Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

+1

(mikró, hűtő, mosógép, kis kijelzős mobil nem számít)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) westcoastog válasza Depression (#1) üzenetére


westcoastog
veterán

+1

(#3) Sandrew


Sandrew
őstag

-1

miért?

(#4) VIPowER


VIPowER
senior tag

Én egy szar, hulladék TN előtt ülök. Nem értem mi bajod van vele.:D

(#5) Lenry


Lenry
félisten

napi legalább 30 ilyen monitor vesz körül és továbbra is áll, hogy az emberek 99,99999999%-nak nincs ennél komolyabbra szüksége. a maradék nyomdász.

persze függetlenül ettől ha a kutya se venné, akkor előbb-utóbb az IPS és a xVA technológia is olcsóbbodna, de ez azért még bőven a jövő...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

-1 nekem jó a TN.

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

szerencsés vagy ha ez a legnagyobb bajod az életben :)

Szerintem neked már kimaradt az az időszak, mikor egy laptop LCD-je 100-200 ms-es frissítést tudott, vetekedve a mai epapírok képváltási sebességével

-1

(#8) EczkE válasza gamek!ller (#6) üzenetére


EczkE
addikt

+1

Asszem mindenféleképpen!

(#9) Dany007 válasza Lenry (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Erre plusz 1 : )
Én is TN előtt ülök. Bőven megfelel.
Persze ettől még elismerem, hogy sokkal jobb az IPS, ezen nincs is mit vitatni.
De számomra (!) nem éri meg a plusz pénzt.
Mellesleg talán a TN-nek is köszönhető, hogy ilyen gyorsan elterjedt az LCD.

(#10) huntermati


huntermati
tag

(#11) föccer


föccer
nagyúr

Szívesen olvasnék már egy igazán jó, közérthető tesztet, amiben összehasonlítanák a TN panelos moncsikat az IPS-sel. Mindez 3 kategóriában, kezdve az belépő szinttől egészen a top ratedig. Persze mindezt elfogulatlanul, hogy a egy egyszeri embernek is átmenjen az az infó, hogy mi a különbség, valójában a 2 technológia között. Adatokkal, információkkal, objektíven. Valahogy amikor ilyet keresek mindig olyanokba futok, hogy mert 1000x jobb, és kész. De semmi konkrét összehasonlítást nem találtam még.... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) dízelracer


dízelracer
senior tag

-1

föccer: +1

[ Szerkesztve ]

(#13) Kassadin


Kassadin
addikt

Nem értek egyet, megmagyarázhatnád, hogy miért gondolod így. És mellesleg az átlagember nem fog 50 ezerért ips panellel szerelt dell u2311-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Z86 válasza Depression (#1) üzenetére


Z86
őstag

A kivételek közé lehet venni a notebookokat is, sajnos.

(#15) Dany007 válasza föccer (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig rengeteg előnye van az IPS panelnek.
Kategorizálni persze nem tudom :)

A lényeg, hogy IPS-nél élénkebbek, és pontosabbak a színek. Van színhűség. Ez leginkább grafikai munkaterületen fontos.
Továbbá a betekintési szögek. Nincs színtorzulás ha egy picit lejjebb vagy feljebb nézed a képernyőt, mint a középpont. A színek sokkal homogénebbek. A fekete sokkal "feketébb", míg TN-en gyakran elmegy barnás árnyalatba. A panel megvilágítás is jobb. Nálam pl TN-en mind a 4 oldalon elég erős a háttérvilágítás. Így a képernyő 4 oldalának felső széle kicsit fakóbb, mint a többi. Ha nem pont szemből nézem a monitort, akkor a felső részek sötétebbek, kontraszthiányosabbak, mint a középső rész. IPS-nél ilyen nincsen.
Tényleg, egyszerűen szebb a kép. A színek élethűbbek, élénkebbek.

Ettől függetlenül én TN-t használok, ráadásul 27,5 colosat. Ilyen méretnél a fentebb írt problémák mégjobban szembetűnnek. De még így sem olyan vészes, hogy kiadjak mondjuk 100-150+ ezret egy hasonló méretű IPS panelért.

(#16) k.


k.
őstag

Én betiltanám az olcsó termékeket. ;]
De tényleg.
Olcsó teló=gagyi
olcsó tv=szar a kép
olcsó autó=lassú,ronda, és proli
olcsó kurva=sokat használt, nem kényelmes már.

Azért érzed az iróniát ugye?

