Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 1tom


1tom
tag

Nem rossz telefon.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#2) aszti75


aszti75
senior tag

Jó kis gépnek tűnik,de b*szott drága.Ennyit(majd60 ezer)nem adnék erte!!!
Drága egy bolt ez a
pingdigital.

[ Szerkesztve ]

(#3) csongi


csongi
veterán

Jo iras lett! Gratula!!! Kellenek a kozep kategorias tesztek bemutatok, foleg kinai vonalon. Ha jol tudom OEM gyartokkal gyartat a ceg, ezert lehet a minosegben ingadozas.
Az ara pedig nekem is eros. 60 alatt jutottam hozza a Coolpad F1 telefonhoz. Minden adoval egyutt. De hazai vasarlasnal azonos hardvereel igaz 4.5" kijelzovel kisebb felbontasban mar 40k is van jo keszulek.
De ettol fuggetlenul, hasznald sokaid es sok oromod legyen benne:). Koszonjuk az irast. :R

(#4) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A teszt olvasása közben végig az volt az érzésem, mintha megrendelésre készült volna. :(

(#5) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Munkatársam Ilyan Doogee vett csak nem turbot hanem a simát.Kínábol hozatta 35e volt,Vámot meguszta

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#6) sing1ep1ayer válasza ricsi8800gt (#5) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Jó neki. :W

(#7) ricsi8800gt válasza sing1ep1ayer (#6) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ahogy a kezembe vettem egyböl érezhető volt hogy nagyon vékony és egyböl reagál mindenre,gyors kis masina,Viszont a szinek nagyon halványak.Tehát minek kéknek vagy pirosnak kéne lennie az nagyon halványossan mutatja ki.Amugy hardveressen nagyon patika,Fényképező ami rajt van az nagy 0.iszonyatossan rossz képet tud csinálni,Videó felvétel szép nagyon viszont.
De viszont 35-ért Quvad telod nem igen kapni ithol

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#8) csiby1 válasza aszti75 (#2) üzenetére


csiby1
csendes tag

Ezért várom meg ezeket a teszteket! Aztán majd jöhet teló "kintről" 30-ért! :) Le a kalappal a Kínai "csúcstechnológia" előtt! Hasonló képességű telókat a nagyoktól nem vennék semmi pénzért mert nem érnek annyit!

(#9) Meggyi001

Sajnos sokan nem tudnak vagy nem áll módjukban kintről rendelni telefont, pedig lehet azért vele spórolni kicsit. Szerencsére én tudok, és rendelek is rendszeresen. Itthon elég drágák, persze senki nem akar ingyen dolgozni :). Hát ez van sajnos, ilyen országban élünk, ennyi fiziből, ki ahogy tud , ügyeskedik :)

Ezt is meg lehet szerezni kintről 45-48 ezerből ból, dhl-el, adóval ,áfával. 142 usd a teló.

Elég szép képeket csinál, nem rossz középkategóriás teló amúgy.

A cikk szépen meg lett írva, köszönjük :)

https://gamergep.hu/

(#10) aszti75 válasza csiby1 (#8) üzenetére


aszti75
senior tag

Termeszetesen,kintrol olcsobb,mar aki tud kintrol rendelni,mert nem mindenki tud.Sajna.Pl en sem.Ezert "kenyszerulok" arra,hogy vagy rendeltetek vagy pedig hasznaltan megveszem.A riziko kb ua.Nekem jelenleg galaxy ace 2-m van,de zok szo nelkul lecserelnem ismertebb kinaira.
Nagyon jo hw-el szerelt telokat kinalnak jo aron es en ki szeretnem probalni.Eselyes,hogy az ace 2-t oda-vissza alazza :D az ugynevezett kinai csoda.
Bocs az ekezetek hianya vegett,de telefonrol vagyok.

A tesztet pedig koszonjuk,igy utolag is.Pedig 2.-nak trollkodtam,de elfelejtettem megkoszonni :)

(#11) Sn00k


Sn00k
veterán

A leírtak alapján kap tőlem egy TETSZETT plecsnit! :DDD Grat hozzá! Tényleg egész pofás kis telefon.
Szerintem a reális ára, olyan 50 k körül lenne :U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#12) blueMerle válasza aszti75 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Bocs de mi az az ok amiert nem tudsz rendelni kulfoldrol?

(#13) Dexar007


Dexar007
veterán

Give me your cum,bull!

