Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) albert8


albert8
addikt

Azigen.. én örülök, ha megvan a négyes, csak legyen meg. :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem biztos, h belőle lesz a jó szakember.

(#3) 7


7
addikt

Az szép, gratulálok neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) greenity


greenity
aktív tag

Gratulálok :)

SymbianOS persze nem feltétlen, hogy belőle jó szakember lesz. Szerintem sem csak az érettségitől függ. Mondjuk az egyetemi felvételinél meg nem árt ez a jó eredmény, hogy milyen ember lesz belőle, s milyen szakember az meg a hozzáállásától függ.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) bambano válasza Kolondrum (#2) üzenetére


bambano
titán

ne aggódj, dumában téged porig alázna, ha összefutnátok.
nem mintha két kiragadott eredmény határozná meg, hogy kiből lesz a jó szakember.

többieknek kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) alibaba78


alibaba78
őstag

Gratulalok! Ez az, amirol egy jo szulo almodik. :)

(#7) bambano válasza alibaba78 (#6) üzenetére


bambano
titán

én arról álmodom, hogy elmegy aludni, ha rászólok :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) greenity válasza bambano (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

tapasztalataim szerint :) ez lehetetlen ;]
(magamból és a húgomból kiindulva)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) bambano válasza greenity (#8) üzenetére


bambano
titán

ezért maradt nálam is az álom kategóriában :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Kolondrum válasza greenity (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

még az sem feltétlen. Néha nulla papírral is vezető lehet valaki. Attól függ mit dob a gép.

(#11) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Anno én is max pontot kaptam matek emelt szóbelin, ha jól emlékszem középértékekről , és középértékekkel való szélsőérték kersésről kellett regélnem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Az alma a fájától ugye... :C

Na ez a teljesítmény, nem a x2=25 alap érettségik, amik mentek még pár éve. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Dany007 válasza bambano (#7) üzenetére


Dany007
veterán

18+ os gyerekre nehogy már rászólj, hogy menjen aludni :P :D
Főleg ilyen eredmények után! :C

@SymbianOS:

"Néha nulla papírral is vezető lehet valaki. Attól függ mit dob a gép."

Jah, de azért papírral jóval nagyobb rá az esély. Ahogy nulla papírral is jóval nagyobb az esélye a segédmunkának és a minimálbérnek...

[ Szerkesztve ]

(#14) DeFranco válasza Kolondrum (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

attól lesz valaki jó szakember, hogy 40+-os szakik mellett bólogat és szépen lassan megtanul tőlük összeharákolni magának annyi turhát, hogy mindent le tudjon köpködni, különös tekintettel azokra, akik bármilyen intellektuális teljesítményt elértek :K ilyenkor nagyon fontos, hogy mindig ki legyen emelve, hogy nemezazélet hanem hogy bezzeg a Suplyáki Sanyit is doktor úrnak hívják az építkezésen, mert van egy diplomája, oszt mégsem tud eltolni egy talicskát teli betonnal...

munkáspártban tag vagy már?

(#15) moha21


moha21
addikt

grat hozza!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) greenity válasza Kolondrum (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Úgy érzem nem értetted meg amit mondani akartam:
Az hogy ki milyen szakember lesz, rohadtul nem az érettségitől függ... az, hogy felveszik-e oda, ahova menni szeretne viszont erősen.
Igen, lehet beleesni dolgokba és beleülni a kézbe. Az én családomnak ez sosem jött össze, mindenért meg kell dolgoznunk, s úgy gondolom, hogy attól, hogy valakinek van papírja nem lesz rosszabb ember, mint az, akinek nincs. Sőt, az sem rosszabb ember akinek nincs papírja annál akinek van. Nem ezen múlik. Mint írtam, a hozzáálláson.
Néha kicsit úgy érzem a diplomások ellen vagy, pedig nagyon nem kéne.....

Dany még nálam is bejátsszák néha, ha tudják, hogy másnap mondjuk hajnalban megyek Pécsre... majd hozzáteszik: végül is már felnőtt vagy, nem a mi dolgunk. :D

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) bambano válasza Vladi (#12) üzenetére


bambano
titán

szerencsére ez az alma messze esett a fájától, angolból sokkal jobb, mint én, matekból is előrébb van már.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Vladi válasza bambano (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nade kérem! Milyen os-t használ? ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) bambano válasza Vladi (#18) üzenetére


bambano
titán

mostanában láttam nála rusnyát is :P de nem én voltam ! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Coccolino_O válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Coccolino_O
őstag

De az biztos, hogy jó diplomával nem éhbért fog keresni.

