Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kerelo


kerelo
senior tag

nagyon jó írás köszi.a SWIF2 jó választás lesz.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#2) Góliát


Góliát
senior tag

Szépen leírsz mindent. Gratulálok. Gondolkodom lecserélni a H50-est. :R :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Grat a cucchoz. :C

Live-Die-Respawn

(#4) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Köszi szépen! :R

Volt időm leírni, a két hét szabi alatt. :D Meg ameddig beszereztem az új házat. :D

Mozgó gif segítségével akartam szemléltetni a fordulatszám szabályozást, de nem találtam meg a tripodom gyorscsatiját :U , így eléggé fel-le mozgó gif lett belőle. :DDD

Amit inkább kihagytam a cikkből. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5) carr


carr
őstag

Jól néz ki, és hasznos. Ügyes cikk! Grat hozzá! :C
Viszont az új ventiket úgy raknám be, hogy azok szívják kifelé a meleg levegőt (ha lehet) a ház belsejéből, s mint egy kürtő funkcionáljanak. Lehet hatásosabb, és közben a fizika törvényeivel sem ellenkezik, a hátsó ventit meg kivenném. Hiszen a két felső magában is elég lehet, s nem befolyásolja az azok által kiszívott levegőt.

(Egy HOC v2.5-t használó használó:D)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#6) BioNiCMaN válasza carr (#5) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! :R

Most is kifelé (felfelé) szívnak. ;)

(#7) carr

Az elején, mert nem figyeltem a nyilakat. :D De javítva lett azóta. ;)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#7) carr válasza BioNiCMaN (#6) üzenetére


carr
őstag

A képen még fordítva volt. :D Akkor nemszóltam! :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#8) albert8


albert8
addikt

Grat
végre összejött :DDD a ventiket látom cseréled jól teszed :K
am meg van még mit rendezni ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9) BioNiCMaN válasza albert8 (#8) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Megszenvedtem érte. :D Tudom, hogy van még mit rendezni, már elő is kapartam az egyik fiók aljáról egy kábelrendezegető, öntapadós szettet. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#10) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Gratulálok a cucchoz és az íráshoz is, de őszintén szólva nekem soha nem jutna eszembe ilyesmit venni.

Lehet hogy nagyon szépen hűt és halk, de ha hozzáadjuk a két új venti árát, akkor az egész CPU hűtés már nagyjából 30k-ba fáj, amiből szerintem egy szinte hangtalan és mégis hatékony léghűtést lehetne venni, illetve maradna egy jó adag KP mondjuk erősebb procira, hogy ne kelljen tuningolni. Arról nem is beszélve, hogy a te esetedben még házra sem kellett volna áldozni.

Gondolom egyedül leszek ezzel a véleménnyel és igencsak népszerűtlen, de úgy érzem majdhogynem értelmetlenül kidobtál az ablakon néhány tízezrest. Sorry. :B
Mindenesetre használd egészséggel és teljen benne sok örömed, mert végülis ez az ami számít, nem az én kommentem! ;)

(#11) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Köszönöm az írást! Vártam már. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#12) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Hát ez így elég drága és gyenge. A cikk jó, azzal nincs bajom. Legalább megtudtam belőle mennyire kellene nekem ilyen corsair hűtő meg ház. Semennyire.
Szerintem ha már vízhűtés akkor előbb minden komolyabban melegedő dologra blokk (CPU, Chipset, GPU)
és ha már I5-2500K akkor alapórajel felejtős.. ( + 2db 1magos VGA ,de az egyéni vélemény.. )

# 10 :
Az komolyan érdekelne hogy ennél erősebb procit mi a fenének amúgy venni?
HT miatt + 30K.. ( I7-2600K ra gondoltál gondolom...) ez epic.. főleg ha az is alapon megy utána.. LOL
Talán az I7-990X a hat darab magjával, de az meg 1366! és 300K.. (hasraütés - de kb)

ízlések és pofonok vagy mi.. 1-2% miatt nem adnék ki 30+ ezreket se hűtőre se procira, de semmire.. persze ha van pénz...

Köszi az írást, jók a képek!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#13) zuzu000


zuzu000
őstag

Üresjáratban kicsit melegek,nem ?