A TN azért jó, mert sok emberhez igy jut el valami.
Más kérdés, hogy nem annyira jó, de tudjuk, hogy sokan 1, kevésbé tehetősek, 2, kevésbé igényessek, 3, meghaltak.

(#17) Depression


Depression
veterán

Olcsó kijelzőkre mindig is szükség lesz, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy annak 0 betekintési szöggel kell rendelkeznie.
Nézzetek meg egy 24-26''-os tn paneles tv-t a boltban, vegyetek kézbe egy ilyen paneles tabletet működés közben!
Amennyiben sikerülne megmutatni a cégeknek, hogy erre már nincs igény, jönnének az olcsóbb egyéb panelek.

Elhiszem, hogy sokan úgy vélik, hogy nincs szüksége az embereknek a színhelyességre. Szerintem sem. De a tn paneleknek nem ez a legnagyobb hátránya. Előttem is van egy 24''-os tn paneles moncsi.
Nem rossz, de ez a fogadalom a jövőre vonatkozik, bojkotálni fogom, mert azt szeretném, hogy hogy a többi megoldás vegye át a hatalmat. Hogy építsenek több egyéb paneleket gyártó gyárakat, inkább azokat fejlesszék, és olcsósítsák, semmint hagyjam, hogy továbbra is 160 fokos betekintési szöget írjanak valamire, aminél 5 fokos alulról való ránézés teljes sötétséget eredményez.

Az egész bili viszont akkor borult ki, amikor a 90k-es tablet, ami szuper, meg tegra2, meg hű de f*sza, csak azt felejtették el közölni, hogy, hogy pontosan egy szögben kell tartani, mert ha kicsit is megmozdítod, teljesen láthatatlan lesz a kijelző. :(

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) Dany007 válasza k. (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Te meg beteg :)
Továbbra is azt a kis újgazdag felsőbbrendűségi komplexust érzem ki belőled... Ami egy elég erős nagyképűséggel és kis mértékű tudatlansággal párosul.
De inkább hagyjuk.

(#19) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Azt se tudom nekem milyenem van. Ha téenes akkor semmi bajom vele, ha nem olyan akkor is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) k. válasza Dany007 (#18) üzenetére


k.
őstag

Szeretem, amikor emberek ilyen kedvességeket írnak a másikról. Mind1, te éld a saját életed, én élem az enyémet, és visszhall.

Az jólesik mondjuk, hogy legalább már eszedbe jut valami a nick nevemről.
A negatív reklám is reklám mint tudjuk.

Sandrew:
"Azért érzed az iróniát ugye?"
Direkt írtam, hogy ez irónia, és kurvára nem értek ezzel egyet. a TN paneles monitorok sok embernek maga a megváltás, a CRTről, az olcsó autó egy kényelmes közlekedési eszköz, és egy jobb életmód "élménye" stb.
Nem lehet az olcsó dolgokat betiltani, sőt, nem is érdemes, mindenkinek minden mást jelent. Valakinek egy szaros TN paneles "gagyi " monitor, másnak egy high tech cucc, amire évekig spórolt.

[ Szerkesztve ]

(#22) föccer válasza Dany007 (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, akkor nekem vagy IPS paneles moncsim van (nem, nem olyan van) , vagy az egyetlen kivételt sikerült kifognom a TN paneles monitorok közül. Színhűségre megfelel, betekintési szök szerintem 170 felett van, mert a megjelenített szöveget is el tudom olvasni, hiába nézem majdnem síkból a képet. A sarkok sötétedését nem tapasztalom, szóval semmit, azaz semmit, amit itt leírtál, mint TN hátrányaként.

Ezt leszámítva ez még mindig csak szubjektív véleménynek tudom elfogadni az érvelésed.

Mondjuk az is igaz, hogy én csak 17"-os monitorom van, lehet, hogy ebben a méretben még minden ok a TN paneles eszközökkel?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23) gamek!ller válasza Sandrew (#20) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Te vennél 1M-ért A8 V8-at? Sikeres ember nem lehetsz.
Föccer: Nekem 22'-os TN van de a drágábbik fajtábú. Nálam sem jelentkezik semmi abból amit írt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dany007 válasza föccer (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Könnyen lehet, hogy a méret miatt van. Majd jönnek az ips trollok és jól megmondják :D
Amúgy a színhűséget v.színűséget nem is fogod észrevenni. Max, amikor egy komolyabb kalibráló és szoftvere se fogja tudni belőni pontosra. De erre nincs is szükséged.