(#21) moha21 válasza Coccolino_O (#20) üzenetére


moha21
addikt

Nana, pont most találkoztam ismerősömmel aki villamosmérnök diplomával közmunka után, most olyan helyen van, hogy falat vés alig több pénzért.. Persze ettől egyetértek csak van ilyen is. Főnököm meg villanyszerelő végzettséggel többet keres, mint egy orvos.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#22) moha21


moha21
addikt

SymbianOS hsz-ére reagálva, valóban nem biztos, hogy jó szakember lesz.

Testvérem teljesen kitűnő tanuló volt középiskolában, már ott felsőfokű nyelvvizsgája volt, elméletileg most diplomázik a Corvinus-on nemzetközi kapcsolatok szakon, mellette az ELTE-n most fejezte be a második évét.

Egy csavart nem tud behajtani körülbelül, de rendkívüli tudása van. Számomra a legdurvább az, hogy mennyire ismer sok fogalmat.

Nem lehet mindenki szakember. Engem pl. tíz perc után kikészít az adminisztrációs munka.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#23) bambano válasza moha21 (#21) üzenetére


bambano
titán

egyrészt egy példa nem módosítja az átlagot semennyire sem, másrészt a többi körülmény ismerete nélkül nem lehet kijelenteni semmit az ismerősödről.

"Főnököm meg villanyszerelő végzettséggel többet keres, mint egy orvos.": legalábbis ezt hiszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Coccolino_O válasza moha21 (#21) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Nana, pont most találkoztam ismerősömmel aki villamosmérnök diplomával közmunka után, most olyan helyen van, hogy falat vés alig több pénzért.."

Nem ismerem a hátterét és nem is ítélkeznék, de azért villamos- és gépészmérnököt elég sok helyre keresnek, nyelvet tud? A csapból is ez folyik, hogy nincsen elég belőlük, ezért is érdekes, hogy nincsen munkája.

"Főnököm meg villanyszerelő végzettséggel többet keres, mint egy orvos."

Nyilván olyan körökben mozog, ahonnan mindig van munkája. Egy szülész-nőgyógyásznál lehet, hogy nem keres többet, azért nehéz versenyre kelni a 100-200 ezres hálapénzekkel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) bambano válasza moha21 (#22) üzenetére


bambano
titán

valójában miben lesz vagy nem lesz jó szakember? semmivel sem lesz rosszabb programozó, mint a többség, sőt. mondjuk az is elég vicces, hogy itt nyomjátok, hogy mert jól érettségizett, biztos hülye, anélkül, hogy ismernétek egyéb tulajdonságait.

de legyél benne biztos, jobb főnök lesz belőle, mint az itt fikázókból, és ő lesz az, akire 15 év múlva azt mondod, hogy nem ért semmihez, mégis zsebre teszi a nagy suskát.

"Nem lehet mindenki szakember.": helyesen: nem lehet mindenki melós, mint ti.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) moha21 válasza bambano (#25) üzenetére


moha21
addikt

Most én nem értem, hogy mi rosszat mondtam?

Egyáltalán hol írtam olyat, hogy hülye? Vagy azt egyáltalán, hogy melós vagyok?

honnan veszed, hog semmivel sem lesz rosszabb programozó, mint a többség?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) greenity válasza moha21 (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem mindenki a saját szakmájában legyen jó szakember. Van, aki a gyakorlati dolgokhoz holt hülye, és van aki elméletben nincs otthon. Elég kevés az olyan ember, aki mindkettőben penge. De nem is kell mindenben kiválónak lenni, elég abban, amit csinál, hogy ne végezzen szar munkát... más kérdés, hogy az embernek nem kell beszűkültnek lennie.
Hogy a tesód nem tud behajtani egy csavart.... én meg lány létemre elég gagyin főzök, a barkácsoláshoz meg nem vagyok béna... mint mondtam, mindenki másban jó...

