Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kiglerx


Kiglerx
tag

Gyönyörű munka. Az írásod engem is barkácsolásra inspirál :)

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#2) robertkill


robertkill
aktív tag

nem rossz cucc...
gondolkoztam én is hogy veszek egy ilyet mert sajnos a kézügyességem még meg lenne de a türelmem az 0 a barkácsoláshoz...

megrendelésre esetleg készítesz ilyet? :K

" ha valakinek baja van veled az attól még mindíg az ő baja "

(#3) formax


formax
tag

Várjuk a képeket!

formax

(#4) Zoltn


Zoltn
senior tag

Jó kis írás, szívesen olvastam végig! Régebben én is nekiálltam volna megcsinálni! Mostmár nem. :(

Várjuk a képeket!!!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#5) TeeCee válasza Zoltn (#4) üzenetére


TeeCee
csendes tag

Ha lenne időm és nem vettem volna meg az 'álom' obit (Canon macro 100/2.8 L IS) akkor tán neki is fognék, de egy közgyűrűsor és egy Raynox 250-es is csodákra képes. A Raynox magában 12ezer ft használtan, de több obidra is rakhatod, a rekeszátvivős közgyűrűsor meg 18ezer körültől van ebayen. Ha csak manual kell, akkor meg a párezer Ft kategória.

Én mondjuk egy régi kitobit nem sajnálnék ennyire: ne legyen már szempont a visszaalakíthatóság...

Amire kíváncsi lennék, hogy ehhez képest a régi kitobihoz képest a legutolsó IS-nélküli kitobi, illetve az IS-es kitobi jobb lenne-e (azok 18-55ön sokkal jobb képet és nagyobb felbontást adnak, a kettő gyakorlatilag az IS-t nem nézve kb. egyforma jó képpel bír). A nagy nagyítás miatt az IS jól jönne, de vannak kétségeim, hogy ér-e valamit megfordítva, mivel nem ilyen távra és felhasználásra tervezték.

Amúgy jó kis cikk, szeretek én is barkácsolni, az elfúrt ujjból is van egy itthon :R

TeeCee - the One and Only

(#6) fattyu


fattyu
veterán

ügyes munka. Van valami kiegészítőket gyártó cég aki ugyanezt árulja de valami agyahagyott összegért. Nyilván ez még meg is éri a saját munka mindig öröm.

Nem volna baj teljes felbontású kép hogy lássuk mit is tud az obi fordítva.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7) formax válasza TeeCee (#5) üzenetére


formax
tag

Ezt tisztázzuk: "az elfúrt ujjból is van egy itthon"
Az ujjadat fúrtad át, vagy valami új van átfúrva :-)))))

[ Szerkesztve ]

formax

(#8) oilver1


oilver1
tag

Én ezt a kérdést egy huszárvágással megoldottam! Ebay-ről rendelve egy komolyabb lencse ára kb. 1500-2000 forint, íme az eredmény. Az objektív egy 24-105-ös zoomobi, erre biggyesztettem a lencsét.
Ettől függetlenül minden tiszteletem a posztolónak, hogy egy ilyen projektbe bele mert vágni! :R

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#9) eclipse006 válasza oilver1 (#8) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerinted egy Tamron 17-50 f2.8-as obira, vagy egy Minolta 75-300 f4.5-5.6.asra éri meg jobban ez a Polaroid szett. Azért is vacillálok, mert ugye a Minoltával, ha netán élőlényt fényképeznék, nem kell olyan közel férkőzni, mint a Tamronnal.

A cikk egyébként tetszett, köszönjük!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#10) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

nem lett volna sokkal egyszerűbb egy fordítógyűrűvel egy másik obi elé rakni?

(#11) fattyu válasza gekkoXT (#10) üzenetére


fattyu
veterán

Azt lehet kézből használni.

