Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Látod mélyen tisztelt fórumozó társam, ez egy igazán érdekes és jó kérdés!

Annyi könyv megjelent és köztudott, hogy a film 6. epizódjával nem ért végett ennek a fantázia világnak az életútja!

De ha jól rémlik Lucas azt mondta hogy megunta! :U

(#2) Wolverine


Wolverine
félisten

Lucas azt nyilatkozta, hogy a mozifilmek számára Anakinről/Vaderről szóltak, és az ő sztorija a 6 filmben lezárult.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) gabor85 válasza Wolverine (#2) üzenetére


gabor85
őstag

De akkor is legyen még legalább 3 rész!
Vagy legyen egy sorozat a Klónháborúkról, de élőszereplős! Na az jól jönne.

(#4) Xirtam válasza gabor85 (#3) üzenetére


Xirtam
veterán

Na igen, főleg a mai technológiával fúú apám :D Az lenen ám az igazi! :U

(#5) Dany007 válasza Wolverine (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Én pont úgy tudom, hogy amikor legyártotta az első 3-at, akkor még másik 2 trilógia volt tervben.
Ugye az első 3 rész volt a 4.5.6 epizód.
És én akkoriban (90'-es évek) olvastam / hallottam / mesélték, hogy ez csak eredetileg a közepe! Hogy lesz még 1.2.3. epizód, ami az előzményeket mutatja be (ez meg is volt). És, hogy lesz 7.8.9. epizód is. Ami meg az utótörténetet. Tehát, hogy mi történik a sötét vödör legyőzése után.
Na persze én is olvastam, hogy mostanában már nem akar több részt csinálni... =/
Pedig biztos jó lenne...

(btw Indit megerőszakolták... Amihez neki is volt köze... :U (aki érti az nevessen...))

(#6) BITBOYS válasza Xirtam (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

:R

Értem én, megunta, nincs mit mesélnie. Esetleg más kezébe adni a folytatást?...
Egy gond van, csakis Lucas vihetné tovább azt a világot amit 77-ben megteremtett. Nehéz megfogalmazni mit művelt az emberiséggel ez a párhuzamos világban játszódó fantasy sci-fi(vagy mi).
Annyira kézzelfogható, de még sem az. Emlékszem gyerekként, miután kijöttünk apámmal a moziból (Csillagok háborúja) csak pislogtam és addig ismeretlen, felfoghatatlan gondolatok cikáztak a fejemben. Megemészthetetlen volt számomra a látvány és a történet, természetesen pozitív irányban.

Szerintem mindenkinek jót tenne a folytatás, kár lenne érte ha nem folytatná az öreg.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) BITBOYS válasza Xirtam (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez a másik fele, a CGI. Lucas nagyon komolyan veszi. Szerintem páratlan képvilágot tud a néző elé tárni. A III. rész már Full HD -ra termett. Mit művelhetne a VII. résszel? :Y

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) Thrawn


Thrawn
félisten

Timothy Zahnnak köszönhetően könyvben már régóta megvan a 7-8-9, ha azt egyszer filmre vennék igencsak jó mozi lehetne belőle. (A birodalom örökösei, Sötét erők ébredése, Az utolsó parancs)

Csak egy bökkenő van, a régi szereplők helyett újakat kellene keresni, eljárt felettük az idő :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) BITBOYS válasza Thrawn (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem a mai kor technikájával ez megoldható lenne.
Öreg Han és még öregebb Chewbacca, nem beszélve az Ezeréves Sólyomról. Imádnám ezt a brigádot :K

mod: Újra

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) Xirtam válasza Thrawn (#8) üzenetére


Xirtam
veterán

A könyvet nem olvastam, de pl. volt az új játék amiben Vader tanítványát alakítottad a Force Unleashed-ben! Gondolom ebből is van könyv.. szerintem ezt is simán filmbe foglalhatnák! :U

(#11) sghc_toma válasza Thrawn (#8) üzenetére


sghc_toma
senior tag

agreed.. a Thrawn trilogiat elveztem legjobban a konyvek kozul, marha jo film lenne beloluk.. Thrawn, C'Baoth, Mara Jade, Leia es a noghri-k; aaa, de megneznem mozivasznon..

in asm we trust

(#12) Thunderzolee

Szerintem is balga, h nem folytatja.

