Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Ezt ingyen kellene adniuk az adott termék gyártóinak, pl. x db. rendelés felett. De hogy még én fizessek... :D

(#2) fateless


fateless
veterán

Amerikában simán látom ennek a piacát - persze nálunk ez még gyerekcipőben jár, de pl a Tesco simán vevő lehet rá azon városokban, ahol él a házhozszállítás

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

2 méter magasan, mert a gyerek lezongorázza rajta az éves fizetést 5 perc alatt. Pénzt kérnek azért is, hogy vásároljak náluk? Nem ez az első ég aki beeteti az okos Amcsikat. Mi lesz a szlogen? Ha nincs nyomogombod alsóbbrendü vagy? :)

(#4) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kibsztt jóléti társadalom. Ez a legnagyobb gond, mi?
Marketing ötletnek és tech demónak ok, de azért már mégis...

(#5) lako05 válasza Fejvadi (#3) üzenetére


lako05
tag

De épp az egyszerűség rejt kockázatokat, ezért az applikációba biztonsági funkciókat is beleépítettek: egyrészt fél órán belül bármelyik ilyen rendelés lemondható, másrészt ha netán egy buliban egy vicces kedvű vendég hússzor megnyom egy adott gombot, akkor azt a rendszer továbbra is csak egy megrendelésnek tekinti.

Gyerek probléma kilőve.
Azzal viszont egyetértek, hogy ingyen kéne szórniuk ezeket a "cédulákat"...

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Ötletes cucc. :D

(#7) lako05 válasza gekkoXT (#4) üzenetére


lako05
tag

Egy alapvetően a kereskedelemmel foglalkozó cég mégis milyen innovációt mutasson neked? Az AIDS ellenszerét hiába várod tőlük...
Volt egy piaci rés amit az Amazon kihasznált és még egyszerűbbé tette a vásárlást az amerikai háziasszonyoknak. Azoknak szánta ezt a cég, akik, vagy nem értenek annyira az informatikához, hogy neten rendeljék a mosóport, vagy lusták...(Mindkettő jó business)
Ebből profitál, elvégre ez a célja.
De gondolom Te is a krumpliföldre mész a rakottkrumplihoz valóért és magad szeded, mert ez a mocskos jóléti társadalom neked ne tolja az arcodba a sarki ABC-ben a krumplit.

[ Szerkesztve ]

(#8) RangerFox


RangerFox
veterán

Sok lusta ember él, és a lusta ember sok mindenre hajlamos. Nekik ez a kütyü tökéletes

(#9) daczkó válasza Fejvadi (#3) üzenetére


daczkó
aktív tag

Olcsóbb mint az üzemanyag és csak egyszer kell megvenni, ezt hívják befektetésnek.

(#8) szabo111: Lóháton vagy robbanómotoros közlekedési eszközzel jársz? Ezt hívják fejlődésnek.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#10) Fejvadi válasza lako05 (#5) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Így azért jobban hangzik, de a gyerekek és a véletlen érdekes dolgokat tudnak produkálni. Ujjlenyomat olvasót tennék bele és csak azok férhetnének hozzá.

(#11) kcsa válasza lako05 (#5) üzenetére


kcsa
veterán

hát ezzel aztán nincs kiküszöbölve a gyerek probléma, vagy félóránként kötelező megnéznem az e-mailjeimet hogy a gyerek nyomkodta-e a gombot, abban a negyed órában amíg nem figyeltem rá? :D

(#12) Attici


Attici
őstag

Remélem sör rendelő gomb is lesz. Kifogy a sör, megnyomom és már ott is áll a hosszú combú szőke az ajtóban a hideg sörömmel! :DDD
Na ez a XXI.század! :C

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#13) Tutu7030 válasza Attici (#12) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha nem is szőke, de hozza. :D:D
[link]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#14) asvald


asvald
senior tag

-.- pff azt a rohadt lusta amcsi fajtájukat :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#15) dtracer válasza kcsa (#11) üzenetére


dtracer
tag

Pontosan ugyanezt akartam én is írni. Egy gyereknek rengeteg ideje van ilyen dolgokat csinálni. Ráadásul a színes matrica rajta vonzani fogja.

