Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bling95


Bling95
őstag

ismerős, bár nem házzal hanem hardvereknél x-x/3 általában a képlet :D

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

valóban nem így kell lakást venni, ebből kiindulva én is megörülnék ezektől a vevő-jelöltektől.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#3) Thunderzolee

Látom ilyen magadból kikelős postjaid vannak mostanság. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) danih


danih
addikt

Lakást keresek! Mennyi a vége?
Úristen, mintha videokártyát venne :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

függetlenül az érdeklődődtől..szerintem aki ingatlanból nem alkuszik, az nem rendes ember. ;]

(#6) phaet0n


phaet0n
tag

Ehh, tényleg jól benéztem, hogy azt hittem, valami OC bejegyzés lesz. :DDD

(#7) Thunderzolee válasza phaet0n (#6) üzenetére

Kockaaaaaaaaaa.. :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezért vannak az ingatlanközvetítők. ;)

(#9) Thunderzolee

Kiraktam Fészbúkon egy ingatlanos barátnőm falára.
Kapott egy jópofa kommentet. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) maláj válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


maláj
őstag

teniszlabda :C
hát ez készvan :DD

(#11) Magnum_ válasza Gergő_ (#5) üzenetére


Magnum_
nagyúr

csak nem így kell. lehet sokat is, de nem így.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#12) biker válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


biker
nagyúr

Like :)

Ja, volt korabban egy tag
Mennyi is?
11,9 (volt akkor hirdetve)
Adok erte 10,5-et
Annyiert vegyen mashol, mibol gondolt erre?
Haat, egy ilyen lakasbol itt masfel milliot lehet alkudni
Jaaa, ertem, akkor vegye ugy hogy 12,9m es abbol alkudhat masfelet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Magnum_ válasza biker (#12) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mondjuk most én is 1M-t alkudtam. olcsóbb lakásnál...

I humbly and respectfully decline™

(#14) danih válasza biker (#12) üzenetére


danih
addikt

- Csókolom kérném a 41 m2-es lakást!
- 45 m2 lett, maradhat?

(#15) biker válasza Magnum_ (#13) üzenetére


biker
nagyúr

Ugyes voltal

Masik kedvencem:
Mennyi a rezsi?
X ft
Az tok jo, keves. Klima nincs?
Ha lenne, nem X ft lenne a rezsi :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) Magnum_ válasza biker (#15) üzenetére


Magnum_
nagyúr

dícséret? köszi. :D

ezzel a fentebbi hsz-emre akarok célozni, hoy lehet alkudni, de nem a bejegyzésedben írt formában (persze ehhez az is kell, hogy az eladó eladni akarjon, ne csak árulni)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#17) danih válasza Magnum_ (#13) üzenetére


danih
addikt

Alkudni kötelező! :)
De nem így, lol...
Ez olyan mintha első randin:
- Szia!
- Szia! De szép vagy ma este!
- Köszönöm! Hova megyünk?
- Megb*hatlak?
ááá...

(#18) Magnum_ válasza danih (#17) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tehát az írásban szereplő példát kb úgy zavarnám el, hogy "miért nem mondja inkább, hogy nincs pénze és csak nézelődni akar" - kb. így, ha berágnék. de ha valaki odajön, és leteszi kp-ban egy korrekt összeget elém, és pár napon belül szerződünk, nem kell bankra várni, stb, akkor nyilván én is engedek (akár többet), mert látom, hogy komoly vevőről van szó. mint mondjuk én.. ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#19) biker válasza danih (#17) üzenetére


biker
nagyúr

Nem fejezted be...

- nem, hogy gondolod?
- hat egy ilyen lanyt elso randin meg lehet....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) biker válasza Magnum_ (#18) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, igy van
De elobb el kene jonni, nem telefonban ciganykodni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Magnum_ válasza biker (#20) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tökéletesen igazad van.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#22) danih válasza Magnum_ (#21) üzenetére


danih
addikt

Előző munkahelyemen sok ingatlanossal voltam kapcsolatban.
Ez egy külön állatfaj, komolyan mondom...
Egy volt kollegámnál van a txt ahova a hülyeségeiket gyűjtöttük, szerintem majd elkérem és csinálok belőle egy bejegyzést :)

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Mennyi ilyen hívást kapsz?

