Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Hihetetlenül érdekes terület. Abban nem vagyok biztos, hogy a kézzel "kalimpálás" az kényelmes lesz:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Kíváncsi leszek hogy mit fognak ezekből idővel kihozni :K

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#3) d@vee


d@vee
őstag

Androidos lévén hidegen hagy.
De remélem mobilokon is terjedni fog a vr.

Ja

(#4) assemble


assemble
addikt

Inkabb az iphone-nak kene utolernie a valosagot, mert az uj modelljeikkel kb most ertek 2011-be :DDD

Oriasi otlet az okostelefon piac <15%-ra korlatozni egy ilyen termeket (iphone).
Plane, hogy az a telefon kb a letezo legalkalmatlanabb eszkoz erre az egeszre: LCD kijelzo (alapbol alkalmatlan igazan jo VR-re), az egyik legkisebb felbontas/ppi a piac flagship-jei kozul (mindenhol mashol reg 1080p-ben jarnak abban a meretben, ahol ok most ertek el a 720p-t), korlatozott os.
Egyebkent is ilyen kivitelezesben (vastagsag) kb halott koncepcio szinten a dolog, senki nem fog ilyen vastag telefon tokkal maszkalni, hogy kozben nyilvanosan hulyet csinaljanak magukbol, csak az igazan orultek :)

Aki valami ertelmesebbre vagyik, inkabb nezzen ra erre, google cardboard tovabbgondolasa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5) mzso


mzso
veterán

És az Iphone 6 még hajlítható is hogy jobban lefedje a látóteret. :DDD

(#6) #97716736 válasza CoDWaW07 (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát én is :))

(#7) erdoke válasza assemble (#4) üzenetére


erdoke
titán

Végülis a potenciált mindig is az eladott több százmillió belépő szintű vas jelentette már a Windows érában is. Ő, várjunk csak, tartozékoknál akár nagyobb forgalmat jelentenek a szidonok?
A számháború a magokkal, pixelekkel és hasonlókkal pedig max. a gyerekeket tudja beetetni. Más a kezébe veszi, és megnézi, vajon mennyire felel meg neki arra, amire használni akarja. Én pl. nem kismillió cirtuális antutut akarok magamét az tudni, hanem egy mindennapi használati eszközt, amit jó kézbevenni, akár naponta százszor is. Azon kívül, hogy a levelei et se tudnám elolvasni rajta, egy SGS akárhány számomra nem ilyen. Ahogy az a számokon is látszik már, a gagyi koreait lenyomja a gagyi kínai, éppen azért, mert papíron ugyanannyi csilliót tud.

A legjobb aláírás a héten

(#8) sBc válasza assemble (#4) üzenetére


sBc
aktív tag

Az jutott eszembe, hogy a gyűrűk helyett miért nem leap motion-nal, de már látom "mások" rájöttek.
Nekem tetszik ez a VR dolog, igaz nem próbáltam még. Majd kiderül mi lesz belőle. A 3D is megbukott, pedig...

(#9) assemble válasza erdoke (#7) üzenetére


assemble
addikt

A legtobb dologra amit irtal nem is tudok semmit reagalni, mert igazabol azt sem tudom mirol beszelsz. :U
De az egyik mellett - ami a temaba is vag - ne menjunk el szo nelkul: a szamhaboru a pixelekkel max a gyerekeket erdekli, amikor a telefont epp egy VR headsetkent hasznalnad majd 180 fokos latoterrel? Van fogalmad rola, hogy mekkora pixeleket fogsz latni egy gyenge ~720p-s kijelzon (iphone 6) ennyire szetnyujtva? 4-szer ekkora felbontasu telefonok (QHD) is igazabol meg kevesek hozza. Vagy fogalmad sincs hogy mirol beszelsz, vagy nagyon ugy csinalsz :)

[ Szerkesztve ]

(#10) erdoke válasza assemble (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván ezek a csókának mind hülyék, mert nem Nexus 6-ra nyomják elsősorban. Biztosan csak egy rakás gazdasági analfabéta, akik az első adandó alkalommal lelépnek az összegyűjtött level. :K

A legjobb aláírás a héten

(#11) Dealer95 válasza sBc (#8) üzenetére


Dealer95
őstag

A 3D is megbukott, pedig...
Mobilban igen, TV-ben meg már lassan az összesben jelen van ez a funkció :)

(#12) Paul119 válasza erdoke (#10) üzenetére


Paul119
addikt

Vagy egy rahedli kozmunkas , kamasz aki nem eszik egy honapig csak hogy be aljon az isheepek koze ,de igen a maradek 99% meg technikai dilettans :)
De vegul is vegre be ertek a nexus4 et,ez is valami :D
Kar hogy a gagyi kinai majd egyszer meg eszi a rohado almadat :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#13) madgie válasza Paul119 (#12) üzenetére


madgie
titán

Az a rengeteg technikai dilettáns alkotja a fizetőképes keresletet, nem a csencselt apk-t telepítő fórumpistikék.

Sok mindenben van elmaradva az iPhone, de messze jobban tejel ez a tehén, mint akármelyik zöld konkurenciája.