(#14) Archer


Archer
őstag

Jó cikk, látszik, hogy van benne munka. Viszont amekkora "áldozatot" hoztál (mint anyagi mint egyéb téren, pl. házcsere), az eredmény szerintem közel sincs arányban vele. Nekem a 125W-os Phenomon egy 10k-s Scythe hűtő van és azzal még a 40 fokos melegben sem ment 55-60 fok fölé, pedig nem egy nagy szám a házam sem.

Illetve még egy észrevétel: "Egyébként ezt 8 óra Prime95 után produkálta..." - szerintem felesleges áramfogyasztás 2-3 óránál többet futtatni a Prime-ot, mind stabilitás (mondjuk tuning esetén) mind hőmérséklet terén ennyi idő alatt is megkapjuk a kielégítő eredményt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) Daert


Daert
őstag

Gratulálok az új HW összeállításhoz,nagyon impozáns lett,nem beszélve a cikkről ami pedig élvezetes olvasmány!
A ventik elrendezésével lenne egy kis felvetésem.Az ok hogy a tetőtérbe építetted őket,hogy a belső teret ne csökkentse,de a szívó ventik hatékonysága messze nem olyan mint a fújóké.Nem merült fel benned esetleg hogy a ventiket a radi alá tedd a házon belül,hogy kifelé tolják a levegőt,át a radiátor lamellái között?Van egy olyan sanda gyanú,így még nyernél pár fokot.

(#16) devast válasza Archer (#14) üzenetére


devast
addikt

2-3 óra általában elég. Mondjuk mióta ismerem a linpack-et azóta nem használtam prime95-öt. Prime stabil gép is simán fagyhat. OCCT sem rossz, a kettőt szoktam kombinálni.

(#17) @TOM


@TOM
csendes tag

Jó cikk, jó gép, de még mindig drágák a egybevízhűtés cumók és ezt a teljesítményt hozza egy minőségi léghűtés is. :(

TDI - Turbós Drága Igényes

(#18) BioNiCMaN válasza sing1ep1ayer (#10) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Első körben, köszi szépen. ;)

A többire:

Feltételezem, hogy a hangtalan mégis hatékony léghűtés alatt mondjuk egy Silver Arrow-ra, y Mugen-re, vagy Noctua-ra gondoltál, de ezek mind baromi nagyok, nekem meg elegem lett a nagy hűtőkből. :B

Erősebb procira jelenleg nincs igazán szükségem, meg különben is, mit vettem volna 1155-be 2600k-t? Nincs rá szükségem. :N

A ház cserét felejtsétek el (hagyjátok ki a számításból), amúgy is porondon volt már, csak a 600T, de nem bántam meg a 692-t. :N

Nem érzem, hogy kidobtam néhány tízest az ablakon, mindenképpen ki akartam próbálni, és ha nem ezt vettem volna, akkor egy Silver Arrow lett volna a szívem választottja. :B

(#11) AssAssynn
Örülök, hogy egy ilyen hiánypótló írás született. :D

(#12) --HARDCORE--
Az a bajom a klasszikus vízhűtéssel, hogy rámenne a gatyám, mert tudom, hogy milyen vagyok. :D Egyébként még egy MSI 5850 Twin Frozr II tervben van. :D

Ez a faxom új grafikus BIOS olyan tájidegen nekem, hogy még nem is nyaggattam a 2500k-t . :U

(#13) zuzu000
Nem tudom. :D

(#14) Archer
Bevallom, hogy véletlenül maradt ennyi ideig futó állapotban a Prime a háttérben, mert közben elkezdtem játszani a Plants vs Zomibes-val. :DDD

(#15) Daert
Köszi szépen! :R

Venti témához:
Természetesen felmerült bennem, hogy nem szívó, hanem fújó ventikkel dolgozzak, ez volt ugye az alap koncepció, csak meg kellett fordítani a dolgot a tető miatt. Most meg úgy áll a dolog, hogy nem tudom, hogy az alaplapon található mosfet hűtőtől elfér-e a 2 db SWIF2. :F

