Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tidus válasza D1Rect (#39) üzenetére


Tidus
addikt

Valóban megfigyelhető egy jó ideje, hogy valami oknál fogva csak erőlködnek a "zöldek", ez részben jó, részben nem. Jó az AMD-nek mert egyre többen válltanak át a Radeonra, viszont rossz a Radeon felhasználóknak, mert nem lessz(nincs) komoly konkurencia, aki faragná lefelé az árakat.

(#52) Zso2 válasza Gyuri27 (#49) üzenetére


Zso2
őstag

erre ennyit tudok csak írni: ááááá kifakaaadt :DDD ha tudnád milyen szar a billem te is spórolnál a betükkel :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#53) Zso2 válasza D1Rect (#48) üzenetére


Zso2
őstag

kérdezd meg oliverdát ki a 4. biztos tudja... segítek macska képe van :DD :DD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#54) D1Rect válasza Tidus (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudom, én pár évig aludtam mindenfélre téren, aminek a kockuláshoz köze van. :)
Ezt a pár évet még lejátszom PC-n, aztán úgyis konzol, max az unokáknak mesélem majd a "amikor nagyapádnak vízhűtéses számítógépe volt" c. sztorit.
Egyébként a zöldekért nagyon nagy kár, én 50K-ért akartam 5850-et....

(#53) Zso2: Majd figyelek.
De akkor ki a 3.?

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#55) Zso2 válasza Tidus (#51) üzenetére


Zso2
őstag

Te csak így vagy vele,hogy zöldek és pirosak? Én nem vagyok elkötelezettje egyiknek sem ,de ahogy te is bizonyítod "zöldek" másik népcsoport vagy mi? :)
Amúgy ,hogy is van ez,mert az AMD a zöld :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#56) D1Rect válasza Zso2 (#55) üzenetére


D1Rect
félisten

ATI - piros
nVidia - zöld

Ki a 3.?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57) ollie válasza Zso2 (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi viszont nem szeretjük az olyanokat, mint amilyen ez a tied volt, ezért figyelmeztetlek, hogy hagyd abba a személyeskedést és az értelmetlen hozzászólásokat szakmai topikban!

***

(#58) Gyuri27 válasza D1Rect (#56) üzenetére


Gyuri27
félisten

HerrZ, Oli, daa-raa, meg ha jól gondolom én. A kihagyott amd rajongóktol elnézést kérek. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#59) D1Rect válasza Gyuri27 (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

omg. Én a "macskásnak" madstuntra vagy Mr. Csizmásra gondoltam. :DDD :B

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#60) Zso2 válasza D1Rect (#59) üzenetére


Zso2
őstag

Mr nyert ,hogy találtad ki? :DDD :DDD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#61) Zso2 válasza ollie (#57) üzenetére


Zso2
őstag

mindenki egy ellen? Csak nem AMd-fan.. na jó csak poén volt :DDD azért szakmai topicnak nevezni kicsit erős.. ilyen világraszóló hírt, csak találgatós topic.. hogy miért mehetett át MR. Manju Hedge az AMd-hez.. megmondom több lóvét kap ennyi.. :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#62) Tidus válasza D1Rect (#54) üzenetére


Tidus
addikt

:F .
Én még várok a VGA cserével. Látom szuperál a deszka.
Megelőztél a színvilág ismertetésével.

(#55) Zso2: Na, talán elgurult a gyógyszered, v. mi van, velem is kötekedsz, pedig én nem akartam belefolyni az értelmetlen vitádba.
Láthatod hogy a zöldek elnevezés idézőjelben van, viszont akinek írtam az tudta miről van szó, legközelebb kérdezz, ne kötekedj, se velem sem mással, itt nincs értelme inkább olvass és tanulj.

(#57) ollie: Köszönjük a hsz.-t.

(#61) Zso2: Látom neked tényleg elgurult a gyógyszered, neki nem igazán kellene irogatni.

[ Szerkesztve ]

(#63) Zso2 válasza Tidus (#62) üzenetére


Zso2
őstag

nem kötekedés volt..csak észrevétel.semmi harag jel nem látható..
mindenki kiérdemli az "elgurult a gyógyszered" jelzőt akinek más a véleménye?