A fizetésekhez: tudom, nem túl szélsőséges példa, de egy közalkalmazotti fizetés se a legjobbak közé tartozik, bár talán az éhbéren túl van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#28) moha21 válasza bambano (#23) üzenetére


moha21
addikt

Nem ezt hiszi, mert ismerem az orvosokat is akiknek dolgozik. :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) Coccolino_O válasza bambano (#25) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A melós is lehet szakember, a saját szakmájában.

(#30) moha21 válasza greenity (#27) üzenetére


moha21
addikt

Nagyjából én is ezt mondtam, hogy nem vagyunk egyformás és ez így van jól csak hát a fórumtárs nem tud értelmezni/olvasni és szokásához híven fröcsög egyből, közben azt sem tudja én mit csinálok.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) bambano válasza moha21 (#26) üzenetére


bambano
titán

a hsz-edből süt a prejudikáció, hogy feltételezed, a jó érettségi eredmények szerint stréber, tehát használhatatlan lesz. de nem is ez a baj, hogy te feltételezed, hanem az, hogy ezzel a feltételezéssel egy népes csoport tagja lettél, akik szintén ezt gondolják.

"Egyáltalán hol írtam olyat, hogy hülye?": kettő darab klikkeléssel megtudhatod te is. a válasza xy (sorszám) klikkeket nyomogasd.

"honnan veszed, hog semmivel sem lesz rosszabb programozó, mint a többség?": talán onnan, hogy én nem csak ezt az egy pillanatát ismerem az életének, hanem az egész életét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) moha21 válasza bambano (#23) üzenetére


moha21
addikt

Csak írtam egy példát, mert pont most találkoztam vele a Kandó után csabán egy cégnél...

De írhatok másik példát is. Irodába egyik csajt azért nem vették fel, mert diplomája volt és más fizetési osztályba lett volna sorolva, inkább felvettek egy mezei adminisztrátort.

Egyébként arra akartam kilyukadni, hogy nem a papíron fog múlni, hanem azon, hogy mennyire ért valaki valamihez vagy mennyire talpraesett. A villanyménök srácnak egy kapzsi vill.szerelő a főnöke és falat vés nagyjából..

Nekem meg nem sikerült befejeznem az egyetemi tanulmányomat mégis azért vettek fel, mert látták, hogy tudom csinálni amit kell.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33) moha21 válasza bambano (#31) üzenetére


moha21
addikt

Én is kitűnő érettségivel fejeztem be a sulit. Azt írtam, hogy menyire tisztelem azért mert így tud tanulni. Szóval nálad valami elfojtott agresszió lehet, hogy mindenben a rosszat látod. :D

VAgy nem jól fogalmaztam, a szakember alatt én szakmunkásra gondoltam, vagy melósra vagy hogy hívod te.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#34) greenity válasza bambano (#31) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem itt nem a gyermekedről megy már a vita, hanem egyfajta hozzáállásról, hogy mit ér a papír és mit nem.
Ha a papír nem ér sokat elhelyezkedés szempontjából, a jó eredménnyel elvégzett iskolát akkor is tisztelni kell, ahogy ezt tesszük néhányan a gyermeked eredményét látva.
Azokkal , akik szerint a diploma mit sem ér, nem kell törődni, az ő dolguk- A lényeg, hogy az adott embernek jó legyen. Gondolom (nem akarok általánosítani) de a gyereked jelentkezik a felsőoktatásba, sok sikert kívánok hozzá. És legyen olyan ember, amilyennek nevelted, amilyennek szeretnéd, amilyennek lennie kell. :)

#35 moha21 nem Rád céloztam.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#35) moha21 válasza greenity (#34) üzenetére


moha21
addikt

Nem mondtam, hogy nem ér semmit a diploma, hiszen jómagam is be akarom majd fejezni a sulit. Én csak azt mondom önmagában nem ér semmit.

Az meg, hogy leírok egy példát semmit nem jelent csak itt mindenki a szívére vesz mindent egyből.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#36) moha21


moha21
addikt

A szerzőnek meg:

Ne haragudj, ha félreértettük egymást, hidd el örülök neki, hogy ilyen jól teljesített, gratuláltam is.