+ vegyétek figyelembe, hogy asszonykám miatt fű alatt megy a fejlesztés, nem tehetek az asztalra két MO-RA radit feltűnés nélkül. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19) Integra


Integra
titán

én a zajra lennék kíváncsi, elég jó cpu hűtésem van, szintén ugyanilyen ventikkel, de ha hűteni is akarom a cpu-t akkor mint egy proszívó...

gyönyörű ház ez a corsair 600t, szolíd, elegáns, de az, hogy ennyi pénzért 1db usb3-at tudtak az elejére rákalapálni, illetve az, hogy hiányzik a cm 690ii-ről a sata hdd rack a tetejéből, egy picit visszássá teszi az egészet az ár fényében. pedig biztos azt választanám, de howswap hdd rack nélkül már nem veszek házat, az biztos.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) BioNiCMaN válasza Integra (#19) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

1-es fokozaton elmegy
2-es fokozaton hangosabb, de még elviselhető
3-as fokozaton, az általad említett porszívó hangot hallatja.

"gyönyörű ház ez a corsair 600t, szolíd, elegáns, de az, hogy ennyi pénzért 1db usb3-at tudtak az elejére rákalapálni, illetve az, hogy hiányzik a cm 690ii-ről a sata hdd rack a tetejéből, egy picit visszássá teszi az egészet az ár fényében."

Tényleg gyönyörű a 600T, de ár/érték arányban nem a legjobb. A kivastagított részt viszont nem tudtam értelmezni. :D

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21) Integra válasza BioNiCMaN (#20) üzenetére


Integra
titán

ettől félek, ezért nem cserélek még mindig vízre. mivel i7-em van, legalább balanced-en kéne menjen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cuccos! :R

(#23) BioNiCMaN válasza rolkaDb (#22) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#24) Eddie141


Eddie141
senior tag

Szuper cikk, élvezet volt végigolvasni, és megnézegetni a képeket :) Szerintem is jó döntéseket hoztál! :) Sok boldogságot egymáshoz, és köszönjük a publikálást :P :R

(#25) Xaels


Xaels
félisten

Nagyon jó írás. Azért megnyugtat a tudat, hogy nem csak nekem volt szívás a kompakt vízhűtéssel :DDD De a végeredményt személy szerint nem bántam meg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) intercooler


intercooler
őstag

Nagyon jó írás grat :C

A ház meg nagyon brútál, nekem is ilyen van. Jól össze van rakva 1mm acél :D az nekem jól is jött, meg sok hely fekete kívül belül. Csak 1 bajom volt vele hogy nem plexis az oldala, de ez nem jelenthet akadályt. ;]

Visszatérve a témára, nem próbáltad a radit a ház aljába rakni és rá a 2 ventit ami fújná ki a ház alján a meleget? A ház tetejével az a baj hogy törekedtek a szimmetriára ami nem is baj 1részt, másrészt az. De erre csak akkor jöttem rá mikor rá csavaroztam 2 14es ventit és rá akarom rakni a tetejét :((( de nem megy rá :W De 1 kis pillanat ragasztó meg oldotta a problémát.

Még1szer gratula már csak én is ott tartanák hogy össze van rakva gép

(#27) BioNiCMaN válasza Eddie141 (#24) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

és Xaels

Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszik és megelégedéssel olvastátok. :R

(#26) intercooler

A plexis oldallapon én is filóztam, de nem találtam éppen az ipon-ban... :U Majd megpróbálok szerezni valahonnan, vagy kivágatom jaja1981 fórumtárssal. :D

Radiátor alulra helyezése:

Sajnos a csövek elég rövidek (~ 32-33 cm), így a VGA miatt nem ért volna el a blokk a procihoz. :(

Boldogabb lennék, ha mehetett volna a radiátor a tetőtérbe, belülre meg a ventik. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#28) intercooler válasza BioNiCMaN (#27) üzenetére


intercooler
őstag

Szerintem vágass :D

Viszont kicsit eltolva nem fér be a radi felülre? vagy mitől hajolt meg mi van ott útba pontosan? Csak pár mili azt írtad ha jól emlékszem, esetleg kicsit megcsiszolni ahol fel fekszik? és már jó is lenne.

