Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Inkább jönne szeptemberben DirectX 11 nélkül. Úgysem tudom kihasználni...

(#2) LackoMester


LackoMester
addikt

na nemá,itt más van a háttérben,úgy hivják,h.AMD és sok-sok pénz.Nemrégiben kötött az AMD és a Codemasters 1 szerzödést(+még 1-2 fejléesztö-kiadó) miszerint DX11 gamekat fognak közösen fejleszteni...szerintem itt van a kutya elásva...
Bár jobban örültem volna h. szeptemberben sima DX10-re jön...na mind1,kiváncsian várom...

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) konas


konas
senior tag

Az igggen..Szep..Dicseretes...Uttoro jatek lessz.
Ez elvarhato 2009 vegere,boduletes gepigennyel.. :D
Ez lessz a best-em ebben az evben..
Durva upgrade kell... :K

[ Szerkesztve ]

(#4) Bici válasza LackoMester (#2) üzenetére


Bici
félisten

A hírben nem ugyanezt mondták?
Tök mindegy, hogy AMD, vagy nem AMD, lényeg, hogy azért csúsznak, mert dx11-es lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) Nunder


Nunder
őstag

Mennyivel lesz jobb a DX11, mint a 10 vagy a 10.1? Nem értem minek ez a nagy rohanás :N

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6) Chrys_ válasza Nunder (#5) üzenetére


Chrys_
addikt

A 11 a 10.1-nél nem sokkal lesz jobb (ha jól értettem az eddigieket), de az új DX11-s ATI kártyák eladási mutatói csöppet kedvezőbbek lesznek :)

(#7) Andras828


Andras828
tag

Én nem láttam ebben a cikkben AMD-t, mutassátok meg nekem, hogy hol van. Ez, hogy az AMD-vel fejleszti közösen lehet, hogy egy kicsit hasonlít az nv ,,The Game It's Meant To Be Played" programra, ami már ismeretes egy ideje. Pl az UT-ban(2003-tól, ha az emlékezetem nem csal) is ott ficegnek az NV logók. Tehát ha az késik, akkor az 100%, hogy az NV akarata szerint van? Mert ezzel azt feltételezitek. Sőt, a CMR korábbi epizódjaiban is feltűnt(ek) NV logók(a 4-esben talán, de ebben az állításomban nem vagyok 100%-ig biztos, rég CMR-ztem). Az AMD legalább csinál is valamit, nemcsak átnevezi a kártyáit.

(#8) Bici válasza Nunder (#5) üzenetére


Bici
félisten

pl. tesszeláció [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) rudi válasza LackoMester (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, AMD esz az új NVIDIA :) Egyébként meg úgyis benne kell lennie a régebbi VGA-k miatt a DX10-es (és régebbi) kódnak, ergo lazán lehetne a DX11 támogatást egy patchbe tenni. De ugye a DX11-gyel és AMD pénzével karöltve nagyobbat kaszálhat ez a game.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

én annyira nem örülök, mert a játék állítólag az amcsi rallyra fogja helyezni a hangsúly (körös pályákon 1-6vs1-6 küzdelem), nem a hagyományos rallyra :O :(

(#11) LackoMester válasza Bici (#4) üzenetére


LackoMester
addikt

hmmm....hát nemegésszen :F ...csak,h.csúszik a DX 11 végett..nyugi van :DDD

Rudi-hát majd meglátjuk,most ATI van fent,az nVidia lent de meddig :F

Bici-én a AMD féle másra gondoltam :K félreértettük egymást

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#12) Bici válasza LackoMester (#11) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, de te azt írtad, hogy valami más van a háttérben. Mihez képest más? Senki nem állította az ellenkezőjét. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó lesz, hú de várom már :) Karácsonyi rallyzás :DD

sweetlou6.wordpress.com

(#14) 7600 GS válasza Andras828 (#7) üzenetére


7600 GS
addikt

Már bocsi, de attól hogy átnevezi a kártyáit, attól nem szar. Ráadásul minek fejlesszen újat, ha az ATI-val pariban van, felsőkatban meg megveri. :U :U Ráadásul ATI DDR5-tel tart ott, mint NV DDR3-al. Érdemes lenne ezen elgondolkodni. :U :U :U

(#15) Bici válasza 7600 GS (#14) üzenetére


Bici
félisten

Azért van pariban, mert még mindig sok a dx9 játék. A jövő ellenük dolgozik.
A DDR3-DDR5-ös megállapítás sem helytálló, mert az nV 512/448 bites memória buszt használ, addig az AMD csak 256-osat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) Nunder válasza Bici (#8) üzenetére


Nunder
őstag

Kezdem érteni. Szóval akkor a geometrikus megvalósítás, meg a részletesség is változik annyi minden más mellett.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Attól mert a Dirt 2 támogatni fogja a DX11- et a DX 10- et is fogja be lehet majd azt is állítani?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#18) Bici válasza Nunder (#16) üzenetére


Bici
félisten

Leegyszerűsítve, a tesselation nagyobb részletességű modelleket (terep, tárgyak, emberek, stb.) eredményez.
A dx11 többi újdonságáról nem tudok részletes infókat, de biztos van pár újítás ezen kívül is.

