Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) x_o_n válasza Male (#41) üzenetére


x_o_n
veterán

Miben más?mivel rosszabb?olvasás,irás ugyanaz.

(#52) Kakumix válasza M@cika (#50) üzenetére


Kakumix
senior tag

pl. nem tudja a TRIM-et az NSUM és a vezérlő sajátossága az írás közbeni akadás.

Én is vettem kb. két hónapja az NSUH verzióból és teszi a dolgát a notiban. Mondjuk az olvasási sebessége nagyon alacsony a megadotthoz képest - a korábbi 5400RPM-es notihddt természetesen állva hagyja -, de kiderült, hogy csak SATA(1) van a gépben, azt viszont ki is használja :)

Legyen szép napod!

(#53) veector válasza Chaser (#46) üzenetére


veector
senior tag

más módon mi értelme tesztelni?

tesztelni csakis más módón van értelme :D de használni legtöbbször rendszerként

(#54) Male válasza M@cika (#50) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy Kakumix közben megírta, JMF602 van abban a változatban, így nem tud TRIM-et, ami már eleve nagyon gáz, a másik pedig az akadozás:

"A JMicronnak ez a vezérlője az interneten olvasható tesztek többségében leszerepelt gyenge teljesítménye miatt; elsősorban írási sebességével van gond, ugyanis a kis fájlokat csak 1-4 másodperces időközönként képes kiírni. Ebbe egyébként érdemes belegondolni, mert ez kb. a floppy meghajtóval megegyező tempó, ami már 2007-2008 tájékán sem volt éppenséggel elfogadható, azonban aki használt már JMF602-alapú SSD-t Windows 7 alatt az tudja, hogy a negatív kritikák talán túlzóak, mert alapjában véve egy használható chipről van szó, ez az írással kapcsolatos probléma csak bizonyos esetekben érzékelhető. Ilyen például, amikor netezés közben több oldalt szeretnénk megnyitni, ahonnan a kis képek letöltődnek a böngésző gyorsítótárjába (pláne ha eközben a háttérben fut egy chatelő program, ami logfájlba menti a beszélgetéseinket), ilyen szituációkban előfordulhat, hogy meg-megakad a gép. Szerencsére a JMF602 mára kifutott, már csak nagyritkán találkozunk vele, onnan lehet felismerni, hogy a többi típusnál feltűnően olcsóbb, de jobb, ha az árak helyett inkább utánanézünk az adott SSD-nek az interneten. A JMF602 idejében a TRIM-ről az emberek többsége mégcsak nem is hallott, és ez elmondható a tervezőmérnökökről is..."
PH! tesztből idézve.

(#55) blackydan


blackydan
senior tag

Ezért az árért nagyon megéri, köszi a cikket. :R

(#56) djbundy válasza franc0 (#24) üzenetére


djbundy
csendes tag

Ez szerintem is így van, mert nálam ez a Buffalo SSD mindíg 40 fokos, függetlenül attül, hogy a laptop 30 vagy 90 fokos, ez pedig lehetetlen. :N

(#57) hcl válasza Chaser (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alkoholos filc. :)

@djbundy : Hm. Gyanúús :) :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) TRob1


TRob1
veterán

Nálam is mindig 40°C :DDD

¤ R'n'R ¤

(#59) hcl válasza TRob1 (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy ez a SMART átverésére van kitalálva?

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) M@cika válasza Kakumix (#52) üzenetére


M@cika
őstag

Hát akkor veszek 4 db 8 gigás usb3-as pendrive-ot aztán a Chip szerint összekötöm ssd-nek.
igaz csak 32 giga lesz ezen az áron...

Nasit a kis fehér medvének!

(#61) Kakumix válasza M@cika (#60) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ha nem voltam eléggé világos, semmi baj nincs vele csak a notim SATA-ja visszafogja és max ~150MB körül van az olvasási sebessége.

Egyébként az enyém is fix 40°C :)

Legyen szép napod!

(#62) x_o_n


x_o_n
veterán

Ugy làtom jobban járok egy hibrid merevlemezzel.

(#63) Chaser válasza x_o_n (#51) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól tudom csak 2 MB a cache, az nsuh-ban pedig 64. Ezért akadozhat a rendszer akár böngésző alatt is. Messziről kerülendő.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) Endreas


Endreas
tag

Jók az ilyen típusú tesztek..

Kérdezz.

(#65) Teasüti válasza x_o_n (#62) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hol lehet olyat kapni? Én csak papíron létezőt láttam eddig.