(#29) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csak nekem hiányoznak a képek a végéről?:)

tesztért köszönet, hiánypótló az írás. valamint örülök, hogy végre egyben a géped:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) BioNiCMaN válasza intercooler (#28) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez a tető és ahol a dokkoló rész vége van, ott van egy merevítés benne és az nyomódik neki a radiátornak.

Filóztam, hogy kicsit hátrafelé eltolom a radiátort, de akkor csak 2 csavarral tudnám rögzíteni a radit, a ventiknek meg konkrétan nem lenne elég menet, magyarul kellene még 6 lyukat fúrni a tetőbe, amihez nincs kedvem. :N

(#29) proci985

Nekem megvannak a képek a végén, sajna azokat már a noob-ra kellett feltöltenem, mert elfogyott a PH!-s tárhelyem. :U

"tesztért köszönet, hiánypótló az írás. valamint örülök, hogy végre egyben a géped"

Köszi szépen :R , én is örülök. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#31) intercooler válasza BioNiCMaN (#30) üzenetére


intercooler
őstag

Hát akkor csak fúrj bele :DDD csak ez választ el a célodtól ;]

Vagy nem tudom menyi hely kellene a merevitöböl kicsit lecsiszolni esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#32) BioNiCMaN válasza intercooler (#31) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azt nem tudom, hogy az a két prücök a merevítőben mi lehet? A rács? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#33) intercooler válasza BioNiCMaN (#32) üzenetére


intercooler
őstag

igen oda van vissza hajtva

És én a rácsot levéve kivágtam azt a ronda műanyag rácsot is :)

[ Szerkesztve ]

(#34) --HARDCORE-- válasza BioNiCMaN (#20) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Itt ha lenne negyedik fokozat azt piros fejű emberkével kellene jelölni. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#35) python1 válasza BioNiCMaN (#6) üzenetére


python1
veterán

Helló!

Ügyes vagy és a végén jól sikerült minden.
Elismerésem a kitartásod miatt és a nehézségek ellenére is profi munkát végeztél,úgy mint hardver frissítés és mint teszt, össze szerelés terén!
Ezzel az írással már szinte rá is beszéltél a víz hűtésre való átállásra! :R

(#36) proci985 válasza BioNiCMaN (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, akkor a noob se ad sávszélt külföldre:D

megkérdezhetem hogy alakultak a load hőfokok, mert azokat a képeket nem látom... kb csak a lényegtől vágott el a noob :(

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) Eddie141 válasza proci985 (#36) üzenetére


Eddie141
senior tag

Szia!
Furmarkkal együtt:
Core1: 52 °C
Core2-3-4: 56 °C

Furmark nélkül:

Core1: 50 °C
Core2-3-4: 53 °C

Elég jó eredményeket produkál :)

(#38) echterion


echterion
nagyúr

Jó cikk, grat. :C
Ebből lejött, hogy nem kell nekem továbbra sem ilyesmi, maradok a Ninja-nál, Swif2-vel kombinálva.

**********

(#39) zazahoho


zazahoho
őstag

Jó írás lett :R ,pumpa hangjára lennék kíváncsi pár hónap múlva,ill az idő előrehaladtával a hűtőfolyadék szintjére.(tudom zárt rendszer,de nekem anno h50-es párolgott,de nem lehetett látni sehol a szivárgást),Igaz corsair szó nélkül cserélte,de valahogy elment a kedvem tőle,remélem te nem jársz így.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#40) SWiNEBoY

A hőmérős, CPU widget nevét elárulod? :)

(#41) AssAssynn válasza BioNiCMaN (#18) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm a játék tippet, most azt csapatom én is. :DDD

Egyébként tényleg hiánypótló írás!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#42) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó lett a végeredmény, a házhoz külön gratula, ( nálam ) a legjobb választás a kategóriába.
Ha ajánlhatom egészísd ki a hűtést 2db. 14 ventivel az oldalába, okés, h. vízhűtésed van, de az alaplapra és a VGA-ra is kellemes hatással vannak a plusz légkeverők.
Jó írás, köszi. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#43) BioNiCMaN válasza intercooler (#33) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Milyen ronda műanyag rácsot vágtál ki? :F

