Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az Únió erre sem képes, egy döntést meghoz. Például amikor szóbakerült az egységes oltasi karty a nevén úgy összevesztek, hogy azóta sem hallani róla. Szóval szerintem az órat is fogjuk még állítgatni jó ideig. Az hogy nagyobb marhaság nemnagyon van tőle, az más kérdés.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#2) lockdown90


lockdown90
senior tag

miert eri meg nekik ha folytatjak meg 5 evig?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#3) Gargouille


Gargouille
őstag

Szó szerint ez a kérdés merült fel bennem is. De miért jó ez nekik?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#4) Hieronymus válasza Gargouille (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az nem biztos, hogy a következő tárgyalási körben még kitartanak ennél az álláspontnál.

A kérdésedre pontos válasz van. Ami így hangzik: CSAK.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Donki Hóte válasza Lalikiraly (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az Únió erre sem képes, egy döntést meghoz.

Nem értem, az EU meghozta a szükséges döntést (miszerint a tagállamok saját hatáskörébe utalta a saját magukra vonatkozó döntést :P ).

Ezzel persze csak fokozódott a káosz a megszüntetés időpontja körül.

Ráadásul azt is el kell minden országnak (saját hatáskörben ;] ) dönteni, hogy melyik verzió maradjon a megszüntetés után, a téli, vagy a nyári időrendben maradjanak.

Így aztán 5-8 évig maradni fog az óraátállítás :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6) Atti777 válasza Lalikiraly (#1) üzenetére


Atti777
senior tag

Ne kend az EU-ra:
"A téma az európai parlamenti jelentéstevője egy svéd szociáldemokrata, David Johanson képviselő fél évvel ezelőtt még videoüzenetben mondta el, hogy sajnos a portugál elnökségnek nem volt fontos ez a téma, de reméli, hogy a következő, szlovén elnökség majd napirendre tűzi a kérdést. Johanson képviselő most még üzenetet sem küldött, mint ahogy a szlovének sem foglalkoztak a témával. Az óraátállítás kapcsán egyértelműen kiderült, hogy a Tanács a ludas, vagyis a tagállamok összessége" [link]

Путин, иди нахуй!

(#7) bkercso


bkercso
nagyúr

Spud és az óraátállítás :DDD :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#8) Lalikiraly válasza Atti777 (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ha a tagallamok összessége a hibás? Akkor ki? Jó hogy nem TJó hogy nem Elvisre fogják mar. Ennek így semmi értelme. A kormány álláspontja, hogy megvarja az EU döntését.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Pedig már kurvára szeretnék világosban járni dolgozni legalább nyáron. Mire ez megtörténik, tekerni kell azt a rohadt órát vissza a sötétbe. Ettől nagyobb ökörség nincs. Akkor ne mondogassák évek óta, hogy ekkor lesz az utolsó, utána meg akkor lesz az utolsó. Mondják azt, hogy ez van és kész és nem szidom a kurva anyjukat mint ezzel a hitegetéssel.

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

A tagállamok sose fognak tudni megegyezni ebben.

Thanos was right.

(#11) Egon


Egon
nagyúr

A baj az (is), hogy az emberek zöme ebben a kérdésben nem lát túl a "nyáron este kilencig legyen világos, mert kint akarok lenni a gyerekkel/kutyával/sörrel a kertben" igényen. De hogy télen mindenki beledöglik a sötétben való munkába menésbe, az már nagyjából senkit sem érdekel... :W
Teljesen triviális, hogy a téli időszámítást kellene fixen választani.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Hieronymus válasza Egon (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem kérdés vagy probléma. Vissza kell állni a nyári időszámítás bevezetése előtti állapotra. Pont.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Egon válasza Hieronymus (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos az ország 60-70%-a nem így gondolja a felmérések szerint.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) buherton válasza Hieronymus (#12) üzenetére


buherton
őstag

Jaja, jöjjön a téli időszámítás.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) Hieronymus válasza Egon (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tudom.
És azt is tudom, hogy putyinland is a nyári megtartásával kezdte. Aztán állt vissza a délben van 12 óra állapotra. És azt is tudom, hogy egységesen kell váltani, hogy ne legyen folyamatos zónaváltás az országaink között.

