Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) utax


utax
aktív tag

jópofa a program, kipróbálom
ahhoz pedig külön gratulálok, hogy lassan bármilyen hírbe logikusan bele tudtok szőni egy matáv-fikát, ami persze jogos, de lassan unalmas (és nem ettől fog javulni a helyzet)

Use the force, Dude !

(#2) Adi


Adi
senior tag

Már nem azért, de megfelelő módszerekkel nem pont erre van a Mozilla oldalsávja, hogy oda a friss híreket leszedje? :) Kérdem csak, mert annak ellenére, hogy Mozilla-hívő :) vagyok, nem használom ezt a képességét. A Slashdot, Freshmeat, stb. évek óta ki tudja tenni a híreit olyan formátumban, amit mindenféle dokkolt programkák beolvasnak időnként és kijelzik.

ldm start-reconf primary

(#3) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ad 1: ha szépen tudomásul vesszük, hogy ez van, a Matáv úgy szivat minket, ahogy akar, bármit csinálunk, az úgy is fölösleges, akkor nem hinném, hogy túl jót cselekednénk. Birkának lenni a vágóhídon mégsem az igazi.

Ad 2: sorold föl lécci linkekkel azt a töménytelen hírt, ahol Matávot fikáztunk. Nem emléxem, de meg lennék lepve, ha mondjuk 4-5 hírnél többet találnál. Az pedig azért mégsem egy domináns mennyiség.

Mozilla: lehet, hogy van ilyen, de ugye ettől még nem használ mindenki Mozillát. Jó, vagy sem, de tény, hogy nálunk pl bőven 90% fölötti az IE aránya...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) nap válasza Parci (#3) üzenetére


nap
addikt

''Jó, vagy sem, de tény, hogy nálunk pl bőven 90% fölötti az IE aránya...''
Ehhez csak annyit mondanek, hogy sajnalatos modon csak ie-vel megy megfeleloen az oldal, hiaba vagyok netscape hivo ...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) henry


henry
tag

Azért nem csak itthon vannak gondok:

Ha annyira tuti üzlet lenne az internet, akkor most nem pusztult volna el egy KPNQWest nevű ''cégecske''. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg érezni lehet-e majd az EBone kiesését...

HNR

(#6) utax válasza Parci (#3) üzenetére


utax
aktív tag

http://prohardver.hu/ph_hir.php?id=1432
http://prohardver.hu/ph_hir.php?id=156
most csak ennyit találtam, de valami gáz lehet a keresővel mert ezt a cikket nem találta meg a ''matáv'' szóra keresve :)
persze lehet szidni a matávot meg kell is sok mindenért, szivat minket, meg lehet köszönni a politikusoknak akik lefeküdtek a matávnak az eht esetében. (a hif vezetője volt matávos)
de biztos hogy megijed a matáv ha egy hírben kifikázod ? nem biztos. lassan pedig közhely lesz szidni a matávot, mint a microsoftot. a monopol cégeket könnyű szidni, nem nagy truváj, nem nagy dicsőség. de azt csodálom, hogy pl. a vivendit senki nem szidja, pedig náluk soha nem volt se 150 ft, se mindenkinek, nem is lesz, se adsl, mégse kapják a vádat, hogy miattuk nem terjed a hazai internet.
persze biztos csak azért mondom ezt, mert cégnél internetezek és hála istennek egyáltalán nem érint, más otthon mennyiért tud netezni ...

Use the force, Dude !

(#7) utax válasza henry (#5) üzenetére


utax
aktív tag

őt is a matáv szivatta meg ! :))

Use the force, Dude !

(#8) utax válasza nap (#4) üzenetére


utax
aktív tag

opera rulez
kicsi, gyors és nem lyukas mint a szita

Use the force, Dude !

