Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #68216320 válasza azbest (#150) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát akkor ennyi mára :) Fordítok egy oscam-ot gyorsan, bekonfigolom és marad az mce.

(#152) #68216320


#68216320
törölt tag

Valamiért folyton leesik a térerő, pedig 100%-ot mutat induláskor. Lehet valami firmware gond? Vagy tvheadend?

(#153) azbest válasza #68216320 (#152) üzenetére


azbest
félisten

Elképzelhető bármelyik.

(#154) Tomi08


Tomi08
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem egy ilyen kütyüt a minap. Az lenne vele a problémám, hogy az istennek nem akar csatornát találni. Blaze DTV 6.0-val próbálkozok, a jel erőssége 100%-os, a minősége pedig 0%. Próbáltam a saját antennával, külsővel is, de semmi. 11.10.19.1- es verziós az illesztőprogramja. Az a vicc, hogy a tv-n befogjam az adásokat elég egy antennakábel is, ez meg a legjobb antennákkal sem fog semmit. Szerintem a vevővel lesz a gond.
Tudnátok ebben segíteni ötletekkel hogy mi lehet a probléma?
Köszi szépen

(#155) azbest válasza Tomi08 (#154) üzenetére


azbest
félisten

A cédén lévő driver települt hozzá? Ha a windows által magától telepített drivert használod, azzal nem fog csatornát találni, mert nagyon régi. (a topichoz tartozó írásban is van driver link, ha a cédén lévővel baj lenne)

[ Szerkesztve ]

(#156) Tomi08


Tomi08
csendes tag

Igen, a telepítő cd-n lévő drivert használom. Megpróbálom leszedni az újabb verziót!
Köszi szépen a gyors segítséget!

(#157) #68216320


#68216320
törölt tag

azbest:
picit off, de nagy szaki vagy, biztos tudsz hozzászólni a kérdésemhez.
win7/8/8.1 alatt lehetséges-e olyan megoldással mindigtv extra csatornákat nézni, mint linuxon?
tehát tuner+card reader+valami oscam szerű cucc?

(#158) azbest válasza #68216320 (#157) üzenetére


azbest
félisten

a már nem fejlesztett homesys programmal csak össze kell dugni, esetleg drivert telepítei a tunerhez / kártyaolvasóhoz és megy általában.

A bonyolultabb megoldás windowsos oscam, smartdvb vagy progdvb vagy dvbviewer + acamd plugin.
Ha arra gondolsz, hogy tabletre / telefonra is át lehessen streamelni, akkor is oscam, acamd és hozzá mediaprotal vagy argus tv. A mindigtv vagy dvb topicokban úgy emlékszem példa konfig fájlokat is tettem fel. Win alatt a smartdvb progit használom, mert az ingyenes, míg a hasonló progdvb és dvbviewer pedig pénzes.

[ Szerkesztve ]

(#159) #68216320 válasza azbest (#158) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, alapvetően arra használnám, hogy XBMC-vel tudjam nézni itthon minden gépen. Mediaportal és Argus is támogatott azt hiszem pvr pluginnal. Megpróbálom megkeresni a példa konfigot. Ha esetleg ráakadsz valami miatt plz dobd ide be a linket. A mostani rendszert linux alatt is a te beállításaiddal hoztam össze. Köszi az infot. :R

[ Szerkesztve ]

(#160) azbest válasza #68216320 (#159) üzenetére


azbest
félisten

meg is van [link]

(#161) #68216320 válasza azbest (#160) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezer+1 koszonet. Igy mar gondolom menni fog. :) :R

(#162) #68216320 válasza azbest (#160) üzenetére


#68216320
törölt tag

Elakadtam. Oscam, ArgusTV fut, de nem tudom, hogy az acamd-al mit csináljak. Hogyan látja az Argus TV a kódolt csatornákat.

(#163) azbest válasza #68216320 (#162) üzenetére


azbest
félisten

nem használtam sosem, de a fórumokon ezt írják [link]

(#164) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok szeretnék venni egy jobb tunert. Esetleg ez jó lenne ismeri valaki? AverMedia AVerTV Volar Green HD külső DVB-T TV Tuner Megérné megvenni?

