Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baloghbalint


baloghbalint
tag

tetszet az írás nagyon és a ház egyszerűen pusztulat király komolyan elgondolkodtam hogy veszek egyet
ennél már csak a 900D a jobb de annyira nem jó a konfigom hogy megérdemeljen egy olyan házat :)

Respect !! :D

Balogh Bálint

(#2) Black Dragon válasza baloghbalint (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszönöm, remélem összejön a vétel. ;)

(#3) Lenry


Lenry
félisten

hmm... érdekes, a topikot látom és olvashatom, de a cikkre 404-et dob a rendszer

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Alice90


Alice90
aktív tag

Hát igen de engem a hang is érdekelne a ház mennyire fogja meg a hangot a ventillátorok mien hangosak.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Csak szerintem borzasztóan ronda? Nem akarok gonosz lenni, simán lehet, hogy az én ízlésemmel van baj, de szerintem nagyon nem szép. Az milyen, hogy átlátok az 5.25-ös helyek között? Ferde HDD tartók?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) baloghbalint válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


baloghbalint
tag

Én minden Corsair házat oylannak látok hogy már nem is arra megy hogy praktikus legyen meg iylen kényelmes dolgog hanem hogy ha haver vagy akarki atjon annak leesen az álla meg annak is aki nem jártas az ilyenekbe
Mondom ezt Obsidian tulajkent és imádom ezt a márkát :)

Balogh Bálint

(#7) Jim Tonic válasza baloghbalint (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért ezt nem mondanám. Az említett 750D pl. szép. Vagy a 800D is. De ezt nem is értem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) baloghbalint válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


baloghbalint
tag

Persze 900d 800d és társai egy kisebb lakás nagyságával felér de szerintem a Corsair a stílusról szól lehet hülye vagyok de én így látom

Balogh Bálint

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

Szia!

A "kidöntős" meghajtóhely az nem nagy szám. A 12 éves MSI Megámon is az van (bár, az a gép elég nagy szám mert beépített hifi+lcd alapból...)

Amúgy grat. a házhoz :D. Tetszik , vennék is........ ha lenne most 50-em. :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#10) Black Dragon válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mindenkinek más az ízlése, én nagyon szeretem az ennyire "belátós" házakat, de az Obsidianok is nagyon tetszenek, csak nekem nem jön be a full fekete doboz, nekem az túl unalmas.

(#11) perempe


perempe
addikt

50k-s ház?

nekem a Codegen se rossz, csak kellett az oldallapokra egy kis filc, hogy ne rezonáljon.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12) Warpig


Warpig
aktív tag

A ledes ventik továbbra is nagyon bazáriak, de ha meg nincs, akkor nem sokat ér a plexis oldal. Ez biztos, hogy ízlés kérdése. Annyi a gyakorlati oldala, hogy így hogy tudsz filmezni/játszani "sötétben". Mert így nem lehet sötét kb.
Továbbra is Bitfenix Shinobi, teli oldallal ;)

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#13) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Jóóó drága.

Ennyiből egy kisebb konfigot is össze lehet hozni, ha mondjuk brazos alapú még ssd is belefér...
aztán inkább nem nézek rá milyen.
Ráadásul ferde hdd rack-ek ? Én küldeném vissza, ennyi pénzbe már férjen bele...

De szép az biztos. :)

no fate but what we make

(#14) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Jó lett a cikk!! :C A ház esetében, pedig komoly kritika, hogy le kell venni a tetején a takarót radi esetèn.
Illetve fura, hogy elhajlott a HDD rack, ennél magassabb meo-t várok el a Corsairtól.. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#15) KINKY_007 válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Szerintem is nagyon ótvar. A 800D és a 900D viszont bejövős a Corsairtől, csak ezek közül cserélném le a stacker-t...

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#16) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Nekem nagyon bejön ez a style, gondolkoztam is a C70 cseréjén... Csak nagyon idegesítenének az általad említett "kisebb" problémák főleg a 30fokos ajtónyitás levétel előtt. És tudtommal a 600T gyenge hűtéssel rendelkezik, ergo előfordulhat ezzel is. A cikk jó, talán több számszerű adat még lehetne benn (kábelmenedzsment mérete, anyagvastagság, esetleg hőfok értékek terhelve)

(#17) draco31


draco31
veterán

Ennyi pénzért a ferde HDD tartók miatt a kirakaton vágtam volna be a házat az üzletbe. (a gyárba nehezebb lenne, az messze van) Nekem egy 100 éves névtelen házam van, mostanában meg 3-4db 5-6000Ft-os házzal dolgozam, és nem volt velük ilyen probléma. Még az alaplap távtartók is be voltakcsavarva mindegyikbe.
A cikk tetszik, de így ez a ház leszerepelt előttem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) Attici


Attici
őstag

Szép kis ház, csak nagyon kicsi! :D
Az alsó táp elhelyezés pedig nekem nagyon nem jön be, de tetszik az AX-ed! :C
Jó kis cikk Gratula! :R

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#19) kovgab


kovgab
aktív tag

némmá, 50 ezer oszt ferde...
a divatkommandó csúnyán leszidná őket :C

Ká Úr

(#20) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!

