Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bob011


bob011
tag

Várós a teszt. Én várom.

(#2) bacsis válasza bob011 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is :DDD
(Még csak csordogálnak a teszt eredmények, titta iggalom :)) )

(#3) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Basszus, már ilyen régiek ezek a játékok? :Y Szalad az idő...

Csak ez a két működő Ultrám van és az alaplap front panel tüskesora miatt nem tudom a második kártyát betenni a harmadik pci-e slotba, mert a hűtés burkolata ráfekszik. :W

gtx-ből már megfordult a kezem közt vagy fél tucat, most csak ez az egy van:

Ati kártyákat nem csípem kivéve ha dupla gpu-val szereltek, de akkor sem mindig. :N Ki nem találnád, a driverek miatt.
Amúgy a Simpsonék már megcsinálták... ;) Vótmá GAI-nak tesztje, de ez ne szegje kedved, jó muri lehet. Jómagam még nem próbáltam. Előbb megoldást kell találni az alaplapi tüskesor problémára. Addig marad a szólóban tesztelés.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

GAI munkásságának hatalmas riszpekt, nagyon igényes, nagyon profi :R
Ám az ő cikke 2 dolog miatt bukik..
1: Azok a játékok amikkel tesztelt, csak pár évvel újabbak mint maguk a kártyák. Itt most a HD 2900XT és a 8800-ról beszélek... Oké, a 2012-es Alan Wake azért elég friss a kártyákhoz képest, de ez csak egy iylen játék, addig én 2013-as sőt 2014-es játékkal is fogok tesztelni, összesen 4 iylen is lesz a tesztben.
2: A leges legnagyobb hiba, ami miatt nem akarom őt megbántani, de megbukik az egész tesztje, egy olyan dolgo amiatt, amit ráadásul ő is tud, és ismeri is, ám ennek ellenére csak elcseszi az egész mérést, idézem tőle:
Ezzel el is érkeztünk a következő sarkalatos ponthoz, a driverek kérdéséhez. Amúgy is azt az elvet vallom, hogy mindig az adott kártyához létező legfrissebb driverrel tesztelek, de most a multi GPU profilok miatt ez még inkább elkerülhetetlen volt. Ez megint csak a Radeonok esetén problémás, hiszen az ATI/AMD másik kellemetlen szokása, hogy bár az adott modellekhez általuk ajánlott legfrissebb driverek elméletben támogatják a kártyákat, a valóságban sok hibával és sebességcsökkenéssel szembesül a felhasználó a régebbi verziókhoz képest. Gyakorlatilag a legfrissebb, GCN alapú modelleken kívül az összes Radeon generáció problémás ezen a téren, így alapesetben sem felhőtlen öröm a használatuk, de erre most rátesz egy lapáttal a Crossfire támogatás is. Az NVIDIA kártyákkal nincs ilyen gond, az esetek túlnyomó többségében hibátlanul üzemelnek a hozzájuk való legfrissebb driverekkel.
Leírja mi a gond, ám ennek ellenére legacy driverrel tesztel végig.. a 13.9-es Legacy Catalyst méréseim szerint 20-50%-ot!!!!!!!!!!! LASSÍT!!!!! a HD2900XT-n...
Szóval egy fasza driverrel, ahol "ki tudják futni" magukat a kártyák, ott azért lehet, hogy tudnak meglepetést okozni ;)

(#5) DarthSun válasza bacsis (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A korai-késői driverek sebesség és kompatibilitási problémáival én is szembesültem, jónagy eltérések tudnak lenni. És nemcsak a 8800 korában (bár a 8-as sorozatból csak 8600GTS- em van, de ott is számít a driver verziója), hanem korábbi AGP és későbbi PCIe kártyák esetén is.
A 8800GTX/Ultrát pedig a GTX285- el helyettesítem :DDD , a 8- as csúcskártyából nem mertem beszerezni, sok a hibásodó, nagy hőt termelnek, a HD2900XT szintén. Szóval azoknál már nagy szerencse jól működő példányt kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#6) bacsis válasza DarthSun (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még vagy 2-3 évvel ezelőtt akartam készíteni egy tesztet, 8800 Ultra SLI-vel... egyszer csak csíkozódás, meg ami kell.. egyik kártya megadta magát.. mondom jó mindegy, megcsinálom az egy kártyás méréseket, azt majd ha sikerül másik Ultra-t megjavíttatni, vagy szerezni másikat, befejezem a tesztet... Erre másnap megdöglik a másik kártya is.. mondom ilyen nincs :DDD

(#7) snake1977 válasza bacsis (#6) üzenetére


snake1977
őstag

Na ez már tényleg pech. :DDD Én a 2900 pro-val jártam hasonlóan, bár úgy vettem a kártyát hogy mondták hogy döglődik, de egy 3Dmark flottul lefutott, elkezdtem örülni...kicsit használgattam majd kaput, finish, game over, -> örök bitmezőkre távozás. :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#8) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

ez jó kis tesztnek ígérkezik :C
emlékszem, hogy anno a 2900XT-t mekkora csodavárás előzte meg és milyen brutális fogyasztása volt akkori szemmel :))

sweetlou6.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.