abban biztos lehetsz.

BF4 , Plant vs Zombie 2....
Ezeket a címeket sikeresen tönkretették, mond meg miért legyek hálás ?

Mielőtt megkapnám, igen is jó pár eredeti játékom van, amit jónak találok megveszem.
De azt ne várja el senki ,hogy ehhez a F2P Pay2Win rendszerhez asszisztáljak.

[ Szerkesztve ]

(#22) Stauffenberg válasza dragon1993 (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az EA nem a profitfüggően határozza meg a fizetésüket abban biztos lehetsz."

Ott voltál a szerződések megkötésekor? Jutalékról hallottál-e? Mellesleg ma már elég ritka, hogy egy játékot elkészítenek, kidobnak a piacra és onnantól nem kellenek tovább a fejlesztők. A játékokhoz általában a megjelenés után is áramlanak a tartalmak, főleg ha van egy népszerű multiplayer is. Ez erőforrásokat köt le a fejlesztőcsapat részéről és nem ingyen csinálják. Nagyon is profitfüggő egy fejlesztőcsapat sorsa, ha egy játék financiálisan megbukik, akkor általában retorziókra számíthatnak. Számos példa volt már rá, hogy a fejlesztőcsapat felét kirúgták a másik felét meg beolvasztották másokhoz, de az is simán megeshet, hogy kispadra ültetik őket és nem ők kapják a folytatás készítésének a jogát.

"Mielőtt megkapnám, igen is jó pár eredeti játékom van, amit jónak találok megveszem."

Ha valami annyira szar, hogy nem érdemes megvenni, akkor a virágbolti letöltésre miért érdemes? Már unalomig hajtogattátok ezeket a béna kifogásokat.

"De azt ne várja el senki ,hogy ehhez a F2P Pay2Win rendszerhez asszisztáljak."

Akkor ne asszisztálj. Senki sem kért rá.

(#23) alevan


alevan
őstag

Én letöltöttem a Tiny Death Star játékot Win8-ra. Eleinte élveztem, de amikor 1 óra egy emelet megépítése, kezdtem megúnni.

Viszont megkerestem a játék folder-t (User/Appdata), ott a SaveFile-t, és módosítottam a credit számot a maximumra. A játék nemhogy elfogadta, de még acsit is kaptam.

Viszont amikor a prémium tartalmakat elkezdtem unlockolni, ELFOGYOTT egy hétszámjegyű kreditszám.

Lényegében ha minden prémium tartalmat ki akarsz nyitni, valszeg többe kerül, mint egy csúcs gamer laptop játékokkal együtt...

Remélem kiadják Win8ra a játékot, és sima TXT file-ban lesznek elmentve az játékosadatok, mint a legtöbb Win8 játéknál, mivel ez azért felháborító...

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) dragon1993 válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


dragon1993
őstag

Mutass egy állásajánlatot ,ahol jutalékért felvesznek BF4 / BF5 fejlesztésre. :N

Igazad van a kiadás után is jönnek a tartalmak, úgy hívják őket DLC és legombolnak egy rakat pénzt.
Mielőtt megvennék valamit, azt ki szoktam próbálni.
Pl: A BF4-nél elfelejtették megemlíteni ,hogy 5 percenként kidob a játék.

Nem tudom nálad mennyit ér egy mobilos játék, de 100 darab extra madár nem egyenértékű egy egy éves AAA
PC-s játékkal, nekem meg ne magyarázd ,hogy ugyan annyiba került a fejlesztése.

Én 1000Ft-t és fizetnék egy mobilos játékért csak ne legyen F2P.

(#23) alevan

A fenti videóban mutatott, módszer szerintem ott is meg fog honosodni.
Hülyét kap az ember ezektől az áraktól :(((

[ Szerkesztve ]

(#25) Stauffenberg válasza dragon1993 (#24) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Én 1000Ft-t és fizetnék egy mobilos játékért csak ne legyen F2P."

Én is ezt mondtam korábban. A többi pampogásra meg inkább no comment.

[ Szerkesztve ]

(#26) sad_Vamp válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem hiszem, hogy pampogás lenne, sőt. Folyamatosan hülyének nézik a kiadók a gémereket (ők meg soksszor úgy is viselkednek sajnos). Nincsenek igazi 5letek, nincsenek épp ezért demo-k sem, rókabőrözés van, meg DLC-zés arról nem is beszélek hogy a pre-oderesek lényegében azok a bétatesterek akik fizetnek azért hogy tesztelhessenek (mikor jött ki úgy utoljár játék, hogy működött rendesen patch nélkül?).

Aztán persze lehet azt is mondani, hogy a játék drága. Meg azt is, hogy ne csodálkozzunk ez luxus cikk. Persze fel merül a kérdés, hogy nekünk miért luxus az ami a nyugatnak nem, nyugat az igaz cél csoport ezáltal? Akkor kell e vajon csodálkozni, hogy a keletiek letöltenek?!!?