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#64) D1Rect válasza Tidus (#62) üzenetére


D1Rect
félisten

Melyiket nem érted?
A "nokockulás": haverok+csajok+buli+csajok+fanta.

PC játékpiac döglődik: A legnagyobb diszkrét VGA gyártó szinte bedobta a törülözőt, most is arról szól a hír, hogy átcsoportosítanak, a triplaA játékok egy része nem jön PC-re, óriáskiadók döglődnek, próbálnak profitot realizálni.

Ezzel szemben a konzolok dübörögnek.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#65) Zso2 válasza D1Rect (#64) üzenetére


Zso2
őstag

igaz én is már hetek óta tervezem a konzolosítást.. netezni elég lesz egy P4 :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#66) Zso2 válasza D1Rect (#56) üzenetére


Zso2
őstag

költöi volt... ismerem a színeket...ott a smile
és AMD zö :) ld

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#67) Tidus válasza D1Rect (#64) üzenetére


Tidus
addikt

:R .
Igen sajnos ez van, én is már szinte többet netezek mint játszok, mivel már nem nagyon van olyan ami érdekelne is. Egy idejig erőltettem a külömböző emulátorokat, de megy nem megy, v. annyira bonyolult a beállítás, aztán beleuntam. A konzolból pedig úgy érzem kiöregedtem nem fektetek bele. Bár a PS2-őm meg van, amit nem adok el.

(#68) zsigus válasza D1Rect (#64) üzenetére


zsigus
őstag

Hát igen, tényleg elkezdődött valamilyen "hanyatlás szerű dolog" a PC-s játékiparban, de ha belegondoltok abba, hogy régen még a win előtt a nintendo fénykorában csak a konzolok kiváltsága volt a játék, persze utána jött a directx meg '3D' (ami most már tényleg 3D) és hasonlók de itt arról van szó, hogy most tér vissza a normális kerékvágásba a játékipar. Javítsatok ki ha tévedek!
nVidiá-éknak tényleg nem jön mostanában össze a PC piac de ezt felfoghatjuk úgy is, hogy más területen dolgoznak:
ATI=Xbox360
nV=PS3
bár kérdéses az nvidia sorsa ugyanis volt róla hír is, hogy nincs maradéktalanul megelégedve velük a Sony, viszont az ATI-val megvan az M$.
de ettől függetlenül nem hiszem, hogy a közeljövőben kihalna a PC mint játékgép, a cégeknek sem érdeke, hiszen azért mennek a fejlesztések dollármilliárdos nagyságrendben és egyik cég sem engedheti meg, hogy csak így vége legyen, mert akkor mindenki Intel Atom-mal netezne és a drágább alkatrészeket nem tudnák eladni, sőt a konzolok is úgy fejlődnek ahogy a sz.gépek mert azok is azok

Egy kis ON: szerintem is megtalálják a módját annak, hogy ne maradjon Manju-ban az a sok infó szegény még kezelésre szorulna mert nem tudná feldolgozni :)

(#69) ftc válasza zsigus (#68) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak azt elfelejtjük, hogy a programozók meg jobban csípik a konzolt...nincs x az y-on lehetőséged konfigurációkra...1 re leteszteled s ha azon megy akkor mindenhol menni fog....
A PC-s játékipar akkor lendül újra be mikor elkezdődik a szoftveres render újra...

(#70) zsigus válasza ftc (#69) üzenetére


zsigus
őstag

Én megmondom őszintén nem értek a programozáshoz!!!!
De szerintem itt azért nem minden egyes alkatrész, minden egyes variációjára írnak programokat, hanem Intel-AMD és ATI-nVidia az, hogy melyik vga melyik proci tökmindegy, ezért van az alapkövetelmény, kizárják azt ami már elavult! szóval azért a 4 gyártó termékeire 4 féleképpen kell megírni azt a programot nem pedig 500 alkatrészre, a kiadóknak pedig van rá keret, hogy ezt megoldják. A legtöbb AAA kategóriás játékot pedig nem azért nem adják ki PC-re mert olyan nehéz megcsinálni, hanem mert jó pénzt kapnak a konzolgyártótól az exkluzivitás miatt.

Ismétlem nem vagyok programozó bele lehet kötni, csak elképzelés!