(#9) BobMaster válasza utax (#6) üzenetére


BobMaster
senior tag

A matávot azért szidják, mert:
1. ezeddig monopolhelyzetben volt, és a távközlési liberalizáció érdemben nem változtatott rajta.
2. ezek után képes ''veszteségről'' meg ''profitorientált vállalti működésről'' beszélni, és ezekre hivatkozva megszünteti a kedvezményeket
3. új kedvezményeket, internetes csomagokat vezet be, természetesen a saját internetszolgáltatása alá --> más internetszolgáltatók sarokba szorítása, akik esetleg magasabb színvonalon űzik az ipart.
4. matávos körzetben mégis hogyan tudsz Emitelt vagy Vivendit igényelni? Ennyit a szabad választás lehetőségéről.

Ezért vagyon egy kicsit megorrolva matávra.

Ui: a kereső jelenleg csak a címben keres azért nem találtás sokat, de az új engine, hmm :))

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) Parci válasza utax (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A cikk-kereső talán nem is működik, de gyanítom, hogy ha két hírt találtál, akkor ezen cikkel együtt már HÁROM kemény helyen ''fikázunk''.

Nah, ez nem sok.

Másrészt nem arról van szó, hogy a Matáv beijed a prohardvertől, ott még sajnos nem tartunk :), hanem arról, hogy ha már nincs mit tenni, legalább bele ne törődjünk. Mi ne, egy ilyen oldal ne, pont egy ilyen oldal ne.

És, veled ellentétben én otthonról netezek. Átadhatom a prohardveres teendőimet, amihez mind-mind internet kell? Vagy fogjam be a szám, és immáron tripla költséggel, két év után is fejet hajtva csináljam ez a site-ot?

Amint látod, vannak ''kérdések''...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) utax válasza BobMaster (#9) üzenetére


utax
aktív tag

1. nem változtatott rajta, mert sikerült megkennie politikusainkat. erre nem lehet büszke a kormány.
2. pofátlanul vissza is él ezzel az elb*szott eht-vel
3. detto, ha lenne matáv részvényed, lehet hogy te is örülnél, lám milyen ügyesen növeli a profitját
4. vivendi, emitel területről beszélek, ahonnan nem lehet matávot választani. olvastam már index fórumon olyen szegedi hozzászólást, hogy ''örüljetek matávosok, itt a déltáv szarik a netezük fejére, bárcsak itt is matáv lenne'' jót röhögtem :)

Use the force, Dude !

(#12) utax válasza Parci (#10) üzenetére


utax
aktív tag

ne érts félre Parci, minden tiszteletem a tiétek, amiért nonprofit alapon hajlandóak vagytok csinálni ezt az oldalt, ritka au ilyen lelkesedés
ha ezen múlik, még reklámot, bannert, pop-upot is elviselek, mert ez a kedvenc hw-oldalam, és szerintem még sokan mások is
egyszerűen arról van szó, hogy öregemberként morogni nem megoldás, sajnos még a tüntetés sem igazán, a megoldás a válaszott politikusaink kezében van, akik a mi érdekeinket képviselik, legalábbis ezért kapják a pénzüket.
gondolhatjátok, a matávnak is vannak tulajdonosai, akik csavarják a tökét minél nagyobb profitért és pont nem érdekli őket a magyar internet fejlődése, mondván a matáv nem szeretetszolgálat, hanem piaci cég. tetszik, nem tetszik, mindenki ezt csinálná a helyükben, higyjétek el, még te is, Parci, és én is, pedig most leköpném az akkori önmagamat, de ha ott ülnék, engem se érdekelne semmi más sajnos. gyarló az ember, már balázs péter is megénekelte az István, a királyban :))
ettől függetlenül rohadjon meg minden monopol :)

Use the force, Dude !