Gradiensnél lehet szépen látni a betekintési szög problémát (teljes képernyős színátmenet).
De lehet ekkora méretben az se fog látszódni.

(#27) Depression válasza föccer (#22) üzenetére


Depression
veterán

Kisebb kijelzőn nem annyira látványos az eltérés, ott a szögek is sokkal kisebbek szemből nézve. Viszont nem is igazány gyártanak már ilyeneket.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) föccer válasza Depression (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Lásd #23.

22"-osnál sem jelentkezik ez a probléma bizonyos esetekben (termékeknél).

Egy picit úgy érzem, hogy egy picit túl van reagálva ez a kérdés. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31) Kassadin válasza Dany007 (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

Majd ha nem apu-anyu tartja el, le fog szállni a magas lóról, elhiheted.

(#32) Remus389


Remus389
veterán

azert tn es tn kozott is van kulonbseg

egy jo minosegu tn pl a volt 931C samu monitorom

most dell ips monitorom van es a regi samumhoz kepest annyival nem szebb mint itt beallitjak

tehat nem ertek egyet hogy hig fos, legalabbis a jobb tn-ek nem azok

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#33) Viktor77


Viktor77
titán

-1

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) Depression


Depression
veterán

Aki -1-et ír, az magyarázza is meg ,hogy miért, ha kérhetem!

Akkor nézzük az anyagiakat:
Dell ips 23''-os monitor kb. 50-55k
Egyéb 23''-os monitor kb. 40+k
Ennyi felárat nem ér meg a jobb panel?
24'' és 23'' között nem igazán van olyan nagy méretbeli különbség, hogy ugyanabban az árban a tn panales, 1''-lal nagyobb monitort ajánljam.
26'' és felette pedig szinte egy árban vannak a tn-es monitorok és a sokkal jobb panellel szerelt TV-k.

Miért érné meg még mindig tn?
És még mindig az első fecskékhez tartozom, tehát még nincs kegyetlen árharc az ips panellel szerelt monitorok között.

És ezek még csak a monitorok! Ott vannak még a tabletek meg a TV-k:
Aki ezeket TN panellel jószívvel meri ajánlani, annak elgurultak a gyógyszerei.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) Zohan


Zohan
senior tag

-1
teljesen hibátlan a TN panel.. IPS nem ér annyit amenyiért vesztegetik helyenként.

Nálam egy Samsung BX2331 teljesit szolgálatot TN-el és meg vagyok vele elégedve mindazokban amit leirtál az IPShez. tehát nem értem miért érné meg az IPS?

Bár nem azt mondom, hogy nem probálnám k de többet egy forintal se adnék az tuti.

[ Módosította: Zohan ]

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#36) Kassadin válasza Depression (#34) üzenetére


Kassadin
addikt

"És még mindig az első fecskékhez tartozom, tehát még nincs kegyetlen árharc az ips panellel szerelt monitorok között."

Épp ez a probléma.

(#37) föccer válasza Depression (#34) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez erősen szubjektív, hogy kinek mi éri meg. Nekem nincs szükségem 23"os megjelenítőre. Amit én keresnék az 21" körül lenne. Ott pedig a 32k vs 47k harc alakul ki, ami majdnem 50%-al drágább. Nem, nekem nem éri meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38) DeFranco válasza Depression (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fel tudsz dobni egy 21-22"-os 1440x900 / 1440x768 (még inkább 17-19" os 1280x1024-es, mert nincs szükségem a széles vászonra, függőleges felbontásra annál inkább) monitort elérhető áron, nem TN panellel? Az a gond, hogy akinek a nagy felbontás valamiért nem felel meg (pl. játszik, de nem akar csúcshardverre áldozni, de natív felbontáson játszana) annak most már esélye sincs másra, mint TN.

CRT halott, IPS és társaiból meg nem gyártanak kis felbontású panelt.

(#39) Zohan válasza DeFranco (#38) üzenetére


Zohan
senior tag

ez mondjuk elég konkrét érv..

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#40) DeFranco válasza k. (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért a hsz-ed első felében van némi rejtett igazság. De tényleg. Sok helyen az olcsó sz*r szorítja ki a drágább de "jobb-mint-amennyivel-drágább" termékeket. Igaz ez parizertől kombicirkón át a lakáspiacig sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dany007 válasza Depression (#34) üzenetére


Dany007
veterán

"Ott vannak még a tabletek meg a TV-k:"

Tableteket nem tudom, de a mai TV-k 99%-a már IPS paneles!