(#166) r107


r107
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy hitványnak tűnő cuccot: Evolveo Mars
Létezik az, hogy az antenna kábelről nem képes jelet leszedni, pedig egy analóg tévén simán jönnek a csatornák??

[ Szerkesztve ]

(#167) azbest válasza r107 (#166) üzenetére


azbest
félisten

A földfelszíni analóg adást már egy ideje lekapcsolták. A kábeltévéhez nem jó a dvb-t vevő és a szolgáltatótól függ az is, hogy lehetséges-e saját eszközzel venni a kábeles digitális adást.

dvb-t : földfelszíni
dvb-c : kábeles

(#168) r107 válasza azbest (#167) üzenetére


r107
csendes tag

Kár, hogy alapból nem tudja mindkettőt. Ez pedig DVB-T.
Köszi a segítséget!

(#169) azbest


azbest
félisten

Hétvégén kísérleteztem a tunerrel és feltűnt, hogy a windows alatt sokkal stabilabb volt a vétel. Linux alatt mintha nem végzett volna hibajavítást. (Az adás jelentős része hibajavító kód, hogy jobb legyen a minőség.) Kipróbáltam az openelec disztribúcióban lévő firmware-t és úgy látom, azzal ugyanolyan jó a minőség, mint windowson. A raw szövegre kattintva indul a letöltés: firmware

Nem tudom ez melyik verzió, de jól megy. Az más probléma, hogy 5 tunert a gépre dugva nekem dobál el belőlük, de lehet csak valami usb kábel hiba okozza, mert a másik verzióval is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#170) Benoe77 válasza azbest (#169) üzenetére


Benoe77
őstag

Köszi, kipróbálom majd én is.

(#171) azbest


azbest
félisten

Windows alatt az is feltűnt egyébként, hogy az it9135 valószínűleg a nyers adatra vonatkozó minőség értékeket jelzi ki, nem pedig a hibajavítás utánit (smartdvb, ProgFinder), míg a realtek viszont a hibajavítás utáni értéket. Így lehet 50%-os minőség mellet hibátlan a kép it9135-tel.

[ Szerkesztve ]

(#172) azbest válasza azbest (#171) üzenetére


azbest
félisten

No a tuner dobálásra is meglett a megoldás. Úgy tűnik a thinkpad dokkolójában lévő hub nem bír el négy tunert táppal. Külső aktív hub 2A saját táppal teljesen stabilan kiszolgál 5 tunert jelen pillanatban.

(#173) Benoe77 válasza azbest (#171) üzenetére


Benoe77
őstag

Kösz, tényleg jobb lett a vétel, a Bit Error Rate pörög, de a kép szép, nem esik szét.
Amúgy a driver részét is fejlesztik, [link] , úgy tűnik az érzékenységet is sikerül feljebb tornászni.

Ezzel az öt tunerrel mind a MindigTV szerény csatornakínálatát fogod? Minden muxra egy tuner?

[ Szerkesztve ]

(#174) azbest válasza Benoe77 (#173) üzenetére


azbest
félisten

Jaja, elég sokminden változott. Eddig külön drivere volt az it9035-nek meg az it9135-nek, de újabban (3.15 kerneltől) mindkettőt az it9035ös driver kezeli. Az it9135 egy chipbe integrálva az it9035 + tuner.

Most a legfrisebb media ágat használom, külön is telepíthető a fejlesztői változat régebbi kernelre is. Persze érdemesebb a stabil kernelben lévőt használni, csak azért tettem fel, mert azt hittem driver problémám is van.

Igen, a mindigtv muxokhoz használom. Régebben 3 tunerrel használtam, raspberry pi alapon set top boxot próbáltam építeni velük. De ott a raspi usb-je szűk keresztmetszet. Talán, ha rászánom magam, akkor olinuxino vagy hummingboard alapon mégis megcsinálom, de előbb az antennát kell rendberaknom. Bár igaz, inkább mint hobbi érdekel a dolog, mert valójában a linuxos notim teljesen el tudja látni ezt a feladatot, csak nem olyan kompakt. Elég erős a jel, csak sok a zavar / visszaverődés valószínűleg.

