Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Mintha ennek lett volna vhol vmi folytatasa.

Tudom nem lehet a szinte osszes letezo lejatszot tesztelni, de a figyelmedbe tudom ajanlani a CrystalPlayert ([link]).
Van belole freeware es shareware verzio is.
En evek ota hasznalom (a Media Player Classic mellett) es nagyon meg vagyok elegedve a szolgaltatasaival.
Meg egy PII 333Mhzes gepen is eleg elfogadhato sebesseget produkalt.

[Szerkesztve]

(#2) joghurt válasza twollah (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Sokan esküsznek még a RadLightra [link], de még N+1 másik kedvencet is említhetnénk.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jónak ígérkezik, várom a folytatást.
Viszont a post processinget érdemes lenne letesztelni, ha már az a cél, hogy megtaláljuk a leggyorsabb lejátszót. Vagy nem?

És javaslom, hogy mindenképpen tesztelj HD videót, hiszen azok az erőforrásigényesek (egy átalgos divx videót manapság minden lejátszik).

***

(#4) twollah válasza joghurt (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Igen van n+1 lejatszo es mindenkinek masik tetszik.
Mondjuk en mar hosszu evek ota nem varialok a lejatszokkal.
Amig viszonylag lassu volt a gepem addig a BSPlayer volt a favorit, most meg mar ugy is mindegy.
A megszokas nagy ur, oreg vagyok mar a varialashoz es az uj kezelo felulet betanulasahoz.

(#5) BiP


BiP
nagyúr

Na, ez alapos, korrekt felkeszules a tesztre. Ezt nevezem. Grat. Várom a másik felét is.
(bár a téma _annyira_ nem vonz, a kidolgozása mindenképp felcsigázott arra, hogy elolvassam)

(#6) cousin333 válasza ollie (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Post processing: talán majd máskor. Azzal az is a baj, hogy lehet, hogy az egyik pp szebb képet csinál, mint a másik, de lassabb. Elemezgetni meg nincs időm.

HD: lesz...:)

"We spared no expense"

(#7) cousin333 válasza joghurt (#2) üzenetére


cousin333
addikt

Írtam, hogy sok van. 2. forduló nem lehetetlen. Főleg ezen szöveg után:

''RadLight 4 is the only all-in-one multimedia solution on the market to deliver all of this without being a resource hog or being too complicated.''

Khmmm, majd meglátjuk.

"We spared no expense"

(#8) cousin333 válasza twollah (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy nézem, hogy a free eléggé herélt a fizetőshöz képest (furcsa, mert a free nagyobb ). A NOD32 szerint ráadásul valami spyware is van a free verzióban (When.U.Save.Now). Ugyan nem volt kikötve a tesztem elején, de maradnék az ingyenes megoldások mellett. Bár referenciaként jól jöhetne...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#9) -FreaK- válasza twollah (#1) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én is jópár éven át CrystalPlayer használtam, de nemrégiben leváltottam pont a nagy gépigénye miatt.Az egyik legelső publikus változat még nagyon jó volt(0.36) azt használtam a legtovább, talán még ma is megállná a helyét.
Én is csináltam egy ilyen tesztet nemrégiben,pont amiatt hogy a crystal kezdett nagyon nem tetszeni; 4 programot hasonlítottam össze: Crystalplayer, VLC player, GOM player és BSPlayer.
Processzorterhelést és memóriahasználatot néztem, normál lejátszás valamint tekerések közben. Az eredmény az lett hogy a VLC player használja a legkevesebb erőforrást(cpu terhelése egészen minimális), azonban a kezelőfelülete nekem nem igazán jött be még a skinekkel együtt sem ezért inkább a 2. helyezett GOM playert választottam, így ezt használom már 2-3 hónapja.
A crystal palyert többek között azért cseréltem le mert az új változatai már nem boldogultak minden filmel, valamint horribilis mértékben zabálta a memóriát, ha jól emléxem az adatokra akkor a crystal 177mb-ot ''fogyasztott'' egy film lejátszása közben(de bármit játszottm le szinte mindíg ennyit evett, még a kis videóknál is) míg a többi lejátszó beérte 20-30-40mb-al.
Nem mellékesen mostanában lett pár 720p-s filmem, aminek a lejátszása már komoly gondot okoz a gépemnek(2500+ barton, 1gb ram, gef6800) de itt a VLC player tudta a legjobban lejátszani a filmet, igaz ő is csak úgy hogy leállítottam minden más, felesleges processzt(msn, stb..).Hozzátenném még így sem volt tökéletes a lejátszás, egyszer-kétszer megakadt, szétcsúszott a kép, de összességében élvehető volt a dolog.

Az ötlet és a teszt jó, kiváncsian várom a folytatást és hogy mennyire támasztja alá az álltalam tapasztaltakat:) Tipp: mindenképpen próbáld ki nagyfelbontású filmekkel, ott jön ki igazán h meik mit tud:)

[Szerkesztve]

(#10) ollie válasza cousin333 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2 free verzió van, az egyik ugyanaz mint a pro, csak adware-el, a másik teljesen free, de herélt.

