Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pluhm válasza #79621120 (#100) üzenetére


pluhm
aktív tag

Én sem próbálkozom ilyennel, nekem tökéletesen megfelel a 4.2.9. Egyszer viszont majdnem téglásítottam, csináltam egy gyári beállítás visszaállítást, amiből nem állt vissza. Egy android figura jelent meg a képernyőn, a hasában egy felkiáltó jellel, ha jól emlékszem... Csak úgy tudtam életet lehelni a telefonba, hogy a bekapcsoló gombot, meg talán a hangerő le gombot egyszerre megnyomva beléptem egy menübe, ahol elindítottam a normal boot-ot. Ekkor nagyon megijedtem, azóta ilyen dolgot (gyári beállítás visszaállítása) nem próbáltam...

(#102) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Üdv.

Nos voltam ma a Pingben. Megnéztem személyesen ezt a készüléket...szokatlan nagyon...picit gyengének érzem az egészet, de sztem még egyszer meg fogom nézni.
Első tapasztalat, ami egyben pici negatívum is, hogy érintésnél érzem a vibra motor picit mintha nem a legjobb lenne...(sgalaxy-k és Nokia lumiák máshogy zizegnek-rezegnek, és nekem az lenne a normális)
A másik negatív, ha egyáltalán negatív az az éle a készüléknek...annyira vékony, hogy már majdnem vág, de ami jobban zavar, az a 4 LÁTHATÓ csavar az oldalán....olyan sufnituning érzésem van...de még vizsgálódok...

Ezek az első benyomások. A szoftver elég jó, a képernyő élvezetes, bár még mindig picit kétségeim vannak...

(#103) Sunrise85 válasza blaca83 (#92) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Szia!

Most olvasom a DG2014 hozzászolásod. Nekem is ugyan ez a problémám fél éve vettem, és a napokban jelentkezett (nem mukodik az also gombssor)

Sikerult megoldast talalni a problémára?

köszi a választ!

udv

(#104) blaca83 válasza Sunrise85 (#103) üzenetére


blaca83
őstag

Sajnos még nem!
A készülék fóruma sem pörög egyáltalán. :(((

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#105) Sunrise85 válasza blaca83 (#104) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Azért elég erdekes h mindketten kb egy idoben vettuk es ugyan akkor ugyan az a problema jelentkezik. Irtam nekik emailt ha megtudok vmit jelentkezem. Kar lenne erte mert nagyon szeretem.

(#106) Sunrise85 válasza Sunrise85 (#105) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Nem lehet hogy vmi frissites miatt lehet ez? Pl facebook. Csak azert mert egyszerre jelentkezett a hiba es nekem ma meghulyult, magátol tett be smilekat stb..

(#107) blaca83 válasza Sunrise85 (#106) üzenetére


blaca83
őstag

Próbáltam utánakérdezni meg nézelődni a többi topikban, de nem sok mindent találtam.
Jó lenne találni hozzá valami olyan ROM-ot amire azt mondják, hogy "tuti" és érdemes felrakni. Azt még megpróbálnám vele megcsinálni.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#108) Sunrise85 válasza blaca83 (#107) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Szia!

Voltam a budaörsi telemax szervízben, onnan elhajtottak mondván doogee-val csak akkor foglalkoznak ha vmi pingdigiálnál vettem. Egy másik kisebb szervízben pedig azt mondták kuka mert az kijelzőhiba lesz.
Már amikor végleg feladtam volna, kivettem az akksit + simkártyát, majd sim nélkül bekapcsoltam és használtam egy picit, utána visszatettem és láss csodát jó lett... Azóta kb két nap eltelt és csak nagy ritkán jött elő hogy nem érzékelnek a gombok, de hamar megjavult magától.

Most viszont rátettem egy uj romot: http://www.doogeemobile.com/blog/doogee-dg2014-official-rom/

Nekem eddig R03 volt rajta, ez pedig R09.

Tapasztalat: szépen működik, hibajelenség egyenlőre úgy tűnik megszűnt, pofásabb android.

Ez persze sajna nem azt jelenti, hogy végleg megjavult de remélem tartós lesz.