Őszintén szólva úgy látom, hogy aki egy kicsit is ad erre a részére a gépének, annak komoly fejfájást okoz a mai felhozatal. Gyakorlatilag eszméletlenül nagy összegeket képesek elkérni egy jobban átgondolt, elfogadható minőségű házért. A legjobb példa erre e a PHANTEKS Enthoo Primo, ami gyakorlatilag minden feltételt teljesít, amire az egyszeri "házbuzi" vágyhat, de annyit kérnek el érte, ami már bőven túllő sokaknak egy havi fizetésén...
Már megjárt pár házikó a kezem alatt és nagyon azt érzem, hogy nem érdemes a 20-30 ezres kategóriában házat venni, mert mindig azt képzeli az ember, hogy jót vett, de minden esetben beleszalad a pofonba.
Ami pedig a legrosszabb a dologban, hogy még a nagy nevű és múltú gyártók simán meglépik, hogy átverik a népet és kiadnak egy jónak tűnő házat jó sok pénzért cserébe, de valójában feleannyit sem ér...

Két opciót látok:
- Nem szabad foglalkozni a dologgal és venni egy nagyon alap házat, és kész. :DDD
- Mélyen a zsebbe kell nyúlni, venni egy nagy levegőt és befektetni. :U

Jelenleg én például egy Nexus Prominent R házat használok (CoolerMaster CM690II klón), amire egy Nexus Prominent 5-ről... és nem annyira vagyok már megelégedve, mint az előzővel, mert bár drágább volt, de messze nem annyira jól átgondolt és a minőséggel is vannak problémák. :F

Mindenesetre ha Valaki házvásárláson gondolkodik, akkor ajánlom a http://shellkretor.hu/ oldalt, ahol talál szépen megírt házteszteket és ajánlásokat (de a youtube-on is találni nagyon jól összerakott video review-kat), mert egy számítógépház nem csak arra van, hogy az alkatrészeidet tárold benne, hanem azokat ki is szolgáld (pl. hűtés szempontból). ;)

Mindenkinek további szép napot, és mielőtt elfelejtem:
A teszt nagyon jó lett, gratulálok hozzá ez úton is! :R

Hali,
Gyuri

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#21) h1mpi válasza ribizly (#20) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem egy CM Storm Trooper van és jelenleg nem tudok okot mondani, hogy miért vagy mire cserélném. Iszonyat stabil, nagyon alacsony hőfokok vannak benne és 300-as radi is elfér felül. :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#22) ribizly válasza h1mpi (#21) üzenetére


ribizly
veterán

Hali!

Igen az nekem is egy elég szimpatikus, de azért az sem olcsó. Ráadásul nekem design problémáim is vannak azzal (mert én speciel sokkal jobban szeretem az egyel szolidabb megoldásokat és a bekapcsoló gomb körüli elrendezés sem tetszik). Persze azt elismerem, hogy technikailag nagyon jó ház! :K

Hali,
Gyuri

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#23) h1mpi válasza ribizly (#22) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Persze a desing emberre válogatja. Én szeretem egy kicsit az ilyen űrhajó formájú házakat. :D Mint rendes házat is az ember évekre vesz, ezért az 50K-t normál árak tartom a tudásához képest. Jobb egyszer beruházni egy ilyenre, mint a 25K-s házakat próbálgatni. A 10K-s ház meg elvérezne, mert van, hogy SLI rendszer is van a gépben, annak meg kell a hűs levegő illetve a H110-et se lehet minden házba betenni. :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#24) francos


francos
csendes tag

gyönyörű ház. hát így a leírtak szerint szerintem megérte. tényleg nagyon szép. :K

(#25) Garfield.37


Garfield.37
tag

Nagyon szép házikó ! :R

Üdv : Garfield.37

(#26) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Köszönöm az elismerő szavakat.:R

Továbbá megjegyzem, ahogy azt a cikkben is tettem, hogy egyedi eset lehet a HDD rack ferdesége, és hiába nem tetszett a dolog, visszaküldeni nem fogom egy ilyen hibáért, mert ezért plusz 1 hetet várni szerintem felesleges, de nyilván megértem azokat, akik ennyi pénzért hibátlan házat várnak el, most ez történt, ez van.

