Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joecontra


joecontra
addikt

Érdekes lett, köszi!

Üdv,
J

(#2) blueMerle


blueMerle
veterán

Köszönöm, érdekes és perpill hasznos info. Szeretnék a notimba egy 64-es SSD-t és a jelenleg benne lévő 500-as vinyót pedig e-satán külsőleg használni.

Viszont:
Az SSD a garancia elvesztése nélkül szétszedhető, nincs rajta semmilyen zárjegy.
Én egy routerrel jártam úgy hogy csavarfejek festettek voltak, és bizony a gari ugrott merthogy a festék a csavarhúzó miatt lekopott róluk és ez látható jel. Nehogy úgy járj mint én :K

(#3) 04ahgy válasza joecontra (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó teszt. A Buffalo valóban nagyon megéri az árát, mert volt, ahol a Kingston fölé kerekedett. És a gariidejük megegyező mivolta ellenére, USB csatoló megléte mellett 4 ezerrel olcsóbb a Buffalo. 19k vs. 23k.

Arra lennék kíváncsi, hogy a V+ 100 szériás Kingston hogy viszonyul ehhez.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4) macimeister


macimeister
aktív tag

Amelyiknek a típusa meg van toldva egy -EU val az miben lehet más?

(#5) z0d1AK válasza macimeister (#4) üzenetére


z0d1AK
veterán

Semmiben, ugyan arról a verzióról van szó, mindösszesen az SHD-NSUH64G-EU a gyártói cikkszám.
Egyébként sajnos a teszt elég későn került ki, ez a típus idő közben ki is futott...:(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6) Normi™ válasza z0d1AK (#5) üzenetére


Normi™
őstag

Ez nagy kár,elég jó alternatíva lehetett volna egy raid0 építésnél nekem,elég szép eredmények születtek,köszönöm a tesztet! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tudja a TRIM-et, ennyiért teljesen korrekt. A hőmérskélete miatt viszont notiban való használatát meggondolnám, de egy asztali gépben nem igazán számít, ha jó a ház szellőzése.

(#8) #13260800


#13260800
törölt tag

hááát elég lassúcska kis fájloknál. De ennyi pénzért valóban nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#9) z0d1AK válasza Normi™ (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Helyette még elérhető a SHD-NSUM64G-EU, ami kisebb kaliberű, de olcsóbb is!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Jo iras nagyon, hasznos volt ;)
Mar regota nezegetem az SSD teszteket, a kerdesem az, hogy erdemes-e egy 6 eves gepbe SSD-t tenni? MSI 915p alaplapom van, sajnos csak SATA1 csatik vannak rajta, de a WD Caviar Black vinyoim viszik olvasasnal a 100-110Mb/s-t

(#11) Normi™ válasza z0d1AK (#9) üzenetére


Normi™
őstag

Megnéztem,köszi a tippet,akár még jó is lehet,árban is kedvező,csodát meg nem kell tőle várni ennyiért és akkor minden ok. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#12) 04ahgy válasza Cartman002 (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem mindenképp érdemes, sokkal többet dob az OS sebességén "érzetre", mint egy RAM duplázás 2GB ---> 4GB, vagy CPU-ból egy erősebb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) z0d1AK válasza Normi™ (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én SSD terén úgy vagyok, hogy bármelyiket is veszed, egy HDD-hez képest óriási lesz a változás.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) Normi™ válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Normi™
őstag

Mikor váltottam ssd-re rá sem ismertem a gépemre,most egy másik gépbe gondolkodom egy viszonylag olcsóbb raid0-ban.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#15) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Az SSD-k között mennyire elterjedt ez, hogy van rajta USB csati? Csak mert egy nagyobb pendrive-nak elég jó altrnatívája egy ilyen, ha az ember nem csak a méretet nézi... :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#16) z0d1AK válasza elfelejtette (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem kifejezetten. Vannak külső SSD-k, de belső meghajtóból csak a Buffalo-t tudom, amin van USB (sajnos csak 2.0).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) 04ahgy válasza z0d1AK (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Volt első szériás OCZ SSD-m, azon is volt USB.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) jbush


jbush
tag

Üdv!

A Flash chipek szerintem Intel gyártmányúak.

(#19) huncut123


huncut123
tag

szerintem nagyon lassú a 80MB-os írás, semmivel nem nyújt többet mint egy HDD, és sokkal de sokkal drágább.