Üdv

(#109) blaca83 válasza Sunrise85 (#108) üzenetére


blaca83
őstag

Nagyon köszönöm, hogy utánajártál és meg is osztottad az információkat! :R
Szólok is a kollégámnak és feltesszük Neki is ezt az új ROM-ot.

THX! :C :R :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#110) Sunrise85 válasza blaca83 (#109) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Igazán nincsmit!

De egy kis update: kiderült, hogy ez a legelső android a dg-re szóval nem a legújabb :) és sajna a kamera elég rossz képeket csinál.

Most megpróbálom a KitKat-et.

(#111) blaca83 válasza Sunrise85 (#110) üzenetére


blaca83
őstag

Nem hiszem, hogy egyáltalán szokott fényképezni a telefonjával. :DDD :N
Ha van stabil és tuti KIt-Kat ami felmegy rá és jobb mint ez akkor írd majd meg légyszi! ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#112) Keeperv85 válasza blaca83 (#111) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van KitKat, stabil is, tuti is: a régebbi modellekre nem jó. Egyelőre hiába unszoljuk a gyártót, hogy azt sem kéne elfelejteni... :W

(#113) szamelia válasza Sunrise85 (#110) üzenetére


szamelia
csendes tag

Szia! Én a feleségemnek vettem októberben. Én is már próbálkoztam néhány dologgal. Sajnos kevés sikerrel. Látogass el a pingdigital.hu- ra, ott van hozzá eredeti rom. Igaz a 4.2.9. De legalább a gyári. Először a needromon találtam hozzá, ott egy regisztráció után letöltheted bármelyiket. Vannak custom és official romok is.

(#114) blaca83 válasza Keeperv85 (#112) üzenetére


blaca83
őstag

Az szép...! :(((

szamelia: Most akkor a gyáriakkal érdemesebb kísérletezni, vagy az R09.-el? :U :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#115) szamelia válasza blaca83 (#114) üzenetére


szamelia
csendes tag

Hello! Én legutóbb az R03- ast tettem fel, ezzel semmi probléma nincs. Úgy vettük észre nejemmel, hogy a fényképező 8 MP- en készít szép képeket, 13 MP csak interpolálva. Egyébként a needromon is a hivatalos romok között ez egy frissített verzió, amiben a kamerát javították, illetve új UI- t hoz.

[ Szerkesztve ]

(#116) szamelia válasza blaca83 (#114) üzenetére


szamelia
csendes tag

Hello! Az imént utánanéztem az oldalnak és nekem az jön le, hogy ugyanazt írják, amit én is, tehát az R03- as a fejlesztett verzió. Egyébként a Doogee hivatalos oldalán, (doogee.cc) kiadtak egy közlönyt, hogy a doogeemobile.com nem hozzájuk tartozik, nekik semmi közük egymáshoz. A romokra visszatérve, a többit nem próbáltam, csak a 4.4- est. Mondjuk a MIUI- t kipróbálnám, de találtam launchert, így az egyszerűbb.

(#117) Keeperv85 válasza szamelia (#116) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az azért érdekes, mert a hivatalos oldalon, nem létezik R03. Két link él: az R09-es és az R12-es. Nekem van R11-em is, korábban volt olyan is.

R09: régi kijelző driver, régi akku driver, 4.2.2-es JB rom.
R11: újabb kijelző driver, de nem jó sem az újabb, sem a régebbi modellre, új akku driver az új modell mellé, 4.4.2-es KitKat rom
R12: új kijelző driver, új akku driver, csak az új modellre jó, a régin nincs kép vele. Szintén 4.4.2-es KitKat.

(#118) blaca83


blaca83
őstag

Feladjátok ám az embernek a leckét! :))
A kollégám telefonján biztosan a gyári van amivel kiadták,mert nem merne ilyenbe belekezdeni.

Légyszi azt az egyet mondjátok amire biztosan érdemes ráállni,mert akkor azt felteszem Neki,mert már használhatatlan a telefonja.