"Akkor nézzük az anyagiakat:
Dell ips 23''-os monitor kb. 50-55k
Egyéb 23''-os monitor kb. 40+k
Ennyi felárat nem ér meg a jobb panel?"

Most néztem árgépen. Asus VE228T 22 colos FullHD felbontású monitor 29.500 Ft. [link]
IPS-nek még nem néztem utána, de ha tényleg olyan 50-55k körüli az ára ahogy írod, akkor itt már majdnem a duplájáról beszélünk. 30k vs 50-55k. Ami azért már nem mind1.

(#42) joey04


joey04
titán

+1, pedig nem vagyok nyomdász...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Zohan válasza Dany007 (#41) üzenetére


Zohan
senior tag

árharc...
Nem hiszen h valaki csak az ár miatt döntene a TN melett. Persze az is nagyon fontos.
Ám nagyrészt még igy is inkább TN készülékeket találsz a boltok polcain ha monitort keresel. Olyan nem nagyon van hogy véletlenül IPS-t kapsz le.
Szóval már alapből is inkább TN jut az emberek kezébe a randomizácio elve alapján is.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#44) Dany007 válasza Zohan (#43) üzenetére


Dany007
veterán

De még ha ott is lenne a polcokon, a + 50%-os ár miatt a legtöbben eleve elkerülnék.
Persze így is biztos lenne pár ember, aki megvenné csak azért mert drága és az biztos jobb is... Holott az életbe nem fogja mondjuk kihasználni az előnyeit olyan méretben.

A másik, hogy az egyik legnagyobb piaca a cégek kis és nagyvállalatok. Ugyanis grafikai munkánk kívül a cégek számára teljességgel fölösleges IPS paneles monitort venni.
Vegyünk csak egy kis céget, ahol vesznek mondjuk 20 monitort (és akkor az tényleg csak egy kis-közepes-cég). Ha csak 10-15 ezer forint különbség is van az IPS - TN típus között, már akkor spórolt a cég 200-300.000 forintot! Ami azért közel sem mind1, hiszen kijön belőle mondjuk 1-2 új PC akár...

És nem azért veszi a TN-t mert csóró vagy "proli". Hanem mert mondjuk tudatos vásárló. Minek költsön el + 2-300 ezret, amikor a munkájához a büdös életben nem fogja kihasználni az IPS előnyeit.
De itt van Föccer kollega. Kezdő apuka. Biztos nála is lenne jobb helye annak a plusz 10-15 vagy éppen 20 ezer forintnak.
És megint csak nem azért, mert nem tudná megfizetni, hanem mert egyszerűen fölösleges a plusz tudás ahhoz, amire ő használni fogja a monitort.

A másik dolog, hogy a régi CRT monitorok tudták mindazt az érdemi (átlag ember számára is feltűnő) előnyt, ami ma egy IPS panelese LCD tud.
DE, ezzel szemben nem látok / hallok olyan embereket, akik a TN panel előtt ülve visszasírnák a CRT, hogy az mennyivel jobb volt. (illetve biztos van ilyen, de nem jellemző)

Továbbá nem akartam k. kollegával vitatkozni, mert talán személyeskedésbe ment volna át a dolog, de én már annyiszor vettem a "legdrágábbat", vagy a felsőkategóriát és annyiszor felsültem már vele, hogy az ilyen hozzáállás idegesít.
Tipikusan igaz, hogy drágább nem mindig jobb. Logitech g7-es egeremet valamikor 2005-ben vettem 27 ezer forintért. Nem volt drágább akkoriban ennél. Szart se ért. A rádiójel szaggatott, csúszása nem volt megfelelő és így tovább. Visszatértem a feleannyiba kerülő mx510-hez. Anno 7 éve az egyik legdrágább CRT-t vettem meg ~ 120 ezerért (21colos) és a képe ha kicsit is de torzított. (a kör a monitor sarkainál már ellipszis volt) A fekete nem volt fekete! Inkább barnás volt stb... Mikor visszavittem a boltba, elküldték szervízbe és mondták, hogy semmi baja. A gagyi tesco-s 17 colos LG-nek szebb, élethűbb és pontosabb képe volt.
Haveromék újonnan vettek Citruen Xara picassot anno valami 4-4,5 millióért! 1,5 év után beszart a fed. számítógép és otthagyta őket két falu között a pusztában (250k javítatás pedig az autónak nem volt baja, csak a sz.gép romlott el). Aztán a mi 1,5 milláért vett 10 éves mondeónk egyetlen egyszer nem romlott el az elmúlt 6 évben mióta nálunk van. Egyszer nem volt szervizben kopóalkatrészek cseréjén kívül.
És szerintem még oldalakon át tudnám sorolni... Egy a lényeg, a drágább nem mindig jobb. Csak több rá az esély, de egyáltalán nem törvényszerű.