Még azt sem lehet mondani, hogy állandóan tévéznék, bár azért előfordul :D Leginkább az az előnye az 1 mux - 1 tuner párosításoknak, hogy tetszőleges kombinációban tudok nézni és rögzíteni csatornákat. Nameg a csatornaváltás is sokkal gyorsabb, mert nem kell áthangolni. A kínai dvb-t tunereket meg fillérekért kapni ebayen. Tableten és telefonon is tudom nézni, például ha a konyhában vagyok. Egy ideig be is tettem a konyhába egy raspi alapú, majd inkább android alapú "tévét" :)

Próbakékppen csináltam egy dupla biquad változatot, csak kissé pontatlan lett a mérete. Az alsó és felső mux vétele nem olyan stabil vele, mint a közbülsőké azt hiszem. De a 8as osztón át is egész stabilan megy már így, az osztó 11db vesztesége ellenére. Egy lte szűrőt is beiktattam, mert a 800MHz-es mobil majd valószínűleg zavarni fogja a felső muxot (786_MHZ itt). De azt hiszem megpróbálok jobb anyagból csinálni egy olyan sima biquadot is, ami dupla méretű.

[ Szerkesztve ]

(#175) Benoe77 válasza azbest (#174) üzenetére


Benoe77
őstag

Láttam a raspis topikban a set top boxot. Nekem egy microserverben vannak ilyen tunerek, meg egy DVB-T/DVB-S2 combo. A raspi csak megjelenít.
A combo-t inkább a dvb-s2 miatt vettem, meg azért is, mert eddig nem volt olyan jó a vétel az IT9135-tel (lepke antenna van a tető alatt), viszont az új firmware-rel már bátran bekapcsolhatom ezeket is. Na nem mintha olyan nagyon sokat tévéznénk mi sem, inkább az vezérelt, hogy ami szabadon jön, azt lehessen kulturáltan fogni :)

(#176) FireLord


FireLord
aktív tag

Valakinek valamilyen tapasztalata jelerősítés terén van?

(#177) azbest válasza FireLord (#176) üzenetére


azbest
félisten

Mire gondolsz jelerősítés alatt?

(#178) FireLord válasza azbest (#177) üzenetére


FireLord
aktív tag

Arra hogy a botantennával nagyon gyenge a jel es akad/nem megy az adas.

(#179) azbest válasza FireLord (#178) üzenetére


azbest
félisten

Ja, hát erre valami rendesebb antenna a megoldás. Csak egy átalakító kell, ha normál csatlakozósat kötnél rá:
mcx - koax

esetleg mcx apa - f apa

vagy mcx apa - f anya

Attól függően, hogy milyen kábelezés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#180) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok.
Valaki nem tud valami olyan programot pc re amivel lehet mérni antenna jel erősségét és jel minőségét?

[ Szerkesztve ]

(#181) azbest válasza Rainman05 (#180) üzenetére


azbest
félisten

A prog finder dvb-t adáshoz is jó [link]

De a tévé néző programok is szoktak kijelezni értékeket. Persze minden érték csak viszonylagos, attól függ, hogy éppen az adott tuner driverében hogyan gondolkodtak.

(#182) Rainman05 válasza azbest (#181) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm megnézem!

(#183) FireLord válasza azbest (#179) üzenetére


FireLord
aktív tag

Köszönöm, meg is rendeltem az elsőt. Szobaantennával van valakinek tapasztalata? Milyet érdemes venni?

(#184) azbest válasza FireLord (#183) üzenetére


azbest
félisten

A szobaantenna használhatósága nagyban függ a helyi vételi viszonyoktól. Nálam botantenna, klasszikus külsejű hálós szobaantenna és 3 ágú batárnagy is volt próbálva. Mindegyikkel vontak problémáim, de a botantennát volt a legkönnyebb igazgatni. A csatornabővítés után a saját barkács antenna vált be legjobban.

