Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tetszik nagyon, igaz nem tudnám kihasználni a mobil képességeket....a fényes lakkozást elfelejthetnék igazán, főleg egy "strapás" eszköz esetén.

ui.: a fém 200-asos méretarányozás jó ötlet

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Napfénysüti

Részletes, korrekt írás. :R

Kategóriájában nem tűnik rossznak a gép, viszont én elsőre jobb üzemidőre számítottam. Tényleg "csak" 4 órát megy wifivel netezve?

Més que un club!

(#3) geezer


geezer
aktív tag

Nem rossz gép, sok szempontból tetszik!
És a cikk is korrekt! :R

Azt hiszem, mindenki örülhet ennek a koncepciónak, hogy az Intel "kiengedi" a szorításából a netbook piacot, és ezáltal valóban megtörténhet a netbook-subnotebook összemosódás bizonyos szinten (nyilván mindig lesznek drága subnotik, minőségi anyaghasználattal, és hasonlók, melyért mélyebben a zsebbe kell nyúlni, de ez már egyre kevésbe a teljesítmény miatt lesz, inkább a körítés miatt).

Matt, 11-12"-os kijelző (most már inkább IPS, vagy AMOLED), normális billentyűzet, hosszú akksi idő, minimális, de nem a legszarabb GPU, strapabíró készülékház....

hátha a közeljövőben már netbookokon is találkozhatunk ezekkel a jellemzőkkel, így egyben!
:K

(#4) Napfénysüti válasza geezer (#3) üzenetére

IPS-el szerintem már nem fogunk, AMOLED-del meg rohadt sokára ha egyéltalén lesz belátható időn belül. :(

Més que un club!

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem a 3810T szimpatikusabb, de ez sem rossz! Köszi a részletes bemutatót!

(#6) benoce válasza Napfénysüti (#2) üzenetére


benoce
tag

négyorát merek írni, ez az átlagos, napi használatból néztem
csalóka, mert a kistestvéréhez nagyobb kapacitású akkúmulátort adtak annó.

Itt sajnos szempontvolt, hogy ne logjon ki az aksi, szvsz

(#7) z00li


z00li
senior tag

Jó lett a cikk. Grat hozzá! :C Nekem bejön a szerkezet, az ára sem vészes. Elfogadnám (főleg tiszta feketében). :K

(#8) benoce válasza z00li (#7) üzenetére


benoce
tag

pedig szerintem ebben a szín összeállításban sokkal jobban néz ki :)

(#9) Rover623


Rover623
félisten

A cucc érdekes, a leírás részletes... :K
De!
Stilisztikailag egy förmedvény... :Y
Sok mindent ki lehetne emelni, de van egy mondatod, ami viszi a pálmát:

A készülék könnyű súlyával (1,62 kg), maga a meglepetés, alig nehezebb, mint egy netbook
1. A súly lehet "kicsi" vagy "alacsony"...de nem lehet "könnyű"...
A "könnyű" szó már egymagában azt jelenti hogy valami kis vagy alacsony súlyú dologról van szó...
Egybeírva használatos a két szó, de kissé más a jelentése és más szövegkörnyezetben használjuk...így külön borzasztó...

viszont ebben a súlynövekedésbe azért belefért egy viszonylag normális processzor,
2. Ja...egy alacsonyabb órajelű procival jelentősen csökkenne a cucc súlya...:W

Lusta vagyok átnézni a többi írásodat és a hozzászólásokat...biztos nem fizetett hirdetéseket írogatsz te ide? Olyan gyenge magyar marketingíze van a dolognak...:DDD

primus inter pares

(#10) dfdfdf válasza Rover623 (#9) üzenetére


dfdfdf
őstag

Pedig jó kis bemutató nekem tetszett egy hiánypótló dolgot mutat be ha van benne hiba pmben illik megírni nem beflegmázni a topicba.... De ezt már egy pH félistennek illene tudni szerintem,,,

(#11) benoce válasza Rover623 (#9) üzenetére


benoce
tag

észrevételt köszönöm, javitva

sajnos nem "magyar marketing" mert azért fizetnek :DDD , én meg a számlámon nem veszem észre

(#12) rjg


rjg
őstag

Nekem egy dolog hiányzik ezekből a netbook / CULV gépekből, az integrált HSDPA modem. A T400-amba első dolgom volt berakatni és sokszor nagyon jól jött. Wifi nincs mindenhol, térerő viszont igen. Ezért pont az ilyen "rohangászós" gépeknél alapfelszereltségként kellene adni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13) gyulus08


gyulus08
aktív tag

Szép írás. :)
Egész korrekt kis gép,bár szerintem ezzel a VGA-val eléggé lerontják a teljesítményét.. :U

