Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) CPT.Pirk válasza peti_s (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arról h a felhasználó kretén, nem az OS tehet. Én is szoktam ilyennel találkozni, a toolbar-ok leginkább akkor kerülnek fel, amikor vmi ingyenes programot telepítenek, és nem pipálják ki a toolbar telepítést. Aki pedig ennyire sötét, az W7, W8 alatt is bepipálva fogja hagyni, és rányom az igenre.
- pedig az oprendszeren nagyon sok múlik. Nézz meg egy akármilyen Linuxot, nincs ilyen. OSX-et nem ismerem közelebbről, de azt hiszem ott sincs ilyen.

UAC - Viszont megesik, hogy fertőzött weboldalra mész. Ekkor meg tud történni, hogy a fertőzött állomány már a gépen van, nem is kellett semmit nyomni hozzá, elég csak betölteni az oldalt (több alkalommal is találkoztam már ilyennel, csak nálam az avast ekkor bontotta a kapcsolatot és törölte az állományt a gépről). Ha nem veszi észre a virker, akkor viszont onnan csak az oprendszer belső megoldásain múlik, hogy mi fog történni. UAC nélkül elég egyértelmű. Nagyon sajnálom, hogy az MS hagyta teljesen kikapcsolhatóvá tenni az UAC-t.

IE8 - oké, mióta az EU kötelezte a böngésző választó beépítését, azóta XP-n is feljön az app, hogy milyen böngészőt szeretnél használni, ami jó. Viszont emlékeim szerint az IE8 is ott van a listában, pedig egy vakvágány. Meg ehhez kell frissíteni a Windowst amit a nem eléggé hozzáértők le szoktak tiltani kapásból...

"Azokon az XP-s gépeken ahol csak böngésznek, egyiken még flash sincs, mi indokolja MS oprendszer használatát? Főleg h. hiavatalosan nincs ingyen..."
Mert 2004ben amikor azt a gépet vették még volt sulinet, majdnem minden boltban kapható PCre előtelepített XP volt téve. Ezt a kezelőfelületet szokták meg, számukra elég.
- LXDE felületes Linux disztró gyak. teljesen úgy néz ki, mint az XP és pont ilyen gépekre való. Valamint amíg csak netezik az ember, akkor ebből a szempontból annyira mindegy h. Linux, OSX, Windows, vagy egyéb oprendszer van rajta, úgy sem a GUI-val netezik, hanem a böngészővel.

Összegezve a választ neked:
-nem az internethez van kevesebb joguk, ez így kiforgatása a dolognak, hanem ahhoz nincs túl sok joguk, hogy egy end of life termékkel nettezzenek, aminek először a gyártója szünteti meg a supportját ilyen hülye módon mint pl. az MSE megölése, aztán jön majd a többi cég, hogy ők akkor miért adjanak ki rá bármi mást, pl. az eset is abbahagyja, meg az avast, meg egyéb progikat kiadók is.
EOL termékre nem jönnek biztonsági frissítések sem már, hiába fognak találni a jövőben is olyan hibákat, ami teljes MS termékvonalakban jelen van (ilyenekre is volt példa párszor). Vistáig visszamenőleg kijön a javítás, XP-re nem mert EOL. Botnet építők, vírus írók is ugyanúgy tudnak ezekről a hibákról, nem lesznek restek kihasználni őket.
Nagyon röviddel a támogatási dátum közeli lejárta után szép sorban fognak jönni az infók, hogy ki és mit nem ad már ki xp-re. Miért is adnák ki egy EOL termékre?
A hibák maradnak benne javítatlanul, felépítése is régen elavult, innen kezdve tényleges biztonsági kockázat mindenkire.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.