Lehet valakinek megtetszett a lakásod és most pár hónapig elkezd fárasztani. Minden nap más ismerősével hívat fel. :DDD

3 hónap múlva a feléért odaadod, csak hagyjanak békén az ilyen idióták. =)

(#24) Thunderzolee válasza biker (#19) üzenetére

uhhuhhhh... :DDD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) Alexios


Alexios
veterán

Jó-jó de mennyit engedsz a feléből?

(#26) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

beszámítás van?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) biker válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


biker
nagyúr

:)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) DeFranco válasza D1Rect (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...és hopp felment egy fél millával a lakás ára. Nem sátáni dolog az ingatlanközvetítősdi, de drága, úgy hogy nem egyértelmű, hogy mindenki igénybe veszi.

(amúgy nagyon érdekelne ez a mennyit lehet alkudni a lakás árából téma, de erről mindenki nehezen nyilatkozik, és nem is egy potenciális eladó topicjába való :D )

[ Szerkesztve ]

(#29) danih válasza DeFranco (#28) üzenetére


danih
addikt

Szerintem egy 5-10%-ot simán lehet minimum alkudni, ha alátámasztod az ajánlatodat (itt ez nem szép, ott az nem jó, amott azt fel kell újítani, stb).

(#30) DeFranco válasza danih (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

10% (főleg minimum kategóriában) az szerintem elég vastag. Egy 15 milliós lakásnál az 1,5 millió. Lehet én vagyok naív, de ennyit nem igazán szoktak engedni.

(mondjuk a mi esetünk érdekes volt, mert eleve nyomott áron hirdették a lakást. Kb 3-3,5%-ot alkudtunk, de azt úgy, hogy most ennyi, ha kell akkor foglalózunk, ha nem akkor holnap már nem él az ajánlat. Két emelettel felettünk (zárószint) viszont pár százassal drágábban vittek el egy amúgy ugyan olyan állapotú lakást, mint ami nálunk a meghirdetett ár volt. Azóta sem tudom, jól alkudtam-e.)

[ Szerkesztve ]

(#31) biker válasza danih (#29) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ha alá tudod támasztani, akkor lehet alkudni.
itt nincs mibe belekötni, legalábbis eddig az "ennyi pénzem van" on kívül más még nem hangzott el.
nincs leharcolva semmi, nem lila a fal zöld mennyezettel, a járólap és a parketta szinte új, még a konyha járólap és a konyhapult is színazonos :)

ha valaki talál benne hibát, vagy belealkudja, vagy megcsinálom neki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) danih válasza DeFranco (#30) üzenetére


danih
addikt

Pedig lehet, még új lakásnál is :) Húgommal is alkudtam egy jót, mert felajánlottam, hogy első körben többet teszek le...
Persze minimál garzonnál valszeg nem. Nem ismerek annyi szitut, amennyi statisztikailag releváns lenne :) Amit írtam, saját tapasztalat, vagy ismerőséé.

(#31) biker: persze, nem a te konkrét esetedről van szó :)

Általában érdemes megnézni a piaci árat, figyelembevéve a lakás állapotát, majd arra rárakni egy 5-8%-ot, emellett meghirdetni egy jó szöveggel, előnyös képpel. Amikor jön az érdeklődő, és mondja, mi nem tetszik neki, megemlíted, hogy engedsz 10%-ot, a "hibák" - és azok kijavítása - miatt (mindegy, hogy azok valósak, vagy az érdeklődő által véltek). A lényeg az, hogy a jelenlegi engedmény csábító legyen, feledtesse el a jövőbeni kiadásokat. Az ember furcsa lény, és a pillanatnyi spórolás lehetősége mindig elhomályosítja a jövőbeli plusz ráfordításokat! Lényeg, hogy úgy érezze, jól járt - Magyarország "jóljárni" imádók országa

(#33) Dany007 válasza biker (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egyébként egy hétköznapi de undorító vevői hozzáállás, hogy az ég világon mindenből próbálnak alkudni!
Sose értettem az ilyet... Illetve persze, hogy értem, hiszen mindenki mindent minél olcsóbban akar, de akkoris...