Ha valami nem megy, akkor vissza kell térni a kiindulóponthoz. Az pedig a télen alkalmazott időszámítás. Esetleg a legrégebbi állapothoz. Akkor van dél, amikor a Nap a legmagasabban látható. Ma már nem lenne gond ehhez az állapothoz igazodni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) Apollyon válasza Egon (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A téli időszámítással az lenne a baj nyáron, hogy már éjjel 03.00 után nem sokkal világos lesz. Cserébe előbb kell lámpázni este amikor még nem alszol.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Álljunk át a két időszámítás között "középre"!
Akkor mindenki nyer! :))

Samsung Galaxy A54

(#18) buherton válasza Apollyon (#16) üzenetére


buherton
őstag

Akármennyire is furcsa, de például az oroszok eredetileg nyárin voltak, de néhány év után mégis a télire cserélték. Jó, ők északabbra vannak, de akkoris.

A télire lenne jó váltani. Hiába tűnik jónak a nyári.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#19) Egon válasza Apollyon (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Feltalálták a rolót és a sötétítőfüggönyt. Meg a lámpát is.
Cserében télen nem lesz depis a fél ország és nem vágja fel az ereit - melyik a jobb? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Apollyon válasza Egon (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valahogy ezzel a depi témával nem tudok együttérezni. A nyári időszámításban több a világosságban ébren töltött órák száma. Nem véletlenül tart már így is 7 hónapig. Nem logikus az 5 hónapig se optimális időszámítást a végtelenségig kiterjeszteni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Egon válasza Apollyon (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Konkrét empirikus bizonyíték van a nyári időszámítás télen káros hatására, az együttérzésed megléte vagy hiánya ezen mit sem változtat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Viktor0610 válasza Egon (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most olvastam egy cikket a témában, és szerintem is maradhatna a nyári időszámítás.

Samsung Galaxy A54

(#23) JHC


JHC
tag

Én olvastam valahol egy tanulmányt, ahol végül is az jött ki, hogy az optimális az lenne, ha nem a +1-es, hanem a +2-es időzónába tartoznánk, és ahhoz képest lenne még a nyári időszámítás, de ezt még annyira sem lehetne véghez vinni. Egyébként, és a nyárban azt rühellem, hogy korán van világos, és ha nem is ébredek fel reggel, de már nem is alszom rendesen, hiába a redőny. Reggel 5-től meg hozzá jön a kamionok dübörgése is.

(#24) Viktor0610 válasza JHC (#23) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem pont azt a cikket olvastad, amit linkeltem. :K

Samsung Galaxy A54

(#25) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az a baj a téli időszámítással, hogy az év egy jó részében hajnalban már 4-kor világos lenne, este meg korábban sötét. Kevesebb embernek hasznos az hogy már 5 előtt világos van, mint az hogy tovább tart a nappal. Egyébként sem tesz jót az embereknek pszichésen, hogy ez jóval rövidebb világosban aktív időt jelentene.

Persze mindegyik mellett vannak érvek és ellenérvek, nem könnyű eldönteni, valószínűleg ezért is húzzák ilyen sokáig.

(#26) weiss válasza Egon (#11) üzenetére


weiss
addikt

De hogy télen mindenki beledöglik a sötétben való munkába menésbe, az már nagyjából senkit sem érdekel...

Hogy téged idézzelek: "Feltalálták ... a lámpát is."

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27) vrob válasza Hieronymus (#15) üzenetére


vrob
tag

Egyik jelenlegi időszámítás sem jó. Sem a +1(téli) sem a +1+1(nyári)
Egyikben sincs az ország egyik részében sem soha délben 12 óra. Az első esetben Prága vonalában van, a másodikban Kijevnél.

Túl kell lépni ezen a csak 1 órás lépésekben lehet módosítani a Londonra belőtt időt.
A +1óra15perc lenne az elfogadható mindenhol Magyarországon és akkor nyári átállítás nélkül. Így a Balaton környékére esne a legpontosabb rész télen-nyáron.

