Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) madgie válasza DeFranco (#47) üzenetére


madgie
titán

Hát mi is ügyeskedünk majd, sok házipálesz, satöbbi :D

(#52) kmisi99 válasza Magnum_ (#49) üzenetére


kmisi99
addikt

ha vissza olvasnál látnád hogy szinte senki nem írta ki

[ Szerkesztve ]

(#53) pr1mzejEE válasza kmisi99 (#52) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

lehet, de ebben a formában valóban nagyon idegesítő.

30k szerintem teljesen fer.

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#54) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szerintem meg semmi köze annak, hogy mennyit adsz az esküvőn, ahhoz, hogy nekik mennyibe fájt a dolog.

Ha anyuék fizetik a lagzit, akkor anyuék zsebébe tömködöm a pénzt? :DDD
Igazából lehet 2 napos lagzi, ami 9M Forint volt, én annak a rám eső részét nem tudom megfizetni, de ha egy kis, szerény lagziba megyek (mert nekik erre futotta), akkor ott sem adok azért kevesebbet, mert nekik ez úgysem volt annyiba.

Valóban nem a nyerészkedés a cél, de mondjuk születésnapi ajándékot sem úgy vesz az ember, hogy kiszámolja, hogy kb. mennyibe kerülhetett a buli, és ő 0-ra jöjjön ki.

Akárhogy számoljuk, az ajándéknak alapvetően azért az a célja, hogy akinek adod, ő jól járjon. Ebből a szempontból pont teljesen mind1, hogy ajándékot viszel, vagy pénzt. Szerintem is szép dolog az ajándékozás, de azért az emberek inkább olyan ajádékokat szeretnek kapni, aminek hasznát is veszik. Pont egy esküvő esetében nem az a lényeg, hogy szép emlék legyen. (szerintem). Hiszen az esküvő nem az ajándékozóról szól, hanem a párról. Tehát nem kell emlékezetes ajándék (mint mondjuk a szülinapra, mert abból normál esetben van elég), hiszen a pár ígyis, úgyis emlékezni fog az esküvőre.

Hogy mennyit illik? Leginkább úgy gondolom, annyit, amennyi van. Úgy gondolom, hogy 10K alatt adni pofátlanság. De, hogy most 20-at, vagy 200-at adsz, azt a pénztárcád határozza meg. Nem vagyok kő gazdag, de én azt mondom, hogy 30K nászajándékba, és +10K a menyasszonytáncba korrekt. Egy szoros barát, vagy közeli rokon esetében szerintem kevés, ott anyagi helyzet függvényében 50K + 2x 10K a menyasszonytáncra. Szerintem, de ismét azt mondom, hogy amennyi belefér.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#55) tildy válasza pr1mzejEE (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérdés , mennyire közeli rokon. Mifelénk 10-20 ezer forintot szokás. 1-2 éve legjobb barátnőméknek is ennyiből vásároltunk.
30-50? Annyit max tesómnak vagy anyumeknak adok....

Madgie: jászságban, falunkban az a szokás, hogy a tortát és aprósüteményt a vendégek hozzák, az asztalnál megpróbálják hozzájuk kivinni azt a sütit , amit hoztak.

Ígynálunk az 1-2 torta plusz az említett k 10-15 ezer forint a megszokott.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.