Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Engem meg az készít ki, hogy jelenleg 7re járok dolgozni és tök sötét van.
Ma kivételesen 8ra mentem, de az 1 órával való tovább alvás ellenére 7 után is tök sötét volt még.

Most legalább egy darabig reggel nem lesz tök sötét, cserébe délután hamarabb lesz az, eléggé fárasztó amikor az ember sötétben indul és sötétben érkezik.

De például múlt héten videotelefonáltam apámmal, aki Rómában él, este 6, nálunk tök sötét, nála meg még teljesen világos volt..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) mephi666 válasza Zirowe (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

én 7-re járok és az átmenetet utálom, amit így duplán megkapok útközben :D ...amikor 6:50 körül adott szakaszon jön fel a nap alacsonyan, szemből... és 1-1 héten keresztül ősszel és tavasszal is nyomhatom a "Vatanent", hogy ne vakuljak meg, de a forgalomból is lássak... na, ez óraátállítás duplán jön ősszel-tavasszal :K

...ami miatt rossz még a reggeli sötét: ha szakad az eső, mint ma reggel... azon aztán csillog a sok fényszóró meg gyenge közvilágítás... szerencsére jó a látásom, de ez már néha közelíti nálam a "határesetet" (akiknek rosszabb a látása, azok ilyenkor félvakon mennek?) ...ja és a kedvenc ilyenkor: természetesen sötét ruhás gyalogoknak a legidiótább helyeken jut eszébe rövidíteni és átszaladgálni az úttesten... sokszor csak egy suhanó árnyat látok :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) cskamacska válasza Zirowe (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

"eléggé fárasztó amikor az ember sötétben indul és sötétben érkezik"

Sajnos ezzel nincs mit kezdeni, az a kevés 8-9 óra téli világosságot max tologatni tudjuk hogy jobb legyen. :(

De PONT ez az állítás lényege: hogy azt a kevés téli, és a túl sok nyári világosságot a szokásos napirendhez igazítsuk valahogy. Télen mikor tényleg sötét van mindenhogy, inkább reggel legyen világosabb, 8-9 óra helyett 7-8 órára, cserébe délután 17 majd 16 óra körül sötét lesz 17-18 óra helyett.
Nyáron pedig pont az ellentéte történik, amikor téli időszámítás szerint az ember szemét hajnali 4 óra előtt(!!!) kiverné a nap, de 19-20 órára már sötétedne, inkább elcsúsztatjuk egy órát, és így 21 óráig van világos, de csak 4 órakor világosodik és 5 előtt kel.

Az "óraátállítás gyíkká változtatott" embereknek újra leírom, az óraátállítás MÁR NEM a közvilágítással spórolást szolgálja, hanem a napvilágos órák időtartamát a modern munka és tanulási rendünkhöz igazítja. Ez az időzónánkban és szélességi fokunkon tökéletesen működik, a spanyolok meg egyenek meszet. :D

Illetve nem működik, mert amióta eszemet tudom mindig ment az uszítás az átállítás ellen, a valóságba beleőrült nyomorultak szerint minimum COVID méretű pusztítást végez minden napforduló. :U A kutya / macska / gyerek / betörő / korán elsülő ébresztő / vizelési inger / kutyafüle / macskafarka meg a 3 műszakos munkarend az mind nem befolyásolja a mi szerfelett kényes bioritmusunkat, de a hetekkel előre tervezhető 1 órás eltolásba belepusztulunk mind egy szálig. :O :W

mod: Elnézést a kirohanásért, amúgy nem foglalkozom nagyon a dologgal, az átállítás volt, jó volt, A Blikk, a TV2, meg a Mai Nap meg úgy állt a fejére ahogy akart, nem tudott ellene semmit tenni szerencsére.