--- Üdv: huncut123 ---

(#20) elfelejtette válasza huncut123 (#19) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gratulálok.Sikerült megtalálnod az egyetlen pontot, amiben a sima vinyó győz. Minden másban az SSD.
Gondolom te az életben nem is láttál még olyan gépet, amiben volt SSD.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük a cikket, de nekem megért még + 4-5000 Ft egy ADATA AS599S-64GM-C-ért ami ugyebár Sandforce: Olvasási sebesség: 280MB/s Írási sebesség: 270MB/s....

(#22) z0d1AK válasza huncut123 (#19) üzenetére


z0d1AK
veterán

El vagy tévedve...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

én a 128 gigás változatot nézegettem de nemsok infót találtam róla, úgyhogy ez most jól jött, köszi szépen :R

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#24) franc0


franc0
őstag

Fontos kérdés:

Tudtommal az SSD-kbe nem szokás hőszenzort tenni, mert minek. Nekem volt Intelem és OCZ-m is, egyikben sem volt.
Én kétlem, hogy lenne a Buffaloban vagy a Kingstonban, szerintem ez csak egy fals érték, amit a Crystal kitudja honnan szed.

Vélemény?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#25) TRob1 válasza GIJoe (#21) üzenetére


TRob1
veterán

Az a 4-5 az inkább + 8-9000 Ft, nem? :U

¤ R'n'R ¤

(#27) TRob1 válasza GIJoe (#26) üzenetére


TRob1
veterán

Mondjuk ez is 6200,- (ami nem 4-5), de én pl itt vettem: [link]

¤ R'n'R ¤

(#28) PainKiller69


PainKiller69
csendes tag

"A memóriák gyártóját nem tudtam megállapítani, talán a Micron készíti őket. Pontos típusa 29F32G08AAMDB. Annyira nem lehet rossz, mert hasonló memória van az Intel X25-M-ben is."

Nem véletlenül vannak ilyen flashek az Intel SSD-iben is, mert a bazi nagy i betű a memóriákon az Intel jelzése!!! :)

(#29) rybank


rybank
senior tag

örülök ennek a cuccnak, olcsó; és a tesztet sem bonyolítottad túl, nekem tetszett!

(#30) LK


LK
addikt

Jó cikk. Nekünk , szegény Magyaroknak bőven megteszi ez az ssd :))

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsírjó cucc! És amúgy a konkrétírási-olvasási adatok sem zavarnának engem; örülnék egy ilyennek, a winyómnál mindenképp gyorsabb.

Jó lett a teszt!

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Male válasza z0d1AK (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Az elvileg JMF602-es... szóval azt viszont nem érdemes megvenni, hiába olcsó.

Köszi a tesztet! Ilyet néztem én is, mert olcsó, és viszonylag jó... csak kifutottam az időből :(

A flash chipeket pedig jól mondja jbush, Intel gyártmányúak.

(#33) Syl válasza elfelejtette (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem olyan biztos az! A Kingston szekvenciális írásban 160-180 megát tud. A tesztelőnél valami gond lehet. Bár érdekes, hogy a többi értéke stimmel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34) Raucher válasza franc0 (#24) üzenetére


Raucher
tag

..az SSD-kbe nem szokás hőszenzort tenni, mert minek...

Az árához képest, az a pár forintos szenzor már nem számít, a Kingstonban biztosan van. Gondolom a Buffaloban sem emulálják.

Néhány hozzászólással ezelőtt felmerült, hogy a merevlemezek írási sebességben utolérik a tesztelt SSD-t.
Szintetikus tesztben talán.
Ha több nyitott fájlon kell egyszerre I/O műveletek végezni, akkor a merevlemez fejpozicionálásra fordított ideje elegendő az SSD-nek, a feladat végrehajtására.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#35) hcl válasza Raucher (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gyártók skótsága nem ismer határt, ha lehet 20ft-ot spórolni egy darabon, akkor spórolnak... Mondjuk ez lehet(ne) a különbség a márkás és a gagyi között, de sajnos nem :(
És szerintem sem hülyeség az SSD-re hőszenzor, élettartam során lehet szerepe a hőmérsékletnek, ha nem is annyira, mint HDD-knél.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Én is ennél a típusnál kötöttem ki. Meg vagyok elégedve vele. Hordozható eszköznek sem utolsó. Tényleg megéri.

(#37) rep3at


rep3at
őstag

Jó teszt lett!

