Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) krichd1


krichd1
addikt

Egész jó cikk, de a végső értékelésnél sikerült egy nagy ellentmondásba keveredni.

"Pro:
- részletgazdag
Kontra:
- közepek? Milyen közepek?"

Azért a középhangok fontosak a zenében, szerintem legfontosabb része, ennek hiányában egy fejhallgató sem nevezhető részletesnek. Írod is, hogy a hangszerek hangját, testességét nem adja jól vissza, az énekhangok hamisak. Ezekkel egyet is értek, én is hallottam több Dt770 példányt, különböző rendszerekről, ebből egy szólt szerintem tűrhetően, egy moddolt 32ohmos limited edition Pro. A többi általam hallott gyári verzióról elég lesújtó a véleményem.
Amit szerintem részletességnek érzékelsz, az a Dt770-ekre jellemző drasztikus középmagas kiemelés. Mérés róla. Emiatt van a részletesség illúzióját keltő hangja, amit valójában inkább kellemetlen torzításnak mondanék, így tönkretéve az egész hangképet, ami fárasztja a fület hosszú távon. Tehát inkább parasztvakítás, nem valódi részletesség. Én csak 15 másodpercig bírom.

Egyébként technikai szempontból van a fejhallgatóban lehetőség jó hang elérésére, például a különböző párnák kipróbálása és más modifikációs lehetőségek, van belőle pár, csak utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.