Itt úgy tűnik elég erős a jel, csak valami zavarja.Simán lehet, hogy a helyi körzeti tévé adójának közelsége okozza a problémát, mert annál a jelerősség majd ki üti a ház oldalát. Lehet egy sávszűrővel ki kéne szűrnöm és akkor kevésbé nyomná le a tuner belső erősítőjét. Lte szűrőt most is használok a kábelén, de lehet a csillapítása többet segít, mint a valódi képessége. 11 db veszteséget adó osztó és 3db veszteséget adó lte szűrőn át is van jelem.

Vidéken egy hálós szobaantennáról néztem majd 50 km légvonalból az adást. Mivel kevés ház van a közelben egész jól ment, megfelelő pozícióba téve, ellenben a wifi és a mobil is zavarta valamennyire. Inkább kitettem egy kislepkét a kertbe egy oszlopra. (A régi analóg műholdvevő szett miatt a kábelezés már adott is volt szerencsémre).

Egyik ph-s kolléga sablonválasza a kérdésedre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#185) golya87


golya87
őstag

Hello

Ehhez a tunerhez linux alatt, mi kell ahhoz, hogy működjön?
Az a metódus megy, hogy a V4L csomagot leszedem, lefordítom, telepítem. Ám sajnos a TBS 6982 kártyám csak úgy megy, ha Crazycat csomagját teszem fel, így viszont a dvb-t tuner nem megy. Így arra gondoltam, hogy kézzel másolom be a megfelelő fájlokat a megfelelő helyekre. Ha az általad linkelt OE firmware-t másolom a /lib/firmwares mappába, akkor sem javul a helyzet, így gondolom más is hiányzik neki.

Köszönöm a segítséget!

14.04 alatt nagyon silány lett a tuner vételi minősége. És a Realtek-é is.

(#186) azbest válasza golya87 (#185) üzenetére


azbest
félisten

Ha minden igaz, akkor a 3.4-es kerneltől kezdve van hozzá támogatás alapból, csak a firmware filet kell a helyére másolni.

Nekem Ubuntu 14.04.1 LTS (GNU/Linux 3.13.0-36-generic x86_64) változat alatt fut belőle 5db. Az openelec-es oldalról szedett firmware-vel ugyanolyan jó, mint windows alatt. Amit előtte használtam, azzal nagyon gyenge volt a vétel, mert valsz nem csinált hibajavítást. Most nincs felrakva a fejlesztői linux dvb pakk nálam, mellesleg kernel frissítéskor át is áll megint az alap változatra.

A TBS 6982 hivatalos oldalán van valami driver pakk linuxra. [link]
Nem ismerem azt a Crazycat csomagot, de gondolom úgy van lefordítva, hogy kihagyta belőle a többi tunert.

A tuner bedugása előtt és után nézett dmesg kimenet tanulságos szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#187) golya87 válasza azbest (#186) üzenetére


golya87
őstag

Most már vmiért látja mindkét tunert a tvheadend. Xbmc 13.1 (win), OE 4.2 és OE Kodi alpha alatt is a tuner képe hibás, szellemképes. Viszont ha a tvheadend adását böngészőben nézem a VLC pluginnel, akkor hibátlan. :W
Így most teljes a tanácstalanságom. Tvheadend külön 14.04.1-es szerverről megy.

(#188) azbest válasza golya87 (#187) üzenetére


azbest
félisten

Nem valami videokártya / driver probléma? Ugye szellemkép alatt nem a váltottsorosságot érted?

(#189) golya87 válasza azbest (#188) üzenetére


golya87
őstag

Ez vmi xbmc specifikus dolog lesz. Totál tuning mentes OE 4.2.1, erős pc-n lévő XBMC 13.1 és egy tuningolt RPi-n lévő kodi alpha is hibázik dvb-t adással. Szellemkép alatt vizszintes elhalványuló sávokat értek. Természetesen nem a váltottsorosságot.