(#16) Attici válasza Tutu7030 (#13) üzenetére


Attici
őstag

Akkor inkább legyen barna, csak ne a Feró! :O

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#17) lako05 válasza Fejvadi (#10) üzenetére


lako05
tag

Még gyerekcipőben jár az egész. Az ujjlenyomat azonosítás megdrágítaná a dolgot, de egy okostelefonos confirm nem lenne rossz ötlet :)

[ Szerkesztve ]

(#18) tecsu válasza lako05 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Nem a céget szidta, hanem a "rencert". ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) copass


copass
veterán

idiocracy ugrott be hirtelen!:D
most komolyan, olyan mocskos nehéz lenne egy qr kódot rá rakni egy termékre amit a megrendeléshez dobna?
neem. gomb. öcsém! :W

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20) tecsu válasza fateless (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Remélem gyerekcipőben is marad.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) tecsu válasza copass (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Valójában ez sem sokáig lesz, mert hamarosan automata lesz (a vásárlás), ahol csak lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) lako05 válasza tecsu (#20) üzenetére


lako05
tag

Nem értem miért fáj pár embernek az, hogy egy gombnyomásra kiviszik a mosóport. :F

(#23) daczkó válasza lako05 (#22) üzenetére


daczkó
aktív tag

Minden olyat divat leszarozni, amiről tudják hogy sosem lesz az életben lehetőségük kipróbálni, főként a pénz, vagy a "rossz országba" való születés miatt.

/ignore wwenigma

(#24) lako05 válasza daczkó (#23) üzenetére


lako05
tag

Én is erre gyanakodom, de inkább nem is mondok semmit :D

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Az egy dolog, hogy ezért pénzt kérnek, de nem akarom elhinni, hogy van olyan aki meg is veszi.

(#26) daczkó válasza D1Rect (#25) üzenetére


daczkó
aktív tag

Figyelj egy példa: bátyám baromi sok tejet iszik naponta (napi 1-1,5 liter). Nos csak egyszerűbb pár naponta megnyomni egy gombot a hűtőn, és lerendelni vele a 5-10 liter tejet, mint pár naponta beszállni a kocsiba, elmenni a boltba, vagy tömegközlekedéssel elmenni és vissza.

1. Rövidebb idő
2. Olcsóbb
3. Kényelmesebb

De ilyen hozzáállással miért jó a tesco vagy a sainsbury vagy akármelyik cég házhoz szállítása? Az ugyan ez, a legtöbb esetben szintén fizetni kell a kiszállításért (Itt a Sainsbury 1 fontért hoz ki bármit), csak a különbség az, hogy itt egyszer kell fizetni, míg a többinél minden rendeléskor.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#27) lako05 válasza D1Rect (#25) üzenetére


lako05
tag

Ott, ahol ezt árulják, az 5$-t kb 10 perc alatt megkeresed. Itthon ez több mint egy óra. Remélem érzed..

[ Szerkesztve ]

(#28) .DLL


.DLL
veterán

Ez eszköz dobozán a grafika megtévesztő, vagy ez az óvszer rendelő gombot rejti... :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29) noorbertt


noorbertt
őstag

Nem tudom, én Tesco appot használom nagy vásárláshoz és ott egyszerűen újra kosárba rakhatom az előző adagot vagy akár a kedvenceket...

(#30) noorbertt válasza noorbertt (#29) üzenetére


noorbertt
őstag

Arról nem is beszélve hogy így ahhoz a termékhez vagy kötve, majd ha kicsit drágább lesz a cucc vagy inkább barack illatú mososzert venne és nem nyár illatút :D...

(#31) tecsu válasza lako05 (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Itt nem erről van szó. :-) Ha rám céloztál az előzővel, akkor mellélőttél, mert Ángliában élek már jóideje (anyagilag meglehetősen jól) de Magyarországot sokkal jobb helynek tartom... mindegy, mert a véleményemet nem az én szemszögemből fogalmaztam meg, hanem felülről nézve kissé tágabb aspektusban.

Előszőr is 5 dollárt a gazdag amerikai sem ad ki olyan dologra, amit haszontalannak tart, másrészt ez lenne vagy 200-1000, ha minden gyorsan fogyó terméknek lenne külön gomb, harmadrészt az ember gyakran cserélne, kipróbálna más termékeket is, negyedrészt hova rakod ezeket a műanyag vackokat? Elcsúfít mindent, vagy a kamrában lenne egy fal, amin csak ilyen gombok lennének? Hát, baromi jó ötlet tényleg, ahelyett, hogy kényelmesen webáruházból vásárolj éppen azt, amit akarsz.