(#13) McJames válasza utax (#12) üzenetére


McJames
senior tag

Imho nem csak a politikusokon múlik. De a másik ''kedvencem'' - egy ''régi'' bank -, szintén és leginkább csak a (volt?/létező?) monopolhelyzetének köszönheti, hogy ott áll a piacon, ahol. A tömeg tehetetlenségi ''együtthatójával'' van a baj.
Ha a fogyasztók vennék a fáradtságot, hogy némi időre ténylegesen visszafogják 1-2 napig a telfonhasználatukat, ne adj'isten szünteteltessék/felfüggesszék előfizetésüket - legalább azok, akik mobillal rendelkeznek, akkor igen gyorsan hatni lehetne a DT érdekeltségű MATÁVra is. (A DT mellesleg igencsak ''gödörben'' van, és gondolom onnan gyűjt profitot, ahonnan csak tud, illetve ahol hagyják...):(

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#14) guest válasza McJames (#13) üzenetére


guest
veterán

McJames, ha az otp-re gondolsz nincs igazad. Nagyon is felszivta magat, siman versenykepesek a szolgaltatasai. Allitom, hogy mas bank belerokkanna, ha akkora embertomeget kellene kiszolgalnia, es sok, magat jonak titulalo penzintezmeny csak a nyomaban liheghet. A szolgaltatasok szinvonalara gondolok, nem a merlegfokonyv adataira.
Ezt ugy irom, mint volt banki IT-s, aki a szolgaltatasok technikai hatteret ismeri. Es nem az opt-nek dolgoztam.

prohardver vendég

(#15) Adi


Adi
senior tag

A fő probléma nem a MATÁV-val van, hanem az előző és a jelenlegi kormánnyal. Ha állam bácsi odacsapna az asztalra, hogy márpedig itt modemre és ISDN-re pl. 2500 Ft-os átalánydíj lesz, akkor lenne. Csak mindkét bagázs töketlen volt és az hozzá. :(

ldm start-reconf primary

(#16) emvy válasza Adi (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt nem teheti meg. Sajnos. Kapitalizmus van.

while (!sleep) sheep++;

(#17) pufi


pufi
tag

Szerintem:

- Ez a topc az ebruit-ról szól eredetileg és nem a Mozilláról, és/vagy a Matávról. Az ebruit nagyon jó ötlet és majd kiugrittam a bőrömből mikor rátaláltam.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#18) emvy


emvy
nagyúr

Én nem tudtam megszeretni, mert indexet és a többit ritkán nézem, nem sürgős, a lényeg a PH fórum, azt meg nem tudja az eBruit...

while (!sleep) sheep++;

(#19) pufi


pufi
tag

folytatnám:

- örültem, mert tiszta, ,,belhoni,, ötlet, örültem mert 1xrű, örültem, mert benn van a Prohardver, meg a HWSW (is), örültem mert ingyenes

- hogy a Mozillában benne van valami hasonló (esetleg azonos), az (szerintem) egy cseppet sem kisebbíti a nevezett program érdemeit.

és végül... (lehet hogy vérlázító lesz)

effektíve kicsit értelmetlennek és totál felesleges, túllihegésnek tartom a magam részéről ezt a Matáv-os mizériát. Asszem van helyette alternatíva. Ennyi a megoldás.Úgysem fogja senki kedvéért azt modnani hogy: bocs, rossz döntés volt, és tessék gyermekeim itt a 150 ft-os kedvezmény, talán ha a részvényesek azt mondják (ahogy azt már valaki említette) hogy márpedig kevesebb pénzt akarok keresni és igenis tessék visszaadni a kedvezményt az előfizetőknek.

Az ebruit meg ultra fasza.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#20) skari


skari
csendes tag

Jó lenne felébrednél pufi. Sajna nincs alternatíva! Kéne vagy 30000 belépésnek meg 15000 havidíjnak, hogy ezt a kis ultrafasza ingyenes progit használni tudjam. Nagyon sok emberkének a 150Ft jelenti a nettet, ennek nemsokára lőttek. De még így is itt a legdrágább a nett. Mondom a legdrágább, és jegyzem meg, 56k modemről van szó!!! És egyáltalán nincs túllihegve, azoknak is ide kéne állni, akiknek tele a pénztárcájuk, és akkor talán a napstert is lehetne használni.