(#14) Paul119 válasza madgie (#13) üzenetére


Paul119
addikt

mert iost nem jailbreakelik :)
inkabb mondjuk ugy hogy apple megy a tobbiek utan , almas logo miatt veszik semmi masert :) szomoru hogy el lehet kerni ekkora felarat erte
konzol ;]

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#15) madgie válasza Paul119 (#14) üzenetére


madgie
titán

Olvass utána, melyik platformra éri meg jobban fejleszteni.

(#16) sBc válasza Dealer95 (#11) üzenetére


sBc
aktív tag

Attól még megbukott.

2013 nyarán a brit BBC és az amerikai ESPN is leállította a kísérleti 3D-sugárzást. A funkcióval szemben a leggyakoribb ellenérvet a kényelmetlen szemüvegek jelentik, amelyeket a sztereoszkopikus hatás eléréséhez kell viselni. A technológia eljelentéktelenedését az is jól mutatja, hogy jelenleg a Sony PlayStation 4 és a Microsoft Xbox One konzolja sem támogatja a 3D Blu-ray lemezek.

Béna, drága szemüveg kell hozzá és csak kettőt adnak alapból, akármilyen nagy is, kicsi a képernyője egy 3D mozihoz képest. Filmek hozzá irtózatos méretűek, és néhány nagyobb nyári blockbustert kivéve csak hígfos minőségű, majndem nézhetetlen, gyerekeknek szóló animációs filmek vannak 3D-ben.

[3D televíziók vége]

Itt a VR-nél is a tartalom és a használhatóság dönt majd.

(#17) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon eröltetett az egész.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) asysoft válasza erdoke (#10) üzenetére


asysoft
aktív tag

VR-hez tényleg kell a nagy pixelsűrűség. Rendeltem magamnak egy Google cardboard klónt, és kipróbáltam 5s-emmel. Félemetesen pixeles volt a kép, annyira, hogy az egész élményt hazavágta, nem lehetett beazonosítani a távolabbi objektumokat. Ugye kisebbik iPhone 6 modellnél is ugyanez a képpontsűrűség, tehát is erre kell számítani... Nexus 5-nél sokkal jobb volt a helyzet, de ott is látszottak a képpontok, VR az egyetlen terület, ahol QHD-nek értelmét látom (ilyen kijelzőméretek mellett).

(#19) assemble válasza erdoke (#10) üzenetére


assemble
addikt

Ami azt illeti, az N6 tenyleg sokkal alkalmasabb lenne a celra. Es nem azert mert Nexus, es nem is azert, mert nem-Apple. Hanem azert, mert a QHD AMOLED kijelzoje eppenseggel tenyleg sokkal inkabb alkalmassa teszi a celra. Nem veletlen, hogy az eredeti Oculus Rifft DK2-ben is egy Note 3 kijelzo van (egy az egyben), es a Samsung-gal kozos ujabb prototipusuk pedig egy Note 4-et hasznal. A tobbi nonszensz baromsagra amit irtal, megint csak nem tudok reagalni. :U

(#20) sBc válasza assemble (#19) üzenetére


sBc
aktív tag

+1

(#21) #92253184 válasza Paul119 (#14) üzenetére


#92253184
törölt tag

Azok után, hogy technikai analfabétának neveztél ne mondjuk.
Nincs felár az almás logón, ha nem az árgépet nézed, hanem a rendes amerikai irányárat, akkor semmivel nem drágább.
A kolléga fentebb arra utalt, hogy a normális emberek nem a számok alapján vesznek telefont.
Megnézel több modellt, esetleg beszélgetsz ismerősökkel. Utána pedig megpróbálod kézbe venni a neked tetsző modelleket.
Az informatikusok, a programozók és a villamos mérnökök is ezt teszik. Szerintem te is így választottál.
Nagyjából tíz éve van okos telefon piac, az Apple első perctől kezdve erős. Most olyan rekordokat döntött, hogy már hihetetlen. Azt mondani, hogy mind a negyvenmillió vevő hülye, kicsit erős nem?
Az iPhone piac be fog dőlni, tíz-húsz év múlva, mikor jön egy új termék és helyettesíti a telefont. Gyanítom, hogy ebben is vastagon benne lesz az Apple jó profittal. 😃

[ Szerkesztve ]

(#22) Dealer95 válasza sBc (#16) üzenetére


Dealer95
őstag

"Béna, drága szemüveg kell hozzá és csak kettőt adnak alapból"

És a passzív 3D? :)
Pár száz Ft egy szemüveg pl., és nem is nehéz, így kényelmetlennek sem mondható.
A mai aktív szemüvegek sem nehezek már, és 2500 FT/db-tól kapni RF szabványú Samsung szemüveget, ami ugyan úgy használható a többi gyártó TV-jével is.

"Filmek hozzá irtózatos méretűek"
10GB egy Half.SBS-es 3D film, egy normális minőségű 2D film sem nyom sokkal kevesebbet.
Ne de ugyebár senki sem warezol, így mindenkinek BluRay lemezen van és ott nem számít a méret :D ;)

De nem védeni akarom, csak szerintem ha kihalt volna, nem lenne benne az összes TV-ben kb., illetve szerintem egyre jobb minőségű 3D-t produkálnak a Tv-k.

[ Szerkesztve ]

(#23) sBc válasza Dealer95 (#22) üzenetére


sBc
aktív tag

És mit fogsz rajta nézni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.