Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zex válasza azbest (#100) üzenetére


zex
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors reakciót! Természetesen kivettem az elem alól a fóliát, meg a kamerán keresztül látom is, hogy működik a távirányító. Próbáltam egészen közelről is, de akkor sem sikerült életre kelteni.. Pedig nem lenne butaság... Na mind1, azt hiszem akkor felejtős lesz, mert az asztali gépem hátuljába tervezem bedugni, ott meg akkor ezek szerint nem fog működni....

Másik kérdés! :)

Sajnos nálunk panelben nagyon gyenge a jel, így a hozzá kapott kis antennával nem igazán tudok értelmes jelet befogni... Max RTL és TV2, de az is szakadozva, meg mint a mesében, hol van, hol nincs! Találtam egy ILYET Ebből is a kissebb HAMA gyártmányú. Szerintetek ezzel már fok működni rendesen?

(#102) azbest válasza zex (#101) üzenetére


azbest
félisten

A vételi lehetőséget a helyi viszonyok határozzák meg. Egyik helyen a botantenna is hibátlan, a másik helyen meg teljesen mindegy, hogy botantenna vagy 3 ágú nagy antenna van használatban, akkor is bizonytalankodik.

(#103) zex válasza azbest (#102) üzenetére


zex
aktív tag

Köszi a választ! hétfőn megjön az antenna, aztán majd beszámolok a sikerről vagy a kudarcról! :)

(#104) Kernel válasza zex (#101) üzenetére


Kernel
nagyúr

Téves duplázás.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#105) Kernel válasza zex (#101) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem annak infravevő nélküli változata van, így a helyét tudom megmutatni, nálad a fent látható három lyukba van forrasztva kell lennie:

Az infrajelet részben a tok nyílásán keresztül kapja, de ezeket olyan műanyagból szokták gyártani, ami infra áteresztő. Gondolom, fény felé tartva látszik is valami, halványan legalább (az enyémnél nem). A tok körömmel is óvatosan, de könnyen szétpattintható, nem törik el.

De a Total Media programmal próbáld az infrát, vagy amit adtak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#106) zex válasza Kernel (#105) üzenetére


zex
aktív tag

Valóban szétpattintottam és az általad jelzett 3 pontra forrasztva van egy infra érzékelő, ami középre behajol. Itt van lyuk a műanyagon és ott figyel ki! :)

Én a BlazeVideo HDTV Player 6.0 szoftvert kaptam vele eredetileg, de az állandóan lefagy, meg eléggé körülményes a használata... De egyébként azzal a szoftverrel sem akart működni.

Volna még egy olyan kérdésem, hogy esetleg tudtok-e olyan programot, amivel meg tudom nézni pontosan a jel erősségét illetve minőségét? Mert nem sikerült ilyet találnom! :( Ma fogom megpróbálni az erősítős anenát amit vettem. Jó lenne ha szoftverrel látnám a jel erősséget, hogy pontosan be tudjam hangolni....

(#107) Kernel válasza zex (#106) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kompatibilis szintmérő program.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#108) zex válasza Kernel (#107) üzenetére


zex
aktív tag

Szupi! Nagyon köszönöm! :)

(#109) Maximusz válasza azbest (#78) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Sziasztok!

próbáltam a linken szereplőt feltelepíteni ( nekem is 9135-ös chippel szerelt DVB-T tunerem van ), de "Can't Install on this OS version." hibát kapom. Valószínűleg a Windows 8.1 x64 miatt - esetleg valaki már próbálta ilyen oprendszeren ?

(#110) tihibaby


tihibaby
senior tag

Szeretném megkérdezni,hogy van-e már androidos telefonhoz használható DVB-T tuner,ami fogja az m1-et is (jó lenne F1-et nézni). :)

(#111) azbest válasza tihibaby (#110) üzenetére


azbest
félisten

Telefontól függ. Van olyan tuner, amit android telókhoz is árulnak, viszont nem minden készülékkel működnek. A kernel verziója és esetleg otg mód támogatása is kellhet.

Ha wifi közelben vagy, akkor a mindigtv alkalmazással is látni a közszolgálati adókat, igaz azt nem tudom, hogy a futamokat is közvetítik -e online.