Egy biztos, a jelenlegi rendszer nem jó. Nem reális a gamerekkel szemben, nem enged teret a kreativitásnak sem, stb stb.

de ez meg csak az én szubjektív pampogásom ugye?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27) kecskebégető válasza dragon1993 (#17) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Pontosan semmi szükség mocskos kiadokra a mai világban.Csak egy köztes pénzlehuzás.Egyre többen ébredünk.

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#28) hommeros válasza kecskebégető (#27) üzenetére


hommeros
őstag

Miért ne lehetne létjogosultsága? Sok esetben az emberek nem nyitottak az újra, így a kickstarteren meghalhat a projekt. Egy kiadó viszont megláthatja benne a fantáziát, és kipénzelheti őket.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#29) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Kedves Uram, mesélje már el nekem mikor látott utoljára kimondottam fantázia dús, kreatív játékot ami nagy kiadótól jött és nem Indie volt??! Akárhogy pörgetem az agyam 1re emlékszem: Farenheit (de bevallom nem minden játékk fordul meg a kezemben).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30) hommeros válasza sad_Vamp (#29) üzenetére


hommeros
őstag

A fantázia, kreativitás az ízlés része is. Azon vitatkozni meg nem fog normális ember. Attól, hogy számodra nem megfelelő a kiadók össz. teljesítménye/munkája, még nem fogj a piaci szereplő kilépni, mivel vélhetőleg nyereséges :DDD Azaz valaki csak elismeri a munkáját a díjfizetéssel, és lát fantáziát benne, hogy invesztáljon bele. De egy példa, ami nekem tetszett: Plants VS Zombie 2

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#31) hommeros válasza sad_Vamp (#29) üzenetére


hommeros
őstag

Jaj, most néztem, nem Indie címet akarsz. A telefonon főleg Indie címek vannak. A PC-re megjelent már pár AAA játék a Fahrenheit óta. De hogy neked tetszik e valamelyik, vagy nem, az is ízlés kérdése, nem látom értelmét neveket felsorolni. Nekem nagyon tetszett a FarCry 3 például.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#32) sad_Vamp válasza hommeros (#31) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem, én a kreavít dolog alatt olyanra értettem ami nem rókabőr 1000-edszer, hanem hoz valami tényleges újdonságot. FC3at nem játszottam, de az 1est igen, az nem hozott semmit. Limbo volt ami még hozott, de az is indie. AAA-s címből tényleg a Farenheitre emlékszem utoljára, amiben radikálisan más volt a játékmenet.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33) hommeros válasza sad_Vamp (#32) üzenetére


hommeros
őstag

Szerintem ez már a fogyasztói társadalom túlpörgetett gondolkodását tükrözi. Minden hónapra, évre újat és korszakalkotót várnak el az emberek - mindezt pénzért. Elvárás lett, hogy minden évben Mozart szülessen, hogy termeljen és minden évben korszakalkotót mutasson be. A játékipar a művészet és a tudomány ötvözése szerintem, és nem kipénzelhető. El kell fogadni, majd jön egy újabb művész, aki hozz valami nagyot. De nem lesz évente ilyen jellegű korszakalkotó újdonság. Ami technikával megoldható, az évente frissül is, lásd a hardver korlátokat minden évben feszegetik.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#34) sad_Vamp válasza hommeros (#33) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ember! A Farenheit 2005ös! 9(!!!) év telte el azóta.... miről beszélsz te?! :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#35) hommeros válasza sad_Vamp (#34) üzenetére


hommeros
őstag

Csak mert neked minden játék azon kívül sz*r, nem valószínű, hogy úgy is van. Mint írtam, azóta sok jó játék megjelent. Neked nem tetszik, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#36) sad_Vamp válasza hommeros (#35) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem érted látom. Nem mondtam olyat hogy azon kívül minden gagyi. De nem igazán van/volt olyan ami annyi újdonságot hozott volna számomra mint az. Nem tudom mit nem lehet érteni ezen. Nem arról beszélek hogy az összes többi game totál gagyi. Hanem arról, hogy az 1000. semmit fel nem mutató FPS nem igazán érdekes. És a GoW stílusú TPSekből is dunát lehetne már rekeszteni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#37) Stauffenberg válasza sad_Vamp (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mielőtt nagyon belemegyünk: Én sem állítottam azt, hogy a nagy kiadók magatartása megfelelő és imádom a futószalagon érkező szarokat. De látszólag a kétpólusú gondolkozásmód oda vezet, hogy ha kijavítom egy fórumtárs sületlenségeit, akkor automatikusan megvédem a kiadókat és azok talpnyalója vagyok.

A kiadókat azzal lehetne a kreatívabb fejlesztés irányába terelni, hogy piacot teremtünk rá. Például azzal, hogy nem játszunk a szarokkal, helyette igényeljük a változatos, kreatív, igényes játékokat. Lehet őket is hibáztatni sok mindenért, de ők olyat fognak kiadni amit el lehet adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.