Tessék példát venni: most volt a Star Trek XI. bemutatója szerda éjjel. :C

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Valty


Valty
aktív tag

Én beérném egy fél/egy órányi rövidfilmmel is, amiben bemutatják, hogyan tettek rendet a Sith-ek megdöntése után a galaxisban, kik lettek az új Jedi-k stb..., mert 12 óra filmnézés után ez a 2 perc ünneplés a végén elég kevés, de a zene nem rossz :))

(#14) Thunderzolee válasza Valty (#13) üzenetére

Ráadásul a 3D-s megjelenítés hajnalán (Read D terem már 5 Palace-os plázában van Pesten is) igen nagyot ütne egy 3D-s Star Wars film, pláne egy klónháborús, tele látványosabbnál látványosabb csatajelentekkel.
Lucas iszonyatos pénzt kaszálhatott volna.

Áhh, álmodozzak csak... nesztek Klónháború - rajzfilmen.. :S

Ha már zene, nekem ez a kedvencem. :))

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) pohár


pohár
félisten

Igen-igen, elkéne még egy pár rész az tuti :K

Hát arra lennék kíváncsi, hogy a Klónok Háborúját kegyetlenül jól megcsinálták, - mármint a csatákat - el se tudja képzelni az ember hogy milyen lenne egy új, még több robbantós-lövöldözős-kardozós rész 3D-ben :K
Az se érdekelne ha 3k lenne egy mozijegy, akkor is megnézném :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16) E-Max


E-Max
tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy ha nincs John Williams, akkor valószínüleg nem lett volna ilyen sikeres!
Nekem kedvenc zeneszerzőm John Williams, amelyik filmből nagy, híres, elismert film lett, mindegyikbe Ő írta a zenét szinte! :K

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#17) sh4d0w válasza E-Max (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért így nem igaz; anno 1977-ben a Star Wars tarolt - két tényezőnek köszönhetően. Az egyik a fajok korábban soha nem látott sokasága, a másik az űrcsaták megvalósítása. Akkoriban még a számítógépek nem tudták előállítani a látványvilágot, minden egyes lézersugarat kézzel festettek fel a filmre.

Azt persze nem vitatom, John Williams zenéje nélkül szegényebb lenne az SW univerzum.

https://www.coreinfinity.tech

(#18) E-Max válasza sh4d0w (#17) üzenetére


E-Max
tag

Jó, hát nyilván maga a Star Wars is egy fantasztikus alkotás, és a maga nemében eléggé páratlan, a mai napig! :K
De ha nincsenek azok a fény és hang effektek, illetve a zenéje, akkor valószínüleg nem kapott volna ennyi díjat.
Egyébként láttam az összes SW-t a moziben premier alkalmával, amit anno hülyeségnek tartottam elmenni, azóta meg mozikkal kapcsolatban egyik legjobb döntésem lett! :K
fantasztikus az összes része.

Nagy kár viszont, hogy a VII,VIII, IX részt nem készítik el, még bőven nincs vége a storynak, VII-ben például Yoda-mester visszatérhetne... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#19) gabor85 válasza BITBOYS (#7) üzenetére


gabor85
őstag

Épp azt töltöm vagy 2 hónapja :B Persze eredetib DVDn megvan, de azért Grievous bácsira kiváncsi vagyok FULL HDban!

(#20) gabor85 válasza pohár (#15) üzenetére


gabor85
őstag

Nekem az a gondolat fúrja az agyamat, milyen filmet lehetne csinálni abból hogy a jedik felfedezik a Földet. Mondjuk a jelenlegi évben.

(#21) sh4d0w válasza E-Max (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, a film zenéje is Oscar-díjas, ha jól emléxem, de a hangeffektekért pl. nem Williams volt a felelős. A pisztolylövések hangját pl. úgy állították elő, hogy vmi radar tartókábelét ütötték valamivel...Hasonlót elő tudsz állítani pl. a toronyházakon lévő villámhárító megrázásával is, de ne vihar esetén csináld :DDD

Az Episode I. kicsit bárgyú, legfőképpen a gungák miatt, a III-ból meg hiányoltam a kiemelését Anakin Padmé halálától való rettegésének.