(#112) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok vettem egy IT9135 tipusú tuner, de csak 14 kódolt és 1 kódolatlant ( info tv ) tudok vele befogni. Próbáltam erősítős antennával is, de azzal is ugyan azt fogja mint a saját antennájával.
Valaki valami tipp vagy ötlet, hogy tudnám vele fogni a kódolatlan csatornákat ?
Köszi.

(#113) azbest válasza Gyuszi83 (#112) üzenetére


azbest
félisten

Ez vételi gond lesz. A leírtak alapján csak a B mux jön be nálad jelenleg.
Nézd meg a mindigtv.hu oldalon a lefedettségnél, hogy milyen körülményeket jósolnak oda. Ha belső udvar felé néző, vagy magas épületekkel tarkított helyen van, az is bekavarhat. Ott meg tudod azt is nézni, hogy milyen frekvencián kellene jönnie az ottani adótoronytól.

[ Szerkesztve ]

(#114) Gyuszi83 válasza azbest (#113) üzenetére


Gyuszi83
tag

Sajószentpéter lenne a helység, ahogy néztem Parasznya és Kazincbarcika van a legközelebbi adók. A frekvenciát be lehet állítani manuálisan vagy érdemes automatán hagyni a keresést ?

(#115) Rainman05


Rainman05
tag

Üdv! A távirányító csak a BlazeVideo HDTV Player-el működik? Totalmedia és Splashel nem?Mert hogy azokkal nem reagál semmit.
Vagy valamit állítani kel?

[ Szerkesztve ]

(#116) azbest válasza Rainman05 (#115) üzenetére


azbest
félisten

Alapból csak a hozzá kapott programmal.

(#117) Rainman05 válasza azbest (#116) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi!Kár mert ami van hozzá az a blaze de az akad, fagy sehogy se működik pedig nem gyenge gépen próbálom azt a programot!Esetleg tudod hogy miért csinálhatja?

(#118) salzmann


salzmann
újonc

Win 7 64 bites drivert szeretnék.WANDTV DVB-T stikhez. Segítsetek, hol lelek rá!

(#119) azbest válasza salzmann (#118) üzenetére


azbest
félisten

A topichoz tartozó írásban is vannak linkek. Másrészt a dealextreme webshopnál is kirakták a cd tartalmát [link]

(#120) ticcsi2


ticcsi2
csendes tag

Hali!
Valaki esetleg Win 8.1 64 bit-en próbálta sikeresen beizzítani?

Tisztelettel:Tibi!

(#121) 426os


426os
őstag

Én is szert tettem egy ugyanilyen chippel szerelt tunerre (Sencor sdb 502T). Win8.1 alatt használnám, de előbb cselekedtem, mint olvastam volna. A gyári lemezen csak Win7 32/64bit-hez volt driver, a telepítő nem is akarta feltelepíteni, de eszközkezelőből szépen feltudtam rakni a lemezről a 64bites drivert, viszont cserébe valahogy sikerült tönkre vágnia az Intel és az nVidia vga drivereket (laptopról van szó) Miután ezeket újratelepítettem, a tunert többet nem volt hajlandó felismerni a gép. Ha rádugom se kép, se hang, mintha egy üres vajasdobozt kötnék rá usb-n. Csináltam rendszer visszaállítást, felraktam az itteni leírásban szereplő Win8 drivert, de semmi. Azóta egyáltalán nem érzékeli a gép a tunert. Kezdtem arra gyanakodni, hogy esetleg kinyiffant, de másik Win7-es gépre rádugva szépen működik (mondjuk csatornákat nem fogtam vele, mert ott épp nincs antenna).
Van ötletetek, hogy hogyan tudnám a laptopon működésre bírni Win újratelepítés nélkül?

.

(#122) azbest válasza 426os (#121) üzenetére


azbest
félisten

az eszközkezelőben távolítsd el a driverét, pipáld ki hogy törölje is le

(#123) 426os válasza azbest (#122) üzenetére


426os
őstag

Megtettem volna, de nem jelenik meg az eszközkezelőben. Akkor sem, ha azt mondom neki mutassa a rejtett eszközöket is. Teljesen úgy viselkedik, mintha nem működne a tuner és soha nem is lett volna rácsatlakoztatva a gépre. Több porton is próbáltam (mindegyik jó más eszközökkel), illetve a tunert is próbáltam másik gépben, az látta rendesen.