Ezt nem.

meg sem említem hogy a kevesebb üveg az jobb IQ.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12) TeeCee válasza gekkoXT (#10) üzenetére


TeeCee
csendes tag

hoppá, az egy 100-as makró egy 5DmkII-n, előtte egy 50/1.4-ggyel? milyen nagyítást ad? :)

TeeCee - the One and Only

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Köszi mindenkinek :)

@formax : Itt, bár ezek csak hasonló fordított obival készültek - ezzel még nem tettem ki, a hétvégén használtam először élesben.

@robertkill : PÜ, és megbeszéljük :) Még lenne mit finomítani a cuccon.

@TeeCee : Ha lenne pénzem a 100-as makróra, nem sajnálnám én sem a kitobit, de hát szegény ember vízzel főz - és a 100-as makró nem tud 2:1 -et ;)
Az IS-es kit jobb lenne, korábban egy második szériás non-IS-t használtam fordítva, de igazából nem volt sokkal jobb a képe.

@Fattyu : Teszek fel majd, ha odajutok :) Én nem találtam ilyesmit a neten, pedig kerestem, kábelekkel összekötött "közgyűrűk" voltak, de azok viszont irgalmatlan drágán. Adhatnál linket, érdekelne.

@oliver1 : Annak még ilyen képe sem lesz, és a nagyítása sem nagyon lesz 2:1 ;) Még 1:1 is nehezen. Nekem egy 4x-es lencsém van, kollegának van DCR-250, meg 10x lencse is, a DCR-250 jó volt, de a lencsék egy Nikon 55-250-en elég ramaty képet adtak... És a nagyítása is csak 1:1 közelében volt.

@gekkoXT : Használtam ilyet is, jól nagyít, de annak az elejére manuálisat kell (vagy hosszú kábel :D ) , és még akkor sincs sehol a képminőség, meg a használhatóság. Próbálj meg tandemmel egy bogarat ellkapni... A fordítottal is macera.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) bteebi


bteebi
veterán

Gratula, remek munka! :R Az én ízlésvilágomnak sajnos túlságosan is gányolós, de mivel rendkívül budget megoldás, ezért nem kizárt, hogy egyszer majd én is megpróbálok valami hasonlót alkotni :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) hcl válasza bteebi (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehetne szebben is gányolni, mint írtam, akkor csak a kábel marad meg kint furcsaságnak. ;)

@formax : Nem találom az elírást, melyik oldalon van? :S

és @mindenki : Tettem be linket az utolsó két képre :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) oilver1 válasza eclipse006 (#9) üzenetére


oilver1
tag

75-300-ra, megfelelő átmérővel lehet kapni 10x-es makrólencsét, a fényerő viszont nagyon ergya lesz, érdemes hozzá körvakut, körvaku-adaptert vagy megfelelően beállított külső vagy slave vakut használni. Illetve fontos, hogy legyen egy nagyon stabil állványod. Egy tényleg stabil állványod! Akár az előtétlencsés, akár a fordított objektíves módszert választod, a mélységélesség nagyon szűk tartományra határolódik, magasabb nagyításban akár 2-3 mm elmozdulás is a téma életlenségét eredményezi, ezt kézből kitartani nagyon nehéz, főleg, ha a fényerő hiányát zárhosszabbítással kompenzálod.
Nem viccelek, erre abszolút alkalmatlanok a médiamárktos 10 ezer forintos állványok - sajnos.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17) eclipse006 válasza oilver1 (#16) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi szépen. :) Azt hiszem inkább gyűjtögetek még és beszerzek egy fényerős makró obit.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) hcl válasza oilver1 (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A makróim nagy részét kézből készítettem. Mármint a természetben, rovarokat, virágokat..
Állvánnyal nagyon helyhez vagy kötve (tudom, hogy egy bizonyos nagyítás fölött kell, de lehet kézből is).

