Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LackoMester


LackoMester
addikt

Köszi a tesztet, kitűnő írás, mint mindig. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2) Zodicus


Zodicus
senior tag

Jó lett a teszt, de ettől a Virtu szoftvertől kiráz a hideg. Jobban is megoldhatták volna.

(#3) mghltm


mghltm
addikt

nagyon fincsi lett ez a z68, intelek mindig eloallnak valami hasznos ujitassal ( virtu, smart response )

koszonet a tesztert! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) KAMELOT


KAMELOT
titán

Végre ,ezt az alaplap tesztet vártam!!! Már csak az árára vagyok kiváncsi és már vásárolom is meg.
Mondjuk ezt a VIRTU szolgáltatást én sem nézem jó szemmel. De mindegy majd megoldom valahogy és kibékülök vele.

Teszt szuper és részletes áttekintést ad mindenről! :R

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5) hermanyi


hermanyi
őstag

Most akarok váltani 1155 re és igaz ,hogy Asrock lapot néztem P67 Extreme4 és gondolkoztam a Z68 Extreme4 ben ép a Virtu miatt ,és ez a teszt meggyőzött ,hogy jelen pillanatban felesleges pénzkidobás még :(((

Gratula a teszthez jól sikerült

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) Tonyius777


Tonyius777
tag

Hát hogy mennyit vártam erre a lapra, de most már csak pár hét ezért az új AMD BD infókat még kivárom.

Hát ez nagy csalódás hogy nincs BCLK emelés :W
Vajon hosszú távon nem fog szénné égni a CPU foglalat?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#7) rankesz


rankesz
veterán

Gondolkodtam hogy az Asrock P67 extreme4 lapom B3-asra cserélésénél inkább Z68-ra váltok, de ezek szerint nem nagyon éri meg váltani.

Más tesztlaborok is ugyanezt mérték, a Virtu-val kapcsolatban vajon, vagy ez valami egyedi anomália?

(#8) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Köszi a tesztet!

Hmmm ... érdekes :)

Engem ez a Virtu dolog foglalkoztat ... nem is igazán az automata része, hanem hogy a váltás megoldható-e manuálisan :)

A Lenovo T400-asomon ún.: "Switchable Graphic" züsztem van ... egy kattintással lehet váltani egy integrált intel és egy "dedikált" notebook Ati GPU között ...

Ha azt szeretném, hogy az akku bírja akkor intelt használok, ha VGA igényes alkalmazást futtatok, akkor pedig az Atit ...

Asztali gépen netezéshez, filmnézéshez, letöltéshezt bőven elég lenne szerintem az integrált ... ha játszani akarok akkor pedig csak átváltanék a dedikált VGA-ra ...

Ez nem lehetséges most? Mert ha nem, akkor remélem a közeljövőben ezt megoldják.

És nekem ez az SSD-s móka is jónak tűnik ... szimulátorozom, van egy pár szimem, de nem tenném mindet fel egy SSD-re ... de ha rákattanok valamire, akkor azt a rendszer automatikusan lekezeli :)

Termélszetesen nem olyan jó mint egy dedikált SSD, de nekem ötletesnek és használhatónak tűnik ez a megoldás ... meglátjuk mit hoz majd a tapasztalat!

Life is shor...

(#9) EkSYS


EkSYS
senior tag

ha belegondolok hogy pl. egy assasin lap meg egy 990x majdnem 300k, akkor ez a z68+2600K 110k-ból megvan és simán tudja azt a szintet SLI/CF-el tunninggal, akkor jónak látszik a dolog.
Ahogy látom tényleg vannak még olyan dolgok amik jók lehetnek ha... AZ idő és a vevők majd eldöntik, de egy kicsit várok még a megfelelő z68.
Vagy várjak a 7x, 8x chipsetre? :F ;]

Eki - az eredeti

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

A baj az hogy a mai modern vgak úgy leveszik az órajelet 2d-ben hogy alig fogyaszt többet mint az integrált vga, ergo felesleges a váltás (asztalin legalábbis). Nekem a z68 semmit nem ér.

