Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MC Pite válasza gerii (#42) üzenetére


MC Pite
veterán

+1
Díjaznám ha 4-4,3"nál megállna (120mm-es magasság és 60mm közeli szélességgel max).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52) Narakh


Narakh
senior tag

Szerintem egészen kis pofás, főleg, ha idővel sikerül majd emberi ársávba is pofozni.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#53) MarQs


MarQs
senior tag

Jó cucc! Nekem tetszik! Lehet ez lesz a kövi - vagy a 640. Kijelző függvénye...

Tetszik a méret, a kijelző méret, a pixelszám, a villanó (lámpának), az akksi, a cserélhető ház, a cserélhető akksi, a forma, a microSD slot, a cat4-es LTE - a többi majd idővel kiderül.

Akinek ez drága, gyűjtögessen még kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#54) edari válasza SzaboZE (#47) üzenetére


edari
őstag

Tudod miaz a készenlét? Ha tudnád nem irnal le ilyen hülyeséget.

(#55) Razzul


Razzul
senior tag

Látom a SoC miatt puffogóknak még mindig nem jutott el a tudatáig, hogy ez nem Androidos telefon. :U

Stat crux dum volvitur orbis

(#56) Bukk900


Bukk900
őstag

Méretben a 630 és a 640 közé ékelődött. [link]
Az állapotsávban mit jelöl a hold ikon?

(#57) chipesz válasza Bukk900 (#56) üzenetére


chipesz
őstag

Quiet hours

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#58) maczera válasza Bukk900 (#56) üzenetére


maczera
aktív tag

"Az állapotsávban mit jelöl a hold ikon?"
Bizonyára az energiatakarékos éjszakai üzemmódot (legalábbis az én androidos telefonomon ezt jelzi a holdacska).

(#59) maczera válasza maczera (#58) üzenetére


maczera
aktív tag

Azért egy 8 megapixeles kamerát rakhattak volna bele!

(#60) Bukk900 válasza chipesz (#57) üzenetére


Bukk900
őstag

:R Cortanát még nem használtam, akkor ezért volt ismeretlen számomra.
maczera: az energiatakarékos mód jele a pajzs az akkumulátoron, legalábbis 8.1-en.

A szenzor mérete ugyanúgy 1/4", mint a 8Mp-es 640-ben, ez még jót is jelenthet. Az 5Mp is használható méret.

[ Szerkesztve ]

(#61) zoo8800 válasza Razzul (#55) üzenetére


zoo8800
veterán

A rendszernek elég, de vajon a programoknak is mindegy a SoC? :))

Egyébként ígéretes darab a telefon...

rip and tear, until it is done

(#62) liquidgold válasza zoo8800 (#61) üzenetére


liquidgold
tag

Párom ruhákat nézett addig unalmamba vettem neki egy 532 est részben az én kíváncsiságom kielégítésére. Érdekelt az androidos szarjai után mit fog szólni. Eleinte utálta.. már a tabját is alig látom a kezébe. Mikor kérdezem h lassul e fagy e már már hülyének néz (biztos kezdi elefelenteni hogy milyen a droid)

[ Szerkesztve ]

(#64) Razzul válasza zoo8800 (#61) üzenetére


Razzul
senior tag

Játékokon kívül konkrétan igen. Melyik apptól félted a telefont?

Stat crux dum volvitur orbis

(#65) starr válasza DS39 (#22) üzenetére


starr
őstag

Itt pl kapható a Lumia 540: [link]
De egy ezressel drágább, mint a 640. :DD
Nagy csalódás az 550. Még az 540 is megkapta az IPS-t, ami csak talán a processzorban gyengébb egy kicsit. Az 540 gyakorlatilag egy 640, csak Snap200-al.
Ha tényleg AMOLED lett volna elgondolkodtam volna, de szinte biztos, hogy 640 fogja váltani az 520-asomat.

(#66) HaZse


HaZse
őstag

Hogy mennyi szagértő és fikázó ember van itt. Mindenki csak fikázza az árát. De mikor az iphone 6s 300k-ba kerül, az nem sok. Az is 4.7 colos. :D

Az, hogy egy nyitóár mennyi, az nem jelent semmit. Mint minden telefon, a nyitóára mindegyiknek sok. Majd idővel csökkel. Annó a Lumia 640-et br. 45k-ért árulta az edigital. Majd akciózta br. 42k-ra.

Amúgy az IPS is egy LCD kijelző. Honnan tudjátok nagyokosok, hogy ebben nem IPS lesz? Egy féloldalnyi cikkből?

Ugyanmár. Majd akkor irogassatok ilyen "okos" dolgokat, mikor lehet már kapni Magyarországon és lesz is pár emberkének itt a fórumon.