Próbáltam a driver telepítő uninstall funkcióját is, nem vezetett eredményre.

[ Szerkesztve ]

.

(#124) 426os válasza 426os (#123) üzenetére


426os
őstag

Mivel beszoktam ismerni, ha hibázom, így kénytelen vagyok leírni: Szóval enyhén szólva is baromi nagy user error miatt nem látta a gép a tunert. Az ok: mindig fordítva dugtam be az usb portba, mert ezek az áldott jó kínaiak keret nélküli csatit raktak a tunerra. Ebből kifolyólag fordítva is belemegy az aljaztba, csak ugye így nem érintkezik. Természetesen én csak az elején néztem, hogy hogy áll, utána mindig a Sencor felirattal felfelé dugtam be és úgy nem igazán akart érintkezni :W
Az innen letöltött Win8-as driverrel tökéletesen működik Win8.1 alatt, már csak a megfelelő programot kell hozzá megtalálnom. Alapból BlazeHDTV van hozzá, de ez elég fapados, még a csatorna listát sem tudom benne szerkeszteni.

.

(#125) azbest válasza 426os (#124) üzenetére


azbest
félisten

Megesik :)

A BlazeHDTV egyébként is felejtős. Az évek során telepítő cédén kapott kódokat már mind letiltották, valószínűleg kétes forrásból szerezték a kulcsokat, vagy több tunerhez is ugyanazt mellékelték.

(#126) 426os válasza azbest (#125) üzenetére


426os
őstag

Eddig a DVBViewer tűnik talán a leghasználhatóbbnak. Az IR távirányítót valahogy működésre lehet bírni vele? Nem találtam használható infót ez ügyben.

.

(#127) azbest válasza 426os (#126) üzenetére


azbest
félisten

Nem próbáltam. Talán winlirc vagy más segédprogival együtt esélyes.

(#128) 426os


426os
őstag

DVBViewer minden kilépéskor elfelejti a csatornákat, mindig újra kell vele kerestetnem, ezért tovább túrtam a netet és rátaláltam a SichboPVR nevű programra. Tetszetős kezelőfelület, egyszerű működés, semmi nincs túlbonyolítva és működik is szépen a tunerrel. Viszont most nem tudom miért, gondolt egyet és a C multiplexen lévő adók (RTL, TV2) hangja elnémult, akár HUN, akár MUL-ra állítom. Illetve a rádiókat valamiért nem szereti, szaggatnak, mintha kevés lenne a jel, de abból van elég. Mondjuk ez annyira nem izgat.

Szerk: Nem csak a hangot felejti el. Úgy néz ki valamiért nem kedveli a kereskedelmi csatornákat a program, mert most pl hiába kapcsolok bármelyikre fekete kép és némaság fogad. Ellenben a Közszolgálati csatornák gyönyörűen működnek vele (és eredetileg ez volt a cél, úgyhogy nálam marad a program szerintem).

[ Szerkesztve ]

.

(#129) iszty


iszty
újonc

Sziasztok!
Valaki segitsen!!!!
Vasaroltam 1 ugyanilyen DVB-T tunert IT9135,mellekeltek 1 telepito cd-t is programmal, gondoltam is hogy max 10 perc telepitgetes utan mar nezhetem a tv-t, de azota 2 nap telt el telepitgetesekkel es meg mindig nem mukodik.Tobb drivert is probaltam mar.
Tunetek: az elso pillanattol vilagit az egyik led keken, de ennyi. Tobb programmal is probaltam, de egyiken sincs jel,sot a DVBViewer azt irta, hogy nincs hardver.A tobbi progi felismeri(legalabbis a nevet).
Az op.rendszerem: Win7 Ultimate 64-bit
Kerlek segitsetek, mert ezt mar nem lehet idegekkel birni.Kezdodik a foci VB es ez az 1 lehetosegem van megnezni itt nemetben.Koszi!
UI: azt is vallalnam ha valaki teamviewer-el megpillantana a gepem, hogy vane remeny :-)

[ Szerkesztve ]

(#130) iszty


iszty
újonc

Kozben megneztem a tuner hardver lds-t: USB\VID_048D&PID_9006&REV_0200&MI_00

(#131) azbest válasza iszty (#130) üzenetére


azbest
félisten

A drivert is telepítsd fel, amit cédén mellékeltek hozzá. A topichoz tartozó írásban is van linkelve driver, ha valamiért a cédén lévő nem felel meg. A windows által automatikusan feltelepített driver a régebbi változathoz való, azzal nem talál jelet a tuner (ha jól emlékszem).