Mire a PC olyan okos lesz, mint az emberi agy, pont úgy fog kinézni.

(#21) utax


utax
aktív tag

srácok, segítenétek sztrájkolni a mol mega renault ellen ? tök jó lenne egy kocsi és azzal menni mindenhova, de rohadt drága, most még a benzin árát is emelték, így semmi esélyem.
a club sörözőben meg adhatnának átalánydíjat az unikum-sörre, mongyuk minden este 3 db, mert így külön megvenni minden alkalommal tök drága, nem tudom, hogy képzelik, rohadt monopol kocsmák.

szóval srácok, ha drága a net, lógjatok rajta kevesebbet, ha nem éri meg, mondjátok le, nem kötelező. parci, ez rátok nem vonatkozik :)

Use the force, Dude !

(#22) BobMaster válasza utax (#21) üzenetére


BobMaster
senior tag

szóval srácok, ha drága a net, lógjatok rajta kevesebbet, ha nem éri meg, mondjátok le, nem kötelező

Ezt a hozzáállást enyhén szólva sértőnek tekintem a modemes netes társalom felé. Legyen benned valamiféle empátia, ember! Nincsenek könnyű helyzetben, megoldás kell nekik.
OFF
Ha majd 50 évesen nem áll úgy a répa, ahogy szeretnéd, beéred azzal, hogy ne használd többet??? Vagy más alternatívát keresel?

A téma: eBruit, és hogy miért jó annak, aki a matáv kedvezménytörlése miatt nem lehet ''köztünk'' annyit, ahogy eddig, vagy egyáltalán nem. És ez nekünk is veszteség (ha aktív fórumtag) !!

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#23) utax válasza BobMaster (#22) üzenetére


utax
aktív tag

sorry, nem akartam megsérteni a netes társadalmat, csak azt próbáltam megfogalmazni, hogy az én véleményem szerint az internetezés még mindig nem létszükséglet, hanem hobbi, szórakozás, passzió, amire mindenkinek el kell dönteni, mennyit szán időben és pénzben. pont úgy, mint az össze többi hobbira. ha a hobbi túl sokba kerül, vagy vissza kell fogni, vagy más alternatívát kell keresni. majd ha az új kormány állampolgári jogon adja mindenkinek az internetek, majd örülünk, de addig el kell viselni azt, hogy ez a tömegek számára kedvtelés, amiért az ezt árusító annyi pénzt kér, amennyit akar. akinek pedig a munkájához szükséges, annak meg kell vizsgálnia, visszatermeli-e az internet használata a rá költött pénz, mert ha nem, akkor valami gáz van. ezért nagyszerű amit parciék csinálnak, mert a munkájukhoz kell, mégse hozza vissza az árát, ezt hívják lelkesedésnek és elhivatottságnak :)
aki pedig a drágulás miatt nem fog többet fórumozni, azt tényleg sajnálom.

Use the force, Dude !

(#24) Bgs válasza guest (#14) üzenetére


Bgs
senior tag

Az OTP megjegyzeseidet vicc-nek szantad ? A szolgaltatasaival a Balkanon is alig allna meg a labat. Sajnos nekem OTP-s szamlam van, de amint lehet eljovok toluk. Ki hallott pl. mar olyat, hogy potlolagos szamlakivonatot ugy vallanak 1 hetes hataridovel, hogy nekem kell bemennem erte, raadasul 500Ft-ot szamolnak erte fel. Abakuszokbol all az a bizonyos muszaki hatter ??? Az en szamlamra masnak kiadott bankkartyaval kapcsolatos 2 honapos huzavonarol amivel nekem ment el sok-sok idom nem is beszeljunk...

Szerintem a beka hatso felet is csak tavcsovel latjak.




Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#25) Egon válasza Bgs (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja... 5 évet nyomtam le annál a tetű cégnél, és meg kell hogy mondjam, nem csak az ügyfelekkel, de az alacsonyabb beosztású dolgozókkal is ritka szemetek... A Csányinak meg 3.7 Milliárdnyi részvénye van...:(( :(( :((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) andorpapa


andorpapa
őstag

Érdekes, ez a fórum most anti-Matáv stílusba megy át. De most én is panaszkodok egy jó hosszút:

Decemberben megrendeltem az ADSL-t, májusban (májusban!!!) megmondták, hogy ne is álmodjak róla, soha nem lesz bekötve oda, ahol élek (pedig nem a dzsungel ad nekem otthont). Most éppen a Mindenkinek csomag dolgozik alattam, még 11 napig. Aztán nem tudom, hogy mi lesz.

Eddig a havi netköltség Mindenkinekkel együtt bruttó 7500 körül volt. Vivendi nincs, kábel nincs, műhold drága, szopacs az van, ezerrel. Tehát jöhet a nagylelkűen ''ADSL pótló''-nak nevezett szar, meg a Csevegő díjcsomag, hogy olcsóbban jöjjek ki. Kíváncsi vagyok, hogy mekkora lesz a júliusi számla.

Pedig nekem a net a mindenem. Nem függő vagyok, hanem online élek. Most kihúzzák az infúziót.

Na bocs a depressziós, offtopic hozzászólásért, de most nagyon kilátástalan a helyzetem. Szar ügy.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#27) LordX válasza utax (#23) üzenetére


LordX
veterán

''internetezés még mindig nem létszükséglet, hanem hobbi, szórakozás, passzió''

Én nem tudok vizsgára jelentkezni internet nélkül, nekem a net NEM hobbi, hanem ''létszükséglet''...

Szerencse, hogy a koleszban adnak netet, ezért nem érint, de aki albérletben van?

(#28) utax


utax
aktív tag

aki albérletben van azzal jól kibaszott a suli a csak_netes jelentkezéssel. kéredzkedjen be a koleszba és dícsérje azt aki ezt kitalálta.
a barátnőm szolnokra jár, szintén csak neten tud jelentkezni, ráadásul proxyval nem működik, tehát a cégtől se tud jelentkezni, mindig keresnie kell valakit akinek modeme van. sokszor csuklik a suli igazgatója.
de nézd meg, itt van andorpapa, neki a net a mindene. nekem meg pl. a cigi a mindenem. de azért nem vagyok függő. adja nekem olcsóbban a phillip morris a cigit, csak azért, mert én minél többet szeretnék szívni ? vagy támogassa az állam ? nekem mindegyik jó :)
ezt a véleményemet fogadjátok el, hogy szerintem a net nem_létszükséglet, ha ezért lázadozunk, bármiért lázadozhatnánk, kávé, cigi, kokó, benzin, mogyorós csoki, tévé, sör, mind drága, mégis megveszi az ember, mert jó neki, nem akar lemondani róla.
számolja ki valaki, hogy amíg valaki beír ide egy felháborodott ''rohadt matáv, drága net'' hozzászólást, hány forint kegyeg le neki és gondolkozzon el rajta ... :)

Use the force, Dude !