(#14) Samus


Samus
addikt

Néhány kínai telefonnak ennyire komoly kamerája van? Most ez, előtte a már említett F1, olyan képeket készít, hogy a leesett állam keresgettem, miközben néztem őket. A nálunk kapható középkategória sehol sincs ezekhez képet, még a G2 Mini sem (pedig az 20k-val beljebb is van).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) TRIvidore válasza ricsi8800gt (#5) üzenetére


TRIvidore
tag

Nem akarok demagógnak hatni, de azzal èrvelni hazai 1 èves garanciával szemben, hogy megsporolod az Àfàt, artisjust finoman szolva is kètèlû fegyver. A legtöbb esetben màr a sample-kènt küldött darabokat is vàmoljàk tudtommal, de legyen ez a kisebb gond... Mert ha teszemazt beszarik a szoban forgo Turbo szoftvere vagy èpp hangszoroja, h ne legyek offtopic, az àtlag user jobban örül ha van support, vagy - megnèztem van 21 napos visszavàsàrlàsi garanciàjuk - minthogy vissza a cucc kínàba. Haverom a Jiayu G4s-èvel jàrt így, beszart a proximity szenzor, ill. swap para is fellèpett (hivàst nem tudta letenni, sötèt kèpernyô, csak soft reset rakta helyre ideiglenesen, mert nem tudta feloldani a telot), gyari Rommal, CW-vel egyarànt. Alkatrèsz itthon semmi, kèt hete ment vissza, jövô7tôl + egy hetes ünnep kinaban...

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#16) Meggyi001 válasza Samus (#14) üzenetére

Igen, vannak elég jó kamerák már bennük. Némelyiknek utána lehet nézni, ha hozzá leírás, valamelyikben például Sony kamera van. De hát sajnos még sztem a 60-70 %-uk még gyengécske, legalábbis az alsó, alsó-közép kategóriát tekintve...

https://gamergep.hu/

(#17) csongi válasza TRIvidore (#15) üzenetére


csongi
veterán

Ezekre mindig van ellenpelda. Az Alcatel Thomos tabletem most toltotte a 8. hetet a csodalatos Magyar telemax szervizeben. Akkor most mivel jobb hogy itthoni?
Elerhetetlenek es xarnak az egeszre. A kinai meg csereli nem kezd el farigcsalni.

(#18) b. válasza csongi (#17) üzenetére


b.
félisten

Nekem is a 4. hetét tölti a Mediaban.a WayteQ. Remélem levásárolom az árát és rendelek kintről olcsóbban jobbat annál a förmedvénynél.

Gratula a cikkhez , jó volt olvasni és nekem kifejezetten tetszik a telefon külcsínre és belbecsre egyaránt.. A képek pedig ehhez a kategóriához képest nagyon jók, nem hittem a szememnek. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) blueMerle válasza csongi (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Itt Szlovákiában a fogyasztóvédelmi törvény értelmében a javítás nem haladhatja meg a 30 napot. Nem törekedni kell meg hasonló, ennyi a maximum, pont. A 31. napon a vásárlónak törvényi joga elállni a vásárlástól és visszakérnie a teljes vételárat (semmiféle levásárlás meg hasonló). Ha ezt az eladó vagy szerviz nem teljesíti, fix 15 000 eurós büntetést kap a nyakába a SOI-tól (itteni Fogyasztóvédelmi felügyelet).

Magyarországon nincs ilyen törvény?

[ Szerkesztve ]

(#20) aszti75 válasza blueMerle (#12) üzenetére


aszti75
senior tag

Pl,mert nem használok bankszámlát???Nincs munkahelyem(hivatalos)ahonnan érkezzen rá befizetés :F
Magam fizessem be a számlámra?Mi értelme is lenne fizetnem számlavezetési díjat,stb.Mielőtt még felmerülne valakiben az ötlet :DDD
Bocs,nem oktatásnak szántam.Hiszen Te nem tudhatod,hogy miért is.... :U

(#21) blueMerle válasza aszti75 (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Western Union, szinte minden nagyobb pénzváltónál, bankban és postán elérhető :)
Én sem oktatásnak szánom, csak hogy tudd :K

(#22) aszti75 válasza blueMerle (#19) üzenetére


aszti75
senior tag

Magyarországon is van törvény,valami hasonló,de itt szarnak a a pofájára az embernek.Itt mindent meg lehet tenni :W
Itt még mindig úgy működik,hogy sógor,koma,jóbarát,aztán ha szerencséd van,akkor nem hajtanak el a p*csába és kicserélik az éppen szóban forgó árucikket.
Tapasztalat,sajnos :(((