(#132) iszty válasza azbest (#131) üzenetére


iszty
újonc

A letezo osszes drivert telepitettem mar, ujrainditassal.

(#133) iszty


iszty
újonc

Az en tuneremnek mas a belseje, mint az eddig latottake, egy kepet is feltoltok, hatha valaki tudja a helyes drivert hozza. Koszi elore is!

(#134) azbest válasza iszty (#133) üzenetére


azbest
félisten

A chip ugyanaz benne ahogy nézem. Ezt próbáltad már? it9135_12.07.06.1.zip
Megnéztem az inf fájlt és úgy látom tartalmazza a te tunered hardverazonosítóját is.

Persze, ha egyik driverel sincsen jó vétel, akkor lehet hogy tényleg hibás a tuner. Ha a kis botantennával próbáltad, az lehet kevés hozzá. Attól függ, hogy ott milyenek a vételi körülmények.

[ Szerkesztve ]

(#135) iszty válasza azbest (#134) üzenetére


iszty
újonc

Koszi hogy utananeztel, de nem mukodik ezzel sem.Szerintem a tuner hibas, mert hasznalnak itt meg ehhez hasonlot, tehat jel van.En mar feladtam, szerintem veszek 1 masikat, garanciaval.Koszonom megegyszer!

(#136) #68216320


#68216320
törölt tag

Linux alá is lehet telepíteni az IT9135 tunert? Mert épp most vettem egy Evolveo Venus Dual-t, de az eddigi linux-firmware-nonfree csomag felrakása, ami az af9015-höz elég volt, ide már nem elég.

lsusb:
Bus 002 Device 003: ID 048d:9006 Integrated Technology Express, Inc. IT9135 BDA Afatech DVB-T HDTV Dongle

Látja elméletileg, de a tvheadend nem hozza fel választható eszköznek.

Valami ötlet esetleg?

(#137) #68216320 válasza #68216320 (#136) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hardver azonosító, ha esetleg számít valamit: USB\VID_048D&PID_9006&REV_0200&MI_00

(#138) doberman válasza #68216320 (#136) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

ahogy nekem Azbest írta még régebben: ...Szóval az 9135 már 3.5-ös kernel óta biztosan megy (ubi 12.10 talán), viszont a helyére (/lib/firmware) kell másolni a firmware fájlt is a rendszeren, hogy elinduljon .. itt egy link szerepelt ami ...Frissítés (2014.02.09): új firmware fájlok a 12.10.04 driver verzióból kinyerve: Link ide mutat.
annó nekem a fenti dolog segített.

tény, hogy az újabb ubik alatt azonnal indul.

Azbest: de 1x-re írtunk... :D

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#139) azbest válasza #68216320 (#136) üzenetére


azbest
félisten

Ez egyszerű, ha a linux relative új verzió (kernel 3.5 vagy újabb), akkor csak a firmware fájt kell a helyére másolni. Nézd meg hogy a tuner bedugása után a dmesg parancs mit ír ki. Elvileg hiányolja majd és megmondja a fájlnevet, ami valószínűleg a dvb-usb-it9135-02.fw lesz. Ebben benne van [link]. Ha 01 végüt kér az meg a másik fájl a zip-ben csak azt át kell nevezni. A /lib/firmware/ mappába kell bemásolni a fw fájlt (root jog kell ehhez).

(#138) doberman: jaja, az is jó lehet :) Nekem, ha jól emlékszem a régebbi 02-es működött a tuneremmel a linkelt címről.

Tényleg, valaki találkozott már a 12.10.04 driverrel valami megbízható helyen kitéve? Nekem még csak kétes oldalakon sikerült ilyesmit találnom.

