Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

Az első rész elolvasását is javaslom, mert csak terjedelmi okokból törtem ketté a témát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) bambano


bambano
titán

No, nem tudtam beállítnai, hogy ne legyen fent mind a két írás a címlapon, sajnálom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Racecam válasza bambano (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Akkor majd én beállítom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) kozmate


kozmate
tag

A TeX tényleg jó dolog, nekem jegyzőkönyveket kellett beadnom így. Megkaptuk a fejlécet, akármilyen editorral beírtuk amit kellett és kész. Szép is lett. A matekos kifejezéseket sokkal jobb így bevinni, biztos az lesz az eredmény amit én akarok. Ha egy táblázatot középre akarsz igazítani akkor ott lesz, nem máshol, régebben bénázott valamelyik word ilyennel.

(#5) 5/4es Floppy


5/4es Floppy
csendes tag

Sziasztok, igen a Microsoft már tud docx-be + xlsx-be menteni, ami azért jó, mert be van zipelve... :)
Pl. egy XLSX-ben ez van:
_rels\
docProps\
xl\
[Content_Types].xml

Ha most arra gondolsz, ''ez is jó, majd kitömörítjük'' csalódást kell okozzak, mert van az xl alatt egy printerSettings\printerSettings1.bin, ami bináris... Persze azt is lehet, hogy ezt nem tároljuk, mert valószínűleg ez a legtöbb gépen egy egyedi beállítás, de akkor sérül a tartalom.
Szóval ez se az igazi megoldás.

Egyébként tetszik a cikked, bár én Microsoft mániás vagyok, utáltam az Egyetemen terminálozni, Unixozni. Ja és C#-ozom. Tudod a tipikus ''hátulgombolós'' kategória vagyok :D De imádom csinálni ;-)

(#6) bambano válasza 5/4es Floppy (#5) üzenetére


bambano
titán

Az openoffice.org-nak beállítható, hogy tömörítve vagy simán tárolja a doksikat. Ha az msoffice-ben is, akkor ezzel nincs gond. Az megint nem gond, ha van egy bináris file, ami ritkán változik, ettől maga a txt tartalom követése még megy.

c# forrást is érdemes svnbe tenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) DArchAngel


DArchAngel
tag

Már egy éve dolgozom Tortois SVN -el. Háááát...
Néha igencsak téptem a hajamat miatta.
Az OpenOffice szerintem rosszabb, mint az MS Word. Hihetetlenül sok munka kell még bele, mire felveszi a Worddel a versenyt. De legalább tömöríti az állományait, amik xml-ek, ezért lehet OpenOffice-ból jó, ingyenes dokumentumgeneráló rendszert csinálni.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#9) dabadab válasza Kalandor (#7) üzenetére


dabadab
titán

''amíg nem fordítod latexhez, addig viszont a lyxben nem azt látod, amit ''írtál''?''

Igen, a LyX az egy WYSIWYMean szerkeszto, vagyis szerkesztes kozben inkabb csak a struktura latszik, a konkret vegeredmeny csak rendereles utan, de ez a gyakorlatban egyaltalan nem problema, mivel ugyis csak a strukturat kell letrehoznod, a formazas nem a te dolgod.

En a szakdolgozatomat irtam LyX-ben, eleg vicces volt, az evfolyamtarsaim meseltek a wordos horrorokat, ehhez kepest szerintem az enyem volt a legszebb meg az egyetlen, amiben elvalasztasok is voltak.

DRM is theft

(#10) dabadab válasza DArchAngel (#8) üzenetére


dabadab
titán

''Már egy éve dolgozom Tortois SVN -el. Háááát...
Néha igencsak téptem a hajamat miatta.
''

Miert? Mondjuk a Clearcase-hez kepest nemileg kevesebb tudasunak tunik, bar lehet, hogy csak azert, mert joval egyszerubb es kisebb projekten hasznalom, mint azt.

DRM is theft

(#11) bambano válasza Kalandor (#7) üzenetére


bambano
titán

A lyx igyekszik közelíteni a latex kimenethez, de azért az csak közelítés. Sok mindenre jó (pl. elválasztásban segíteni), de a tex pontosabb és szebb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) DArchAngel válasza dabadab (#10) üzenetére


DArchAngel
tag

Valahogy nem jól idomult a SVN szerverhez. Iszonyat lassú, arról nem is beszélve, hogy nekem kicsit körülményes, de szerintem az csak az én rigolyám.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#13) dabadab válasza DArchAngel (#12) üzenetére


dabadab
titán

Ha lassu, akkor ott valami konfiguracios gond lesz.