(#11) Zerdal


Zerdal
tag

Jó lett az Asus Z68-asa bár még vannak bőven koforratlan dolgok, mint minden első fecskénél. A Virtu lehetne jobb is. Nem jön be. De az Intel Smart Response kecsektető számomra. Bár tényleg jobb egy különálló SSD de mint én is meg sokan lusták vagyunk. :D
Már csak egy adat hiányzik. Mennyi az ára?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#12) Tonyius777 válasza Zerdal (#11) üzenetére


Tonyius777
tag

az ára kb 45e,-

Üdv:Tony

(#13) domi007


domi007
őstag

Szép munka Oliverda! :R :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#14) Angel1981 válasza Zodicus (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Lehet, de ahogy írták, idővel biztos sokat fog finomodni! :)

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

A Virtu lesz még jobb is, ez biztoss, és akkor nemkérdés, h. hasznos funkcióvá válik.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) keIdor válasza LackoMester (#15) üzenetére


keIdor
titán

Asztali gépnél olyan mindegy lenne az a néhány W spórolás... nem sok értelmét látom.
A mai VGA-k 2D-ben így is elég keveset fogyasztanak. Nekem mindegy, hogy 50 vagy 58W-ot fogyaszt a gép idle-ben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Tonyius777


Tonyius777
tag

A tuningról kevés szó esett mit és hogyan vagy már van itt a PH-n valami jó útmutató SB tuningra?
Tudnátok küldeni valami linket magyar nyelven?

Üdv:Tony

(#18) WiZARD


WiZARD
addikt

tehát virtu semmit sem ér.

smart response értelmét se látom.
annyit ér kb, hogy nem manuálisan kell 1x átmásolni ssd-re a rendszert, hanem megcsinálja automatikusan.
és ha vinyót vagy ssdt akarunk cserélni akkor jól megbonyolítja az egészet gondolom.

tárhely ilyenkor összeadódik, vagy marad a vinyón minden, ssd csak cache?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19) cszn válasza WiZARD (#18) üzenetére


cszn
őstag

Az SSD csak cache ha minden igaz. Nem rossz dolog ez ha a megcélzott SSD olcsó lesz. :)
Szerk: Most nézem, hogy 119 dodó. Hát azért már lehet 40-eset venni arra ráfér az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#20) Tonyius777 válasza WiZARD (#18) üzenetére


Tonyius777
tag

erre én is kíváncsi vagyok hogy is működik ill menyi meló van ha valamelyikkel SSD/HDD vel gond van.

Amúgy én egy másik VGA-val is kipróbálnám ezt a virtu dolgot de lehet hogy még a driver nem müködik együtt a VGA-val úgy ahogy kell.

Üdv:Tony

(#21) franc0


franc0
őstag

A Virtu szerintem értelmetlen, a Smart Response pedig csak a hozzá nem értő felhasználók igényeinek kielégítését szolgálja. Az új iMac már tudja, ott szükség is van az ilyesmire a totál laikus almás közönségnek.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#22) kpal


kpal
veterán

Z68 egész jó de sokan már azt sem tudják hogy mit vegyenek annyira teli a piac.

(#23) Haart


Haart
addikt

Elég érdes de én csak az asus lapjával találok mindenhol tesztet. A többi gyártó mintha nem is létezne, esetleg tud valaki másik gyártó lapjával is tesztet mutatni?

(#24) lipi67 válasza keIdor (#16) üzenetére


lipi67
veterán

+1 :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Király teszt és nagyon időben, respect! :R

Várható Z68 Sabertooth az ASUS-tól?

(#26) erdoke válasza franc0 (#21) üzenetére


erdoke
titán

"a Smart Response pedig csak a hozzá nem értő felhasználók igényeinek kielégítését szolgálja"

Én pl. nem vagyok annyira hozzáértő, hogy a Win7 feltelepített fájljait szétválogassam aszerint, hogy melyik gyorsít, és így megy az SSD-re, és melyik maradjon valami HDD-n. Ezáltal legalább kétszer akkora SSD-t kellene vennem, tehát míg Smart Response mellett elég egy 40-64-es, addig különálló SSD-ből legalább 80-ast, de inkább 120-ast vennék. Örülök, hogy neked a hozzáértésed és az időd is megvan a Win és a telepített programok fájljainak szétválogatására, illetve hogy a dupla méretű SSD beszerzése sem okoz gondot. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#27) Santiagain válasza keIdor (#16) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem 8, hanem 26W a különbség. Az 24/7-ben évi 11k HUF differencia.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#28) hackeeeee válasza keIdor (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez so igaz... Azért Én pl. észrevettem a különbséget, hogy az asztali vas nem volt hajtva, hanem alapon ment, +CnQ...

