Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem egyszerű téma, de jól össze van foglalva.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) caizzz válasza lezso6 (#1) üzenetére


caizzz
aktív tag

koszi. :)

btw ha valami szethuzottluku rohado macskarol postolnek mar 4342 hsz lenne, nem eri meg gondolkozni. a webszemet kell az itteni embereknek, meg a nyancat.

marakujás kőbányai

(#3) lezso6 válasza caizzz (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A blog részleg már csak ilyen. Szerintem amúgy címlapon lenne a helye, bár ahhoz át kéne "kicsit" fogalmazni meg ékezetek, stb, amihez valószínűleg nem sok kedved lenne. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) adalbert1


adalbert1
veterán

Tényleg jó írás, a téma felvetése mellett rengeteg emléket is eszembe juttatott (pl.: első CD-m a Cherry Coke maxi :) , vagy hogy ha anyám ment külföldre mindig felírtam pár albumot hogy azokból vegyen meg valamit, ill. szülővárosom könyvesboltjának a kirakatának a vizslatása hogy jött-e valami újdonság). Utána ez egyből megváltozott a net beköttetésével és a Napster megjelenésével (ill. akkoriban még sokat töltöttem egy eurojampeg vagy hasonló nevű siteról is), emlékszem mikor fél órát vártam hogy egy 128 kbit/s-es mp3 lejöjjön, és utána minimum ötször meg is hallgattam. :) Érdekes hogy akkoriban sokkal jobban értékeltem minden zenét.
A fizetős store-ok nálam kimaradtak, amiket megnéztem abban mindben volt valami negatívum...
A laft.fm-et és a spotify-t se használtam soha.

A streamelhető music és az azért fizetés valahogy nem jön be, jobb tudni hogy a HDD-n pihennek a számok. Legalábbis egyelőre én biztos nem használnám ki, így igényem sincs rá. Maga az ötlet szerintem jó, főleg ha még fejlődik majd a mobil szélessáv is, ill. pár negatívumot le tudnának küzdeni.
Egyelőre még torony magasan vezet szerintem a warez, főleg azért mert gyakorlatilag nincs beszerezhetetlen zene. Igazából szerintem a nagy kiadóknak kellene összeállni és kidolgozni valamilyen felhasználóbarát, életképes, XXI. század kompatibils modellt, elvégre nekik az érdekük hogy eladják a fogyasztóknak a terméket.

(#5) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ja, nem rossz, valoban jol ossze van szedve, en jelenleg a letoltest favorizalom, hely van boven, itthon raadasul meg legalis is, akkor meg hol a problema.

iTunes valoban jo otlet, meg jol mukodo rendszer, de egyszeruen nem Kelet-Europara van szabva. Merthogy az ar ugye egyseges, de USA-ban 1 dollar/szam az semmi, itthon azert nem ilyen egyszeru.
UK-ban elo ismerosok csodalkoztak, hogy hogy tudunk mi itt Magyarorszagon iPod es iTunes nelkul elni...hat ugy b+ hogy...lenne kb 2000 dollarbol/fontbol olyan zenetaram mint most ingyen.

Spotify es tsai. szamomra nem nyerok, tudom, hogy a cloud a jovo, meg minden, de meg nincs mindig mindenhol interneteleresem, hogy ez realis legyen szamomra. Meg amugy is kicsit idegenkedek tole, oldschool dolog a fizikailag a vinyon levo dolgokhoz ragaszkodni, de ez van.

Retail CD...hat ujonnan meg egy darabot nem vettem, hasznaltan viszont tenyleg ki lehet fogni jo darabokat olcson, es megiscsak ott van az altalad is emlitett "megvan, megvettem" erzes, ami digitalis cuccoknal nincs. Szoval alapvetoen en szeretem a CD-t, lassan mar tortenelem meg retro-feeling lesz, szoval ki kell hasznalni, amig lent van az aruk es nem szamitanak relikviaknak. Egyebkent 1000-2000 forintot szoktam adni ertuk aukcios oldalakon. Kulfoldon meg olcsobbak, csak mire ideer...

(#6) fotel válasza adalbert1 (#4) üzenetére


fotel
aktív tag

szia, nosztalgia google keresés eredménye ez, DeF-fel mi csináltuk az eurojampeg-et

beam.to/eurojampeg :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.