(#66) Raucher válasza TRob1 (#58) üzenetére


Raucher
tag

Nálam is 40 fok a maximum, de a jelenlegi és minimumra kevesebbet ír.
----------------------------------------------------------------------------
(1) KINGSTON SNV425S264GB
----------------------------------------------------------------------------
C2 _39 100 __0 002800180027 Temperature

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#67) - = Zk = - válasza z0d1AK (#5) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Egyébként sajnos a teszt elég későn került ki, ez a típus idő közben ki is futott... "
nah, fasza.. :W

a cikket köszönöm, bár már késő ezekszerint.. :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#68) weiss válasza Teasüti (#65) üzenetére


weiss
addikt

Momentus XT néven már árulja egy ideje a Seagate.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#69) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Érdekes cikk.

Buffalo termékeket viszont soha nem vennék. Volt az előző gépemben 2x1GB DDR2 modul. Fél évig szolgáltak. Egyszer csak egyik napról a másikra sorra pusztult meg egymás után mindkét modul. Kicseréltem 2x1GB Kingstonra és többé nem volt gondom a memóriával.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#70) jegenye77


jegenye77
addikt

Akkor ezek szerint már nem lehet beszerezni ezt az ssd-t?
Vagy lehet még valahol rendelni?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#71) Atos23


Atos23
senior tag

Tudja valaki, hogy melyik nagyker forgalmazta/forgalmazza?

(#72) hermanyi válasza jegenye77 (#70) üzenetére


hermanyi
őstag

ITT elviekben még rendelhető én is innen szereztem be pár hónapja, és teljes mértékben elégedett vagyok az SSD vel
Ami az SSD-k nagy előnye az az elérési idő amivel akármilyen HDD is legyen az nem tudja felvenni a versenyt .
Amúgy szerintem átlag felhasználásnál a hatalmas írási sebesség nem annyira lényeges mert ugye inkább olvas mint ír sok írás a telepítéseknél van azt meg nem csinálja egy átlag user 24/7 be :))

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#73) jegenye77 válasza hermanyi (#72) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is csak átlagos felhasználó vagyok.Rendszernek kellene + 1-2 gaménak.
Már más is ajánlotta,de mindig volt aki azt mondta,hogy kerülendő ez a darab.Így elbizonytalanodtam,hogy jó-e vagy érdemes hozzátenni 10k-t és venni egy jobbat. :F

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#74) x_o_n válasza Teasüti (#65) üzenetére


x_o_n
veterán

Több helyen lehet és jók.
Bár én csak 1 tipust 3 méretben keltem az árukeresőn,4-5 boltban

(#75) x_o_n válasza Teasüti (#65) üzenetére


x_o_n
veterán

Seagate momentus xt a neve

(#76) Chaser válasza JetiRulez (#69) üzenetére


Chaser
titán

Ennyi erővel akkor ha a kingston hal be azt nem vennéd most...mindenből hibásodik meg, ramokból pl samsung elég szép arányban, ettől még ssd-ben elég jók.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Kakumix válasza jegenye77 (#73) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nem a tesztben szereplő darab (SHD-NSUH64G-EU) kerülendő, hanem a jelenleg kapható még olcsóbb változat, az SHD-NSUM64G-EU.

Legyen szép napod!

(#78) Chaser válasza x_o_n (#75) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nem nagy eresztés. 4GB ssd van benne csak, ára meg mikor utoljára néztem 30k körül volt, biztos lentebb ment, de 20k fölött nem hinném hogy megéri.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) x_o_n


x_o_n
veterán

Pedig jó az,a sima merevlemezeknél gyorsabb 80% a méret azonos,tesztekben jol szerepelt,nem egY SSD de jo alternativa,500gb/4gb ssdvel 25k

(#80) djbundy válasza x_o_n (#79) üzenetére


djbundy
csendes tag

Ez szerintem jobb alternatíva:

16GB SSD

+

500GB HDD

=

kb. 20e

:K

[ Szerkesztve ]

(#81) Male válasza djbundy (#80) üzenetére


Male
nagyúr

Csak ezek között nem osztja el semmi automatikusan a cuccokat.... bár mintha lett volna valami program erre :F

(#82) hcl válasza djbundy (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy notiba?
Meg azért a 16Gb-os SSD még asztaliba is karcsú Win7 alá rendszernek (Linuxhoz mondjuk jó :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#83) Chaser válasza hcl (#82) üzenetére


Chaser
titán

Meg lassú. Notiba is meg lehet oldani optika helyére szerelhető kerettel éppen, de + ktsg és gépfüggő persze. Majd ha jönnek a normálisabb hibridek az lesz az igazi, mondjuk ilyen felállásban gyors ssd-vel már jó is lenne 20k körül...a momentus xt-ben még csak az újdonság erejét fizettetik meg erőteljesen. Nem tudom elképzelni, hogy 4GB ssd húdenagy' gyorsulást hozna.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) x_o_n válasza Chaser (#83) üzenetére


x_o_n
veterán

Az a 80% gyorsulás érezhető azért erősen.