(#29) BobMaster válasza utax (#28) üzenetére


BobMaster
senior tag

Andorpapának nem csak úgy a mindene a net, hogy kéjesen csetel hajnalig és jóérzi magát közben. Konstruktívan dolgozik a netes társadalom szakmai fejlődése érdekében (ajánlott link: [L]http://www.coolness.hu[/L] ), és a prohardveren házigazda(!!!), talán nem véletlenül. Nem tartom kizártnak, hogy napi 30-40 levelet is megválaszolgat - offline, önszorgalomból.
Amit nagyon összekeversz a hasonlatodban: a cigi, kv, kokó, benzin mind termék, fogyóeszköz, amíg az internet és a telefon szolgáltatás.
Az, hogy én neked beépítem a CD-meghajtódat (szerviz), és ezért elkérek nettó 1000 pénzt, akkor az nekem effektív full nyereség, mert a szolgáltatásnak nincs beszerzési ára, csak értékben nyilvántartott. A könyvelők részletesen is el tudják magyarázni a kettő közti különbséget.
És mégegyszer felhívom a figyelmed: arról szól a cikk, hogy sok olyan ember tudja majd jól kihasználni a programot, aki a Matáv kedvezménytörlése miatt megszorításokra kell elszánnia magát, és nem fog ráérni, hogy kedve szerint csatangoljon a weben.
Aki nem győzi és lemondja a hozzáférését, az mégis mire használja a programot??? A téma pedig az eBruit.
A net nem létszükséglet, mint ahogy a jogosítvány sem. Keress normális munkát jogsi nélkül. Ha már a hülye példákról leadtam a hegyibeszédet :) )

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#30) utax válasza BobMaster (#29) üzenetére


utax
aktív tag

:))
jaj srácok olyan jól elvitatkozunk olyan dolgokon amiről végeredményben semmi értelme :)) )
andorpapának szintén tiszteletem, hogy anyagi áldozatok árán járul hozzá a hazai internet fejlődéséhez
:)

Use the force, Dude !

(#31) guest válasza utax (#30) üzenetére


guest
veterán

van egy lenyeges kulonbseg az internet es a mogyoros csoki kozott, megpedig az, hogy az internet egy fejlodesi irany, amit lehet elosegiteni es akadalyozni, utobbi esetben pedig 10 ev mulva azon sirni, hogy miert vagyunk mar megint ennyire elmaradva. es az internet rengeteg dolog fejlodesenek motorja, mar csak a kommunikacio reven is.
sokkal inkabb hasonlitanam az aramellatashoz, ahol nincs, elmaradotta valik, nincs alternativ megoldas.
tamogatni kell, meg ha anyagi aldozatokkal jar is.

prohardver vendég

(#32) henry


henry
tag

a., Teljes mertekben egyetertek utax hozzaszolasaival az internet fontossagat es szerepet, stb. illetoen

b., Nem tapasztaltam eddig, hogy a bankok kozott lenyeges szinvonalbeli elteres lenne, szerintem az OTP sem rosszabb, mint a tobbi (bar teny, hogy nem probaltam vegig mindet)

...mondom ezt ugy, hogy en - reszben - az OTP regi hulyesegebol elek ;)

HNR

(#33) Den válasza henry (#32) üzenetére


Den
veterán

Mi volna az?

www.simson4t.hu

(#34) henry


henry
tag

ja, megvalami: jo az ebruit, csak hulye neve van :)

HNR

(#35) Den válasza henry (#34) üzenetére


Den
veterán

Titok?

www.simson4t.hu

(#36) utax válasza guest (#31) üzenetére


utax
aktív tag

az fejlődési irány, hogy egy fórumban szidod a matávot ? heh :)
nem válaszoltatok erre a kérdésemre:
''számolja ki valaki, hogy amíg valaki beír ide egy felháborodott ''rohadt matáv, drága net'' hozzászólást, hány forint kegyeg le neki és gondolkozzon el rajta ...''

Use the force, Dude !

(#37) guest válasza utax (#6) üzenetére


guest
veterán

Na ja, de ha a vivendiseknek megfelelnek a tarifak, akkar am legyen: ne csinaljanak semmit. De ne a matavosokat szoljak le azert, mert legalabb megprobalnak kiallni az erdekeikert, meg hallatnak magukrol. Ez szerintem gusztustalan. Egyebkent en is csodalkozom, hogy miert nem csinalnak semmit a vivendisek, csak bebofogik nehany forumba, hogy hogy jottok a pattogashoz matavosok, nekunk meg dragabb... attol, hogy egy ceg monopol, meg nem definicio szerint ellenseg (pl Posta), de ha patkany, akkor nem lehet annyival elintezni, hogy persze, divatbol szidjak az emberek.

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.