Ha én akarok venni valamit, akkor először is körbenézek mennyiért megy. Előtte vagy után megnézem mennyi pénzem van és mennyit szánok rá.
Aztán elkezdek keresgélni, és ha van olyan árban, mint amit én elképzeltem / amennyit szánnék rá akkor megveszem. Ha nincs akkor meg nem! De nem kezdek el kuncsorogni meg alkudozni, főleg nem pofátlanul különösebb indok nélkül.
Hogy ez külföldön is szokás-e azt nemtudom, de itthon biztosan.
Ha nincs rá pénzem akkor nem veszem meg, és nem kezdem el keresgélni az ilyen-olyan kiskapukat.

Amúgy e miatt sajnos a legtöbb lakáshirdetés eleve túlárazott, mert a legtöbben már alapból rátesznek párszáz ezret, hogy lehessen miből alkudni.
Ja, és ha jóltudom - legalábbis ezt olvastam több helyen is, hogy - a lakáspiac most ~20 éves mélyponton van. Szóval ebből már ne akarjanak még alkudni...

(#34) DeFranco válasza Dany007 (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne haragudj, de aki egy lakás árából nem alkuszik, az nem úriember, hanem balek. Itt még él mindkét oldalon a kalsszikus (ősi) piacos rutin (ráteszek/alkuszok) mint ahogy a használt autóknál is. A vérmérséklet már egy másik kérdés, lehet ezt elegánsan is csinálni, okos vevő/eladó tisztában van a piaci árakkal nagyjából, és ha a másik attól nagyon eltér, akkor az komolytalan ajánlat.

Az árucserében mindig is benne volt az alku, az már egy másik kérdés, hogy ez a tömegtermeléssel, intézményesedéssel kikopott, vagy értelmlét vesztette, de a használtlakás-piac nincs benne ebben a körben.

Sőt, új lakásra és új autóra is alkuszol, csak ott általában nem az ár a kérdés, hanem a benne foglalt "extrák".

[ Szerkesztve ]

(#35) danih válasza DeFranco (#34) üzenetére


danih
addikt

+1, ingatlannál, értékesebb ingóságnál "kötelező" alkudni...
Mondjuk az igaz, hogy sokan például a számtech cuccokat is ideveszik, és pofátlanul alkudnak komoly üzletekben is (nézzetek be a számtech eladók topikjába :) )... Szóval azért a "szarrágás" kategória is létezik...

(#36) máyköl


máyköl
veterán

Szerintem a magyarok vérében benne van az alkuvás. Ez az első kérdése mindenkinek. Szerintem csak kultúra kérdése.

(#37) Dany007 válasza DeFranco (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Ne haragudj de ez egy baromság :)
Az a gond, hogy ez egy már megszokott az emberek tudatába beleivódott hagyomány! Ami abból alakult, hogy az ember kapzsi. Ennyi. Az eladó minél többet akar kapni érte, a vevő meg minél kevesebbet. Viszont ennyi év civilizáltság és fejlődéssel a hátunk mögött már túlléphetnénk ezen az ósdi és primitív hozzáálláson.
Egyértelmű, hogy épeszű ember képes reálisan megítélni a tulajdonában lévő tárgy / ingatlan / bármi árát, értékét. Ergo képes meghatározni egy reális, valós árat, amennyiért neki még megéri eladni azt a terméket.
A vevő pedig ugyanezen logika alapján képes felmérni, hogy mennyi pénzzel rendelkezik, illetve mennyi pénzt szán a megvásárolandó termékre. És ennyi. Ahol ez a két elképzelés találkozik ott létrejöhet az üzlet.
De az, hogy bármit is veszek azzal kezdjem, hogy pofátlanul nekiállok alkudni legyen akármilyen jó árban is? Az mocskosul dühítő.
Különben meg erre pofon egyszerű a megoldás. Mindenki rátesz egy 10-15%-ot az eladandó termékére, aztán csá! Lehet alkudni. Csak ezzel az a gond, hogy végén úgyis ugyanott kötünk ki, mintha nem alkudtunk volna semmit és nem tettünk volna rá semmit.
Mert nyilván az eladó nem fogja olcsóbban adni a terméket, mint amennyit még elfogadhatónak tart érte a számára. A vevő meg nem fog több pénzt kiadni érte, mint amennyi neki van.
Szóval teljesen fölösleges az alkudósdi, mert az eladó ráteszi a lealkudható összeget és máris minden rendben. A vevő meg úgyis alkuszik egyből - ahogy mondod - akkor a vége ugyan az lesz.