A kábelekről sajnos már utólag nem tudok képet csinálni, macera lenne szétszedni mindent, de azt tudom mondani, hogy mindegyik kábel elég hosszú, és rendesen be van csomagolva, csak a csatik előtti kb 1-2 centi nincs.

A 600T hűtéséhez viszonyítva szerintem ennek sokkal jobban megcsinálták, bár ez konfig kérdése is, ki mennyire pakolja tele a házat különböző cuccokkal.

A 380-as radi itt is elfér, csak nem hirdetik, mert még a Corsair nem gyárt ilyet, konkurencia termékét meg nem hirdetik.

Megpróbáltam reagálni a kommentekre, nem név szerint, de remélem mindenki ráismer a felvetett dolgára.:)

(#27) Alice90 válasza Black Dragon (#26) üzenetére


Alice90
aktív tag

A hangról mi a véleményed ?

Mivel nekem egy fractal design define r4 házam van (ami hangszigetelt)

és gondolkodok a váltáson.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#28) Black Dragon válasza Alice90 (#27) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem a 3db alap 14-es venti alig hallható, de zajszintet sajnos nem tudok neked mondani.

(#29) total90


total90
veterán

A en kuckom sem volt olcsobb es ez a haz is tetszik... de itt is es az enyemnek is vannak olyan apro hibaj, hogy szidtam az anyjukat. Amikor az ember kiad ennyi penzt egy hazert, akkor legyen tokeletes.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) vittorio7


vittorio7
őstag

Nagyon korrekt a teszt, és a ház is. Külön öröm ez a sok kép. :R

(#31) 3.Aragorn válasza h1mpi (#14) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem feltétlenül a Corsair hibája. Nekem a Nanoxia DS5-ös házam érkezett ferde rackkel, ráadásul ott a plexiből is ki voltak törve darabok a lefogatásnál, valamint az egyik csatlakozó is törött volt. Ment is vissza azonnal gariba. Valószínűleg mindkét esetben a "profi" logisztika és a "gondos" árupakoló emberek lehetnek a jelenség mögött. Azért elég sok kézen keresztül megy egy ilyen doboz, amíg az ajtód elé teszik...

Nem minden vándorút céltalan...

(#32) jocek91


jocek91
aktív tag

Én nagyon drágállom az árazást. Ennek a háznak a 30-40 ezer forintos ársávban lenne a helye.

(#33) h1mpi válasza jocek91 (#32) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A ház árak szerintem nem magasak. Mindenki itt és a tápon akar spórolni, mert ezzel nem lehet villantani és epéniszt növelni. Tényleg nem, de egy konfig lelke a jó ház és egy jó táp. Ez az alap. Egy "vacak" vga 100-200K között van, egy cpu 80K egy jobb lap is 60-80K. Ezekhez képest egy 50K-s ház nincs túlárazva sztem :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#34) 3.Aragorn válasza jocek91 (#32) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Abban az ársávban is lenne, ha nem lenne vám, meg az áfa. De fogd fel úgy, hogy ezzel is kis közösségünket (aka hazánkat) támogatod. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#35) Alice90


Alice90
aktív tag

Ilyet hol lehet venni?

Hogyan lehet megoldani?

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#36) Alice90


Alice90
aktív tag

Ilyen ncixes házat hol lehet kapni?

vagy talán lehet?

http://source.ncix.com/ncixpc_store/images/ncixpc_vendorpage_07.jpg

A gép amire édeérne nálunk nem ennyi lenne szóval az nem érdekel

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#37) 3.Aragorn válasza Alice90 (#36) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt most így nem egészen értem... :N

Nem minden vándorút céltalan...

(#38) Alice90 válasza 3.Aragorn (#37) üzenetére


Alice90
aktív tag

Készült egy limitált kiadású corsair 760t ncix watch dogs gép.

csak hát a kérdés ,hogy külön ilyen limitált házat lehet-e venni

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#39) 3.Aragorn válasza Alice90 (#38) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehetni biztos lehet, kérdés, hogy mennyire lesz komplikált. Kétlem, hogy ilyen limitált házakkal lennének tele a számtechboltok polcai... Szóval elképzelhető, hogy csak külföldről fogod tudni beszerezni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#40) Alice90 válasza 3.Aragorn (#39) üzenetére


Alice90
aktív tag

Persze csak ott se találom

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#41) #98593280


#98593280
törölt tag

LinusTechLips megmozgatja a videón 1 percnél a házat, INSTABIL.