Köszi.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#119) szamelia válasza blaca83 (#118) üzenetére


szamelia
csendes tag

Hello! Én legutóbb a pingdigitalról való, hivatalos romot tettem fel, ez 4.2.9- es. Ez úgy néz ki marad, amíg nem jön frissítés OTÁ- n, mert nejem már kicsit ideges, amikor neki fogok buherálni. :DD Eddig akármelyik módszerrel próbálkoztam, mindig a csíkos képernyő fogadott, azután már beleuntam. Egyébként is a Doogee honlapján azt kérik, legyünk türelmesek, amíg ki nem jön OTA. Ha nem jön, marad JB- s. Ezzel amúgy teljesen meg vagyunk elégedve, stabil.

(#120) Bélabá86 válasza Keeperv85 (#97) üzenetére


Bélabá86
újonc

Segíts kérlek. Azt honnan lehet megállapítani, hogy egy adott készülék az újabb, vagy a régebbi típusba tartozik?

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#121) Keeperv85 válasza Bélabá86 (#120) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Szívesen megmondanám, de az a helyzet, hogy fogalmam nincsen! Ugyanis a készülék nem közli a kijelző adatait, illetőleg ahol meg lehetne nézni, az a menü kínai... :W

(#122) Bélabá86 válasza Keeperv85 (#121) üzenetére


Bélabá86
újonc

Köszönöm! Sajnos gondok akadtak nővérem telefonjával (DOOGEE-TURBO-DG2014-4.4-R08 ROM-mal érkezett novemberben), gondoltam befrissítem neki. De így nem nagyon merek nekiállni... nehogy papírnehezék legyen belőle :(

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#123) Keeperv85 válasza Bélabá86 (#122) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nem lesz, gond nélkül visszamegy rá a korábbi rom, ha nem menne a KitKat! ;)

(#124) Bélabá86 válasza Keeperv85 (#123) üzenetére


Bélabá86
újonc

Akkor a napokban teszek egy próbát az R12-es verzióval :) Egyébként a jelenleg rajta lévő rom is KitKat alapú.
Melyik SP Flashtool ajánlott hozzá (sajnos a hivatalos oldalakról nem sikerült levarázsolnom semmit), illetve valahol található egy jó leírás?
Köszönöm a segítséget!

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#125) Sunrise85 válasza blaca83 (#118) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Hali

Sajnos nincsenek jó híreim...feltettem egy custom módosított kitkatet ami a needromon is fennvan. Probléma nélkül ment minden de egy nap után újra előjött a menü gombok hibája...hol érzékeli hol nem....

Uh feladtam :( írtam az eladónak, elvileg még garin belül vagyok.

Van valakinek tapasztalata a garis javítással kapcsolatban ami magába foglalja a visszaküldést kínába?

[ Szerkesztve ]

(#126) Sunrise85 válasza szamelia (#113) üzenetére


Sunrise85
csendes tag

Szia,

A feleséged telójának mi volt a problémája ami miatt frissíteni szeretnéd?

(#127) szamelia válasza Sunrise85 (#126) üzenetére


szamelia
csendes tag

Hello! Igazából semmi baja a telónak, tök jól megy, stabil, gyors, teljesen elégedettek vagyunk. Csak megláttam, hogy van lehetőség KitKat- ra, és nekiláttam. Persze később tudtam meg, hogy kétféle kijelzővel jött ki és úgy tűnik, hogy mi a régebbit kaptuk. Mondjuk jó áron jutottam hozzá LightInTheBox- ról. Úgyhogy, amint írtam is, most várunk, vagy belenyugszunk, hogy JB marad.

(#128) szamelia válasza Keeperv85 (#121) üzenetére


szamelia
csendes tag

Helló! Az jutott eszembe, hogy An-tu-tu sem írja ki? Ha van vmi progi,amivel meg lehet nézni, én a régit meg tudom majd írni, hogy azon milyen.

(#129) szamelia válasza Bélabá86 (#124) üzenetére


szamelia
csendes tag

Helló! Itt találsz drivert és toolst is: https://drive.google.com/file/d/0B-eEVUUoOlT4QzZwZE54LTVFWms/edit
Ez a Doogee honlapjáról van, úgyhogy nyugodtan töltheted. Esteleg a toolst érdemes frissíteni, nekem sikerült. Itt a tutorial video: http://www.doogee.cc/shipintujie/&i=16&comContentId=16.html
Ez jó a turbóhoz is. Sok sikert hozzá.