(#34) --HARDCORE--
Nem is kellene semmivel jelölni, egyszerűen a hang és, hogy helyet változtat a ház elég lenne, hogy tudd milyen fokozatban vagy. :DDD

(#35) python1
Örülök, hogy tetszett; köszönöm szépen! :R

(#36) proci985
Amint lesz újra valamiféle tárhelyem a PH!-n, feltöltöm őket oda. ;)
Vagy gyere haza kalandvágyból. :DDD

(#37) Eddie141
Köszi :R és azt is, hogy megválaszoltad :R , egész nap nem voltam net közelben. :(

(#38) echterion
Ninja Rev. B-m volt, én meg légre nem váltanék (mondom most, aztán ki tudja mit hoz a jövő). :P

(#39) zazahoho
A hangjára én is kíváncsi leszek. Ha 5 éven keresztül cserélik szó nélkül, akkor nem nagyon érdekel, addig meg majd kitalálom, hogy mi lesz helyette. :DDD
Átmeneti időszakra meg veszek 1-2k-ért egy alig használt Silver Arrow-t. ;]

(#40) SWiNEBoY
CoreTemp, innen le is tudod tölteni. ;)

(#41) AssAssynn
Most nyomtam végig, megvettem a 10. slotot is és újra kezdtem, így már az elején is lehet használni minden növényt. :D

Köszi! :R

(#42) LackoMester

Köszönöm szépen! :R Nagyon jó kis ház ez, és az a gáz, hogy eddig azért nem szimpatizáltam vele, mert ezt a képet láttam róla elsőnek és a pirossal bekarikázott rész miatt nem jött be. :DDD

Aztán rájöttem, hogy az a hátsó lába és nem az elejéhez tartozik. :B :DDD

Jelenleg 1 db 14-es van itthon (ugye a tetejéből került ki) majd megnézem mit tud vele. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44) intercooler válasza BioNiCMaN (#43) üzenetére


intercooler
őstag

ezen a képen ami középen megy lefele azt.

De ha megnézed ezt és a tied tetejét észre fogod venni :D

(#45) LackoMester válasza BioNiCMaN (#43) üzenetére


LackoMester
addikt

Na, ja azt benézted. :B
Nehezem szántam rá magam én is, de mondhatom nagyon jó választás. :K
Használd egészséggel. :R

Az enyém valahogy igy néz ki.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#46) proci985 válasza Eddie141 (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi!

na, jók az eredményei. a furmarkosok meg főleg, házszellőzés nagyon el van találva.

BioNiCMaN: szerintem megvárom a tárhelyet:) de jók lettek az eredmények.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jó lett a cikk kolléga.

szép újítás :K

Aurea mediocritas

(#48) BioNiCMaN válasza intercooler (#44) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Értem már! :D

(#45) LackoMester

Azt nem kicsit, és én balga ezért ódzkodtam tőle. :W :DDD
Valamelyik nap szétdöntöm megint és elrendezem normálisan a kábeleket, meg kicserélem a ventiket (ma kézbe vettem a SWIF2-ket). :))
Egyébként öröm szerelgetni ezt a házat. :K

(#46) proci985

Egy hétre 2.5 MB tárhely van, így előbb vagy utóbb felkerülnek a képek a PH!-s tárhelyre. ;)
Ráadásul (remélem)nemsokára mindkét vincsi repül a házból és egy SSD meg egy nagyobbacska HDD veszi át a helyet. :D Így még kevesebb hő termelődik talán. :B

Ha te mondod, hogy jó eredmnyek, akkor mindenképpen elhiszem. :R

Valaki linkelhetne nekem 2500k-s prime-os eredményeket... :B

(#47) AXisBOLD

Köszi Axis! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#49) jones965


jones965
Modder

Gratulálok, szépen megcsináltad!

(#50) proci985 válasza BioNiCMaN (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

három fokkal magasabb érték prime+fur alatt egy házon belül keringető 5850essel (~200Wos tdp) nagyon szép eredmény.

50foknál mennyin pörögtek a ventik?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.