A cikkben szereplő képek gyenge minőségűek, fénnyel szemben pl. nem ajánlott fotózni.

Az oldal plexi úgy tűnik mintha papír vékonyságú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#42) Black Dragon válasza #98593280 (#41) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem tudom, hogy nálad mit jelent az instabil, de ha te nap mint nap egy ilyet házat mozgatsz pontosan úgy, ahogy ő teszi a videón, akkor tényleg nem neked találták ki, egyébként pedig nem dől el magától...

Elnézést kértem a képekért, mert csak a telefonom állt a rendelkezésemre, de azt elismerem, hogy lehetett volna jobb szögből is fotózni.

A plexi annyira vastag, mint egy átlagos plexi amit a praktikerben vagy egyéb helyen kaphatsz.

(#43) #98593280 válasza Black Dragon (#42) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az instabil számomra azt jelenti, amit a LInusTechLips-es videón is lehet látni, azaz kileng a ház mozgatásra jobbra balra, gondolom nyekereg, inog és mozog benne az alaplap is.

(#44) Jim Tonic válasza #98593280 (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A videó engem letaglózott. A régi Codegen nem csinált ilyet. De pár éve volt egy újkori, olcsó, LC-Power házam (9e Ft). Az se csinált ilyet. Oké, hogy elmondja a videóban, hogy így lehetett lent tartani az árát, de könyörgöm. Stacker1-szerű házak manapság már nem is lesznek?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) #98593280 válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


#98593280
törölt tag

50 ezer Ft az lenn van? Nyugaton lehet, nekünk nem hiszem.
Egyébként léteznek ma is stabil házak, a Stryker és a Raven 3 is az pl.

(#46) Black Dragon válasza #98593280 (#43) üzenetére


Black Dragon
addikt

Olyat képzelsz ebbe a dologba, ami nincs is. A ház mozgatásra, amit a videón lehet látni, igen, inog. Viszont te szoktál úgy arrébb rakni egy házat, hogy a tetejénél fogad meg? vagy úgy szerelni, hogy nem a "hátára" fekteted a gépet? Utóbbi ízlés kérdése, de én ne haragudj, de nem szoktam odaállni fülé, elkiáltani magam, hogy "földrengés próba", és cibálom a házat.

DE ha te egy ilyen típus vagy, aki működés közben folyamatosan mozgatja a házat, tekeri, csavarja, nekimegy, emeli és így tovább, akkor elnézést kérek, és ez nem lesz a te házad, ellenkező esetben viszont úgy áll a helyén, ahogy bármelyik másik pc ház. Továbbá a két oldallap feltétele után sokkal masszívabb lesz, de ezt a videóban is elmondja.

(#47) #98593280 válasza Black Dragon (#46) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem képzelek semmit.
Ezek tények. Több mint 100 darab házat leteszteltem már, azt gondolom VAN összehasonlítási alapom.
Mozgasd meg a házat és "talán" rájössz mire gondolok.
Erre: ANTEC P183 instabilitás

(#48) Black Dragon válasza #98593280 (#47) üzenetére


Black Dragon
addikt

Elhiszem neked, de ettől még nem értek veled egyet.

(#49) #98593280 válasza Black Dragon (#48) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mit hiszel el? Azt hogy lehetnek olyan házak, melyek instabilak?
Szerintem vedd le az oldallapot és mozgasd meg a házat.
Ha le mered írni az igazat, bátor ember vagy.
Ha nem mered, egy nap úgyis le fogom ezt is tesztelni és kiderül számomra.

(#50) Black Dragon válasza #98593280 (#49) üzenetére


Black Dragon
addikt

Elhiszem neked, hogy te már több mint 100db házat leteszteltél, és azt is, hogy vannak instabilak. Viszont attól még nem kell veled egyetértenem abban, hogy ez a ház teljes mértékben instabil. Majd várom a tesztedet róla, csinálj kérlek majd egy hasonló videót, és lehetőleg a realitás határain belül maradjunk a "mozgatás" terén, és ha tudod nekem azt bizonyítani, hogy a ház alkalmatlan arra, amire tervezték, akkor elhiszem neked.

Addig viszont kérlek ne állíts olyan dolgot erről a házról, amíg nem tudod alátámasztani saját tapasztalatoddal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.