Ez csak egy átmeneti állapot ahhoz, hogy automatizálva legyen a vásárlás.
Engem ez zavar leginkább.
A modern Nyugat hatására terjedő és fejlődő uniformizálódás már globális jelenség, ami még korántsem teljesedett ki.
Lesz néhány egységcsomag, néhány féle termék sok esetben ugyanattól a multitól, ami közül választhatsz, majd az előfizetés élesítése után állandó termékellátás lesz. pl. az adott mosópor megérkezik, mikor kifogy az adagoló, mert a gép jelez stb. idővel a szolgáltatásban benne lesz, hogy aki kihozza, fel is tölti az egységes gépekbe a cuccot. Neked darabonként nem kell vásárolnod vagy jóváhagynod, előfizetsz és ennyi.
Neked csak dolgoznod kell és élni az uniformizált lakásban. Ez a falanszter jövő minden társadalmi osztályra nézve, alacsonyabb szinten - alacsonyabb minőséggel.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Kékes525 válasza kcsa (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Még ezen is keresni akarnak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) D1Rect válasza daczkó (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a házhoz szállítással van bajom, hanem ezzel a rusnya és értelmetlen gombbal.
Én alapból úgy képzeltem volna el, hogy ajándékba adják olyanoknak akik egyébként is "pl. sok tejet isznak."

(#27) lako05: Nem az ára(amúgy usákoknál is közel 1 óra minimálbér), az elv.

(#34) Stanlee


Stanlee
őstag

A nemet Amazon Prime mar most is lehetosget ad arra, hogy bizonyos termekeket berakjon az ember a "feltoltendo" aruk koze, tehat mondjuk 3 havonta uj csomagot kuldenek (pl. mososzer, chips, stb.). Ez mind nagyon szep es jo, de mindenkinek van mar okostelefonja, es mondjuk lehetne egy olyan appjuk, hogy vonalkod alapjan amikor kifogy a cucc, akkor rarakom a kivansaglistara es megrendelem egyszerre amikor eppen kedvem tartja, vagy lenne nekik egy olyan bevasarlocedulajuk, amirol a sokszor vasarolt dolgokat lehet kivalasztani par kattintassal.

Inkabb az oladlukat fejlesztenek ilyen iranyba, meg a Prime Video ajanlorendszeret, mert a mostani annyira ratyi, hogy majd egy ev intenziv hasznalat utan sem tudja, hogy milyen filmeket szeretunk nezni, es horrorfilmeket meg akciofilmeket tol ajanlaskent, amikor egyet nem neztunk meg...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35) copass válasza Stanlee (#34) üzenetére


copass
veterán

van ilyen app, a colornote, figyeli hogy mit veszel fel listára gyakran és előredobja lehetőségként legközelebb, sőt asszem ki is tölti a listát. hogy asszondja mit vesz sűrűn? kilókenyérlitértej30dekakóbász!:D
ennek van értelme, csak leokéznád és kész már megy is rendelésre. vagy ami rendszeresen fogy, az meg állandóra, mosópor,wcpapír,stb. mint netbankba a rendszeres utalás, hónap elején utalja amit kell és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) Stanlee válasza copass (#35) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez a colornote biztosan jo, csak pont az a bajom, hogy az amazon nem csinal maganak ilyen appokat. Kevesebb energiaraforditassal sokkal nagyobb hasznossagot ernenek el egy bevasarlolistas appal, mint ezzel az 5 dollaros gombbal. A Prime egy nagyon jo dolog, meg mas szolgaltasai is az Amazonnak, de neha az az erzesem, hogy total felesleges dolgokra pazaroljak az eroforrast, ami meg magatol ertetodoen jo lenne, azzal nem kezdenek semmit.

Az Ikea appjat is hasznosnak talaltam, amikor bevasarolni mentunk, foleg hogy amikor megmondtam, hogy hol akarok bevasarolni, rogton kidobta, hogy ott nincs par dolog, amit en venni akarok, de a masik aruhazukban meg igen, na ez a nagy segitseg.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37) dajkopali


dajkopali
addikt

úgy látszik, itt nagyon sok a rendszerben vásárló ember, én nem vagyok ilyen :)
senkivel nem fordult még elő, hogy az utolsó kanál mosópor, az utolsó teafilter, az utolsó doboz tej stb. felhasználása után mondta magának, hogy: "na, ezt venni kell"? - aztán nem írod fel, elfelejted, legközelebb meg szívsz, irány a kisbolt, mert kávét akarsz inni
na, erre lenne jó egy ilyen cucc
persze nem mindenre, csak pár dologra, a legfontosabbakra
na meg persze úgy kéne élni, mint az USA-ban, hogy karton alatt nem veszel semmit :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#38) Necc


Necc
addikt

Bacon gomb nincs? :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#39) copass válasza Stanlee (#36) üzenetére


copass
veterán

a "sátánfattya" prakkerwebshop is megmondja hogy van-e raktáron amit keresek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#40) Kékes525 válasza Necc (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs, mert az egészségre ártalmas! ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) f_you


f_you
tag

Ez szerintem is baromság. A gombok wifisek, kíváncsi vagyok mennyi időnként kell bennük elemet/akksit cserélni, plusz nem én párosítom őket valamilyen termékhez, hanem fixen kell rendelni mindenhez (tudom, tudom, ez csak a legjobban fogyó rendszeresen vásárolt dolgokhoz van, de már akkor is túl sok).