Más országokban sem ördögtől való hogy nem 1 órás léptékben tolják el. Nepálban pl. +5 óra és 45 perccel van eltolva.

(#28) szebe válasza Egon (#11) üzenetére


szebe
őstag

De hogy télen mindenki beledöglik a sötétben való munkába menésbe

Nincs jó, csak kevésbé rossz. Én inkább megyek sötétben dolgozni, ha cserébe vilgosban tudok hazamenni.
Jelenleg az őszi óraállítástól január végéig fél5 előtt lemegy a nap. Reggel is időben el kell indulni, szintén sötét van. Akkor legalább délután legyen világos.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#29) Donki Hóte válasza szebe (#28) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én inkább megyek sötétben dolgozni, ha cserébe vilgosban tudok hazamenni.

Ez természetesen a te döntésed a saját munkakezdéseddel kapcsolatban, de ha a nyári időszámítást választjuk, akkor télen reggel fél 9 körül kezd világosodni, vagyis az összes általános és középiskolás diák kómában lesz az első tanítási órán :(

Persze lehet azt mondani, hogy kezdődjön télen 9 órakor az oktatás, de akkor meg az általános iskolás diákok szülei fognak fellázadni, hogy hogyan menjenek 9-re dolgozni, ha 8:45-re kell vinni a gyereket az iskolába.

Szóval nem egyszerű döntés lesz az.

(Ugyan személy szerint utálom az óraátállítást, de nem látok jobb megoldást, mint megtartani :( )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#30) szebe válasza Donki Hóte (#29) üzenetére


szebe
őstag

ha a nyári időszámítást választjuk, akkor télen reggel fél 9 körül kezd világosodni

Ez tiszta, ezért írtam hogy jó választás nincs, csak kevésbé rossz.
Megértem ha valakinek a téli, vagy az állítgatós jobb, nem vagyunk egyformák.

Egyébként úgyis azt fogjuk választani, amit ez EU, mert erős a gazdasági függés (gyárak).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31) Geri Bátyó válasza Egon (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem a téli időszámítás nem triviális. Mindig is 8-tól 4-ig dolgoztam és télen sötétben értem a melóhelyre és sötétben jöttem el. A nyári időszámítással télen sötétben érek oda, de még van egy kis fény, amikor eljövök. Nekem ez baromira sokat számítana. Volt olyan munkahelyem, ahol megtehettem, hogy 7-től 3-ig melóztam és sokkal jobban éreztem magam akkor.

(#29) Donki Hóte: Gyerekkoromban még be lehetett vinni a gyerekeket héttől a suliba. Volt velük egy tanár, akivel át lehetett nézni az aznapi házi feladatokat és ha esetleg valamiért nem készült el, segített megcsinálni. Talán ezt kellene visszahozni és nem lenne gond a későbbi kezdéssel.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) Hieronymus válasza Geri Bátyó (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem az a probléma amit demokratikus módon meg lehet oldani. Két táborra szakad az ország, a vélt vagy valós előnyök alapján.
Egyetlen megoldás, ami logikus is, visszaállni a bevezetése előtti állapotra. Pont.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) weiss válasza Hieronymus (#32) üzenetére


weiss
addikt

Már hogy ne lehetne demokratikusan megoldani, mondjuk pl. egy népszavazással.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34) korcsi válasza Hieronymus (#32) üzenetére


korcsi
veterán

És az mennyire a mai élet berendezkedésére volt optimalizálva? Előre menjünk, ne hátra :))

Amúgy fordítva ültök a lovon, inkább legyen világos reggel 6-tól este 8-ig és kész.

:R

Bocsi, most keltem.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35) buherton válasza korcsi (#34) üzenetére


buherton
őstag

Előre menjünk, ne hátra

legyen világos reggel 6-tól este 8-ig és kész.

A kommunizmus már elmúlt :DDD .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) Donki Hóte válasza korcsi (#34) üzenetére


Donki Hóte
veterán

inkább legyen világos reggel 6-tól este 8-ig és kész.