(#9) rudi: Ha a dx11 tesselation-ját rendesen ki fogják használni, akkor valszeg sokkal kevesebb helyen kell majd normal map-et használni, mert sok helyen a tesselation-nal járó displacement mapping váltja fel azt.
Ezért, ha dx10-re is meg akarják csinálni, akkor le kell gyártani egy jópár normal map-et, és körültekintőbben kell eljárni a low-poly modellek elkészítése esetében is.
...legalábbis, ha itt is úgy műxik, mint a renderelt grafika világában. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) konas válasza ProEvoFan (#10) üzenetére


konas
senior tag

igen ez nem lenne annyira jo..
Sokan inkabb a VB-szeru palyakert vannak oda..En is.

(#20) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ez mondjuk tényleg oltás, hogy ezért késik elsősorban, csak azért mert normális dx10-es játék még azóta se létezik, még mindig csak dx9 van normálisan, szóval előbb egy normális dx10-et dobjanak össze majd aztán lehet később a 11-el szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Bici válasza BalaNce87 (#20) üzenetére


Bici
félisten

Sosem értettem ezt a gondolkodást. Miért ne lehetne dx9-ről egyből 11-re váltani? :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) BalaNce87 válasza Bici (#21) üzenetére


BalaNce87
addikt

Jah lehet nem zavar engem, csak nem értem minek lett dx10, bár én azt gondolom hogy akkora nagy lépés nem lesz a 9 és 11 között hogy durván észre lehessen venni, ezt abból gondolom hogy 9 és 10 között gyakorlatilag semmi különbség sincsen. Meg nyilván lesz dx10-es funkció a játékban vagy 9, mert azt ők se gondolhatják komolyan hogy csak ezért fog vki atit venni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bici válasza BalaNce87 (#22) üzenetére


Bici
félisten

"akkora nagy lépés nem lesz a 9 és 11 között hogy durván észre lehessen venni"

[link]

"nem értem minek lett dx10"

Mert a fejlődés nem áll meg. Aki akarja, az használja. A MS nem fog azért lassabban fejleszteni, mert a játékkészítőknek még nem járt le az nV-vel kötött szerződésük.

"azt ők se gondolhatják komolyan hogy csak ezért fog vki atit venni"

Az nV-nek is lesz dx11-es karija - reméljük. :D
Egyébként de, sokan vesznek bizonyos játékok miatt új/más kártyát. pl. Krájzisz. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) BalaNce87 válasza Bici (#23) üzenetére


BalaNce87
addikt

Jó hát azok nem normális emberek, monitorfejek.

(#25) Szuperboci válasza BalaNce87 (#22) üzenetére


Szuperboci
senior tag

Lehet, hogy nem látsz sok változást mint user,de a háttérben zajló folyamatok lehet hogy 5x gyorsabban müködnek mint dx9 ben.

Music!!!

(#26) BalaNce87 válasza Szuperboci (#25) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem azt mondtam hogy lófaxt nem csinálnak biztos fejlesztenek is vmit, csak a dx10 túl gyorsan jött és nemtudták normálisan kidolgozni/megcsinálni, a dx10.1-nek meg aztán végképp nemtudom mi az értelme (tudom AA nem terheli annyira azaz vmivel gyorsabb, de akkor se sok), ha már lassan kezdődik a dx11, meg szerintem dx10-es játék már nem igen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27) Szuperboci válasza BalaNce87 (#26) üzenetére


Szuperboci
senior tag

money money money :D

Music!!!

(#28) Andras828 válasza Bici (#15) üzenetére


Andras828
tag

Köszönöm a kimerítő hozzászólást, én is valami hasonlóval szerettem volna kedveskedni.

(#29) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Jónak igérkezik :K . Bár nekem az első rész annyira nem jött be az irányithatóság miatt,de azért elment :C .

(#30) _Scythe_ válasza Bici (#18) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

őőő a displacement map véletlen nem a normal map, amit a tesszelátor (és nem tesselation, mivel az a folyamat... :U ) pontosan a tesszeláció következtében eltol/felbont?
És ha a dx 10 nem tud tesszelálni, akkor miért kéne neki több normal map...? :F
"és körültekintőbben kell eljárni a low-poly modellek elkészítése esetében is." miért?
"legalábbis, ha itt is úgy műxik, mint a renderelt grafika világában" Mert ez nem rederelt..? :F

Szerk.:
Találtam is egy elég jó cikket Abu85-től ebben a témában.
Erre

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.