Aztán mikor előjött hogy Uniós szinten megtorpedóznák az átállítást, sőt, magát a viszonylag egységes EU időzónát, és össze-vissza lesz tologatva minden, mindenhol, akkor nekem is elgurult az mSATA rögzítő csavarom. :o Egyszerűen mintha civilizációs szinten vágynánk a fájdalomra, mintha mindenki lemming módra óhajtaná az egyszerre értelmetlen és káros BREXIT kaliberű önsorsrontást. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4) Gargouille válasza mephi666 (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

"...ami miatt rossz még a reggeli sötét: ha szakad az eső, mint ma reggel... azon aztán csillog a sok fényszóró meg gyenge közvilágítás..."

Ne is mondd, ezt én is pont bekaptam ma reggel, vittem a gyerekeket iskolába, tök félhomály, minden csillog, vakít a szembejövő, párásodik az ablak is belülről, szakadt az eső... fú de utálok ilyenkor vezetni. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#5) ncc1701 válasza Gargouille (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Klímát bekapcsolod, és nem párásodsz.

Tégy meg nekünk, többieknek egy szivességet, ha ilyenkor bármi problémád van a vezetéssel, maradj inkább otthon. Mindenkinek jobb lesz.

(#6) Gézengúz válasza cskamacska (#3) üzenetére


Gézengúz
addikt

Végre egyszer valaki tökéletesen leírta amire én is gondolok ezzel kapcsolatban. :R

(#7) ncc1701 válasza cskamacska (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ember függő. Nekem inkább legyen reggel sötét, de munka után tudjak kint bármit is csinálni...

(#8) erdey_a válasza cskamacska (#3) üzenetére


erdey_a
őstag

profi összefoglalás.
az óraátállítás egy "vívmány". de mindig lesznek, akik beleszülettek a jóba, mégis lázadnak ellene.

Vérboci

(#9) Gézengúz válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Gézengúz
addikt

Neked.
Hogy iskolás kisgyerekek is sötétben mennek iskolába, meg mit számít igaz? Stb.
Ki lett ez találva valamikor egész jól.

(#10) Narxis válasza Zirowe (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mi abban a fárasztó? Szerintem az ember akkor fáradt ha nem alszik eleget és/vagy az alvás minősége nem megfelelő, esetleg valamilyen betegsége van. Ez a jajj reggel sötét van ilyen üres picsogásnak hangzik nekem már bocs.

Thanos was right.

(#11) ncc1701 válasza Gézengúz (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem csak nekem, elég sokaknak, ha körbe kérdezel. :) Mit érek azzal, ha reggel mindenki világosban megy melóba? Semmit, az úgyis kieső idő.
Az iskola meg kezdődjön 9 órakor, h eloszoljon a forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tamy válasza ncc1701 (#11) üzenetére


Tamy
senior tag

Az iskola ne kezdődjön 9-kor, akkor aztán tényleg ott lennének még este 6-kor is, de az átállítással kapcsolatos véleményeddel egyetértek. Télen reggel így is-úgy is sötétben kell mennem (én 7-re járok), meg a gyerekeknek is, hiszen 8 körül világosodik, viszont délután esetleg lehetne még valamit csinálni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13) mephi666 válasza Tamy (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy kezdődjön 9kor az iskola, tartson délután 2-3ig, maradék órákat meg át kell tenni szombatra :DDD ...legyen szombati iskola, mint 60 éve...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Tamy válasza mephi666 (#13) üzenetére


Tamy
senior tag

Na persze :D
Másrészt akármikor kezdődne az iskola, akkor lenne dugó. Ha 9-kor, akkor 9-kor állna be minden. Mivel mindenki kocsival megy wc-re is, a gyereket meg a terembe is beviszik, a szülők meg a franc tudja mit dolgoznak, hogy meg tudják oldani. Szóval 9-kor is ott állna a sok kocsi a sulik előtt, meg az oda vezető úton, szóval dugó lenne.

De mondok jobbat: legyen bentlakásos az összes suli, akár csak szünetekre mehessen haza a nebuló, akkor csak évente 2x4 alkalommal lenne dugó :)

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#15) vati válasza cskamacska (#3) üzenetére


vati
senior tag

" a szokásos napirendhez igazítsuk valahogy."