Addig ez a tipikus fikázós fórumozás megy itt, meg minden másik Lumia cikknél. De egy droidnál sem, mert minden ide beírt embernek az van.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#67) scyllarus válasza HaZse (#66) üzenetére


scyllarus
veterán

"Amúgy az IPS is egy LCD kijelző. Honnan tudjátok nagyokosok, hogy ebben nem IPS lesz? Egy féloldalnyi cikkből?"

Nem, valami Microsoft nevű cég honlapjáról... Ott mindegyik IPS kijelzős mobilnál oda van írva, hogy IPS, ennél nincs. [link] Ilyen nagyon egyszerű.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#68) Blyan válasza Bukk900 (#60) üzenetére


Blyan
félisten

A 1/4" volt már a Lumia 520-é is.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#69) zoo8800 válasza Razzul (#64) üzenetére


zoo8800
veterán

Volt egy Lumia 800-asom, ami 3 év használat után is villámgyors volt rendszerszinten, de pl. a facebook vagy a OneDrive appot nem lehetett használni, olyan lassú volt.
Jó, oké, az WP7 volt, ez meg Win10 lesz :)

rip and tear, until it is done

(#70) Blyan válasza zoo8800 (#69) üzenetére


Blyan
félisten

Pff :D

Ja végülis csak egy kőegyszerű WP7 a W10-zel összehasonlítva. :D
A WP7 szép és jó volt, csak eleve ki kellett volna hagyni és mondjuk a 8.0-val indítani - de a 8.1 lett volna az igazi, 2010-ben mondjuk.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#71) Beri78


Beri78
őstag

teljesen rendben van ez a készülék, ilyen áron is :K

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#72) opr


opr
veterán

Szerintem ez korrekt ilyen nyitóárral, azt meg, hogy a SoC/ram elég-e a HD felbontáson ahhoz is, hogy az OS-en kívül bármi más is fusson, majd kiderül a tesztben.
Én nem temetném ennyire előre, simán elképzelhető, hogy jobb választás lesz, mint egy alsókat droid, persze ez ezer dologtól függ, amit még konkrétan senki nem tud. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73) orbano válasza Ringman (#44) üzenetére


orbano
félisten

ez az összes lumiára igaz... 925-ös is egy vicc volt s4 mellett :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#74) Borosz


Borosz
senior tag

Legalább paramétereiben megfelelő. Használati szempontból. Már annak, aki nem csak okostelefonnak akarja használni, hanem alapfunkciókra. :D Én szívesen kipróbálnám. A 4.7-es 720p-s kijelző meg kifejezetten tetszik - még ha nem is IPS. Majd jól megfogdosom a bolban és megnézem milyen az a kijelző, ha már ennyien fikázzák. :)

[ Szerkesztve ]

(#75) scyllarus válasza Borosz (#74) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is adok egy esélyt neki azért. Az a 4,7" tök jó lenne, pont középutas a "túl kicsi" és a "bazi tepsi" között :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#76) MarQs válasza scyllarus (#75) üzenetére


MarQs
senior tag

+1
Szinte alig, elhanyagolhatóan nagyobb, mint az L630, viszont méretében (is) nagyobb a kijelző.
Az L640 előtti 6-os széria leköltözött az 5-ösökhöz...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#77) DS39 válasza HaZse (#66) üzenetére


DS39
nagyúr

microsoft.com írja, hogy csak LCD, ami tényleg IPS, ott az is van írva. :)
és youtube videón már tesztelték, ott szemre is össze lehet vetni egy IPS-es 640-es teszttel a kijelző milyenségét.

(#78) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem tartom valami jó ajánlatnak, nem lesz kevés a 210 a WP-nek? Mármint tudom, hogy nem de mennyi időt fog a rászánni a "folyatatás..."-ra.. :U

Finn the human

(#79) janeszgol


janeszgol
félisten

Kíváncsi leszek a készülékre. Specifikációban jónak tűnik. Aki meg fél a Tb paneltől. Vannak olyan telefonok, melyek sima TN panelesek, de képminőségben a gyengébb IPS-eket hozzák. Pl: Samsungok, LG-k táján. De néhány Xperia is. Igaz a Microsoft nem tudom honnan hozza a kijelzőket, kitől licenszeli.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#80) scyllarus válasza Matada2.3 (#78) üzenetére


scyllarus
veterán

Az S200-assal is teljesen jól elvan az 532. Igaz, ott csak WVGA kijelzőt hajt meg. Az S210 a hírek szerint S400 körüli teljesítményt nyújt (nyilván az A304 gyengébb a 305-nél). Mivel az 532 első körben kap W10-et, gyorsan meg fogom látni, hogy nőtt-e a rendszer hardverigénye.
Nekem hétköznapi használatra kell, a Township az egyetlen játék, amivel játszom, az meg kb. mindenen elfut.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#81) mike1334 válasza Pferi (#15) üzenetére


mike1334
veterán

De miért cserélnéd le? Nem jó, vagy csak az inger, hogy folyton az újabbra vágyik az ember? Nekem 620 van, kicsit már döcög, meg az akksi elég gyenge, de nem cserélem le, míg 3 éves nem lesz....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#82) SzaboZE válasza edari (#54) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tudom mi az. De a gyakorlatban nem ezt jelenti ;) Nagy öröm, feltölteni egy telefont, majd semmire sem használni egy hétig, tipikus átlaghasználat :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#83) Borosz válasza scyllarus (#75) üzenetére