DRM is theft

(#14) bambano válasza DArchAngel (#12) üzenetére


bambano
titán

Azt kipróbáltad, hogy ugyanazok a parancsok parancssori svn-ből mennyi idő alatt futnak le?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) DArchAngel válasza dabadab (#13) üzenetére


DArchAngel
tag

Jaja. Motyogott is valamit az adminunk, hogy a Samba valamiért erősen lassítja, de ettől nekem még nem lett jobb.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#17) bambano válasza DArchAngel (#15) üzenetére


bambano
titán

Én látatlanban azt mondanám, hogy a samba meg az svn kizárja egymást, de lehet értelmes konfig is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) DArchAngel válasza bambano (#17) üzenetére


DArchAngel
tag

Igazándiból a következő: a szerver Linux-os. A megfelelő könyvtárai ki vannak ajánlva nekem Samba-n. Amikor ugye az XP-n felmountolom, mint hálózati meghajtót, akkor egyből lokáll meghajtóként kezd viselkedni. Ahonnan fel tudom tolni az svn-be. Ne kérdezd, miért így lett kialakítva :DDD

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#19) joghurt


joghurt
addikt

Annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy attól, hogy valami XML-be ment, még nem lesz diff-elhető. A DevStudio resource (.rc) file-jai is sima szöveges file-ok, a beépített resource szerkesztője viszont olyanokat tesz vele, amitől teljesen komparálhatatlan lesz.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) dabadab válasza DArchAngel (#18) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom bambano arra celzott, hogy a normalis setup az lenne, ha a linuxos szerveren futna az SVN.

DRM is theft

(#21) bambano válasza DArchAngel (#18) üzenetére


bambano
titán

Nem biztos, hogy én így csináltam volna. Ha az svn szerver és a samba egy gépen van, akkor nem annyira hatékony, ha meg külön gépen, akkor jobb a samba szerverről közvetlenül az svn-be tolni a dolgokat. Szigorúan IMHO.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) birka


birka
csendes tag

Egy dolgot tennék hozzá, nem is nagyon kekeckedésből. Igazán szépen formázott szöveget nem Word-ben állítunk elő, hanem mondjuk InDesign-ban, de annak is van hasonló funkciója, mint cikkben vázolt megoldásnak (Story Editor), rendes szerkesztőség ma már ezzel dolgozik. A Word szövegszerkesztő, nem kiadványszerkesztő, ezt sokan elfelejtik és olyasmire használják, amire nem való, mint pl egy könyv megszerkesztése, betördelésére. A Word nem kezeli a kerninget egyáltalán, azt használja, ami a betűtípusban van, illetve maga rendezgeti el a sorokat, hogy az egyszerű usernek ne kelljen. Az Office nevében benne van, hova való: az irodába, hétköznapi emberek kezébe, aki ennél többre vágyik, annak a cikkben felsorolt, vagy más eszközökhöz kell nyúlnia.
Ezt ilyen kiegészítésként akartam volt mondani.

(#23) joghurt válasza birka (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Igazad lenne, ha épp az MS nem próbálna meg úgy viselkedni, mintha a Word igazi kiadványszerkesztő lenne. Pakolják bele a sokszáz új funkciót, amitől az átlagjúzernek áttekinthetetlen lesz, a profi kiadványszerkesztéshez persze meg még mindig kevés. (A kerning csak egy a számtalan probléma közül, de az sem túl hasznos, hogy az alapértelmezett nyomtatótól függ a tördelés.)

A tej élet, erő, egészség.

(#24) ElMariachi


ElMariachi
újonc

Felkeltette az érdeklődésemet, de windows alatt a telepítés nem akart sikerülni :(

Pontosabban letöltöttem a 70 MB-os telepítőt, elindult. Először közölte, hogy a helyesírás ellenőrzőket nem találja, majd csak felcsúszott minden. De elindítani nem sikerült. Hibaüzenettel leállt. Van valami tippetek?

(#25) doc válasza ElMariachi (#24) üzenetére


doc
nagyúr

esetleg ha közölnéd a hibaüzenetet...