Sztem ez a Virtu dolog elég hasznos lehet, főként idle-ben.. Akárki akármint mond, éves szinten elég jól érződhet a különbség.. És ha már tuningolva is spórolhatsz, akkor miért ne? :)

Véleményem szubjektív...

(#29) Haart válasza Santiagain (#27) üzenetére


Haart
addikt

Tekintve hogy nem megy a gép csak 8 órát naponta, az pont a harmada lesz ami kb 4k éves szinten, ami 300ft/hó. Az semmi.

(#30) dangerzone


dangerzone
addikt

Semmi bclk emelés.... Hát, anélkül túl sok értelmét nem látom egyelőre a z68-nak.

(#31) LackoMester válasza keIdor (#16) üzenetére


LackoMester
addikt

Igazad van, ebben a formában én sem használnám, és tény a mai VGA-k 2D-ben tényleg egész jól fogyasztanak.
Lényeg az, amint a fogyasztásbeli különbség nagyobb lenne, és még a teljesítményből sem venne vissza, akkor használnám. Gyerkcipőben jár a Virtu, lesz még jobbis, konkrétan erre gondoltam. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#32) D1Rect válasza erdoke (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

"Én pl. nem vagyok annyira hozzáértő"
Akkor ez a technológia pont neked való. ;] :)

Meg nekem.

(#34) Móci


Móci
addikt

A Virtunak így sok értelmét nem látom, viszont a Smart Response tetszett.
A tesztért is köszönet, nagyon jó lett!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) Franklin válasza moha bácsi (#33) üzenetére


Franklin
addikt

Ezt hol láttad??

(#36) goodboy007 válasza Haart (#29) üzenetére


goodboy007
senior tag

A PS2-es port már nem is létezik arrafelé? :F

Hamarosan szeretnék Sandyre és vártam a Z68-ra az integrált grafika+tuning miatt. Utóbbi alap nálam, előbbi meg ki tudja mikor jönne jól.
15-20k-val viszont biztos nem fogok többet fizetni egy sor olyan funkcióért, amit nem használok ki.

Ez a Virtu ha működni is fog, akkor még okozhat meglepetést, de ebben a formában egyelőre nevetséges.
A VGA-k folyamatos ki-be kapcsolgatása nem tehet kárt bennük hosszabb távon?
Tehát Crysis 2-zöm és lelépek a tálcára, bekapcsol az integált, majd két perc múlva visszalépek és újra váltás történik.
Ha ez napi 100 alkalommal megtörténik, nem terheli meg túlságosan az elektronikai alkatrészeket?

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#38) Haart válasza goodboy007 (#36) üzenetére


Haart
addikt

Ezt a váltást ma is láthatjuk a notikban amik optimussal mennek. Nem hiszem hogy bármi féle károsodás lenne ebből kifolyólag.

(#39) Tonyius777 válasza goodboy007 (#36) üzenetére


Tonyius777
tag

PS2 na azon én is meglepődtem nekem is most kell majd egy átalakító :(

"A VGA-k folyamatos ki-be kapcsolgatása nem tehet kárt bennük hosszabb távon?"
nem mert nincs mozgó alkatrész és ha nem megy akkor még jobb is mert nem melegszik így a kondik sem száradnak :)
Maximum ha nem használod elértéktelenedik ill. az jár jól aki majd olcsón átveszi :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#40) hermanyi válasza Franklin (#35) üzenetére


hermanyi
őstag

Ezen a képen látszik de érdemleges fogyasztást nem spórol még egyenlőre ,de ki fog forni rendesen és akkor megéri majd a VIRTU