Kinek mi a szokásos(abb). Nekem az, ha minél tovább van világos délután, a reggel indifferens, mert a legkorábbi ébresztőm is 8-ra van állítva, télen-nyáron.
Tökéletesen ellennék azzal ha megtartanánk a nyári időszámítást, állítgatás nélkül.

Pár éve volt róla "EU-konzultáció" is, sok millió szavazóval, ahol kb 80% erre szavazott, és amit a jogalkotók azóta is mismásolnak. Arra hivatkozva, hogy kevesen szavaztak, meg a covid meg a háború, stb. Miért nem lehet kötelező népszavazást tartani róla? Simán nyernének a nyári időszámítást megtartani akarók.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#16) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Utálom, hogy már 17 órakor sötét van, ki se lehet menni a kertbe mert nem látni semmit. Reggel meg tök mindegy, reggel nyugodtan lehet sötét, munkahelyen mindegy.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17) Narxis válasza Victoryus (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi.

Thanos was right.

(#18) updog válasza Narxis (#17) üzenetére


updog
senior tag

Az a baj, minden álláspontnál ki lehetne jelenteni hogy ennyike oszt' kész, ráadásul ojjektíven alá lehet támasztani minden álláspontot.

(#16) Victoryus nincs kertem, viszont imádom a korai napfelkeltéket mert csinálhatom a dolgom, bocs, nem győztél meg ;]

Amúgy itt már évek óta elhangzik minden pro-kontra (nyilván senkit nem lehet meggyőzni :D ), úgyhogy topic zárható ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#19) Narxis válasza updog (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD Amúgy de tényleg. Nyilván ez a téma már egy lerágott csont de én a falat kaparom az "ekkor már/még sötét van jajj ne" tipusú kommentektől. :D Mintha valami áthidalhatatlan probléma lenne, kapcsoljá lámpát oszt ennyi.

Thanos was right.

(#20) nevemfel


nevemfel
senior tag

Én az óraátállítás mellett vagyok. Sőt, havonta kéne igazítani az időt a nap járásához, hiszen a boldogság kulcsa a technológiában rejlik, mint az közismert. :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21) Gargouille


Gargouille
őstag

Személy szerint minden nap 5:45-kor kelek (sötét van), nagyjából 22:00 körül fekszem (sötét van), akárhogy tilitolizunk azzal az 1 órával, igazából nekem tök mindegy. :DDD De amúgy ha választanom kellene én inkább a téli időszámítást preferálnám egész évre.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Akkor csak 30 percet toljuk hátrébb, és mindenkinek jó lesz :DD

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) nevemfel válasza Victoryus (#22) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ne má'! Miért nem 37 perccel?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#24) Gargouille válasza ncc1701 (#5) üzenetére


Gargouille
őstag

"Klímát bekapcsolod, és nem párásodsz."

Sosem jöttem volna rá magamtól, köszönöm a tippet! ;)

"Tégy meg nekünk, többieknek egy szivességet, ha ilyenkor bármi problémád van a vezetéssel, maradj inkább otthon. Mindenkinek jobb lesz."

Nem tudom nem érezni a szavaidból, hogy inkább azt szeretted volna kifejezni, hogy te mennyire profi sofőr vagy. Gratulálok hozzá.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én sajnálom az időt alvással tékozolni, ezért van, h éjjel csak úgy kiszédülők a gép előtt, minden bekapcsolva marad hifi stb. Arra nincs erőm, h elzárjam. Ha épp nem ragad be program, akkor hibernálja magát. Még jó, h az okos égőm észbe kap. :)

Én örülök, h kapunk egy órát pluszba, nem leszek álmos. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) Vladi


Vladi
nagyúr

HOgy utálom én ezt. :W Eddig hazajöttem tudtam csinálni ezt-azt, de akkor ez így ennyi volt.

Nem akarják még fixálni nyárin??

