Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

40 méter mély? Baszki, onnan hogy jönnek ki? ;]

Ilyen furulyák mindenhol vannak...

Rip and tear

(#2) biker válasza Zolaash (#1) üzenetére


biker
nagyúr

:C :C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Gondolom jópár lakótárs van, aki osztozik a problémán. Tessék szépen körbevenni a mikulást, és határozott hangnemben elhajtani "40 méter mélyre", játsszanak ott.
A kismotort meg el kell kobozni, a szülő kérésére természetesen visszaadni. Pár ismétlődés után megunják.

Házirend nincs?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) biker


biker
nagyúr

40m széles, csak azért mélyt írtam, hogy látsszon, befelé 40m
nah, pont

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) biker válasza Vakegérke (#3) üzenetére


biker
nagyúr

konkrétan a mi házunknál az esett meg, hogy az ablakunk előtti, 5m széles sávban akartak futkározni, és nem tetszett nekik, hogy a terasz és a kert tele van kaktusszal, rózsával. Nem kis kaktusszal, télálló kaktuszokkal :D

És beszóltak, hol játszon a gyerek, itt veszélyben van.

erre odamutattam a sáv folytatásában kibontakozó, ugyanezen telek 25x20m-es "fejegységébe", ahol a kutya nem zavarja őket, hogy talán ott? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) ladybug


ladybug
őstag

Sajnos ez a társasházak átka.

Egyébként, ha kicsik a gyerekek, akkor nem igazán célszerű minél nagyobb területre menni vele focizni, mert még kevesebb sikerélménye lesz, hogy eltalálja a labdát.

A műanyag motort imádják a manók, de valóban nem a lépcsőházban kellene vele játszani. Ami pedig azt illeti, igazán megérthetnéd, hogy a kedves szülő miért szól neked? Hát neki is nyugta kell, hogy legyen 13-15. :D Focizott a gyerekkel, motoroztatta, és akkor ő mikor pihen?

Komolyra a fordítva a szót, sajnos nem figyelünk oda egymásra eléggé. A saját érdekeinkkel vagyunk elfoglalva, és magasról le.........., hogy a másikat zavarjuk-e vagy sem.

Vagyis a nagy többség.... :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#14) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ehh, megértem...föleg ha az autónak rugdosnák a labdát.... én is le tudom vinni unkaöcsémet a mellettünk lévő iskola pályájára... :U nekem a kedves szomszéd mindig a lakásajtom elött gyujt rá... nem birja ki, mig leér a ház elé... kitettem egy No smoking táblát... egyszer szóltam de baszik rá... van macskája... ha csak egy lakó nem járul hozzá, akkor repül a macsek.. akkor most kezdjem el ezt? bár nem várok sokat töle

I humbly and respectfully decline™

(#15) I_Am válasza Magnum_ (#14) üzenetére


I_Am
veterán

Ez melyik társasházi törvényben van, hogy ha egy lakó nem járul hozzá, akkor egy másik lakó nem tarthat háziállatot?

Csak mert eléggé mellélőttél ezzel a gondolattal. (133 lakásos társasháznak volt a közös képviselője fater és aranyosan elmosolyodott mikor ezt megkérdeztem, hogy hol hallottam ilyen badarságot)

De ahogy Katica is írta, tényleg az emberi hozzáállással vannak gondok. Ahogyan lehet beszélni egy 5 éves gyerekkel, ahleyett, hogy elvesszük a játékát, ugyanúgy lehet beszélni a szülőkkel is, sőt mindenkivel. De mindenki siet, egyre jobban bezárkózik és nem figyel oda hogyan lehetne helyesen csinálni bármit is, főleg az emberi kapcsolatok helyes irányba terelését.

biker: mi lenne ha egyszer a szarkazmussal tarkított elkeseredésédben például meghívnád az illető családot gyerekestül, mindenestül akár magadhoz, vagy akárcsak az mondanád, hogy beállsz Te is kicsit játszani, de menjetek a fűre? Ne haragudj de belehalnál? Vagy annyira sok dolgod van, hogy nincs időd ilyenre? Mert szerintem ha arra van, hogy zavarjon az ilyesmi, akkor lenne.

De hiába rágom a számat, ezt a járható oldalt mindenki csak kineveti. Pedig szerintem a legjobb. Úgy lesz egyre több kedves ismerősöd és attól leszel jobb ember ha ilyeneket teszel. Ha szeretettel bánsz másokkal, majd meglátod, hogy Veled is mindenki szeretettel fog bánni.