A VII-ben minek térne vissza Yoda? Meghalt... Egyébként meg inkább olvasd el a 3. trilógiát.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) #65675776 válasza gabor85 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#23) #16820480 válasza Thrawn (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

hú, na igen! az volt az utolsó hiányzó darab a gyűjteményben, ami a könyveket illeti (kölcsönkönyvként olvastam régebben, aztán kicsit sokáig tartott megszerezni). hihetetlen jól sikerült trilógia.
viszont lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de biztos, hogy az a közvetlen folytatása? nekem valamiért úgy rémlett, hoyg időrendben előbb jön az Új rend - Erő bajnokai - Sötét oldal trilógia (Kevin J. Anderson). bár már régen olvastam, az igaz.

amúgy hogyhogy a neved alapján nem az admirális képe az avatárod?

(#24) pohár válasza #16820480 (#23) üzenetére


pohár
félisten

Hűűűű ecsém te még lógsz nekem, emlékszel? :DDD :B

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Javítsatok ki, ha félreinformált lennék, de úgy tudom, a Star Wars egy olyan ritka jelenség, hogy előbb jelent meg forgatókönyv, majd film formájában, mint regényben. Epizódonként nézve is. Nemde?

Tehát, volt a Lucas-féle fantasztikus trilógia, amiből aztán rendre írtak könyveket. Meg persze sok egyéb, kiegészítő írott mű is született.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26) #16820480 válasza pohár (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, tudom, nem csak neked lógok :B
csak most éppen nyakamon a vizsgaidőszak 2 szigorlattal :(((

(#27) pohár válasza #16820480 (#26) üzenetére


pohár
félisten

No problem, kibírom :D
Én is így vagyok most, itt a vizsgaidőszak... :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28) Wolverine válasza 04ahgy (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez pontosan így van; és ez az utóbbi 30 évben azért annyira nem ritka.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29) Crystalheart válasza E-Max (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

" amelyik filmből nagy, híres, elismert film lett, mindegyikbe Ő írta a zenét szinte!"

Én pedig ezt vitatnám kicsit - tény, hogy John Williams a mai kor egyik legnagyobb szimfonikuszene-szerzője (eképp filmzeneszerzője is), USA-ban nagyon tisztelik; de van néhány kollégája, akik hasonló magasságokba érnek, ha a filmzenékről van szó. Az a "szinte nem elég kifejező. :) Én soha nem is akartam őket rangsorolni. Ennio Morricone, Hans Zimmer (és tanítványa, Klaus Badelt, bár neki még kevés szerzeménye van), Danny Elfman... Az amerikai sikerfilmek egyik alapköve a jó zene, a másik a jó forgatókönyv. (És újabban szerencsére egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az operatőri és vágói munkára is.)

(#30) Play!


Play!
tag

Hát én őszintén megfilmesíteném a Jedi Academy-t. Nekem amikor játszottam vele "ez volt az álmom" :DDD

"És a dabasi városi bíróság büféjében igenis finom a fasírt!"

(#31) Ewen


Ewen
újonc

Sziasztok!
Timothy trilógiája nekem is tetszett, de marketing szempontból nem lenne nagy dobás.
Több millióan olvasták szerte a világon, így Lucas ezt már nem dobja piacra. Vigasztalásul elmondhatom, hogy lassan két hete kezdtem el a VII. epizód treatmentjének vázlatát kidolgozni. Hogy miért? Számomra kicsit más a star wars, mint Zahnnak. A nagy trilógia Anakin és utódai történetét meséli el. Egy fiú születik a semmiből, aki egész civilizációk sorsát alakítja azáltal, hogy befut egy életpályát, amit megírt számára a sors.???
Hallottatok már olyat, hogy valaki csak úgy születik... midichloriánok által? Senkinek se tűnt fel, hogy valaki segít kicsit a sorsnak.? Mit tudunk a Jedikről és a Sithekről, miért tudott Yoda arról, hogy Qui Gon átlényegült,és mi miért nem láttuk többé???
Ha van egyensúly a világban, elképzelhető az, hogy csak a JÓ létezzen?
Egy diktatórikus birodalom maradványain milyen kormányzású rendszer(ek) jöhetnek létre és mindez békésen történik-e? Rengeteg kérdés, melyek nincsenek megválaszolva!!
Az eredeti idővonalnál megismert eltérések miatt a harmadik trilógia jó húsz évvel az uralkodó halála és a birodalmi apparátus feloszlatása után kezdődik....
Réges régen..., egy messzi....messzi galaxisban..