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) Narxis


Narxis
nagyúr

"A téli időszámítás sokkal inkább összhangban van a biológiai ritmusunkkal" [link]

Thanos was right.

(#28) Gézengúz válasza Narxis (#27) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nyáron, hajnal 3-kor világosodna, sok értelme lenne.

(#29) Hieronymus válasza cskamacska (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valamit tisztázzunk. Nincs téli időszámítás. Az eredeti időszámítás. A nyárit vezették be és ki kellene vezetni.

Korábban akkor volt dél, amikor a legmagasabb pontján állt a nap. Ebben az esetben a délelőtt és délután mindig egyenlő hosszú. Ennek a kezelése hatalmas nehézségeket okozott.

Ezért felosztották a Földet 24 zónára és lépcsőzetes lett az időszámítás. Majd az energia takarékosságra hivatkozva állítgatják az órát. A világításra ma már nem lehet megtakarítást jósolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) ncc1701 válasza Gargouille (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont elég hülye van már így is..
Részemről kb 700ekm van a lábamban, önhibás baleset nélkül, ha már személyeskedünk.

(#31) Egon válasza Gézengúz (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha már fentebb valaki azt találta mondani, hogy az óraállítás egy "vívmány" (LOL), akkor hadd hívjam fel a figyelmet egy másik, ezzel ellentétben valódi vívmányra: úgy hívják redőny... :U
De tetszés szerint alkalmazható sötétítő függöny, vagy akár spaletta is... ;]
Fentebb linkelték a hvg-s cikket. El kellene olvasni, értelmezni. A óraállítást meg elfelejteni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Hieronymus válasza ncc1701 (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tudom mennyit vezettél, de a klíma bekapcsolása legfeljebb rövid távon megoldás.

Ha a külső levegő hőmérséklete bőven mínuszos és több száz kilométert kell levezetned, akkor a klíma, idióta megoldás. Bekapcsolva kell maradnia, miközben fűtöd az utasteret. Mivel a szélvédő a leghidegebb pontja a járműnek, ott fog kicsapódni a pára nagy része.

Mondjuk ennek a folyamatnak a felismeréséhez, nem játszanak közre a balesetmentesen levezett kilométerek.
Mostanában jár le a Ford első ablak főtésének szabadalmi joga. Ez utat nyit a széles körű alkalmazásához.
Ráadásul kapargatni sem kell a szélvédőt ha ráfagy a víz,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Gézengúz válasza Egon (#31) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem erről van szó! Látom nem érted, ilyen nehéz?
Minek legyen világos 3-kor, ha 5-6 után indul be az élet? Alkalmazkodni a világos időszakhoz hiszen többnyire nappal aktívak az emberek, ez lenne a normális.
Tényleg ennyire nehéz?

(#34) Erunosta válasza ncc1701 (#5) üzenetére


Erunosta
tag

Hát ez elég önző komment volt. A gyereke meg majd begyalogol az iskolába? Ne tőle féltsd az utakat, pont az említett problémák miatt valószínűleg óvatosabban vezet mint az átlag. Inkább azoktól akik mindent letojva mennek mint a nem normális, ködben 100-al előznek stb.
PS: Nem minden autóban van klíma.

(#35) Gargouille válasza ncc1701 (#30) üzenetére


Gargouille
őstag

"Pont elég hülye van már így is..
Részemről kb 700ekm van a lábamban, önhibás baleset nélkül, ha már személyeskedünk."

Nem személyeskedésnek szántam, csak olyan leereszkedő stílusban írtál, hogy én is így reagáltam rá. 27 éve vezetek balesetmentesen (mióta jogosítványom van), hasonlóképp hozzád, nekem is van már pár százezer kilométer a lábamban és eddig 4 országban vezettem. Nem tőlem kell féltened a többi közlekedőt.