(#23) aszti75 válasza blueMerle (#21) üzenetére


aszti75
senior tag

Hogy ez eddig......!!!
Hálás köszönet :R :R :R

(#24) Meggyi001 válasza aszti75 (#22) üzenetére

Ja, valahogy úgy...

https://gamergep.hu/

(#25) blueMerle válasza aszti75 (#22) üzenetére


blueMerle
veterán

Az van hogy itt a brutális, fix büntetés miatt nem mernek szarozni.

A Western Unionos dolog pedig tényleg pofonegyszerű, a szomszédom legalább fél éve így rendelget (bár a filléres bizbaszokat annyira nem éri így meg, mert van valami százalékos költsége a történetnek). A helyi tescóban a pénzváltós ürge WU ügynök egyben, ott kitölti a papírt (rém egyszerű) befizeti a pénzt és ennyi. A Refund is megoldható ugyanígy Receive money papír kitöltésével, a linken amit adtam minden le van írva egyértelműen :K

[ Szerkesztve ]

(#26) csongi válasza blueMerle (#19) üzenetére


csongi
veterán

Volt ilyen, de modositottak, es addig szervizeli az ertekesito amig, jonak latja, de a szerviz idovallummal kitolodik a jotallas ideje.

(#27) AAntii válasza blueMerle (#19) üzenetére


AAntii
őstag

Itthon sajnos a helyzet pont úgy áll, hogy elég rá törekedni, innentől kezdve a szervizes kolléga munkabeosztására, jóindulatára illetve arra kell hagyatkozni, hogy a kisker mikor hozza el a szervizből. Eddig 4 dolgot kellett visszaküldenem a jótállás érvényesítése miatt, a 30 napot egyik alkalommal sem lépték túl, de ez szerencse dolga. A szlovák fogyasztóvédelmi törvény tetszik.

A telefon tetszett, de a kínai kínálatban nem tűnik kihagyhatatlan ajánlatnak.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#28) haris


haris
őstag

"A telefon a gyártó szerint 5,5mm vastag..."

Nem, a gyártó szerint 6,3 mm vastag.
Csak a marketing szövegük az hogy "Width 5,5 mm thickness of visual" (5,5 mm-nek látszó vékonyság.)
És ebből mindenki csak az 5,5 mm-t látja.

(#29) csabi236


csabi236
tag

A teszt jó lett, de hasonló áron tudok sokkal jobb Kínai telefonokat.

(#30) winhate


winhate
őstag

Támogassuk csak a kinai szutykokat... főleg a garanciamentes webes kereskedelmet.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#31) sing1ep1ayer válasza winhate (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Van garancia... és lefogadom jobb, mint a hazai. Ettől függetlenül persze meg lehetne akadályozni, hogy ez a sok "szutyok" bejöjjön az országba, csak korrekt fogyasztóvédelmi törvények (és hatóság), illetve jobb fizetések, alacsonyabb árak kellenének. Gondolom a németeknél például nem minden második ember szaladgál kínai telefonnal.

(#32) Dhampir válasza aszti75 (#23) üzenetére


Dhampir
félisten

Megköszönöd a díjszabásukat is, azok sem ingyér dolgoznak, lásd a küldési díjakat. :)

(#33) Meggyi001 válasza Dhampir (#32) üzenetére

Tudnak számolni az már biztos.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#34) aszti75 válasza Dhampir (#32) üzenetére


aszti75
senior tag

Igen.Kozben leesett nekem,hogy angliai kintletemkor volt szerencsem hazakuldeni penzt a western union-al.Hat,nem egy olcso "ceg"az mar biztos,de ezeket az arakat elnezve,ikabb kihagyom.
Jobban jarok,ha itthon vasarolok hasznaltat.Jobban kijovok meg akkor is.Eselyem arra,hogy bedoglik kb ugyan annyi,mintha kintrol jonne a cucc.