(#26) ngabor2


ngabor2
nagyúr

engem egy félévig próbáltak megismertetni a TeX-hel... elég kis sikerrel. mondjuk lehet, hogy ha előtte lett volna egy félév ''a tipográfia alapjai'' c tárgy (ami nem is volt az egyetemen), akkor többre jutottam volna. egy dolgot viszont sikerült belém ültetnie: ha megnyitok egy zárójelet (akár ''rendes'' zárójelet, akár szkriptben utasítás-zárójelet), azonnal le is zárom, aztán a zárójelpár közé írom a belevalót. egyéb esetben pl. egy kicsit öszetettebb táblázatban TeX esetén el is veszett az ember.

úgyhogy én a szakdogámat kénytelen voltam word-ben megírni... merthogy más értelmesebb szövegszerkesztő nem volt a gépen.

(#27) bambano válasza ngabor2 (#26) üzenetére


bambano
titán

Elég gagyi tanárod lehet, ha egy fél év alatt nem jutottál el oda, hogy egy szakdogát texben írj meg. Erre más, jobb helyeken elég néhány óra.

Vagy fel kell rakni a lyx-et és akkor minimális tudással is mehet a tex.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) ngabor2 válasza bambano (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

teljesen megértem a (volt) tanáromat/témavezetőmet. azon a gépen kb. 5-en voltunk. a levelezés, netezés, molekularajzolás win alatt ment egyszerűen, azt tanulta meg mindenki, azt használtuk. a vinyón nem volt annyi hely, hogy egy wines lyx-et fellapátoljunk. wordben is meg lehetett írni, a színes ábrákat és a képleteket beilleszteni, utólag szerkeszteni, stb. valahogy a laborban mindenkinek jobban bejött a wysiwyg, mint a tex. különösen, hogy az ott szakdolgozók közül egyedül nekem volt affinitásom a tex-hez, és a linuxhoz. nomeg idő se volt próbálkozgatni, kész volt a formátum, és csak pötyögni kellett.

(#29) bambano válasza ngabor2 (#28) üzenetére


bambano
titán

Ha meg tudtad csinálni, oké, de nekem mindig előjött valami agyatlanság, amitől falramásztam. Ilyenek, hogy beinzertálok egy képet, összeomlik a word, akárhogy nyomogatom, a többszintű listákkal mindig bajom van, a fejezetcímeket sose odateszi, ahova kellene, stb. Egy hét alatt megírom a szakdoga tartalmi részét, két-három hét, még wordben kipofozom, 2 nap, míg texben kipofozom. A kész formátumok meg nekem nem szoktak működni, ha nem pontosan ugyanolyan wordbe akarom betölteni. Nálunk már nagyon kevesen voltak, akik nem saját pc-n írták a szakdolgozatukat vagy max. barátnő a pasi gépén, vagy egy-két haver egy gépen. No de én biztos fiatal vagyok, 91-ben diplomáztam először :)

TeXhez tudtommal van molekula ábrázoló csomag, de sose láttam...
Egyébként meg kinyomja az ember az ábrákat eps-be és azt tolja texbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) ngabor2 válasza bambano (#29) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is saját gépen csináltam részben. szívesebben csináltam volna TeX-kel, de mivel 2 spéci, wines progi is kellett hozzá (se normális nmr-elemző, se normális molekularajzoló nem volt, és a mai napig se találok...), ezért maradt a win alatt a word + chemdraw + mestrec. nomeg a kisebb ellenállás.

(#31) ElMariachi válasza doc (#25) üzenetére


ElMariachi
újonc

Időközben sikerült telepítenem. :)

Érdekesnek tűnik. Saját célra talán kevésbé, mert a nagy többséggel ellentétben igyexem maximálisan kihasználni a word lehetőségeit. :) Az az 5let viszont megfontolandó, hogy céges dokumentumok előállítására alkalmas. Ehhez kellene viszont némi segítség. Hogyan lehet sablonokat létrehozni (pl. QM munkautásítások)? Erről még nem sikerült infót találnom.

Ha van valamijó leírás erről, akkor légyszi küldjetek!

Előre is kösz!

(#32) paramedic


paramedic
aktív tag

Hol található az első rész? (a megadott linken és a blogban nem) :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.