(#32) marekalex


marekalex
csendes tag

De ha meg van a 3. trilógia sorozata...( Timothy Zanh-nak köszönhetően) akkor miért nem csinálnak belőle filmet...
Nagyon sok Star Wars rajongó van a Földön akkor miért nem AJÁNDÉKOZZÁK meg őket?
Á, nem értem őket!

(#33) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Magyarországon forgatná Lucas a Csillagok háborúját

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) BITBOYS


BITBOYS
addikt

New Hope, remélem tető alá hozzák. De szép is lenne...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#35) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem értem, hisz van folytatás könyvek formájában. Tessék olvasni!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Hamill szerint Lucas 4 trilógiát tervezett a Star Warshoz

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) Dany007 válasza BITBOYS (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Hát izé, nem ezt mondtam én is úgy ~ 4 hónappal ezelőtt? :U [link]
:)

(#38) RootRulez


RootRulez
félisten

Annyira megszedte magát, hogy ami még hátravan neki már a töredékét se tudná elkölteni, mégis mi ösztönözze? :D

═════════════════════════════════════════

(#39) BITBOYS válasza RootRulez (#38) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha annyi zsetonja van, rendezze meg igazi díszletek alatt. Kint a világűrben :D

Lucas új Star Wars-trilógiát tervez?

Dany007: Legyen igazad :K

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40) szamuráááj


szamuráááj
újonc

azaz igazság h Lucas megírná a forgatókönyvet addig nem akar forgatni de Rick McCallum a rendező meg nem akar írni csak forgatni
nah ezen buktam ki
együtt képesek lennének megcsinálni 1.
2. meg ott van két game is Jedi Outcast meg az Academy az is jo forgatókönyv meg helyszín is lenne
de ahogy olvasgatom lehet h lesz Star Wars 7.8.9

(#41) kyp durron válasza BITBOYS (#6) üzenetére


kyp durron
újonc

Szerintem a Kevin J.Anderson féle JEDI AKADÉMIA című trilógia (Új rend,Sötét oldal,Az erő bajnokai) Igazán feldolgozható lenne... :F

(#42) danih válasza kyp durron (#41) üzenetére


danih
addikt

Ügyesen régészkedsz :)
On topik: meg lesz csinálva, mert egy pénzesbánya. Azon kevés filmek egyike, amely csak a címével a moziba csalogatja az embereket.

(#43) kyp durron válasza danih (#42) üzenetére


kyp durron
újonc

Nem értem hozzászólását....?Arra gondol hogy filmen meglesz???

(#44) Alexios válasza danih (#42) üzenetére


Alexios
veterán

Pont ezért fura hogy nem csinálták még meg, hír se igazán van róla, pedig ha kijönne biztos hihetetlenül sok pénzt hozna

(#45) danih válasza Alexios (#44) üzenetére


danih
addikt

GL előtte még piacra akarja kúrni a már leforgatott trilógiák 3D változatát, és csak utána jöhetnek az új projektek. Ezt egyszer már eljátszotta, mikor kiadta a felújított IV-V-VI-ot az előzmények leforgatása előtt.

(#43) kyp durron omg

[ Szerkesztve ]

(#46) kyp durron


kyp durron
újonc

Szörnyű...Pedig sztem az egész világ várja már a folytatást.Akkor mi a szarér nem csinál újat????Most kit érdekel a 3D??!!Jó nyilván úgy izgalmasabb,de csinájja meg a star wars 9 UTÁN!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#47) BITBOYS válasza kyp durron (#43) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mit nem értesz? Én is azt szeretném amit te. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48) kyp durron válasza BITBOYS (#47) üzenetére


kyp durron
újonc

ok

(#49) danih válasza kyp durron (#46) üzenetére


danih
addikt

persze, hogy várja, de előbb le kell húzni még egy bőrt arról, ami már megvan.
ez a lucas-recept.

(#50) Alexios válasza danih (#49) üzenetére


Alexios
veterán

Hát nem tudom, azért fura lenne más színészeket látni a régiek helyett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.