***

(#11) gLes


gLes
őstag

Real Alternative :Y

(#12) ollie válasza gLes (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem médialejátszó, csak real codec.

***

(#13) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Juteszembe, nem tudna nekem valaki írni egy kis összefoglalót a különböző elő/utófeldolgozási funkciókról, hogy pontosan mit is csinálnak illetve mi az előnyük/hátrányuk? elég homályosak az ismereteim e téren:)

(#14) gLes válasza ollie (#12) üzenetére


gLes
őstag

Na ne mondd :DDD

Ha van Quicktime Alternative, akkor mér ne legyen Real Alternative is a codec-ek között? Tudom hogy kihalóban van, de azért még előfordulnak helyek, ahol még használják streamelésre :U

(#15) cousin333 válasza ollie (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Jogos, csiszoltam a megfogalmazáson...

"We spared no expense"

(#16) cousin333 válasza gLes (#14) üzenetére


cousin333
addikt

Pontosan azért, mert a tesztek között konkrétan nem fordul elő :), ellenben mov (HD) több is van. Majd talán máskor...

"We spared no expense"

(#17) cousin333


cousin333
addikt

A teszt 16-án reggel fog megjelenni, nem tudom, miért nem lehet korábban, én holnap szerettem volna... De majd jön Racecam és megmagyarázza.

"We spared no expense"

(#18) ollie válasza cousin333 (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy ne a te cikkeiddel legyen tele a főoldal.

***

(#19) PazsitZ válasza joghurt (#2) üzenetére


PazsitZ
addikt

A Radlight-ot én is használtam régen. Még a 3.03 verziót. Azóta úgy nézem a skin változott, gondolom tulajdonságokban is jó.
Szóval régen ez volt a mindenes lejátszóm ami tényleg mindennel megbírkozott. Most az MPlayer a mindenes poszt képviselője.
Amúgy alaphelyzetben a win.mediát használom.
Várom a teszteredményeket! :)

- http://pazsitz.hu -

(#20) Brae


Brae
őstag

Még egy x264-es dekódert igazán belevehettél volna, tapasztalataim szerint az x264-el kódolt mp4-ek fektetik leginkább kétvállra a CPU-t.

(#21) twollah


twollah
nagyúr

Kijott a Gom Player v2.1.2.3406 [link].

(#22) cousin333 válasza Brae (#20) üzenetére


cousin333
addikt

Az itt bemutatott lejátszók többsége tud h.264-et (x.264-et) dekódolni. A tesztben szerepel is ilyen, nem is egy.

"We spared no expense"

(#23) -FreaK- válasza twollah (#21) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az ilyen kis hír jellegű írásokat nem lehet valami gyűjtőhelyről elérni a főoldalról?(mivel ezek a hírek nem kerülnek a főoldalra) :) Én nem találtam pedíg érdekelnének, vagy csak neked van ilyen?

(#24) twollah válasza -FreaK- (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Sajna nincs.
Pedig jo lenne, mar amiatt is, hogy ne kelljen az embereknek n+1 helyrol osszeszedni az infokat.

Mondjuk javasolhatod a MODERATOKoknak, HAZIGAZDAknak.

(#25) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jó ez a mediaplayer 11.
Vobsub-al kiegészitve a legjobb. :)

(#26) cousin333 válasza (Kolombusz) (#25) üzenetére


cousin333
addikt

VobSub minek? FFDshow, oszt' jóvan :)... Még más kodek se kell.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#27) -FreaK- válasza twollah (#24) üzenetére


-FreaK-
veterán

Megtörtént!:)

Nem tudna valaki felhomályosítani az utó/előfeldolgozási funkciókkal kapcsolatban?:) Érdekelne a hatásuk és hoy érdemes-e használni őket.

(#28) Conscript válasza -FreaK- (#23) üzenetére


Conscript
csendes tag

Vannak erre külön oldalak (pl.: [link]), nem biztos, h emiatt szét kéne bombázni a főoldalt.

cousin333: Az írás tetszik, várom a folytatást. The KMplayert azért hiányolom :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#29) cousin333 válasza Conscript (#28) üzenetére


cousin333
addikt

Épp most töltöm a KMPlayert :) Úgy tűnik, lesz majd 2. forduló is...

Jól látom, hogy a RadLight az csak egy frontend? Legalábbis nekem nem sikerült filmeket lejátszanom vele... Vajh mit rontottam el?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#30) Conscript válasza cousin333 (#29) üzenetére


Conscript
csendes tag

Nekem sikerült. Semmi kunszt, csak open file és megy --

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#31) cousin333 válasza Conscript (#30) üzenetére


cousin333
addikt

Addig én is eljutottam... :D Aztán jött e dekóder üzenet, meg, hogy hiba így, meg úgy.. Kép egy szál se, hang volt. Sima DivX file, meg MPEG...

A GUI tiszta Winamp 5 koppintás... :(((

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#32) Conscript válasza cousin333 (#31) üzenetére


Conscript
csendes tag

Minden egyes lejátszás előtt ki akar menni a netre. Ezt letiltottam, kaptam 2 hibaüzit -- valami server activation error --, de megy.