Ahogy valaki már írta is a QR kódot, sokkal jobb lenne, ha egyszerű matricát küldenének (10 centért) amin ugyan így a termék logója van, meg egy QR kód. Ha kell, lefotózod és már rendeli is. Az olyan problémák is megszűnnének, mint hogy a gyerek megnyomogatja a gombot feleslegesen. NFC tag-el még jobb.

Ez tipikusan annak az esete mikor "túltechnologizálnak" valamit csak, hogy coolabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#42) Stanlee válasza copass (#39) üzenetére


Stanlee
őstag

Koltozeskor kb. 15-20 cuccra volt szuksegunk az Ikeabol. Osszeallitottuk a listat az okostelefonos app-ban, mivel baratnom anyukajanak is kellett par dolog, az is rajta volt a listan. Este meg volt minden Regensburgban, mivel az utba esett, oda akartunk bemenni. Delutan indultunk volna szulokhoz, az app-ban megnezem, elfogyott par cucc, de Eching-ben van minden. Szoval oda elgurultunk, megvettunk mindent (az app meg azt is tudta hol vannak a termekek), es mindenki boldog volt, mert megkapta amit akart. Szerintem egy ilyen app tenyleg hasznos, de lehet hogy csak nekem tunik annak :-).

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43) copass válasza Stanlee (#42) üzenetére


copass
veterán

igen, ez lenne a cél. hogy ne szopj a rohangálással, praktiks legyen. itt meg lesz 20 gombod...a gyerekesek meg sandán mosolyognak az ilyen hülyeségeken!:D
kölkök első dolga az lesz hogy végtelenségig nyomokodják, leszedik, ide-oda rakják!:D
eredmény: 200 kiló mosópor, 600 litér tej, 300 kila kávé...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#44) Stanlee válasza copass (#43) üzenetére


Stanlee
őstag

amugy ha gyerek lennek, en is nyomkodnam ezerrel :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45) mirci18


mirci18
addikt

Egyrészt ez baromi ronda cucc.

Másrészt kiváncsi lennék hogy ez a nagy automatizálás miért kell nekünk.
Lassan már boltba járni is lusták leszünk.
Előbb utóbb mindenki otthon akar majd dolgozni.
Csak tudnám azt hogy azt asok szabadidőt amit az elmúlt 20-25 évben nyertünk a technikával végre valami értelmesre is fordítjuk e.
Vagy csak netezésre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46) copass válasza Stanlee (#44) üzenetére


copass
veterán

ó he még világít is! 1 napot adnék neki... egy szülinapi zsúron meg 5 percet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#47) .DLL válasza Necc (#38) üzenetére


.DLL
veterán

Már hogyne lenne! :D


[on google]

(P.H.)

(#48) lako05 válasza tecsu (#31) üzenetére


lako05
tag

Nem rád céloztam vele :)

Az 5$ tényleg túlzás, de ezt írtam már feljebb is. Sok embernek még ma is problémát jelent egy okostelefon képernyőjének feloldása. Na, pont őket akarja az Amazon magába szippantani. Akik nem fognak alkalmazásokat telepítgetni, QR kódokat fényképezgetni, stb... Unoka egyszer belövi nagymuternak a cuccost, aztán a mama már csak a gombot nyomkodja, ha elfogyott a betevő. (Őt meg főleg nem fogja érdekelni, hogy hogy néz ki.)

Én személy szerint örülnék az automatizált vásárlásnak, mert mocskos mód gyűlölök sorban állni, embereket kerülgetni...
Bár annak én sem örülnék, ha a választás lehetőségét lekorlátoznák csupán pár termékre.

Visszatérve erre a "kütyüre", én sem használnám (főleg nem 5 dodoért), de biztos, hogy lesz olyan akinek hasznos vagy egyszerűbbe teszi az életét (rokkantak).

Csak a szokásos fújjogokat nem tudom megszokni, akik bármilyen normális érv nélkül fikázzák. De ez már már megint nem neked szól, tecsu. Neked legalább van egy nézőpontod. :)

(#49) macman507


macman507
aktív tag

Ez nem az áprilisi tréfa volt?

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#50) Kékes525 válasza macman507 (#49) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.