(#130) Keeperv85 válasza szamelia (#128) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos nem... nem írja ki... :(

(#131) pluhm válasza Sunrise85 (#125) üzenetére


pluhm
aktív tag

Kínai garanciáztatás, pénzvisszafizetés, visszaküldés. - Tapasztalatok és amit tudni érdemes
[link]

[ Szerkesztve ]

(#132) Bélabá86 válasza szamelia (#129) üzenetére


Bélabá86
újonc

Szia!

Köszönöm szépen! Amint időm engedi nekiállok :) Remélem minden oké lesz...

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#133) carr


carr
őstag

Erről Tudtok valamit?
Nem túl sok teszt van róla...
Érdemes egy Jiayu G3T-t leváltani miatta?
Előbbi nekem túl nagy. vastag. stb... nem érem el 1 hüvelykemmel mindenét kényelmesen.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#134) pluhm válasza carr (#133) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ezzel szemezgetek én is. Ami szerintem jó benne, hogy a hazai meglévő (és leendő) 4G frekvenciák mindegyikét tudja, valamint a Vodafone 900 mhz-s 3G-jét is. Tetszik a mérete. Bár már majdnem egy éve használom a DG2014-et, de az 5' nekem még mindig nagy. Ennek a turbo mini f1-nek a 4,5'-os kijelzője nekem éppen elég lenne.

(#135) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok
Van egy Doogee Turbo DG2014.
Egyik pillanatról a másikra elment a kép. hiába veszem ki az akkumulátort nem lehet bekapcsolni. A bekapcs+hang fel gombbal bejön a recovery mode de ott rányomva a recovery menüpontra a volume down gombbal semmi nem történik.
Mi lehet kezdeni vele? Mi történhetett? Hogyan kell esetleg új romot rárakni? Le lehet esetleg menteni ami rajta volt?
Köszi a válaszokat.

(#136) #79621120 válasza Keeperv85 (#117) üzenetére


#79621120
törölt tag

Az azért érdekes, mert a hivatalos oldalon, nem létezik R03.

Most néztem meg a telefonomat :

Android verzíó : 4.2.9
Kernel verzíó: 3.4.5
Build szám: DG2014-A-R03

Lehet-e ezt frissíteni ?

(#137) Keeperv85 válasza #79621120 (#136) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem ilyen egyszerű a helyzet... Két széria fut, de egy szoftver. Az első képen a sima W-s, ami nem lesz jó KitKat-el, a másodikon a W2-es, ami igen...

(#138) KisPocok31


KisPocok31
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék tud-e valaki megbízható forrást (itthoni vagy külföldi is érdekel) DG2014 kijelzőre. Ugyanis sajna leesett a telefon összetört a kijelző és hát a kínai webshopok elég furán informálnak. A telefon 2014 májusi vétel azaz JB 4.2.9 így ahogy kivettem az előző hsz-ból a régi fajta kijelzőre lenne szükségem. Lefotóztam majd elküldtem a képeket néhány kínai kereskedőnek akik válaszoltak is. Néhányan azt írták az övék nem jó ehhez néhányan meg azt hogy igen. Viszont mindenhol oda van írva: for Android 4.4 only. De persze szó nélkül rávágja vegyem meg jó lesz az nekem. A kérdésem az lenne vásárolt-e már valaki régebbi telefonhoz valahonnan megfelelő kijelzőt.
Előre is köszönöm.

(#139) Keeperv85 válasza KisPocok31 (#138) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!
A feletted lévő két kép a válasz melyik telóra melyik kijelző kell...