Szerintem csak félreértetted, én csak azt szerettem volna kifejezni, hogy amúgy utálok szar látási és útviszonyok közt vezetni (ilyenkor fokozottan veszélyes a sok fittipaldi), nem pedig azt, hogy nem vagyok rá képes. :)

#34 Erunosta
Tökéletesen összefoglaltad. Nyilván nem indulok útnak, ha úgy érzem, hogy nem vagyok biztos a dolgomban, pláne nem ültetem be magam mellé a családom is. Defenzíven vezetek, nálam az autó nem az egóm kiterjesztése és nem keverem össze a farokméregetést a közlekedéssel. A probléma azokkal van inkább, akik még a legrosszabb útviszonyok között is csak ajánlásnak tekintik a STOP táblát meg a piros lámpát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36) erdey_a válasza Egon (#31) üzenetére


erdey_a
őstag

és a redőnytől tovább lesz világos is? :W

Vérboci

(#37) Erunosta válasza Gargouille (#35) üzenetére


Erunosta
tag

Én is útálok rossz látási viszonyoknál vezetni, legyen az durva eső, köd, szembevilágító hajnali napfény vagy csak az esti szürkület (ami rosszabb mint a tök sötét).
Az írásodból sejtettem, hogy óvatos vezető vagy. :K

(#38) mephi666 válasza Erunosta (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én normál esőben viszont szeretek vezetni, mert sokan olyankor visszafogják magukat és nyugisabb... nem mennek bele látványosan hülye manőverekbe és a követési távolságot is rendesen tudják tartani :K (persze akad akkor is elmebeteg, de sokkal kevesebb)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) maross válasza cskamacska (#3) üzenetére


maross
veterán

" a napvilágos órák időtartamát a modern munka és tanulási rendünkhöz igazítja. " - kinek mi, de szerintem eleg depressziv, hogy a modernkori rabszolgasagodat munkadat befejezve, mar sotetedesben mesz haza, es a szabadidodet a hetvegeket leszamitva honapokig toksotetben toltod. Total egyetertek a temainditoval. Es mellesleg mindenki mas is a kornyekemen.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#40) Erunosta válasza mephi666 (#38) üzenetére


Erunosta
tag

Én nem érzem az embereket sokkal visszafogottabnak esőben. Ráadásul nagyobb esély van a balesetre, amire az eső miatt akár késve tudsz reagálni. Egy alkalommal szeretek esőben a kocsiban űlni, mikor áll. Annak van egy jó hangulata. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Alusky válasza cskamacska (#3) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

+1
Baromság az eltörlése. Majd rájön mindenki hamarább vagy fél évvel később attól függően, hogy a télit vagy a nyárit fogjuk használni, akkor majd azon fognak hisztizni, hogy de rossz... Az emberek még ilyen gazdasági körülmények között is unatkoznak annyira, hogy élvezzék saját maguk és mások szopatását.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#42) Alusky válasza Hieronymus (#32) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Miért lenne idióta megoldás? Azért van, hogy használva legyen és kiláss az ablakon. Vagy ez megint ilyen ökoterrorista cucc? Én tavasszal, ősszel simán klímázok lehúzott ablakkal is. Azért van, hogy úgy használjam ahogy legjobban esik...

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#43) buherton


buherton
őstag

Emlékeim szerint az oroszok először a nyárira álltak át fixen, mert hogy milyen jó lesz. A végén a lakosság nyomására váltottak télire és azóta is az van.

Én is téli párti vagyok.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44) gyulank