(#14) dudika10 válasza Rover623 (#9) üzenetére


dudika10
veterán

Ha már kötekedés:

Egy alacsonyabb órajelű processzor kevesebbet fogyaszt, ezáltal kevesebbet melegít, ami hőt kisebb hűtővel lehet elszállítani, a hűtő pedig nem másból van mint fémből, ami nem könnyű. :P

A cikk tetszik, a gép se rossz. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15) Magnum_


Magnum_
nagyúr

a tesz jó :R

aceres a bill.-je, packard bellnek van köze hozzá? anno az acer 751-emen volt iylen bill.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16) Napfénysüti válasza Magnum_ (#15) üzenetére

A Packard Bell márka Acer tulajdonban van. :D

Més que un club!

(#17) Magnum_ válasza Napfénysüti (#16) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, jó. akkor nem is dícsérem a gépet :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#18) Napfénysüti válasza Magnum_ (#17) üzenetére

Mert ha köze van az Acerhez akkor már nem jó vagy mért? :DDD

Més que un club!

(#19) Magnum_ válasza Napfénysüti (#18) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, kicsit elfogult vagyok :D

I humbly and respectfully decline™

(#20) bundilolo válasza Napfénysüti (#18) üzenetére


bundilolo
tag

Biztos van nagyon jó Acer gép is, de amit én használtam azok szörnyen szarok. :DDD :DDD

(#21) Napfénysüti válasza bundilolo (#20) üzenetére

mostanában ahogy olvasgatok egyre elégedettebbek az Acerrel. Belehúztak. Ennek ellenére magamnak nem mernék még venni. :B

Més que un club!

(#22) grc999


grc999
tag

Nagyon jó lett a cikk, de a cím nem valami találó, ez a masina ugyanis nem netbook. Ez, kérem szépen, egy tipikus subnotebook. Az 1.8 kg-os súly és a lemezolvasó pontosan eme kategóriára jellemző.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#23) grc999 válasza Napfénysüti (#21) üzenetére


grc999
tag

Pedig a TravelMate sorozat tudtommal mindig is hozta azt a minőségbeli szintet, mint a konkurencia :D A rémhírek meg inkább az Aspire-ok gyatra anyaghasználata kapcsán, meg a szlovák szervízközpont miatt szállingóznak.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#24) Napfénysüti válasza grc999 (#23) üzenetére

Én is úgy tudom hogy régi Travelmatek nem voltak rosszak bár azért egy TP szintjét talán nem érték el. Ellenben az azért fura hogy ha tényleg üzleti készülékek miért csak 1 év garancia volt rájuk? Illetve azt nem tudom hogy azok is dokkolhatóak illetve elég modulárisak?

Més que un club!

(#25) benoce válasza Napfénysüti (#24) üzenetére


benoce
tag

Az egy év jótállás magyar specifikáció sajnos, északra és nyugatra ellátogatva alapból 2 év van a Acer készülékeire is. Dokkoló van a TM szériákhoz, Ez Dock néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#26) Napfénysüti válasza benoce (#25) üzenetére

Nah a dokkoló jó ezt nem is tudtam hogy volt bár igazi üzleti géphez alap. :) Viszont a garanciális dolgokkal itthon megszívtuk akkor. :(((

Més que un club!

(#27) vcsabika


vcsabika
tag

acer 3810 mindenbe jobb pont ilyen árba!

(#28) benoce válasza Napfénysüti (#26) üzenetére


benoce
tag

Viszont vásárolhatsz hozzá garancia kiterjesztést is, igaz ez megint plusz pénzért van

(#29) Napfénysüti válasza benoce (#28) üzenetére

Ezt tudtam és ha jól emlékszem nem is vészes az ára.

Més que un club!

(#30) gandrus


gandrus
tag

Szép írás!

Én is vettem egyet vasárnap, de sajnos pirosat sehol sem találtam már hetek óta, úgyhogy fekete lett. Az enyémben celeron proci van, viszont 5800 mAh-s (63Wh) akkumulátort szereltek bele. A 720p-s videót még jól viszi ez is, nagyobbat nem próbáltam. A lakkozott felületért tényleg kár. A kisebb processzornak (és a nagyobb akkunak) köszönhetően még hosszabb az üzemidő, illetve nem melegszik egyáltalán, és még nem hallottam zajt belőle. Itt egyébként 400 fontba kerül (kb. 132 000 Ft).

Véleményem szerint, akinek nincs szüksége hordozható számítógépben nagy teljesítményre, de egy igazán mobil, csendes, hűvös és hosszú üzemidejű notebookot szeretne, az nem jár rosszul vele.

