Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Apollyon válasza #65675776 (#49) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem én találtam ki, akármennyire sánta. Nyilván a szókapcsolat már okés, amiben van egy értelmetlen (blu) megy egy értelmes szó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#52) bambano


bambano
titán

az öreg Mike is örüljön, hogy csak a cége nevét vették el, és nem lőtték le...
(Mike Rowe Soft)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A Skynetet meri-e beperelni a SkyChannel?

(szerk) Ok, sokadjára nem olyan vitzes,

[ Szerkesztve ]

(#54) Stauffenberg válasza Z10N (#47) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem látom ennyire feketén-fehéren a dolgot, igenis lehet márkanévként védeni főneveket, de a bíróságnak mérlegelnie kell, hogy a tevékenységi körhöz kötődő szóról, szótöredékről van-e szó, ami az adott terület sajátossága (pl: cloud, micro, trans, fly, air, stb) és ezért nem élvezhet névhasználati védettséget.

Mert az más, ha mondjuk valaki az "apple" szót felhasználva vezet be egy új számítástechnikai márkát. Ott egyértelmű az Apple védettsége.

De a felhőszolgáltatók körében sem kell peres úton rendet vágni, hogy ki használhatja a "cloud" szót és ki nem. Ugyanez igaz a többi példámra is. Szépen néznénk ki, ha a szállítmányozó cégek nevéből le kéne koptatni a "trans" szót, mert valaki úgy érzi egyedül őt illeti meg.

[ Szerkesztve ]

(#55) azbest


azbest
félisten

németországban a világvége is csak jogdíjbefizetés után jöhet el [link]

bele sem merek gondolni, hogy a feltámadásban mekkora üzlet lehet így. Persze lehet azt már levédte az egyház :D

[ Szerkesztve ]

(#56) skyli


skyli
senior tag

A Nissant is perelhetnék :D meg engem is xd

(#57) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

"ráadásul a felhős logó is tovább növelheti a zavart" mivan??? miért is??? ennyi erővel kb a világ összes cége akinek a nevében sky van és használta valaha a felhőt mint illusztráció perelhető lenne.
De szerintem a Sky csatornát meg perelni kéne mondjuk a skysports miatt minden olyan csatornának ami öregebb és van sports nevű műsora.
Ez az egész valószínűleg azért volt mert a skype túl nagy piaci részesedést ért el az egyesült királyságban a Sky IP alapú telefonjával szemben meg a Sky által birtokolt hasonló chat appokkal szemben.
De azért azon jót röhögnék, ha mondjuk beperelnék a James Bond franchise-t a Skyfall miatt :D :D

(#58) macman507 válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


macman507
aktív tag

Ennyi. Ilyen vitákat általánosban csináltak jó páran, ezek úgy látszik megragadtak azon a szinten, persze simán lehet, hogy ők mindig is ilyenek voltak.
Azt hiszik övék a világ, másnak nincs beleszólása semmibe, sőt nem hogy beleszólása, hozzászólása sem lehet, sőt nem csinálhat semmit, mert most ő csinál valamit. :(((
Hülyék ezek.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#59) rodrigez válasza #06658560 (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Feltehetően össze-vissza beszélsz és feltehetően idősebb is vagyok nálad. ;) Mi köze a rendszerváltásnak egy aktuális perhez, ami igen gagyi alapokon nyugszik. Ha most megkérdeznéd a jelen emberét, hogy melyikhez tudna kapcsolni bármit is, nem hinném, hogy a BSB győzne. Meg a Skype létezése sem az utóbbi 2-3 évre vezethető vissza, szóval erőltetett az egész. Meg ha már a rendszerváltásig sikerült visszamenned, akkor kicsit csússzunk vissza még az időben és pereljük Luke Skywalkert is.

(#60) MCGaiwer válasza rodrigez (#59) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Luke peréhez előbbre kellene menni, meg egy nagyon messzi galaxisba

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#61) scarabaeus válasza MCGaiwer (#60) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ő se a jövőt írta)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#62) Deller2010


Deller2010
tag

Bakker, tényleg, micsoda hasonlóság...... :Y
IGAZ, valóban, nagyon könnyű összekeverni a két logót, a 2 céget, meg a szolgáltatásaikat. :W

"az Európai Unió Bírósága friss határozatában kimondta, hogy a most már a redmondi cég tulajdonában álló Skype szolgáltatás neve túlságosan hasonló a médiacégéhez, ráadásul a felhős logó is tovább növelheti a zavart." - a felhős logó miért is zavaró? Angliában ennyi debilek a fogyasztók, vagy a szolgáltató (Sky Broadcasting) és a hivatalok nézik ennire debilnek őket?!

| regular IT guy |

(#63) Воланд válasza Deller2010 (#62) üzenetére


Воланд
titán

"[That] would further increase the likelihood of the element 'Sky' being recognised within the word element 'Skype', for clouds are to be found 'in the sky' and thus may readily be associated with the word 'sky'."

ezert zavaro a felhot abrazolo logo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) Deller2010 válasza Воланд (#63) üzenetére


Deller2010
tag

Mennyi ilyen felhő van az égen... :D

http://issuu.com/bondo/docs/skype_brand_book_-_look

A bíróság helyében elhajtanám a 'csába a Sky Broadcast-ot...