Ez van :K

[ Szerkesztve ]

(#35) Cathulhu válasza Dexar007 (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

Wow
Such phone
Much SIM
So China

halyukben tuti lecsapnek erre a marketingre :D

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#36) addamka válasza csongi (#26) üzenetére


addamka
őstag

Mostanában módosították a 30 napos szabályt? 2 éve robotporszivó árát magától felajánlotta az edigital a 31. szervizben töltött nap után. Auchan is visszaadta a pénzt szó nélkül tablet ügyben, bár az is 1.5 éve volt.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#37) winhate válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


winhate
őstag

"Van garancia "
Hol is ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#38) sing1ep1ayer válasza winhate (#37) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Kínában. Miért is?

(#39) Silentfrog válasza addamka (#36) üzenetére


Silentfrog
veterán

Elég régen módosítottak rajta,sok sok évvel ezelőtt.
Az, hogy milyen gyorsan intézkednek az meg a bolttól függ.
Volt már fél évig szervizben alaplapom.

(#40) b. válasza winhate (#37) üzenetére


b.
félisten

Pandawillen külön jelölik. Visszaküldöd és küldik a másik telót. Én már jártam így. A kínai "szutykok" meg jobb hardverrel vannak és sokszor jobb minőségűek mint az itthon hú de remek ár ajánlattal megvehető 2 évig rabságba tartó előfizetéses tényleg szutykok.
A T-mobilos garanciáról meg inkább ne beszéljünk, mert én most voltam náluk utoljára olyan barom hogy aláírtam. Felháborító mit művelnek az emberekkel "garancia" ügyén. A végén úgy is te leszel a hibás.
Huawei telót Pandawillbe visszaküldtem , mert akármennyit töltöttem mindig 50 % volt a max amit kíírt. 2 hét múlva nálam volt az új és kaptam mellé egy 8 Gb kártyát ajándékba és egy bocsánat kérő emailt. ahamm.
ilyen az amikor előítéletekből merítesz, nem pedig a valóságból, pedig most olvastál róla egy korrekt cikket.

Ajánlom figyelmedbe az értékeléseket[ITT] bármelyik telónál .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) csongi válasza b. (#40) üzenetére


csongi
veterán

Én már ezen túltettem magam :) Aki tudja aki nem az nem. Majd rá jönnek :)

(#42) blueMerle válasza aszti75 (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát ez tényleg nemnormálisan sok.

Én mondjuk hanyagolom az utóbbi időben a kínai vásárlásokat ami a mobiltelefonokat illeti. Pár hete, mikor is megdölgött a GPS a Jiayu G4C-mben, teló után kellett nézelődnöm, és itthon (Szlovákiában) 2 év teljeskörű garival 145 Euróért vettem egy Huawei G630-at. Ennyiért még áfa nélkül sem tudtam volna jobbat Kínából (ha Kínai, akkor csak ottani A brand jöhet szóba: ZTE, Huawei, Jiayu, Oppo, Xiaomi, Meizu, TCL,...) nem beszélve a 2 év gyártói, helyi garanciáról.

(#43) winhate válasza sing1ep1ayer (#38) üzenetére


winhate
őstag

Te még hiszel a csodákban ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#44) winhate válasza b. (#40) üzenetére


winhate
őstag

Sajnos igen hallottam hogy gusztustalanok a t nel.
Allitolag a locale szerviz is megszunt. :((( Koltsegmegtakaritas celjabol.

Sajnos nem eloitelet.
Ex kollegam rendelt egy samsung clone t valami 50-60k koruli ertekben amiben volt allitolag gps. (weboldal szerint)
Megjott a telo gps nuku bah... vissza nem csereltek.

Ha tehetem inkabb nem veszek semmi uj cumot mert nem vagyok "igazi" fogyaszto.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#45) Meggyi001 válasza winhate (#44) üzenetére

Nekem is volt ilyen az egyik idei telónál, de szerencsére jóban vagyok a kinti kínai sráccal, aki a webshopnál dolgozik, és a vásárlás nyugtázása előtt megkérdezte skypeon, hogy tényleg ezt akarom e, mert nincs benne gps. Minden más webshopban úgy hirdették, hogy van benne, de ők tesztelték , és nincs.

https://gamergep.hu/

(#46) sing1ep1ayer válasza winhate (#43) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Te hiszel, ha a hazai gariban bízol. Aki ugyanis a kínából rendel, az úgy van vele, hogy talán sikerül gariztatni majd, talán nem. Ellenben te biztosra veszed, hogy itthon minden oké lesz, de ha igazad lenne, akkor nem létezne a Tékozló Homár blog. Csak nehogy ott lássuk viszont a következő posztod!