(#85) Chaser válasza x_o_n (#84) üzenetére


Chaser
titán

Hát majd utána olvasok, de így látatlanban valahogy nem tudom elhinni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) M@cika válasza hermanyi (#72) üzenetére


M@cika
őstag

Látom, 2 hétre írják a szállítást és 19680 az ár.

Nasit a kis fehér medvének!

(#87) hcl válasza Chaser (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lassúnak azért nem nevezném, egy "csak netezős" notiba bőven frankó lenne, de nekem az asztaliba rendszernek is. A mostani winyómnál tuti gyorsabb. Meg elérési idő, az a nem mindegy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#88) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Nekem is ilyen SSD-m van,es tokeletesen hozza a gyari ertekeket.Mindennapos hasznalatnal nem lehet eszrevenni ebben a kategoriaban a kulonbsegeket.Viszont arban ez best buy (volt,amig el nem fogyott) es 3ev gari szintugy,mint a dragabb tipusokra.

(#89) JetiRulez válasza Chaser (#76) üzenetére


JetiRulez
őstag

De hogy óramű pontossággal követik egymást a sírba? Aznap meg nem volt áramingadozás itthon, vagy vihar, vagy ilyesmi. Még csak húzva se volt. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#90) hcl válasza JetiRulez (#89) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyártási hia esetén nem meglepő...

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) Angel1981 válasza joecontra (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez hasznos teszt, köszönjük! :R

(#92) spy14 válasza 04ahgy (#3) üzenetére


spy14
tag

Itt van egy V+ 100-as


[ Szerkesztve ]

(#93) Chaser válasza JetiRulez (#89) üzenetére


Chaser
titán

"Még csak húzva se volt. " Ott a hiba:D Komolyra fordítva, ahogy más is mondta simán lehetett gyártási hiba de akár lehetett ott valami tápfesz gond amiről nem tudtál. Mi anno a samsung ramok forgalmazását meg is szüntettük, csak a baj volt velük, tömegesen. Többivel elenyésző. HDD-vel is eléggé mellényúltak, most hogy kezdtek belejönni ki is szálltak, de SSD-ben attól független nagyon jók, meghibásodási arány terén is. Ebből is látszik attól még hogy a buffalo ramjai sz@rok lennének - bár ilyet nem hallottam, az hogy nálad behaltak meg nem sokat jelent összességében - ssd-ben lehet olyan megbízható mint a samsung akár. 3 év gari adott, mi kell még?:) Jah az hogy lehessen újra kapni, de valszeg nem lehet...

szerk: spy14: Érdekes. A v100-nál nálam az 512k write majdnem 3x annyi mint nálad, a többi érték kisebb kivéve még a szekvenciális olvasást, ami nagyobb, 250MB/s.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) Findzs


Findzs
addikt

a flash ssd topikba ha bepillantasz láthatod, hogy az általad is tesztelt kingston bizony hozza a gyári adatokat mert többünknek is az van:

[link]
[link]
[link]

a buffalón az usb csatlakozó tudja egyáltalán az usb 3.0 -át ?
nem nagyon találtam róla infót

mindenesetre árbajnok és szimpatikus ssd, kár, hogy már kifutó széria

közben megtaláltam és csak usb 2.0 -át támogatja [link]
lehetnél körültekintőbb is mielőtt publikálod a tesztedet mert egyébként nem lenne rossz

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#95) Sandrew


Sandrew
őstag

(#96) Chaser válasza Sandrew (#95) üzenetére


Chaser
titán

Én iponban néztem, 18-19k volt. Akkor már veszek kingstont-t kicsit drágábban olyan helyről aminek van múltja, erről még nem is hallottam. Max annak jó akinek helyben van meg ismeri őket. Régen rossz ha egy alkatrészt vadászni kell, nem tudom mért szüntették meg a forgalmazást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) Sandrew válasza Chaser (#96) üzenetére


Sandrew
őstag

Akkor még kicsit gyűjtök és lesz 96GB-os kingston :R

(#98) Chaser válasza Sandrew (#97) üzenetére


Chaser
titán

Épp azt néztem, abból a 64 gigás v100 jó áron van, a v100+ drága, de a 96GB v100+ már egész korrekt áron van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) Sandrew válasza Chaser (#98) üzenetére


Sandrew
őstag

[link]

Ez? :D

(#100) Chaser válasza Sandrew (#99) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Ez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.