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#65) -=RelakS=- válasza Deller2010 (#64) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Átlapoztam az arculatot taglaló dokumentumot.

Valamiért az én Bullshit Alarmom az ilyentől rettenetesen kileng :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66) Deller2010 válasza -=RelakS=- (#65) üzenetére


Deller2010
tag

Jobb helyeken ilyen, vagy ehhez hasonló Arculati Kézikönyv van érvényben.

Rosszabb helyeken a szomszéd Pistike rajzol valamit MS Paint-ben 3 üveg Traubiért, amit a végén feldob némi WordArt-os karakterhalmazzal és kész is az céges dizájn (logó, névjegykártya).

| regular IT guy |

(#67) Stauffenberg válasza -=RelakS=- (#65) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom, hogy komolyan veszed-e a saját aláírásod:

"A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!"

De ez tökéletes példa arra, hogy mi történik akkor, ha eltérnek az arculati kézikönyvtől. Gyanítom nem gondoltál bele, hogy egyszerre fikázod az egységességet, meg számon kéred annak a hiányát. Egy UI-nak is van arculati kézikönyve (sok esetben a márkaaarculathoz készült könyv foglalkozik vele), a felhasználók megszokják, megtanulják, megszeretik és ha öncélúan belerondítasz, az disszonanciát okoz.

(#68) -=RelakS=- válasza Stauffenberg (#67) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az egységességgel nincs bajom, sőt!

Viszont olvasd is el, mik vannak abban a dokumentumban leírva :) Attól a szövegtől kapok idegbajt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#69) Stauffenberg válasza -=RelakS=- (#68) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Stíluson nem vitatkozunk. A tartalma a lényeg. Láttam én már ennél hajmeresztőbb stílusban megírt arculati kézikönyveket is.

(#70) bambano válasza Deller2010 (#66) üzenetére


bambano
titán

nem annyira jobb helyeken a cégközpont megcsinálja az arculati kézikönyvet, betűkészletet vásárol vagy terveztet, majd megy az egész a kukába, mikor kiderül, hogy magyar ékezet az nincs benne... (én ilyet éltem meg.)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Vajon a Skype for Business maradhat? :D

(#72) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Segitség kellene,mégpedig abban,hogyha kijelentkezek, vagy ha simán csak bezárom a skypot,akkor mér a Nincs gépnél van ott, és mérnem az van aminek ott kell lennie, hogy Kijelentkezve, ha megnézed más adatlapját.? Mi a baj,hogy az van ott, avgy mit kell beállítani,hol, hogy ne a Nincs gépnél legyen ott,hanem az,hogy Kijelentkezve, hogyha beis zárom teljesen a skypot?

(#73) azbest válasza #10234880 (#72) üzenetére


azbest
félisten

van erre jobb topic is: [link]

Egyébként pedig be vagy jelentkezve több gépen is.
Tetszőleges üzenetablakba írd be, hogy /showplaces és akkor kilistázza a bejelentkezéseidet valahogy így:

You have 3 online endpoints:
{xxx} 'Gépnév' (Windows Skype)
{xxx} 'Másik-PC' (Windows Skype)
{xxx} 'localhost' (Android Skype)

a /remotelogout pedig ki tud léptetni az összes többi gépről. Van sok más lehetőség is, benne van a skype gyakran feltett kérdések listájában: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74) nincskanál


nincskanál
tag

A onedrive-val nem lesz gond? Ugyan már nem működik, de nemrég még működött egy ubuntu one nevű webtárhely szolgáltatás.

(#75) Nauri


Nauri
csendes tag

Zavaros az egész, megint 1 h1rverés!

Elszedni a másik cég kuncsaftjait, ennyi a lényeg!

(#76) Deller2010 válasza Nauri (#75) üzenetére


Deller2010
tag

Nem szedik el senki kuncsaftjait senkitől.
Aki akkor tufa, hogy összekeveri a 2 céget (meg azok szolgáltatásait), annak nem műholdas tv, meg instant messenger kell, hanem max. kockás papír, meg toll.

Ennyi erővel a Telenor és a Telekom is könnyen összekeverhető lenne azokban az országokban, ahol mindkettő szolgáltat. És ráadásul ez a két cég 1:1-ben konkurense egymásnak, míg a Sky Broadcasting és a Skype csak bizonyos szolgáltatások területén azok egymásnak.

[ Szerkesztve ]

| regular IT guy |

(#77) Hakuhun


Hakuhun
tag

Lassan az MS jobban járna, ha felvásárolná az egész Sky Broadcasting-ot.

Lehetne saját TV adójuk, meg műsoraik.

"Today at sky news, what you can reach trough your Wundows" :D
Jó marketing szöveg lenne. :D

(#78) Zola007


Zola007
veterán

Durva, hogy van bíró, aki ehhez a nevét adja.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#79) dbpeti80


dbpeti80
csendes tag

Afrikában meg éheznek.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.