Borosz
senior tag

Néztem a Lumia 535-öt is, de az élőben nagyon soknak tűnik az 5"-jával. Bár vékonyabb és IPS van benne...
meg aztán az "csak" 960-as...na majd látjuk. :)

(#84) DS39 válasza Borosz (#83) üzenetére


DS39
nagyúr

bár paraméterek alapján ez jobb, mint az 535-ös (kivéve IPS ugye), de azért a tepsit nem kedvelőknek egyik sem jó szvsz, hisz hiába 4.7" ez, akkora a káva alul-felül, hogy iszonyat.

egyébként, nem WP téma, de kíváncsi leszek, hol fog ez a méret növekedés a telóknál megállni. 3 éve egy mini még 3 col volt, ma egy mini, kompakt, stb, már inkább 4,5-5 col. vajon a jövőben a csúcstelefonoknál már alap lesz a 6 col? már az is kb. eszetlenségnek tűnik, mikor mondja vki hogy basszus ez már így kényelmetlen telefonként?

[ Szerkesztve ]

(#85) mike1334 válasza DS39 (#84) üzenetére


mike1334
veterán

A 6 colos phableteket már nem hinném, hogy headset nélkül használná bárki is (vagy kihangosítva, bár a száj elé biggyesztett kihangosítósdi ritka ocsmány ám szvsz..). Viszont a tartalomfogyasztásra nyilván kényelmesebb a nagy kijelző. Mondjuk én nem szeretem a 4.5 feletti telefonokat, ha táskával mászkálnék mindenová, és kellene a nagy kijelző, akkor inkább egy hagyományos teló (vagy bb, esetleg kisebb wp, régebbi iphone) plusz 7 colos tablet kombóban gondolkodnék..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#86) BobTail


BobTail
őstag

Emberek...lehet nem amoled kijelzője van, és nem is tft, de hogy árához képest bitang jó LCD panel van benne, az biztos.

(#87) scyllarus válasza BobTail (#86) üzenetére


scyllarus
veterán

Kap egy esélyt, meg fogom nézni :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#88) Blyan válasza BobTail (#86) üzenetére


Blyan
félisten

Nem amoled és nem tft? Akkor mi? TN panel?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#89) Ringman válasza Blyan (#88) üzenetére


Ringman
nagyúr

a tn is tft, nem?

szerintem az ips akart lenni

(#90) BobTail válasza Blyan (#88) üzenetére


BobTail
őstag

Jogos :) minden TFT LCD, de nem minden LCD TFT, de a lényeg hogy lényegtelen milyen van benne, ha jó a képe.

(#91) MarQs válasza BobTail (#90) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez saját tapasztalat? Mert ha igen, akkor az hurrá! :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#92) scyllarus válasza BobTail (#90) üzenetére


scyllarus
veterán

YT videókon jónak látszik a képe, még a betekintési szögek is rendben vannak, az biztos.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#93) BobTail válasza MarQs (#91) üzenetére


BobTail
őstag

Igen :)

(#94) MarQs válasza BobTail (#93) üzenetére


MarQs
senior tag

Akkor nagy köszönet az infóért! :R Innentől kezdve várós a készülék és bátran fogom ajánlgatni! Köszcsi!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#95) Blyan válasza MarQs (#94) üzenetére


Blyan
félisten

Azért az alírását érdemes figyelemmel kísérni... Microsoft Lumia Ambassador | Fizetik érte, hogy jókat mondjon róla. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#96) ctvagyok válasza Blyan (#95) üzenetére


ctvagyok
őstag

Szerinted elfogadott már egy-két "nokiás dobozt" ? :DDD

(#97) Blyan válasza ctvagyok (#96) üzenetére


Blyan
félisten

Szószerint! :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#98) BobTail válasza Blyan (#97) üzenetére


BobTail
őstag

Csakis Lumiásat :)) amúgy nem érdekem átverni az embereket, attól nem lesz jobb sem nekem, sem a cégnek.

(#99) Blyan válasza BobTail (#98) üzenetére


Blyan
félisten

Nem átverés, marketing! :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#100) scyllarus válasza Blyan (#99) üzenetére


scyllarus
veterán

"Marketingelni" a drágább készülékeket állna érdekében, nem az egyik legolcsóbbra rábeszélni a vásárlókat :)
Azonkívül elég aktív itt a fórumon, nem hiszem, hogy kockáztatná a hitelességét...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.