Szeretek erre az oldalra hivatkozni, a srác MP-E65-tel nyomja, aminek azért 5:1 a nagyítása, nem 1:1. Kézből.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) hcl válasza hcl (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Közben lejárt az idő. Szóval a 75-300 + 6 centi közgyűrű kombinációt már elég horror kézből megtartani, de azt is meg lehet. Ezzel a kombóval szitakötőket fényképeztem tavaly nyáron :)
Mondjuk egy idő után egy miniállványból és egy vékony lécből készült monopod is a dologhoz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Gbi82


Gbi82
tag

Nekem anno amikor még hobbim volt a fotózás egy Raynox DCR-250-em volt. Hiperszuper fotókat tudtam vele lőni.
Egyedül a mélységélességgel nem voltam megelégedve de aszem 8e-ért vettem használtan, annyit bőven megért.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#21) hcl válasza Gbi82 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Makróban sosem elég a DOF... ha meg van, akkor meg az a baj :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) gekkoXT válasza TeeCee (#12) üzenetére


gekkoXT
senior tag

:R jó a megfejtés annyi javítással, hogy 5d MarkIII
Elég nagy a vignettálás, de alapvetően elég jó az eredmény ha kivágod.

100%-os crop képek:

(#23) hcl válasza gekkoXT (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem a 75-300+18-55 szembefordítva torzítja, húzza a széleket, nem hogy vignettál :D Meg olyan CA-ja van, hogy még.
Ebben van fordított obis, és tandemes kép is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) oilver1 válasza hcl (#18) üzenetére


oilver1
tag

Igen, szép a nagyítás, meg kitartja kézből, de! azért ott befigyel egy elég komoly makróvilágítás is! Állvánnyal helyhez vagyok ugyan kötve, de cserébe nem kell iso 400-on fényképeznem, hiába a tág rekesz, az élesség eltolódásának megakadályozása miatt 1/80, 1/100 zár a minimum. Szerintem :R

Egyébként meg: makrófotózáshoz makrófotós objektív való, nem véletlenül találták ki őket. Ha ennyire egyszerű lenne az élet, akkor a NatGeo fotósai sem milliós obikkal mászkálnának :) :) De ez már tényleg nagyon off :)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#25) hcl válasza oilver1 (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván makróobi kell hozzá - az MP-E65 az is - de annak ára is van. A MT-24-ek is.
Pénze meg vagy van valakinek, vagy nincs. Nekem pl. nincs.
Nem is arról volt szó, hogy a fordított obi mennyivel jobb egy makróobinál, lehet, hogy félreértetted a végét a cikknek. Annyit emeltem ki, hogy a nagyítása bizonyos makróobjektívekénél nagyobb, meg olcsóbb. Ettől még a képe és a használhatósága nem lesz jobb. (Bár ilyen bokehet - nem ilyen szépet, hanem ilyet - nem nagyon csinál más, mert ilyen beteg dolog nem nagyon van :) )
És hát azért olcsóbb dolgokkal is lehet szépeket alkotni, még ha nem is olyan szépeket, mint egy makróobival.

Az ISO400-tól meg nem kell félni... Szokott az több is lenni :D A zajtól sem. 1/80, 1/100? :) Méhecske bemozdul még 1/400-on is :D (Mondjuk próbálj meg aktív rovarokat fotózni állvánnyal, ami vagy szíveskedik ott megállni, ahol az élességállítási területed van, vagy nem ;) .)
Meg egy komolyabb gépen ISO400 nem téma... Még az 1100D is elvan annyival, ha van fény (tehát túlexponálod).

A hétvégén próbálgattam a "kreálmányt", 1/250-on szinkronkábeles vakuval ISO400 volt a hangya, f13-on. Kis túlexpó volt így még zajos se nagyon lett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) fattyu válasza gekkoXT (#22) üzenetére


fattyu
veterán

és neked ez jó eredmény?

Tegyél felfordítve valami manuális széleslátót 24-28mm est rekeszeld le 11re lőjj meg ugyanígy egy levelet és sírj hogy eddig ez megfelelt neked.