Forward thinking. كرر

(#38) x_o_n


x_o_n
veterán

Jó teszt.
Be is szerzek 1et,16200 ft szerintem jó ár 3 év garival.

(#39) .mf válasza jbush (#18) üzenetére


.mf
veterán

Pont ezt akartam én is írni, hogy azért az a nagy i betű egészen pontosan az Intelre utal :DDD chipseteiken és más általuk gyártott processzorokon (RAID vezérlőchip, GB vagy optikai vezérlőchip) is ugyanezt a nagy i-t használják pl.

A hőmérséklet szoftveres mérés, ami, mint tudjuk, nem mindig a valóságot mutatja, sőt... Kézrátétellel érezhető volt a különbség?

Kösz a tesztet, amikor először láttam, én is gondolkoztam rajta, de ami tesztet akkor láttam, az alapján lassabbnak tűnt, így akkor hanyagoltam. Még várom, hogy egy kicsit a 80-100GB-osak ára is csökkenjen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tényleg best buy. Ennyiért használt 40-es intelt lehet kapni itt hardveraprón. Notiba jól jönne egy. De akár az intel belsős 40-es kingston-omat is cserélhetném az asztaliban:
nem hinném, h random 4k-nál az a pár mega olyan sokat számítana (igaz, vagy 50%-al több az a pár mega). De legalább felférne egy-egy játék az os mellé.

szerk: két évvel ezelőtt a 40-es kingston volt újonnan 24k, bár kifutó széria is egyben korlátozott készlettel. Csak az nem vett akkoriban ilyen pofátlanul olcsón (!), aki makacs volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Male válasza x_o_n (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Figyelj oda, mert az NSUM az teljesen más! ( nem tudom melyiket nézted, de mostanában ez megy 16 körül, a teszteltet pedig nem lehet kapni sajnos :( )

[ Szerkesztve ]

(#42) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amúgy xp alatt hogy van megoldva a trim? Van vmi progi hozzá, mint az intelekhez annó?

(#43) Chaser válasza Male (#41) üzenetére


Chaser
titán

Pedig most akartam beruházni rá, de gyanúsan pár napja mindenhonnan eltűnt. 1ébként ahol én néztem mindenhol 3 év gar volt rá, nem 2.
A tesztelőnek: a hiba sztem nálad van, a kingston írása jóval gyorsabb, nekem is volt, íme egy saját teszt, valami intel chipes régebbi dual-core notiban néztem, talán pm45 de passz, nem mai eresztés, így is vsalszeg visszafogta ahogy nálad az írást fogja vissza erősen valami.
Kinston 3 év gyártói gart ad, de én úgy tudom csak blokkal/számlával arra az esetre, ha a kisker becsődölne pl időközben, lényeg: papír nélkül nem foglalkoznak veled, legalábbis én az oldalukon ezt hámoztam ki, javítsatok ki ha tévedek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Chaser válasza blueMerle (#2) üzenetére


Chaser
titán

Törlőkendő v papírzsepi a csavarokra :P Eddig bevált :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Teasüti válasza Chaser (#43) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A cikkíró rendszer lemezként tesztelte, talán az OS fogta le éppen.

(#46) Chaser válasza Teasüti (#45) üzenetére


Chaser
titán

Én is rendszerként teszteltem, más módon mi értelme tesztelni?:) Gondolom manapság még senki nem háttértárnak tervez SSD-t...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Male válasza blueMerle (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig azzal nem zavarhattak volna el.... nincs ott a matrica, hogy garivesztéssel jár... és a karcos csavarfejből nem következik, hogy szét is szedted.

Chaser: Itt vagyok, annak veszem :D Persze nem filmek tárolására, hanem forráskódhoz és hasonlókhoz... 16GB-os példány, de erre elég lesz.

(#48) Chaser válasza Male (#47) üzenetére


Chaser
titán

Te vagy valszeg a kevés kivétel közül az egyik.

Előbb rosszat linkeltem, az az itteni volt, ez az enyém.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Male válasza Chaser (#48) üzenetére


Male
nagyúr

Gondolom, hogy nem sokan csinálják... de most arra jutottam, hogy így nekem megéri. ( Ha meg nem, hát nem buktam sokat. )

(#50) M@cika válasza Male (#41) üzenetére


M@cika
őstag

És mi a különbség az NSUM és az NSUH között? A vezérlő és a sebesség? Miért nem éri meg 16-ért az NSUM?

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.