Meg miaz, hogy "kell" alkudni? Hát hol élünk mi? Ilyen a kínai piacon, meg Tunéziában a kofáknál szokás, hogy "kell" alkudni!
Ha én eladok valamit 2000 forintért akkor azt azért adom annyiért, mert annyit akarok kapni érte! Annál kevesebb nem elfogadható. Ha valakinek ennyiért nem kell akkor nem kell, akkor megmarad. Majd elviszi más.
Ugyan ez fordítva, ha én megakarok venni valami, és úgy gondolom, hogy 2000 forint reális ár érte, plusz van is 2000 forintom, akkor ha találok olyat megveszem. Nem kezdek el kunyerálni engedményért, meg kedvezményért meg hasonlók.
Aki meg olyan, hogy a fogához veri a garast, az nyilván az utolsó forintot is megpróbálja majd lealkudni a pofátlanságig! Mert aki olyan, annak tök mind1, hogy jó ár vagy sem. A lényeg, hogy mégkevesebb legyen...

@máyköl:

+1, erről van szó sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#38) Gergő_ válasza Dany007 (#37) üzenetére


Gergő_
őstag

Az ingatlan teljesen más dolog, az tényleg buta, aki nem alkud le legalább 3-500 ezret egy 8+ milliós lakásból, persze ez lehet sokkal több is.
Szerintem indokolni sem nagyon érdemes, a jó eladó valamilyen szinten már belekalkulálja az árba az esetleges alkut. Az a szomorú, hogy inkább kezd eltűnni az alku a piacokról is...

(#39) Dany007 válasza Gergő_ (#38) üzenetére


Dany007
veterán

De mond már el mi értelme? :D
Ha ezzel mindenki tisztában van - márpedig látom h igen - akkor nyilván az eladó annyival drágábban fogja árulni a lakást, a vevő meg azt le fogja alkudni. Akkor mi értelme? Csak, hogy meglegyen az alkunak nevezett rituálé? Hogy a vevő "faszán" érezze magát amiért sikerült lealkudnia azt amit az eladó rátett, hogy ő lealkudhassa? :D Vicc az egész...

[ Szerkesztve ]

(#40) DeFranco válasza Dany007 (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: stílus: megkerlek hogy ne szemelyeskedj a "baromság" jelző bár divatos itt mostanában de leszel szíves nem használni velem szemben főleg ha nem tényekről hanem velemenyekrol van szó.
2: ugorj neki még egyszer a hsz-emnek. Attól felek sok minden nem esett le elsőre.

(#41) Gergő_ válasza Dany007 (#39) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, szerintem pontosan így van, ahogy írtad, ez egy rituálé, és része az üzletnek. Önmagában nincs értelme, viszont enélkül megállapodni, olyan semlegessé teszi az üzletet. Egyfajta kapcsolatot hoz létre a felek között.

(#42) Dany007 válasza DeFranco (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Mért ki vagy te? :DDD
Nem én szólítottalak meg először úgy, hogy ne haragudj. De ha már te is, én is írtam, hogy "nehari". Eszembe nem jutna amúgy "ne haragudj" kezdéssel írni egy hsz. A baromságot se rád értettem, hanem az általad leírt indokokra, felőlem az angol királynő is írhatta volna. Ez nem személyekről szól.

@#41) Gergő_:

Rendben, ezt így elfogadom. :R Erre csak annyit lehet mondani, hogy oké :)

[ Szerkesztve ]

(#43) föccer válasza DeFranco (#28) üzenetére


föccer
nagyúr

Én ~ -10% ról indítanám az alkut, feltéve, ha van realitása a dolognak. Esetleg egy kicsit többről. Persze ehhez el kell fogadni, hogy az alku 2 irányú dolog. Saajnos sokat azt gondolják, hogy az az alku, hogy ők kitalálnak egy számot, ami kevesebb, mint a meghírdetett eladási ár, és kész. Pedig nem. Egy ingatlan esetében az alku akár napokig is eltarthat (sőt!), és akkor tartom jónak, ha legalább 2x-3x "megfordul" az ajánlat. Minden egyes fordulónál indokolni, és érvelni kell pro és kontra. Ha az eladó látja a vevőn, hogy ténylegesen meg szerené venni az ingatlant, akkor előbb-utóbb megállapodnak.