Igazából az öcsém példáját csak azért mondtam, hogy SymbianOS lássa, hogy attól, hogy valaki nem "melós"

még lehet remek munkaerő más területen. Remélem így érthető és belátod, hogy semmi rosszat nem akartam írni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az szép, gratulálok! ha nincs még CAEje, akkor piszkáld, ilyen teljesítménnyel lazán le kéne neki tolnia :K .

ha szabad kérdezni, merre tovább? szintén IT/sysadmin vonal?

kieg, elmegy időben aludni témához: ez családi vonás? mert ha szülők is éjszakáznak, a gyerekek is fognak. legalábbis velünk szülőkkel ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Vladi válasza moha21 (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Most én nem értem, hogy mi rosszat mondtam?"

Helyzet az, hogy szerintem nagyon udvariatlan ez a vonal. Bambanő elmondta, hogy miylen eredméynes a gyereke. Erre belekötnek. Hááát... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) moha21 válasza Vladi (#38) üzenetére


moha21
addikt

És pontosan mibe kötöttem bele? Komolyan ti olvastok is vagy csak írtok?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) greenity válasza Vladi (#38) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem itt nem pont moha21 a bűnös, volt egy picit félreérthető kijelentése, de ettől még nem ő robbantotta ki az egészet....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#41) moha21 válasza greenity (#40) üzenetére


moha21
addikt

Köszönöm, ezek szerint van is aki olvassa azt amit írok!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#42) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Röviden tömören amit látok: Azt a világot éljük amikor azért kerül pistike egy pozícióba mert a gézának a fia aki amúgy a cég főnöke. És tudjátok mit? Jó így! Ha nekem ettől lesz jobb életem hát legyen!

bambano! Csak gondolod. ;) Ha a tanulmányi papíron múlna más lenne a világ kicsi országunkba.

[ Szerkesztve ]

(#43) moha21 válasza Kolondrum (#42) üzenetére


moha21
addikt

Sajnos ez csak egyre erősebb . Lásd trafikok.

Ismerősöm szokta mondani Gyulán a kormányhivatalra : "azért építettük, hogy ezredes meg doktor úr lányának legyen hol üldögélni", nagyjából így is van aktatologatás 1000-el, meg papírgyártás.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44) bambano válasza Kolondrum (#42) üzenetére


bambano
titán

röviden tömören: beszóltál úgy, hogy lövésed sincs a témáról. ennyi a probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) greenity válasza Kolondrum (#42) üzenetére


greenity
aktív tag

Tudod ezzel az a probléma, hogy ez a rendszer, amit felvázolsz és sok helyen megy, csak néhány embernek jó, a legtöbb ember szenved tőle... Úgyhogy én meg bánom.
Szerintem ez a topik nem azért indult, hogy szitkozódásba kezdjünk és belekössünk más örömébe, ahogy Te tetted, hanem azért hogy együtt örüljünk bambano-vel, aki igenis büszke lehet a gyerekére.
Tanulmányi papír stb... erről szóltak a beszélgetések. Tudod igen, bele lehet ülni a kézbe, ahogy mondtam, de ettől még ez egy-két ember, nem százezrek, sőt milliók, és azért van ahol ez nem így működik, van ahol szakmai döntés születik, nem sok, de van, ahhoz meg igenis kell a tudás és igenis kell az a papír, amit úgy érzem Te semmibe veszel, amiért olyan sokan olyan sokáig és kitartóan küzdenek.
Légy szíves ne degradáld le. Lehet, nem ér semmit, más mégis dolgozik érte. Én sem szólom le a Te munkádat.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#47) Kolondrum válasza greenity (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mivel ki lettem moderálva ezért szépen írom: Nem értek egyet! ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tegyük itt is tisztába!

Én úgy értettem a bejegyzést, hogy az író ott volt és valaki maxot érettségizett. Azért is írja ilyen stílusban, lásd: "...emelt angolon..."

Ha meg szülő írja a fiáról/lányáról nem így dobja oda, vagy ha meg igen, akkor ez egyenlő egy olyan "szeretném ha tudná mindenkivel", hogy nesztek az én fiam csinálta.

A második variánsra nem gondoltam. Meg sem szólaltam volna akkor. Persze ettől függetlenül gondolok amit.

á mind1!

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza Kolondrum (#49) üzenetére


bambano
titán

mi a gond az emelt angol kifejezéssel? emelt szintű, angol nyelvből tett érettségi.
de, így dobja oda, mert nincs mit írni többet. max. pont. ez mindent elmond, nem kell hozzá szócséplés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.