(#140) KisPocok31 válasza Keeperv85 (#139) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Köszönöm a választ, ugyan ezzel kapcsolatban nem volt gondom én tudom, hogy nekem a régire van szükségem, a gond az hogy a kereskedők nem tudják mi a különbség és fogalmuk sincs szemlátomást arról mit is árulnak.
Például:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Best-Quality-DOOGEE-TURBO-DG2014-5-0-Inch-Touch-Panel-TP-Touch-Screen-LCD-Display/32256371078.html

a panel az amire nekem szükségem lenne, az összes szám megegyezik az én panelemmel.
De a végére mégis odateszi "for dg2014 4.4OS"

Persze elküldtem neki a képet az enyémről leírtam 4.2.9 és azt mondja persze jó vehetem. Csak azt nem tudom ezt tudatosan teszi-e tényleg van neki a régi panel vagy csak szimplán kínai és fogalma sincs csak eladjon valamit.
És így a kérdés továbbra is fent áll: Egy megbízható forrás régi típusú (4.2.9) DG 2014 panelra.
Ami ilyen:

Ezt a képet küldtem ki nekik, ebből azért tudniuk kéne.

Ha valaki már vásárolt ilyet (vagy akár van eladója :) ) kérem jelezze.
Köszönöm

(#141) Keeperv85 válasza KisPocok31 (#140) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igazából nem számít melyiket szereled rá, mert csak a kijelzőket cserélték le, úgy tudom. Az új kijelző vonzata csak az új szoftver. Nem fogsz tudni visszaváltani a 4.2.9-re ha új kijelzőt szerelsz be,ha pedig a régit, akkor soha sem lesz 100%-ig jó KitKat a készüléken...

[ Szerkesztve ]

(#142) KisPocok31 válasza Keeperv85 (#141) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Köszönöm.
Ez is egy hasznos infó, ha véletlenül rosszat küldenek attól még életet lehet talán lehelni bele. Más kérdés persze hogy szükség lenne a rajta lévő adatokra, tehát csak jó lenne ha elindulna, majd visszanyerhető lenne a leejtés előtti állapot.

(#143) corrino válasza KisPocok31 (#138) üzenetére


corrino
újonc

nekem van éppen egy eladó kijelzőm dg 2014re.
telefonostól:-)))
elszállt az alaplap? vagy mi s azóta csak porfogó otthon.
érdekel?

(#144) KisPocok31 válasza corrino (#143) üzenetére


KisPocok31
csendes tag

Ment privát.

(#145) BenszeT


BenszeT
tag

Hali!

Egy munkatársamnak most jött meg a turbo-ja és halk a mikrofonja. A vonal másik végén alig hallani, több sim kártyával is le lett próbálva. Szoftveresen megoldható valahogy a hangosítás vagy hardver hiba lesz?
Ha hardver, akkor melyik a jobb megoldás: visszaküldeni, vagy helyben valakivel megcsináltatni?
Előre is köszönet a segítségért.

(#146) y300fire


y300fire
tag

Tudna valaki segíteni rom frissítésben?
r03-as rom van a telefonon, régebbi kiadású teló.
Sajnos a menü gomb többször gondol egyet és nem működik. Valamikor elég neki egy pár pillanatra a repülőgép üzemmód és újra van menü gomb.

Gondoltam frissítenék,hátha megjavul...

Letöltöttem mindent, de sajnos driver hibát ír ki folyamatosan a gépem....

(#147) Keeperv85 válasza y300fire (#146) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Írd le kérlek lépésről-lépésre milyen rendszer, mit töltöttél le, milyen verziós a készülék. Köszi!

(#148) y300fire válasza Keeperv85 (#147) üzenetére


y300fire
tag

Szervusz!

Tehát a készülék Dg2014.
Régebbi fajta: K32-A-W
Jelenlegi verzió r03 2014.03.18 build

Fel szeretném frissíteni r12-re....

(#149) Keeperv85 válasza y300fire (#148) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én is. Nem fogod. Nem lesz hozzá kijelződriver.

(#150) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Van valakinek tapasztalata a D2014Turbo Bt-jával? Egy Motorola S9 Bt fülessel akartam használni, és csúnyán szaggat. A fülhallgatót hatodik éve használom mindenféle telefonnal, és ilyen gondom sose volt, tehát a telefonban lehet a hiba. ROM csere segítene rajta, vagy cseréltessem ki (még bőven garanciális)?

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.