A szembefordított obi nem a jó út ha képminőséget is szeretnél.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27) fattyu válasza oilver1 (#24) üzenetére


fattyu
veterán

Nem kell általánosítani. Tom Shahan saját sok oldalast kapott meghívásos alapon a natgeoóban és ő is ilyen budget szarokat használ.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28) gekkoXT válasza fattyu (#26) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nem felel meg, nem fotózok így nyugi, csak kísérleteztem. ráadásul ezeket kézből fény nélkül lőttem.

Sima 100-as makró is elég szépen muzsikál

(#29) raczger


raczger
őstag

Szép munka :R
Ha egyszer lesz egy kis időm kísérletezgetni, lehet, hogy kipróbálom.

Én közgyűrűvel szoktam makrózni, Canonhoz 5k környékén kapni AF-osat ebayen. Aki nem szeret barkácsolni, annak jó lehet ez is.
70-200 + közgyűrű: [link]
50 1.8 + közgyűrű: [link]

Tavaly vettem még hozzá egy raynox dcr 250 előtétlencsét is, viszont azzal értelmes képet még nem sikerült lőnöm vele (mindig bemozdul, hiába az állvány, egy normális vaku is kellene már).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30) hcl válasza raczger (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jjjja, a 70-200 jó is lehet még közgyűrűzve is :)
Amúgy tök más egy közgyűrű meg egy ilyen. (Használtam gyűrűt tavaly eleget...)
Az 50 1.8 + közgyűrű viszont már jobb dolog, igaz, ilyen nagyítást nem tud, de közel van árban, a képe pedig gondolom ilye, vagy jobb.
5k-ért AF-es gyűrű? Én 10 körül láttam :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) raczger válasza hcl (#30) üzenetére


raczger
őstag

Ez egyelőre még kimaradt az életemből, pedig tervezem egy ideje, hogy ezt is ki kellene próbálnom.

Linkeltem is a keresést ebay-en, pontosabban van egy 5200-ért ingyenes szállítással, egyre olcsóbbak. Másfél éve még én is közel 15k-ért vettem ugyanilyet.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#32) hcl válasza raczger (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor lehet a nyárra még egy ilyen is beugrik, mert 5000 még talán lesz rá, és szitakötőre is mennék - na azt fordítottal nem lehet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) FókuszPók


FókuszPók
tag

Ha állványról fotózol és a kiszemelt alany mozdulatlan, illetve a élettel össze nem egyeztethető állapotban van, akkor ott a fókuszsorozat opció, ami Canon gépeknél a Magic Lantern pár gombnyomással elvégzi ezt helyetted :K (persze ha szűrőmenettel csatlakozik a másik nagy fényerejű obi)

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#34) hcl válasza FókuszPók (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha a kiszemelt alany mozdulatlan, akkor az alanyok nagy részénél tuti a halál :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Findzs válasza hcl (#18) üzenetére


Findzs
addikt

de jó képek vannak ott :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) hcl válasza Findzs (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De még jaja! :) Jó cucc + ügyes fotós. És ő is budget cuccokkal kezdte, ahogy olvastam.
Az a válltámasz, az de kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Saccco válasza hcl (#36) üzenetére


Saccco
nagyúr

Találtam egy videót, ahol egy figura igencsak budget cuccokkal csodát művel...

An Introduction to High-Magnification Macro Photography


█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38) hcl válasza Saccco (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tandem obi. Itt írtam róla.

Most, hogy van egy EF 18-55-öm, meg egy manuális 28-50-em, lehet ezeket is szembefordítom. De amúgy ezzel meg is kell ám találni a témát :D A fordított obival sem könnyű :)
A 18-55-öt egy telére rakva próbálgattam eddig tandemként, az valami brutális.