[ Szerkesztve ]

(#140) #68216320 válasza azbest (#139) üzenetére


#68216320
törölt tag

dmesg nagyon sok sort ír ki. Mit kell néznem ebből? Esetleg van valami paraméter, hogy csak azt írja ki, ami kell?

a vége:
[ 19.666085] it913x: Failed to identify chip version applying 1
[ 21.666470] usb 2-4: dvb_usb_v2: 2nd usb_bulk_msg() failed=-110
[ 21.666582] dvb_usb_it913x: probe of 2-4:1.0 failed with error -110
[ 21.666664] usbcore: registered new interface driver dvb_usb_it913x

[ Szerkesztve ]

(#141) azbest válasza #68216320 (#140) üzenetére


azbest
félisten

A legvégét :) Valami ilyesmit látsz, amikor már jó [link].
Bár most 14.04-es ubuntun nézem és kicsit szemetes a log. Lehet bugos kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#142) #68216320 válasza azbest (#141) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mivel elképesztő dolgokat ír a dmesg, ezért bemásoltam mindkettő fájlt a /lib/firmware könyvtárba. Természetesen 01 és 02 végződést kaptak a firmware-ek.
Ennek ellenére nem látja a tvheadend és a dmesg is furán dolgozik. Tty-vel dolgozom, emiatt az elejét nem is látom, olyan hosszú a kimenet.

Esetleg tegyem újra az egész rendszert netinstall-al?

[ Szerkesztve ]

(#143) azbest válasza #68216320 (#142) üzenetére


azbest
félisten

milyen linuxról van szó?

(#144) #68216320 válasza azbest (#143) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már elkezdtem az újratelepítést. Ubuntu 14.04 x64 Mini. Ebből indulva szoktam egy HTPC-t kialakítani. Pont a Te instrukcióid alapján csináltam eddig egy AF9015 és Oscam + CardReader megoldással a TV részt. Flottúl ment. De az a tuner meghalt és ma vettem ezt a másikat.

Most az OS install után semmi egyebet nem teszek még fel, csak MC és TVHeadend. Megnézem mit mond így a tunerre a gép.

[ Szerkesztve ]

(#145) azbest válasza #68216320 (#144) üzenetére


azbest
félisten

Áh, kicsit utánakeresetem a neten. Ha a tied dual tuneres, akkor lehet hogy egy dvb-usb-it9137-01.fw fájl is hiányzik még hozzá, mivel 9135 + 9137 chipek vannak valsz benne.

például innen [link]

Driver_V10.323.1.0412.100412.zip
in path
Driver_V10.323.1.0412.100412/Data/x86/
extract IT9135BDA.sys Dated Mon 22 Mar 2010 10:20

dd if=IT9135BDA.sys ibs=1 skip=69632 count=5731 of=dvb-usb-it9137-01.fw

(#146) #68216320 válasza azbest (#145) üzenetére


#68216320
törölt tag

Driver_V10.323.1.0412.100412.zip
in path
Driver_V10.323.1.0412.100412/Data/x86/
extract IT9135BDA.sys Dated Mon 22 Mar 2010 10:20

dd if=IT9135BDA.sys ibs=1 skip=69632 count=5731 of=dvb-usb-it9137-01.fw

Akkor most mit is kell tennem? Másoljam ki a win-es driver-ből a sys fájlt? Gondolom az x64-ből.
És ezzel mit csináljak? Nem teljesen világos a feladat.

A get_dvb_firmware script-et amúgy letöltöttem. Ezzel esetleg jobb leszednem az fw-ket, nem?

Update: a get_dvb_firmware csak az it9135-öt találja és tölti le, az it9137-et nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#147) #68216320 válasza #68216320 (#146) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, letöltöttem a get_dvb_firmware script segítségével a 9135 fw-ket és a windows-os sys-ből megcsináltam a 9137 fw-t. Ezeket (3db) bemásoltam a lib/firmware könyvtárba.

Most is nagy katyvaszt csinál a dmesg, de a vége felé, mintha reményt sugallna. :)

Update: Látja a TVHeadend :) THX!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#148) azbest válasza #68216320 (#147) üzenetére


azbest
félisten

Aha, látom mindkét tunert látja.
Örülök, hogy sikerült :)

(#149) #68216320 válasza azbest (#148) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi.

Más dolog, de a tuner távját szeretném használni az MCE helyett. Lirc-et tanítom éppen. Ilyesmihez is értesz?

(#150) azbest válasza #68216320 (#149) üzenetére


azbest
félisten

Nem használom a távirányítót :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.