Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Itt a Ph adatlapodon ott van. :Y Nem volt nekik olyan nehéz dolguk.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) CséZé válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


CséZé
őstag

gondolod h PH! adatlapról szedik a telefonszámokat? :U

(#3) Snowy_owl válasza CséZé (#2) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Természetesen biztosan nem szarakodnak a kódok beütögetésével, de mi van akkor ha most kivételt tettek?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#4) sagvary


sagvary
aktív tag

Szerintem ne csak az itteni adatokra gondoljunk, lehetett az bárhol ahova beírtuk. Akár egy Internetes vásárlásnál is megadja az ember.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#5) dízelracer válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az én számom sehol nincs fent még a telefonkönyvekben sem találod meg. Mégis hívogatott pár éve egy Kiskunhalasi nyelviskola. Kb 2hete újra felhívtak és szinte betűről betűre ugyanazt a rizsát lenyomta a faszi a túloldalon. Elküldtem a francba. Azóta "ne vedd fel"-ként van elmentve a számuk a telefonomban. Mást nem tehetek pedig rohadt idegesítő mikor munkaidőben zaklatják az embert a hülyeségeikkel.

(#6) CséZé válasza dízelracer (#5) üzenetére


CséZé
őstag

azt kifelejtettem az írásból, hogy mind a két alkalommal rejtett számon hívtak.
úgyhogy még el sem tudom menteni, ne vedd fel néven.

[ Szerkesztve ]

(#7) dízelracer válasza CséZé (#6) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez meg a másik. Én rejtett számot soha sem veszek fel.

(#8) ollie


ollie
MODERÁTOR

Fél 11-kor szeret az ember még aludni

Úgy érted, délelőtt??

***

(#9) CséZé válasza ollie (#8) üzenetére


CséZé
őstag

:K

(#10) Jhonny06 válasza ollie (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, tudom, hogy mire gondolsz. Én is.. :))

_______

Amúgy szerintem simán kiadják a mobilszolgáltatók a számokat, biztos vannak erre források, a mai világban már nem egy nagy kaland megszerezni ezeket, hiába törvénytelen, stb. Engem is szoktak hívogatni mindenféle informatikai- és angol tanfolyamokkal kapcsolatban, udvariasan megköszönöm szépen és kész. Mondjuk csak normális időben, kora- és késő délután és elég ritkán. Nem különösebben zavar, végül is csak egy szám, nem érnek vele sokat. Nem rejtett számról hívnak általában.

[ Szerkesztve ]

(#11) aphra2


aphra2
aktív tag

Sztem is a szolgáltatótól kerül ki az adat , ősrégi praktikumos számon nem hivogatnak ,(akkor talán még komolyan vették az adatvédelmet)
Másfél éve vett djuice-s számon meg igen, pedig én is kértem hogy ne adják ki, rejtett szám mindig, pl: nyelviskola , OKJ-s ingyenes képzés , víztisztító berendezés, életbiztosítás ..stb.
Másik lehetőség , hogy más cégek adják ki, akikkel a neten van kapcsolatba az ember, pl online kötelező biztosítás, (úgy rémlik ott is meg kell adni a telefonszámot).

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#12) Ptech


Ptech
őstag

Engem szerencsére csak az itthoni telefonon hívogatnak mindenféle nyelviskolából meg üdülési okosságokkal.
Bár az sokszor még idegesítőbb is, mert rohannom kell a másik szobába ahol a telefon van, ha el akarom érni, erre csak valami reklám baromságot akarnak rámsózni :(((

És mindezt annak ellenére, hogy amikor aláírtam a szerződést minden marketing meg harmadik fél részére kiadását tiltottam a számnak..

(#13) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Simán elképzelhetőnek tartom, hogy egy algoritmus generálja a számokat, amiket tárcsáz a rendszer, aztán ha kicseng, pipa, ha fel is veszik, két pipa, lehet legközelebb is hívni, illetve továbbpasszolni, ezt nem tiltja semmi.
(Ez ugyanolyan, mint ahogy -- ha minden igaz -- Woody Allen fogalmazott: több tízezer telefonszámot tudok fejből - csak azt nem tudom, melyik kié.)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14) RootRulez válasza dízelracer (#7) üzenetére


RootRulez
félisten

Rejtett számot én se veszem fel csak újabban, mióta após cégesről hív néha, az meg olyan, persze az is munkaidőben...

Leszedtem egy progit telóra, be lehet vele állítani miket fogadjon és miket nem... Be lehet állítani, hogy a rejtett szám ki se csengjen, meg csak azok tudjanak hívni, akiknek a neve/száma benne van a telefonkönyvben + ki is lehet zárni számokat, hogy ők nm érhetnek el...e

═════════════════════════════════════════

(#15) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Siman elkezdi tarcsazni az automata komplett szammezoket, majd es csak akkor dobja operatornak a hivast, ha felvetted.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Faternak van egy tartalék kártyája. Nem rég lett kibontva, senkinek nem adtuk meg a számot, mégis ketten csörgették azóta.
Egyébként meg nem véletlenül húztam ki a vezetékes telefont. Minden héten keresett valaki valamilyen ajánlattal.
Igazából azt kéne csinálni, hogy megkérjem őket a következő alkalommal, hogy húzzanak ki a listájukról, hátha sikerrel járok.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17) sagvary


sagvary
aktív tag

Nem vagyok túl udvarias a tolakodó telefonálókkal. Mindig utazást nyerek, bemutatóra hívnak, banki ajánlattal jönnek. Mobilon sokkal ritkábban.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#18) nem_tom


nem_tom
őstag

Egem szerencsére nem zaklatnak ilyenek, de biztos jó dolog ezeket hülyíteni. :U

(#19) cyanide

Szüleimet keresték valami üdüléssel. Mégis hol lennének reggel 8 és 4 között? Mondtam neki 5 után hívjon. Mondta, hogy ő 3-ig van. Annál jobb.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#20) JetiRulez válasza nem_tom (#18) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ha egyedül érzed magad és szeretnél vele eldumálni, inkább ne így hülyítsd! :DDD

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#21) EmberXY


EmberXY
addikt

Az én telefonomban alapból be van állítva, hogyha rejtett számról hívnak, visszadobja úgy, hogy ki sem csöng, a túloldalon meg pisloghatnak mint hal a szatyorban... (továbbá egy-két nemkívánatos telefonszámról érkező hívás is ugyanezen a szűrőn megy át :D)

Mivel az adataimat nem szoktam csak úgy megadni, ezért olyan is előfordul, hogyha számomra ismeretlen a hívó (vagyis nincs benne a telefonban a száma (tehát nem cseréltem vele számot)), akkor simán kinyomom.
Az eredmény: engem nem szoktak semmiféle baromsággal "zaklatni". :D

Vezetékes telefont meg használ még valaki otthon? :F :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22) Lenry


Lenry
félisten

Direkt kérdezték, hogy szeretném-e, ha titkos telefonszámom legyen. Természetesen igent mondtam.

szerintem pont ezt lesz*rják magasból...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.