Nálunk így van. Van egy szögletes izé a falon, azt megpöccintem, és lám, mingyá' világos van.

De egyébként télen nem tűnik el a fény, csak helyet változtat. Nyisd ki akár tél közepén a hűtőszekrény ajtaját, meglátod, hogy oda bújt el az a huncut világosság :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37) buherton válasza Donki Hóte (#36) üzenetére


buherton
őstag

Carrying the light - The pregnant Papa (A fény hordása - Legényanya) - YouTube

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38) Pipó


Pipó
őstag

Jó ötlet. A napkelte legyen fix 6-kor, a napnyugta pedig este nyolckor. A közötte lévő időt osszuk fel 14 egyenlő részre és hívjuk azt 1 órának. Télen rövidebb lenne egy óra, nyáron hosszabb. Mindenki venne okosórát és kész is.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#39) korcsi válasza Pipó (#38) üzenetére


korcsi
veterán

- Mennyi ideig kell főzni a levest?
- Egy óra pont elég hozzá!

:)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#40) Pipó válasza korcsi (#39) üzenetére


Pipó
őstag

Egy levesfőzéshez nem kell atomóra. Saccperkábé bőven elég a főzéshez. A zöldség is ha vékonyabb vagy fiatalabb, ha a marha öreg, van fedő vagy nincs, kisebb-nagyobb a fűtőértéke a gáznak stb.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#41) korcsi válasza Pipó (#40) üzenetére


korcsi
veterán

Jól van na, csak egy rossz példa volt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#42) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem töröljük el az időszámítást, úgyis rasszista.

(#43) Donki Hóte válasza D1Rect (#42) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért rasszista az időszámítás? Mert az időszámítás Krisztus születésétől kezdte számolni az éveket?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44) D1Rect válasza Donki Hóte (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert az óra miatt a feketéknek fel kell kelni és elmenni dolgozni, amíg a fehérek csak henyélnek.

(#45) Hieronymus válasza Donki Hóte (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Miért rasszista az időszámítás? Mert az időszámítás Krisztus születésétől kezdte számolni az éveket?"

Nem csak rasszista, kirekesztő, megosztó és elnyomó is, teljes mértékben antidemokratikus.
Kirekesztette a közhasználatból a korábbi összes időszámítást. Már akkor elkezdte, amikor a kereszténység elterjedése még számottevő sem volt. Megszüntette a teljesen logikus időszámítást. Dél illette 12 óra akkor van amikor a legmagasabb pontjára érkezik a Nap.
Megosztó, mert két táborra (csak kettőre??) szakította az embereket.

Követeljük, hogy "mongyon le" az időszámítást és "indiccsanak" ellene eljárást és vissza kell adnia azt az idő amennyit ellopott tőlünk. Aki elmúlt 20 éves, azt állítsa vissza 20 évessé. :C :DD :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) Donki Hóte válasza D1Rect (#44) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor sajnos én is fekete vagyok :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47) Pipó válasza D1Rect (#44) üzenetére


Pipó
őstag

"a feketéknek fel kell kelni és elmenni dolgozni" :D azt hittem drogozni....ott múlik csak gyorsan az idő...

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#48) #21346560 válasza Hieronymus (#45) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mióta úgy döntöttem, hogy nem dolgozom, nem csak az nem érdekel mennyi az idő, de az sem milyen nap, vagy év van! :DDD

"Ne felejtsétek el: március utolsó vasárnapján hajnali kettő órakor eggyel előre tekerjük a mutatót, ezzel kezdődik a nyári időszámítás"

Nem is tudnánk, már szinte minden átállítja magát!

(#49) Hieronymus válasza #21346560 (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gyorsforgalmi egyirányú út az időskori demencia felé.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) UnA válasza Pipó (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

"A napkelte legyen fix 6-kor, a napnyugta pedig este nyolckor."

Ehhez elég költözni egy kicsit, mert a trópusokon reggel 6-tól este 6-ig van napsütés - mindig :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.