[ Szerkesztve ]

(#71) M@cika válasza Tomcat (#30) üzenetére


M@cika
őstag

Feleségül esetleg ne vegyük a céget? Nem elég, hogy kirúgnak, még azt is meg akarják szabni, hogy utána miből dögöljek éhen? Az én szerződésemben is benne voltak ilyenek ÉS baromira nem érdekel! :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#72) zsigus válasza M@cika (#71) üzenetére


zsigus
őstag

Az a baj, hogy őket sem érdekli, hogy téged nem érdekel.
Ha rontod az üzletüket olyan pert akasztanak a nyakadba, hogy a gatyád is rámegy, és akkor már érdekelni fog téged is. :)

Egyrészt elrettentés céljából, azért hogy meg se próbálja másvalaki. Másrészt bosszú! ilyen cégeknek milliárdos károkat is okozhat az ha kikerülnek a titkos információk, és neked se legyen jó ha nekik nem az.

[ Szerkesztve ]

(#73) Tomcat válasza Chaser (#32) üzenetére


Tomcat
őstag

Tudom sajnos, ez nálunk is megtörtént. Kereskedelmi Igazgató dobbantott anno egy magasabb fizetési és költségtérítési ajánlattal rendelkező céghez és mint "piackutatás" munkakörre vették föl. Pesze azt 1 percig sem csinálta egyből ment az új üzletek után. Nálunk a per úgy zajlott 2 évig hogy bizonyíthatóan megnőtt a másik cég keresekdelmi árbevétele miközben a miénk ugyanannyival csökkent. Érdekes módon a másik cég ügyfelei és a miénk is részben ugyanazok voltak. Míg nálunk a kapcsolat évekre visszamenőleges volt az "új" munkaadónál gyakorlatilag a volt kolléga belépésével egy időben kezdődött. Ezen tényezők ismeretében ítélt meg jogos kártérítést nekünk a bíróság "elmaradt haszon" címen. :)

Tomcat

(#74) Tomcat válasza Badman 4ever (#33) üzenetére


Tomcat
őstag

Nagyvállalatoknál szinte mindenhol jogász csoportok dolgoznak azon hogy megkeressék a jogi alapot arra ha valahol sérül valamilyen érdekük. Kulcspozíciót betöltő vezetőknek teljesen más a munkaszerződésük mint a többieknek. Ha hibáznak az AMD-nél és kitudódik bármilyen úton hogy előnyt szereztek abból hogy vezetőbeosztású embert hoztak át az nVidia-tól és erre bármilyen bizonyíték is lesz akkor megteremtik az okát egy munkaügyi pernek (vagy ha bármilyen ismeretet felhasználnak ami az új munkatárshoz bárhogyan is, de köthető szabadalmi pernek.) Lehet okosan is csinálni az ilyen áttelepülést de mindig kell valamilyen "áldozatot" is hozni az érdekében.
Sajnos ilyen világban élünk. Az ilyen jellegű munkaügyi/szabadalomsértési/piacfelosztási pereknek a töredéke sem jut el hozzánk.

Tomcat

(#75) Tomcat válasza M@cika (#71) üzenetére


Tomcat
őstag

Hidd el én mind a két oldal (munkaadók-munkavállalók) nézőpontját ismerem és tudom hogy kinek-kinek mely szempontok azok amik fontosak de egy valamit mindig hozzá szoktam tenni amikor ilyen téma kerül szóba:
A munkaadó (cég) nem létezhet a munkavállaló nélkül, a munkavállaló meg éhen hal ha nem kap fizetetést az elvégzett munkájáért. Ez egy szimbiózis, ami mindkét félnek egy bizonyos szintig az "elfogadhatóság határáig terjed". :)

Tomcat

(#76) Chaser válasza Tomcat (#73) üzenetére


Chaser
titán

Csak egy kérdés: mi volt minderre a bizonyíték?:) Logikusan gondolkozva persze 1értelmű a szitu, de mi bizonyítja?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) M@cika válasza zsigus (#72) üzenetére


M@cika
őstag

Egyrészt nem tudnának semmit bizonyítani, másrészt nincs rá pénzük, hogy kifizessék az ügyvédjeiket. De nem foglalkozom a dologgal.
Amúgy elviekben igazad van. .-)

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.