Ezt egyébként sose értettem. Mi a túrónak kell egy free lejátszónak szerverhez csatlakozni. :(((

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#33) cousin333 válasza Conscript (#32) üzenetére


cousin333
addikt

A RadLightból van fizetős is. Ugye a RadLightról beszéltünk eddig, és nem a KMPlayerről? :)

A lekérések száma alapján mostantól ez a cikkem a legnépszerűbb, megelőzve az Operás ajánlómat. Köszönet minden olvasónak :R

"We spared no expense"

(#34) Conscript válasza cousin333 (#33) üzenetére


Conscript
csendes tag

A normál RadLightról. Nem a Pro vagy free Pro.

Grat :C

''Ha kizárólag a helyzeted jogosságára összpontosítasz, akkor kihívod magad ellen az oppozíció erőit'' Gaius Helen Mohiam

(#35) Akheron válasza cousin333 (#17) üzenetére


Akheron
senior tag

Nagyon jól jött a cikk eleje, bár épp most voltam telepítés előtt, így nem tudtam megvárni a végét. :B A GOM Player mellett döntöttem, és teljesen boldog vagyok vele. Nagyon jó kis proginak tűnik. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#36) -FreaK- válasza Conscript (#28) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nos azérta két dolog nemugyanaz.. ezt beláthatod teis:) itt ugyanis azt postolnak az emberek amit akarnak rövid hírként, de a lényeg h erre lehetőség van és ezt nem igazán találod meg a főoldalról kiindulva(legalábbis elég nehezen, én eddíg nem is tudtam h van ilyen).

(#37) cousin333 válasza -FreaK- (#36) üzenetére


cousin333
addikt

Jobb oldalt van a most frissült írások listája. Ide minden kikerül, amit írnak. Ha azt látod, hogy twollah, akkor vagy megjelent egy frissebb program verzió, vagy kijött valami psy-trans album :).

"We spared no expense"

(#38) Balinov


Balinov
félisten

üdv
ZoomPlayer nem lesz benne a második körben? én VLC mellett /kiegészítésül egyre töbször használom. [link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39) -FreaK- válasza cousin333 (#37) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen de ez nehezen nevezhető gyűjtöhelynek és csak a legfrissebbek vannak ott, most képzeld el h hogy tudsz megtalálni az alapján valamit ha mondjuk naponta 50 hír jön.
Ezért kéne mondjuk oldalra az írások alá egy ilyen kis hírek menüpont vagy pl fennt a számtech, utazás stb. sávba egy menüpont :)

[Szerkesztve]

(#40) cousin333 válasza -FreaK- (#39) üzenetére


cousin333
addikt

twollah naponta ír hármat, ő mindig ott lesz ;)

Balinov: nincs kizárva semmi, sőt, várom a további ötleteket. Tudtam, hogy sok ilyen lejátszó van, de egy kicsit meglepett, hogy ennyi... :DDD

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#41) -FreaK- válasza cousin333 (#40) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ohh és még mennyi van... :) említhetném pl a jetaudiot is, az is ilyen all-in-one lejátszó.. második körbe nem kerülhetnének bele ezek a kimaradt lejátszók?:)

(#42) cousin333 válasza -FreaK- (#41) üzenetére


cousin333
addikt

Felvettem a rendelést :). De előbb várjátok meg a teszteket, hogy lássátok, akartok-e még belőle többet is :).

"We spared no expense"

(#43) -FreaK- válasza cousin333 (#42) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké:) amúgy a vlc player győzelmét előre tudnám borítékolni erőforrásigényben, elég meglepő volt hogy volt valameik lejátszó 50%körül evett(a max amit el tudtam érni tekeréssel asszem 84% volt) addíg a vlc 0-5között ugrál, tekerésnél asszem 10volt a max amit láttam :)

(#44) cousin333 válasza -FreaK- (#43) üzenetére


cousin333
addikt

Nana... egyszer fenn, egyszer lenn..

"We spared no expense"

(#45) cousin333


cousin333
addikt

Megjelent a 2. rész: [link]

"We spared no expense"

(#46) sammiedavis


sammiedavis
tag

Biztos hüjje a kérdés, de az MPUI-ban lehet-e feliratméretet állítani? Nálam 1/3 képernyőn jelenik meg.

Me of us one?

(#47) cousin333 válasza sammiedavis (#46) üzenetére


cousin333
addikt

Szia!

Bocs, hogy csak most írok, valahogy elsiklottam eme hsz felett :(.

MPUI-ból nem tudod közvetlenül állítani a méretet, de ha Options-ben beadsz pár extra paramétert, akkor OK lesz. Ehhez nézd meg az MPlayer mappában levő html leírást, és ott keress rá a −subfont-text-scale <0−100> parancsra. Elvileg a config fájlban is lehet ezt buherálni. A felirat mérete általában függ a film felbontásától, gondolom alacsony felbontású filmet néztél...

"We spared no expense"

(#48) hudakmuvek válasza cousin333 (#47) üzenetére


hudakmuvek
csendes tag

Szia!
Kérlek nézd meg a PÜ-det.
Köszi...Tibko

https://hardverapro.hu/tag/hudakmuvek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.