(#190) Guvasi


Guvasi
csendes tag

Sziasztok,

többen írjátok, hogy ez a tuner működik raspberry pi-vel, ebben kérném a segítségeteket.

Raspberry Pi-n régóta több disztrót próbálgatok, de a most megjelent openelec a kodi 14-el mindennél jobb, így ez alatt szeretném ezt a tunert használni.

1. Hol találok egy leírást arra, hogyan kell raspberry pi openelec alatt életre kelteni ezt a tunert az ingyenes mindig tv csatornákhoz?
2. Hogyan lehet megoldani ennek a setupnak a bővítését, hogy a fizetős mindig tv csatornákat is lehessen fogni? (milyen kártyaolvasó és/vagy szoftver kell és mi még?)

köszi

(#191) azbest válasza Guvasi (#190) üzenetére


azbest
félisten

A tunerhez való firmware az tudtommal alapból benne van az openelec-ben.
A tévézéshez tvheadend backendet érdemes telepíteni az addonok közül.
Előfizetői kártya kezeléshez oscam-re lehet szükség, úgy látom ez is benne van addonként [link].

A wiki oldalukban azt hiszem még konfigurálási útmutatók is vannak.

Kártyaolvasóból tetszőleges, a linux által is alapból támogatott fajta megteszi. [link]
Az egyik olcsón beszerezhető ez az Alcor micro AU9540 [link]. Az omnikey olvasók is jók szoktak lenni. Amihez zárt driver kell linux alá, azok nem működnek raspin, mert nem x86-os masina, hanem arm-os.

Ha régebbi (B+ előtti) raspit használsz, akkor figyelni kell, hogy elég tápot kapjon a tuner és az olvasó, ha instabil lenne, akkor lehet aktív tápost hubot kell közbeiktatni. A B+ esetén lehet kapcsolni magasabb terhelhetőséget a kernel paramétereknél.

[ Szerkesztve ]

(#192) doberman válasza azbest (#191) üzenetére


doberman
senior tag

köszi... pont ezeket az infókat gugliztam... :C erre meg tálcán kínálod...
viszont: ha jó emléxem igaz az a kitétel, hogy ahány mux annyi stick? - az akkor is érvényes, ha csak egy felhasználó nézi egyszerre a streamelt adást?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#193) Guvasi válasza azbest (#191) üzenetére


Guvasi
csendes tag

Köszi az infókat, az openelec-kel nem sikerült megcsinálni, abban szerintem nincsen benne ez a driver és mivel az csak olvasható filerendszerű, így nem is tudtam beletenni, ezért raspbmc-re váltottam.

A raspbmc-n belül az xbmc-ben a programs/raspbmc settings/system configuration/service management/TVHeadend Server (9918)-ben engedélyeztem újraindítás után böngészőből az ip:9981 porton bejött a felület, de nem látta a tunert.

Mivel ennek már írható a file rendszre, így ssh-val beléptem a /lib/firmware mappába és letöltöttem oda a hivatalos wikiből származó linkről ezt:

https://github.com/OpenELEC/dvb-firmware/raw/master/firmware/dvb-usb-it9135-02.fw

Ekkor már a webfelületen látja a tunert és vannak mux-ok is. (autóként és kézzel is hozzáadtam, lehet rosszul).

de egyetlen service-t sem talál és gondolom ezért a Map dvb gomb is inaktív.

Közben a tuner kéken villog.

Mi lehet a gond illetve e megoldás?

köszi

(#194) azbest válasza doberman (#192) üzenetére


azbest
félisten

Ha egyszerre csak egy csatornát akarsz elérni (akár rögzíteni, akár nézni), akkor elég egy stick. A másik véglet, amikor annyi sticket használunk, ahány mux van, az akkor szükséges, ha tetszőleges kombinációban akarjuk nézni és rögzíteni bármelyik csatornát egy időben. Ha azt mondod, hogy egyszerre max egyet nézel és egyet rögzítel, akkor kettő stick is elég. Egyébként ha raspberry-vel szeretnéd, akkor 2-3 sticknél többel nem is nagyon érdemes foglalkozni, mert csak néhány adással boldogul egyszerre szerintem, bár régebben próbáltam.