(#45) Remus389 válasza Dany007 (#41) üzenetére


Remus389
veterán

a tevek 99%-a ipas paneles: ezt nagyon rosszul tudod, es nem ertem honnan ez a dezinformacio(linket)

peldanak okaert a Samsungnak egyetlen IPS tv-je sincs mind (S)PVA, gyanitom az LG meg a sonynak se mind

amik altalaban ips-ek azok a philipsek

#44 : az autokkal kapcsolatban igazad van, az oreg mondeo nincs agyonbonyolitva+nem francia

az a crt az eizo volt?

sosem ertettem minek 27 ezerert egeret venni

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#46) Zohan válasza Dany007 (#44) üzenetére


Zohan
senior tag

persze ezt mondm én is lényegében csak nem akartam regény irni :D

apropó auto picassoval mi is szivjuk mint állat :D
de az előtte lévő fapados Daewo Lanos-al semmi gond nem volt.
Mindezek ellenére akkor is inkább a picassot választanám, mert szebb jobb,okosabb.

Viszont ez nem igaz az IPS-re szóval az autós téma kicsit nagyon más. :D.
IPS-en elgondolkoztam kicsit én is DELL téren de lebeszéltem magam az ára miatt.., mert ha ugyanannyi lenne nyilván választanám az IPS-t de igy esélytelen.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#47) Dany007 válasza Remus389 (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, a tévék terén bevallom kétes információim vannak.
Egyrészt itt a fórumon meséltek róla mikor én is megpróbáltam felhozni ezt amit te. Vagy 3-4-en leugattak élből.
A másik, hogy voltam pár műszaki boltban TV-t keresve. Mondtam, hogy olyan 110-120 körül LCD-re lenne szükségem, olyanra ami IPS paneles ~ 200k környékén. Azt mondta a fazon, hogy nézzem nyugodtan bármelyiket, mert már mindegyikben IPS panel van. Mondom oké.
Majd elmentem egy másik boltba, ott ugyanezt eljátszottam és a válasz pontosan ugyanez volt. Sőt, apám 5 évvel ezelőtti 100centis középkategóriás LCD-je is IPS paneles.
Szerintem ennek nézz kicsit jobban utána. De reméljük majd idetalál Dezz kollega és felvilágosít mindenkit :)

A többivel kapcsolatban pedig nem az számít, hogy mennyiért vettem és mit, hanem, hogy a legdrágábbak közül való volt mind. És mindegyikben volt valami, ami jóval rosszabb volt, mint a régi olcsóbb típusokban.

(#48) Depression


Depression
veterán

A TN panelok bojkotálása ≠ ips vásárlással. Felőlem lehet az e-ips, pva, oled és azok változatai, bármi, ami egy fejmozgatástól nem változtatja színeit.

Nem vagyok sem cég, és hiába mondjátok, hogy 50%-kal drágább, amikor az részemről mindössze 10-15k Forint. Ha valakinek szükséges, hogy spóroljon egy monitorra, akkor azt ajánlom majd neki, hogy spóroljon még egy kicsit. Arról nem is beszélve, hogy a konkrétan kiemelt Dell monitorokra 3 év gari van.

TN paneles TV-k azok, amelyek 20-26''-os méretben kaphatóak, valójában tv tunerrel felszerelt monitorok.

Továbbra is a bejegyzés az én fogadalmam, és saját tapasztalataim alapján fogalmazódott meg bennem. Egyáltalán nem zavar, ha más más véleményen van.
Azt is elfogadom, hogy egyeseknek nincs szüksége betekintési szögre, mert a monitort csak az előtte lévő székről nézi. Ez leginkább a kisméretű monitorokra érvényes.
Én viszont filmet is nézek rajta, és ha a fotelba besüllyedek, hogy nekem kényelmes legyen, akkor viszont az egész képernyő olyan sötét, hogy szinte semmit sem látni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#49) keIdor


keIdor
titán

+1
De tabletben meg TV-ben a nagyon szar olcsó ilyen csak, azokat amúgy se veszek.
IPS forever.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) gamek!ller válasza keIdor (#49) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Van valamid ami IPS paneles?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.