gyulank
addikt

Rossz az elnevezése, azt sugallja, hogy valós, mintha egyforma érvényességűek lennének. A téli időszámítás az igazi, és a téli elnevezés azt sugallja, hogy azt télen kell használni, és ez is hozzásegíti az embereket ahhoz, hogy azon nyafogjanak, hogy én a telet vagy a nyarat szeretem jobban. Teljes mértékben kiakaszt, hogy a normális megoldásokra senki sem hajlandó, sőt lehetetlen dolognak nevezik. Szerintem szánalmas, hogy az órát kell elhazudni arra hivatkozva, hogy valakiknek nem tetszik, hogy milyen idő van mikor szabadidejét tölti. Térjünk már vissza a valóságba, és értsük már meg, hogy nem nyári és téli időszámítás van, hanem van a normális, meg a nyári. És ha eltörlik, az jelentdse azt, hogy nem lesz elhazudott óra, akkor ne döntsenek már úgy, hogy ne délben legyen dél, mert igazából akkor nem lesz eltörölve az óraátváltás, mert ha nyári marad, akkor az átváltott marad! Az óraátváltás megszüntetése a nyári időszámítás megszűnését jelenti, mert CSAK az az átváltott. Ha valakiknek nem tetszik, hogy mikor kezdődik, vagy ér véget valami, tegyék át azoknak az idejét!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#45) Hieronymus válasza Alusky (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az öreg indián már többször röhögött ezen.
Attól, hogy a takaró egyik végéből levágunk 1/24 részt és hozzá varjuk a másik végéhez a takaró nem lesz hosszabb. :DD

A téli időszámítás volt az időszámítás. A nyárit vezették be.

Budapesten a legrövidebb nappal 8 óra 32 perc (december 22), a leghosszabb nappal 15 óra 58 perc (június 21.)

A december - január időszakában, az utazást is beleértve, egy átlagos dolgozó sötétben indul és érkezik haza.
Június - július időszakában ha van nyári időszámítás, ha nincs, világosban zajlik az élet.

Nyilván az eredetit, ami télen van, érdemes megtartani. Magyarország közel van az időzónája közepéhez. Nagyjából a Német - Lengyel határ vonalában van. CET, UTC+1. Például a franciák és és spanyolok egy teljes órával nyugatabbra vannak és mégsem okoz problémát a CET használata.

A nyári időszámítást többször vezették be Európában, de mindig kikerült a használatból. Semmi előnye sem lett, a használatának.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) gyulank válasza Hieronymus (#45) üzenetére


gyulank
addikt

CET

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47) Hieronymus válasza gyulank (#46) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezzel a videóval mit szeretnél jelezni?

A CET közepére húzták be a jelzővonalat. Mivel félórás eltolást Európában nem használnak, teljesen értelmetlen a + fél órán rugózni.

Ráadásul a történet nem erről szól.
Az évi kettő átállás megszüntetése a lényeg. Az eredetihez történő visszaállás jobb. Ha a többség a nyárit akarja megtartani, ám legyen.

Kína, négy darab időzónába tartozik. Mégis a Pekingit használják az egész országban.
Az iskola és munkaidő kezdést tolták el a napfelkelte ütemében.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) gyulank válasza Hieronymus (#47) üzenetére


gyulank
addikt

Nem értem a kérdést. Nem értesz egyet a videó tartalmával?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#49) Rowon


Rowon
veterán

Engem teljesen kiborít, hogy fél 7-kor közlekedek egy Pest megyei városban és nincs közvilágítás... tök sötét van... tegnap ráadásul eső is volt, semmit se láttam... ha átmegyek pár gyalogoson vagy egy kivilágítatlan kétkerekű köcs*gön, akkor ki lesz a hibás? Én? Vagy a semmirekellő helyi önkormányzat, aki ilyen időben a közvilágításon spórol?

Szóval szerintem kell az óraátállítás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50) mephi666 válasza Rowon (#49) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap este fél7 körül jöttünk vissza kecskemétre a régi 5ösön dél felől... a mercigyárnál gondolkoztam, hogy cefetnagy parkoló több ezer kocsinak, sokkal jobban kivilágítva, mint a város és valószínű egész éjjel fel van ott végig nyomva a lámpa: milyen frankó lenne ilyen helyeken mozgásérzékelőket meg fotocellákat kipakolni és csak akkor világítani, ha mozgás van... mert gondolom led-es, az nem érzékeny a folyamatos kapcsolgatásra és ekkora mennyiségben azért az is zabál... mozgás meg 90%ban műszakváltáskor van

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.