Ja, meg kell hozzá mák, hogy a téma ne meneküljön el :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) fattyu válasza Saccco (#37) üzenetére


fattyu
veterán

27es hszem. Róla beszéltem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40) Saccco válasza fattyu (#39) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tényleg, pedig még olvastam is... :DDD
Véletlenül ráakadtam, aztán gondoltam ide passzol.

hcl:
A srác is beszél a témaelmenükésről.... :DDD
Úgy értettem, hogy közgyűrűvel használja, nem tandem.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41) hcl válasza Saccco (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor meg jaj. A közgyűrűvel bukod az obi rajzolatát, ami azért valljuk be, fordított esetén sem fényes, habár nem is rettenetes. Annyit csinál, hogy belenagyít a képbe, aztán az valamilyen lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) fattyu válasza hcl (#41) üzenetére


fattyu
veterán

mér bukná?
a tandemezés na az nem ad minőségi képet
de a közgyűrű mér rontana bármit? nem kerül semmi oda csak távolság és még közelebb fókuszál.

SHahan flickerje.... érdemes.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43) Saccco válasza hcl (#41) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak FÉ veszik.

fattyu:
Nagyon durvák... :K

Van kép a gépről is:

Ez ránézésre minden csak nem professzionális. :R

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#44) hcl válasza fattyu (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát én úgy vettem észre, hogy az obi rajzolata nagyon romlik, rettenetesen lágyul közgyűrűzve. Nyilván a közgyűrű, a szenzorra eső képet nygítja (azaz a távolság növelése a szenzortól), de egy nem túl szép rajzolatú obin azért ilyenkor felnagyítódnak az optikai hibák is. Legalábbis az én gagyi optikáimnál nagyon kijött ez. Egy 70-200-nál biztos más a helyzet, azon még van mit rontani, egy 75-300-on már nincs :D . :)

@Saccco : De, az. Kihuzat, fényformálás, fordított obi, ahogy kell.

"The majority of the time I just use the 28mm mounted to the teleconverter with no bellows." Szóval ő is csak simán fordítottnak használja, ami azért elég baráti, 1,5:1 körüli leképezést ad... Persze szenzormérettől függően. De neki is manuális a fordított obi, amivel rekeszelni szerencsére már lehet, de igen ügyesnek kell lenni.
Most használtam másodszor az átalakított 18-55-öt terepen, és igen elégedett vagyok; pókportré, szerencsére nyugton maadtt a dög, simán ment.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Saccco válasza hcl (#44) üzenetére


Saccco
nagyúr

A szövegbe írja, hogy néha csak a fordított obit + közgyűrűt használ.

--------

szerk:
Pont most gondolkozok, hogy közgyűrűt vegyek, vagy dioptriás előtétlencsét...
28-135-höz használnám, vagy a kitobihoz (18-55).

szerk:
Meg is lehet nézni azt a pókportrét? :P

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#46) fattyu válasza hcl (#44) üzenetére


fattyu
veterán

az más. mondjuk nyilván minél jobb obival érdemes makrózni is mert a felbontás itt nagyon fontos. érdemes fixezni itt is.

de a romlás nem a gyűrűk miatt van hanem mert szar az obi és tényleg nagyítódnak a hibák.

ford 28 meg a telekonverter az jóval több mint 1.5 :P

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47) hcl válasza fattyu (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, így igaz, maga az elv nagyít mindent, a hibákat is :) A gyűrű csak eszköz, hogy ne neked kelljen a jedi erőddel lebegtetni az obit a gép előtt :D Ettől még az alapelv nem tökéletes, vuiszont óccó.
A fordított obi se tökéletes, de még olcsóbb, ha lehet, és még betegebb :) Az utóbbi miatt szeretem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Saccco


Saccco
nagyúr

Ezek a kihúzó bigyók egész érdekesek, akár 150mm-re (!) is ki lehet húzni.

Bár ezzel már a perverzió határára kerül a fotózás. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#49) hcl válasza Saccco (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Harmonikakihuzat :) Műszaki obiknál is használatos :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) psycroptic


psycroptic
őstag

Jó cikk! Ügyes munka! Elismerésem! :C

PSNID: Tomy83PS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.