Mamócával, amikor az utolsó lakáskánkat vettük, a végén a konyhában lévő mosógépről ment az alku, hogy benne legyen-e a vételárba-e vagy sem. Asszony szerette volna, az eladó +100k-t kért volna érte egy a korábban általa 60k-snak értékelt mosógépért. Asszonyságom kimondta, hogy jó, akkor mosógép nélkül vinnénk. Eladó rábólintott. Én meg gyorsan megkérdeztem, hogy nem adja-e el a mosógépét nekem ~60k-ért. A legvégén még 40k-n is ment az alku, és mivel az eladó el akart adni, mi meg akartuk venni, így megegyeztünk. Mi jobban alkudtunk mint az eladó, mert a mi elképzelésünkhöz voltunk közelebb :K

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44) DeFranco válasza Dany007 (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rendben akkor legyen így...

(#45) Dany007 válasza DeFranco (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Végigolvastam mégegyszer amit írtál, nehogy félre érts.
És Gergő kollega mondta ki azt, amit a te hsz-edből is leszűrtem. Egy rituálé az egész. Ennyi. Ezt el is fogadtam mint magyarázatot és kész.

(#46) bullseye válasza Dany007 (#39) üzenetére


bullseye
addikt

Sőt, alkuval veszteni is lehet a vevőnek, régen Magic The Gatheringeztem, na ott olyan csere-alkuk mentek a lapokkal, hogy a kairói bazárban is elismerően csettintettek volna rá.

Mikor lett már egy kis gyűjteményem, azaz tőlem akartak lapot többnyire, meg bele is tanultam a cserébe, valahogy mindig én nyertem a végén, pedig én még visszafogottan játszottam. Igazi nagy cápák, azok keményen megkopasztották a kezdőbbeket, úgyhogy közben azok is elégedettek voltak...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#47) Dany007 válasza bullseye (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Értem én, hogy van olyan hely, ahol ez amolyan szokás, meg divat, meg erről szól az egész.
Sőt, a mi lakásunkból mi is alkudtunk, de azért, mert rendesen volt miért! :) És túl volt árazva ahhoz képest.

@DeFranco:

nehogy megsértődj már! Nem mondtam semmit se komolyan : ) j/k ;) (csak viccnek szántam, just kiddin')

[ Szerkesztve ]

(#48) Mr.Csizmás válasza biker (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hordót beszámítasz?

üdv. Diogenész

:D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49) DeFranco válasza föccer (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vegyünk fiktív számokat: a lakás piaci ára abban az állapotban legyen kb 15,5 mFt. Ennyiért is volt meghirdetve de nem ez volt az első ár, csak sürgős volt az eladás mert ki volt nézve a következő lakás ezért meghirdették ennyiért. Mi persze erről a surgossegrol nem tudtunk akkor. :) A 15,5-re gondoltam hogy kb 15-ig hajlandó lemenni, de azt is tudtam, hogy ennyiért kb azonnal viszik, mert azon a kornyeken nem a kereslet kevés hanem a normális (fiatal, 1-2. emeleti, korbefutott egyedi futesu, nem garzon ) lakás. Raigertem ezt a (fiktív) 15-öt, de úgy hogy azonnal tesszük le a foglalot és holnap már nem el az ajánlat mert ki van nézve egy másik lakás is. Kevesebbet nem mertem mert 500e foglaloval számolva reális esély volt rá hogy valaki raiger 15,5 körül és akkor bukjuk. Egyébként 15,5-ért is elég jó vétel lett volna, simán megvettem volna annyiért. Úgy gondolom hogy jól logikaztam, de bennem van a 14,5-os kisordog. Tény, hogy ha ez nincs, akkor valószínűleg a kornyeken nem találtunk volna mást hónapokig (tapasztalat), és hogy felettünk a negyediken zaroszinten 15,8-ért vettek még átszámítva egy lakást egy héttel később.

(#50) DeFranco válasza Dany007 (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jól van na, akkor nincs para. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.