(#193) Guvasi: azért gondoltam, hogy alapból benne van, mert a repositoryjában ott a firmware. Persze lehet, hogy egy plusz addonként telepíthető, nem tudom biztosan, de lehet tévedtem.

Az it9135 ledje akkor világít folyamatosan, ha jó a vétel. Ha villog, akkor valószínűleg gyenge a jel. A kis botantenna sok helyen kevés, ha messzebb van az adótorony.

[ Szerkesztve ]

(#195) Guvasi válasza azbest (#194) üzenetére


Guvasi
csendes tag

köszi, közben próbálgatom az openelec-et is és ezt dobta:

http://pastebin.com/4Bp0srKG

ugyanazzal az antennával, ugyanabból a pozícióból win7 alatt megy rendesen a dolog. A raspberry pi áramja elég ennek a stick-nek?

[ Szerkesztve ]

(#196) azbest válasza Guvasi (#195) üzenetére


azbest
félisten

Ha gyenge a jel, akkor még a lelógó kábel pozíciója is számít :D Nézd meg, higy ugyanazokat a frekvenciákat használtad -e win alól.

Egyébként nekem az openelec repoból származi fw vált be, mert azzal kb olyan a vételem, mint a win7 driverrel. Amit korábban használtam fw fájlt, azzal nem csinált hibajavítást a vett transport streamen és kb használhatatlan volt linux alól. Itt is problémás a vétel nálam, bár itt lehet egy túl erős körzeti adó jele nyomja le nagyon az érzékenységét.

Ha elég erős a tápegység, akkor talán közvetlen pi-re dugva is megy. De attól függ melyik pi változat. A legelső rev1 sorozat valsz csak aktív hubbal kezeli (én átkötöttem az usb polyfuse-jait, hogy ne limitálják [link]). a Rev2-n már átalakították az usb táp részt, az talán elbírja 1-2A táppal. Ha B+, akkor magas terhelhetőségű állapotra is kapcsolható az usb.

[ Szerkesztve ]

(#197) Guvasi válasza azbest (#196) üzenetére


Guvasi
csendes tag

szia,

köszi a tippet, ez bejött. Win7 alól kinéztem a hz-t, a muxba azt vettem fel és megy.

De csak a raspbmc-ben a letöltött firmware-rel.

az openelec-re van esetleg valami ötlet az előző pastebin-es kimenet alapján?

köszi

(#198) azbest válasza Guvasi (#197) üzenetére


azbest
félisten

Feldobtam az 5ös verziót.
SSH-n beléptem (külön be kell kapcsolni az openelec beállításon előbb) és úgy látom ott van a /dev/dvb -ben a tuner. Szóval mennie kellene.
Említenek olyasmit, hogy esetleg hamarabb elindulhat a tvheadend, még mielőtt a tuner készen állna [link]. Újraindítás esetleg kellhet a beállítások után.

Egy 256MB-os rev1-es pi-vel próbáltam ki, a tuner és egy usb billentyűzet van rákötve. 2,1A tápról megy most és csak annyit trükkje van a rev1-nek, hogy ennek még az usb-je nagyon gyenge volt a polyfuse miatt, az át van kötve rajta. A rev2 alapból ok már, a b+ meg egyenesen remek ha a magas terhelés mód be van kapcsolva.

(#199) Guvasi válasza azbest (#50) üzenetére


Guvasi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, működik a legújabb 5-ös openelec-kel is minden. Itt tovább tartott, de amikor belenéztem a log-ba a webfelületen, akkor láttam, hogy még megy a dolog és így néhány perc múlva meg is lett minden. (a rpi közvetlenül nem bírja el a tunert, kell neki plusz táp)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#200) azbest válasza Guvasi (#199) üzenetére


azbest
félisten

Neked melyik fajta rpi van? Van pár fajta felsorolva a wikiben [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.