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41) tcp válasza D1Rect (#32) üzenetére


tcp
tag

""Én pl. nem vagyok annyira hozzáértő"
Akkor ez a technológia pont neked való.
"

jah, mert az igazi hozzáértő onnan ismerszik, hogy nem csak szét tudja válogatni egy merevlemez komplett tartalmát (pl 1TB-t egy 20GB-s SSD-re) aszerint, hogy melyik file gyorsít, és melyik nem, de ezt meg tudja tenni differenciáltan is, sőt heti rendszerességgel utánaállítja a gépét az aktuálisan használt programoknak, trendeknek megfelelően. Mi nem hozzáértők inkább rábízzuk a gépre, és az ezzel töltött időt baránővel/sörözéssel stb ütjük el :P

Mert ugye az, hogy feltelepítek mindent az SSD-re szintén jó móka lenne, csak ez esetben sokkal nagyobb SSD kellene, mint amit itt igényel az Intel megoldása.

Mellesleg kezelek olyan SAN-t, ahol hasonló technológia van megvalósítva, csak néhány TB SATA és SAS lemez adja a hátterét, és egy pár tucat SSD gyorsít. Nagy számban keresünk olyan hozzáértőket, kiemelkedő fizetés mellett, akik vállalnák, hogy nekünk hozzá nem értőknek kezelik ezt a rendszert, hogy ne kelljen megvenni a drága liszenszeket az automatikus intelhez hasonló megoldású technikához :P

(#42) tcp válasza goodboy007 (#36) üzenetére


tcp
tag

attól, hogy taskot váltasz a Crysis2 még futni fog ugyanúgy a taskok között (ezért task váltás és nem task bezárás az alt+tab :)), tehát szerintem a virtunak még érzékelni kell, és nem kapcsolja ki a dedikáltat. Persze, ha 2 percenként kilépsz és újraindítod a játékprogramot, akkor valóban kapcsolagatni fog, de ez azért nem túl életszerű.

(#43) whiteman0524 válasza LackoMester (#1) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Lehet hogy hülye kérdés, de a Giga Z68-as lapjain miért nincsen VGA és DVI kimenet ? (Ezek az Asus féle csillogó villogó lapok iszonyat rondák, akkor már inkább egy szép matt fekete giga)

[ Szerkesztve ]

(#44) ledgeri


ledgeri
nagyúr

KIFORROTT?
Szoftveresen=most egy ilyen alaplap, később az élvezet;
Hardveresen= most egy kompromisszumos p/h alaplap, és a következő áltáskor ez?
Előbbi :)) utóbbi?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45) sampe


sampe
aktív tag

szép teszt gratula hozzá:)

egy kérdésem lenne, hogy a HDMI csati felett az a kis négyzet alakú akármicsoda az miaz? :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#46) Santiagain válasza Haart (#29) üzenetére


Santiagain
senior tag

Még szerencse, hogy a gyártók nem így gondolkoznak, mert akkor most enne egy gép vagy 300W-ot idle.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#47) Alchemist válasza tcp (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

Hát igen, vérpistike büszkélkedhet azzal, hogy felnyomta a rendszert és pár programot az SSD-re, hű de gyorsan indul minden... de amikor egy rendszeresen használt adattömeget hív be a "nagyvinyóról", az már nem lesz gyorsabb...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#48) V.Dave


V.Dave
senior tag

Igen ám, csak ezzel a virtu mókával mindenki elfelejt egy viszonylag hasznos dolgot figyelembe venni, mégpedig ha lekapcsol a diszkrét vga akkor 0dB-lesz. És jó esetben csak a proci venti forog tovább amiből már vannak nagyon halk megoldások( Pl Scythe) És akinek hangos a vga-ja(mint pl nekem) annak ez egy álom h ha éjszakára bekapcsolva hagyhatom a gépet letölteni és nem kell mérgelődnöm a vga zúgása miatt.

Az az 5 wattnyi spórolás tényleg nem sok vizet zavar..

Félreértés ne essék nem 10 éves hardverem van, de nekem minden dB számít.

Egyékbént ettől a Virtu izétől sokkal többet vártam, és az a tény hogy ezt még mindig csak szoftveresen tudják megoldani eléggé szánalmas inteléknél :(((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#49) kzrca válasza sampe (#45) üzenetére


kzrca
tag

Optikai hangkimenet

(#50) vgergo válasza sampe (#45) üzenetére


vgergo
aktív tag

Optikai hangkimenet (S/PDIF Optical Out)
szerk.: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.