Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5073) geza844 válasza csiga8 (#5041) üzenetére


geza844
aktív tag

Helló!

Nagyon tetszenek a méréseid!! Ezek végre nem találgatások, hanem adatok! K. jó!

Lenne néhány kérdésem.

Ha jól látom, nem tudtál feltámasztani egyetlen akkut sem? Még a Forexes deszulfátorral sem. Pedig elvileg ha egy deszulfátornak működnie kell, az a Forexes. Ha egy olcsó töltő ráhazudott deszulfátor funkciója nem működik, nem lepődünk meg. De még talán azon se, ha egy Ctek deszulfátornak funkciója nem működik. De ha egy Forexes deszulfátor sem működik, akkor van értelme akku megmentésen gondolkozni?

Milyen terhelővilát használsz? Az a néhány képen látható Micro-200 típusú cucc az az?
Ezzel tudsz fixen 100A-t terhelni pl. 15 másodpercig? Az egy kicsit sok disszipált teljesítménynek tűnik, nem látom, hogy hogyan tudná ez a kis műanyag cucc leadni hőben. Gyanús nekem, hogy erre valami más eszközt használsz, amin van valami nagy hűtőborda meg akár egy ventilátor is. Bár sose láttam még ilyet, nem biztos.

A Micro-200 látom, hogy kiír a jobb felső sarkában valami nagy áramokat. Az az indítóáram?

Az indítóáram ugyanaz, mint a 100A kitartása 15s-ig, vagy az más?

Mivel mérsz valós akku kapacitást, és hogyan?

Na, most vettem észre az egyik képeden egy kerek hűtőbordás cuccot lila ventilátorral. Azzal meríted az akkukat? De mi méri és hogyan a kivett kapacitást?

Melyik töltő az Orosz tirisztoros? Én azt hallottam a régi orosz töltőkről, hogy azért tesznek jót az akkuknak, mert nincs bennük puffer kondival kisimítva az egyenirányító, és így a szinisz görbék karban tartják az akkut.

Ez a kis kínai DSO150 oszcillószkóp bevált? Nagyon tetszik! Suli óta nem volt dolgom szkóppal, de lehet veszek egyet most :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.