(#47) b. válasza winhate (#44) üzenetére


b.
félisten

Én ezért szoktam csak nagynevű kínai webshopból rendelni, mint a Panda vagy a Banggood. Külön tesztelik szinte az összes készüléket, van elérhető online chat , igyekeznek a tudásukhoz képest a lehető legjobb felvilágosítást adni. Dobnak fel a felületről , a nyelvről screenshotokat, ahol láthatod mi van benne.

Tavaly party kellékeket rendeltem tőlük, kb 15 ezer forint értékben. Nem volt nagy durranás tényleg, de ha itthon vettem volna ezeket a cuccokat meg, kb 60 ezer forint lett volna.Minden emailomra, chat beszélgetésemre a lehető legpozitívabban reagáltak, mintha csak egy 200 ezres telefont vennék.Feladás előtt 1 nappal skypen rám írtak, hogy ha egy napot várok a lufikból tudnak adni 40% engedményt. El sem hittem, azt hittem a srác valamit rosszul gépel, vagy én értem félre.Ennek tetejébe a csomagba még beletettek 1 készlet mesehősös papírtányért és poharat, mondván hogy eza shop ajándéka a lányom részérre akinek a zsúrt rendeztük. El sem hittem, példa értékű.( igaz kb a 20. vásárlásom volt már tőlük) itthon Sehol nem találsz még csak hasonlót sem.

Amúgy én ha 60 ezerért rendelnék telefont, csak utána néznék a Gyártó honlapján is a specifikációknak, mert a Google fordító alap dolgokra hasznos tud lenni. :R
Én vettem már úgy 23 ezres okos telefont pandáról, hogy nem is érdekelt a gari , mert ha elromlik kidobom, a tudásához képest meg kb harmad árat fizettem az itthoni, ebben a kategóriában futó telókhoz képest.
Ehhez képes még hibátlan, 1 éves. de ez más tészta :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) haris válasza winhate (#44) üzenetére


haris
őstag

Basszus, a kínai telefon nem egyenlő a clone-nal!
Szerintem a kollégádnál ott volt a gond, hogy a szarrágó módon vásárolt. Eleve ki vesz klónt? :F
Ha lett volna annyi sütnivalója, hogy nem klónt rendel, hanem valami rendes telefont, talán nem b@szik rá.
Persze Te bölcsen leszűrted ebből a sztoriból lényeget," Minden kínai telefon szar, és garancia nuku!"
Éljen... :W
Szerinted ez a telefon is clone?
Szerintem elég jól néz ki, a formaterve csak kicsit hasonlít egy nevesebb gyártóéra (talán kicsit Sony-s), de legalábbis ha hasonlít, mégis jól megkülönböztethető tőle.

(#49) aszti75 válasza b. (#47) üzenetére


aszti75
senior tag

Na az altalad leirt tortenet itthon nem valosulna meg,legalabbis mostanaban.
Tudni illik,ez a fajta mentalitas kihaloban van itthon.
Ott valoban a kereskedo van a vevoert.Itthon mi van: Valamit szova teszel,akkor a kepedbe kapod,hogy el lehet menni mashova.
Ameddig olyan kereskedok vannak itthon,akik nem ritka esetben 100-150%-os haszon kulcsal dolgoznak,azert,hogy minel elobb meggazdagodjon,nem is fog megvaltozni semmi sem.
Nem veletlen,hogy a nagy multik mukodnek es ott vasarolnak az emberek.Hiszen a magyar termekekert elkerik meg az arvak konnyet is.Persze most a minosegbe ne menjunk bele.Magyar termekek kozott is van olyan,aminek szinte koze nincs a termek nevehez,megis dragabb(csak azert mert hazai termek)mint a multik altal forgalmazott,ugyan az a termek.

Lehet megkovezni,de en akkor is ezen a velemenyen vagyok.

(#50) citkar válasza winhate (#44) üzenetére


citkar
addikt

Teljesen jól működik a kínai garanciális ügyintézés, személyes és más fórumtárs tapasztalata alapján merem állítani, akkor, ha normális webshopból vásárol az ember (amikből lehet válogatni bőven).
Mindig vannak problémák, mint bárhol a világon, de alapvetően, döntő többségében működik a garanciáztatás.

Az pedig, hogy valaki clone-t vásárol...pfff, nem véletlen, hogy senkit sem biztatnak rá...ráadásul 50-60 k-ért?...Atya úr isten...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.