(#31) benoce válasza gandrus (#30) üzenetére


benoce
tag

Köszöntem,

annyit megteszel nekem, hogy leírod nekem mi az akkumulátor pontos típusa?
Plusz az akkumulátor belesimul a vázba, vagy hátrafelé "log" ki.

(#32) gandrus válasza benoce (#31) üzenetére


gandrus
tag

Szerintem belesimul a házba, de döntsd el magad:
kép

Az akkumulátor Panasonic gyártmány:
um09e56 Li-ion battery 10.8v, 5800 mAh, 63 Wh, Panasonic P/N NCR-B/646

[ Szerkesztve ]

(#33) benoce válasza gandrus (#32) üzenetére


benoce
tag

köszöntem, nem is gondoltam hogy a nagyobb méretű is szépen belesimul.

(#34) Rosep válasza gandrus (#32) üzenetére


Rosep
senior tag

Hol vetted? Milyen proci is van benne pontosan? És megnéznéd CPU-Z-vel melyik chipset van benne (GM45/GS45)? Ugye Bluetooth is van benne...

[ Szerkesztve ]

(#35) gandrus válasza Rosep (#34) üzenetére


gandrus
tag

Newcastleben vettem a Cometben (Silverlink). Bluetooth van benne. A cpu-z, gpu-z adatait meg lásd a képeken.

cpu-z
gpu-z

[ Szerkesztve ]

(#36) Rosep válasza gandrus (#35) üzenetére


Rosep
senior tag

Köszi! Elkerülte a figyelmemet, hogy fontot írtál. :)
Kár hogy csak GM45. Remélem a magyar piacra szánt változatból sem hagyták ki a BT-ot.

(#37) benoce válasza Rosep (#36) üzenetére


benoce
tag

elméletileg és gyakorlatilag van benne Bluetooth

[ Szerkesztve ]

(#38) Rosep válasza benoce (#37) üzenetére


Rosep
senior tag

Lehet ez lesz a laptop amit kerestem...
Ugyanis egy másik fórumban már leírtam a kritériumaimat.

- Intel proci (valami 10-18W max. fogyasztású), de nem Atomos!
- GS45 chipkészlet
- kártyaolvasó
- Bluetooth
- kis súly (max. másfél kiló)
- hosszabb akku idő (4-5 óra)
- 11,6" vagy 13,3" kijelző
- HDD cserélhető legyen garanciavesztés nélkül (van egy 2,5"-os SSD-m)
- HDMI csatlakozó (nem lenne rossz ha D-SUB is lenne)
- többi szokásos: webkamera, wifi
- DVD meghajtó nem létszükséglet
- nem baj ha nincs OS
- előny a 2 év gari (de nem feltétel)
- max. 150.000 Ft-os ár

:)

Ez a Butterfly XS akkor lenne tökéletes laptop, ha
- nem lenne csillogós felület rajta
- nagyobbik akkuval (amit gandrus írt)
- GS45 chipkészlet, SU3500 proci
- 3G modem
Így megérne nekem még akár 170.000 Ft-ot is...

[ Szerkesztve ]

(#39) Rosep


Rosep
senior tag

Ahogy nézem nem sok különbség van GM45 és GS45 között: [link]

(#40) gandrus


gandrus
tag

Még októberben elromlott a laptopom (konkrétabban ugrált a kép), úgyhogy vissza lett küldve a szervízbe. A boltban (Comet, Wallsend) azt mondták, hogy 3 hetet vesz igénybe a javítás. Mikor visszakaptam, akkor az 1366*768 pixel felbontású kijelző helyett egy 1024*600-ast találtam benne, plusz a kijelző és a billentyűzet közti egyik távtartót is letörték, és a kijelzőt borító két műanyag fedél közt az alsó sarkoknál kb. centis rés tátongott. Megint visszavittük bátyámmal, visszaküldtük a hibák leírásával. A javítás ismét három hetet igényelt. Ekkor a két kisebb hiba javítva lett, de a kijelző nem változott... Ekkor ismét vissza lett víve, hogy cseréljék már ki a kijelzőt a megfelelő típusra. Tegnap kaptam levelet a boltból (ezúttal miért nem telefonáltak, ahogy eddig? :S ), hogy elkészült, át lehet venni.

A bátyám ma átvette (azért ő, mert én túlóráztam, ő meg a bolt mellett lakik), és azt mondta, hogy végre jó. A laptopot Acer szervízben javították (erről egy nagyméretű Acer címke is tanúskodott - mondjuk érdekesen nézett ki a PB laptopom az Acer címkével...), mivel a Packard Bell Acer tulajdonban van.

Nevetségesnek tartom, hogy ilyen hibákat elkövetnek, plusz kb. 4 hónap, mire tisztességesen megcsinálják... Szóval a remek hardver mellett ez a kritikán aluli szervíz egy nagy negatívum sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.