De ahogy elnézem itt 1-2 kivétellel az embereknek "szar az életük" és megkeseredettek. Hajrá depi, hajrá...

Én megyek és segítek inkább másokon és ettől lesz szebb és jobb az életem. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#16) Crystalheart válasza I_Am (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazad van, teljes mértékben egyetértek :) Bár el tudom képzelni, hogy tényleg közel 0 szabadideje van, de ha nekem sikerül az ilyeneket megbeszélnem rendes szóval, akkor másnak is. (Igaz, én egy 1500 m2-es telken lakom, és nincs is közvetlen állandó lakos telekszomszédunk - ámde kecskéket tartunk, jó sokat, meg nemsokára baromfit is, úgyhogy a fél utcával mégis jóban kell lenni. :D)

(#17) I_Am válasza Crystalheart (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Ha nincs szabadideje, akkor hogy zavarják ezek a dolgok? Feltételezve, hogy nem otthon dolgozik, amit lehet bebukok, de azért feltételezem. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#18) Magnum_ válasza I_Am (#15) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja akkor urban legend volt csak :)

I humbly and respectfully decline™

(#19) Crystalheart válasza I_Am (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát lehetséges pár variáció, de tény, hogy alapesetben a jómunkásember melóból hazamegy aztán lazít. De magamból kiindulva, aki ha hazaértem az egyetemről este 9kor, még leültem programozni vagy - gyakrabban - novellát írni... :DDD (Aztán eszembe jutott, hogy egész nap nem ettem semmit, mert reggel 6kor indult a vonatom a fővárosba, úgyhogy a kaját a gép elé vittem.) Szal nem elképzelhetetlen, hogy valaki egyszerűen meneküljön a szabadidőtől.

(#20) biker válasza I_Am (#15) üzenetére


biker
nagyúr

Ne haragudj, nem értetted meg.

Nem azzal volt bajom, hogy a gyereket egy szűk, keskeny, alig 5 méteres sávon játszatja, tegye, osztatlan közös tulajdon, hanem azzal, hogy Én tüntessem le a rózsákat, mert az ő gyereke megsérülhet, holott van 10x ekkora, rózsamentes terület

Így már tudsz követni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) biker válasza I_Am (#15) üzenetére


biker
nagyúr

mellesleg az SzMSz-ben lehet a háziállat tartását kikötni. Melyben benne van, hogy háziállatot csak lakásban (a macska ugye kijár, és a szomszédnál okozhat kárt) lehet tartani úgy, hogy a másik lakót (pl ugatással) nem zavarja, ellenkező esetben a lakók 50% +1 arányban kell megszavazzák

Társasházi intézőbizottsági tag voltam, üdv

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) I_Am válasza biker (#21) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor tudhatod, hogy 2/3-os többség kell mindenhez. ;) (csak a megismételt közgyűlésnél elég az 50%+1 szavazat. Sok éven keresztül hallgattam régen ezeket. :D)

De ezt a témát tegyük félre. És ha arról van szó az miért háborít fel ennyire? Forgasd meg a dolgot és játsz úgy a lapoka,t hogy mindeközben kedves maradsz és mégis megérteted magadat. De látod Te is, hogy nem így teszel, hiszen ezen írással pont az ellenkezőjének adsz hangot.

:R

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) #64791808 válasza I_Am (#22) üzenetére


#64791808
törölt tag

Teh, te voltál már lakógyűlésen? :) Kedvesnek maradni és mégis megértetni magadat? Nem lehetséges.

(#24) I_Am válasza #64791808 (#23) üzenetére


I_Am
veterán

Teh, igen voltam! :)

Mivel én vagyok a tulajdonos mennem kell. ;) (valamint amikor Apum volt a közösképviselő akkor is ott voltam, hogy ne próbáljanak meg flegmázni Vele.)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) #64791808 válasza I_Am (#24) üzenetére


#64791808
törölt tag

Bammeg és merre laksz, hogy ott normális emberek is vannak, nem csak olyan, akinél ránézésre mondod, hogy sterilizálni kéne a biztonság kedvéért? Komoylan kérdezem, mert én eddig kétszer voltam a miénken, kussoltam végig, és olyan anyázások voltak, hogy figyeltem, mikor tépik ketté egymást, mint óvodás a papírfecnit.

Amikor a dr. X Y sebész főorvos úr megkérdezi a másik lakót, hogy "te szoktál fingani első randin?" (ezt így hangosan, szót kérve a gyűlésen), akkor úgy éreztem, hogy az amúgy logikusan felépített érvrendszerem előadásának céljából nem fogok szót kérni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.