Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egyre inkább pengeélre kerül az Nvidia. Ha nem lenne a Tegra, sok jövőt nem jósolnék nekik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) rudi válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Mit gondolsz, miért a Tegra és a Tesla a fő fókuszuk mostanában? KÉt éve mondják már, hogy 2010-re a VGA gyártás a bevételek kis részét teszi majd ki. Egyébként a Havokról, mióta az Intel megvette, szinte semmit sem hallani. Az NV szerint - elmondásuk szerint megkérdezték a fejlesztőcsapatot - a Bullet dolgot fejlesztőkörnyezet híján NV hardveren kódolja éppen. Mindenesetre nagyon kell az, hogy az AMD is a fizika irányába mozduljon, mert azon a téren szerintem sokkal több csiszolnivaló van mint a már amúgy is ultra-realisztikus grafikában. Meg még karakter animációra gyúrhatnának jó sokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) joi29


joi29
őstag

Star Wars: The Force Unleashed játékprogram a Havok fizikai rendszerrel
kiegészítve. A szoftvert a LucasArts idén PC-re is kiadja.

-Szeretettel várjuk. :C

(#4) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem igazán hiszek már ezekben az ultra realisztikus, csák nóriszos körbepörgőrugó, szabadon rombolható engine-ekben. A Red Faction volt az utolsó, amely valóban akkora újdonság volt, a többit Doom3 E( ID Tech ? ), meg UE3 szép is, jó is, de csomó dolog csak feature ként lett felsorolva a végén. Egyébként rombolható környezet UT2k4-ben is elérhető, de annak idején a legizmosabb gépet is odaverte. Szóval majd ha gyakorlatban is látható az eredmény, és nem csak script szintjén, akkor elhiszem :U

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5) PH-User


PH-User
addikt

:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Minél több lábon áll az AMD fizikai számítások terén, annál univerzálisabb szolgáltatáskészletet tud nyújtani, valamint saját jövőjét is annál jobban bebiztosítja.

Szerintem nem hülyék ők sem, nem véletlen spájzolnak be fizikából. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Álmaimban az szerepel, hogy ezek 3-an (havok, physx, dmm) egyszer összeállnak, és a 3 csapat tudását összedobva kiadnak egy ultrabrutál fizikai motort/fejlesztőkörnyezetet. De ez csak álom, tudom.

(#8) sh4d0w válasza rudi (#2) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hááát... szvsz a mostani grafika még nem ultrarealisztikus... a raytracelt grafika inkább, de az még picit odébb van.

https://www.coreinfinity.tech

(#9) VaniliásRönk válasza rudi (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egyszerűen azt akarják megelőzni vagy legalább késleltetni, hogy az Intel monopolhelyzetbe kerüljön a fizikai motorok piacán, minél több konkurens, annál jobb.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) #95904256


#95904256
törölt tag

Kíváncsi leszek mikor jön el az az idő mikor nem lesz szükség többféle fizikai motorra a minél realisztikusabb élmény érdekében... ;]

(#11) Raymond válasza rudi (#2) üzenetére


Raymond
félisten

"Meg még karakter animációra gyúrhatnának jó sokat."

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Mr.Csizmás válasza #95904256 (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagyis all-in fizikai-grafikai motorok lennének?

+ saját: elgondolkoztatott a cikk. a fizikába nem csak az tartozik, hogy viselkedik egy adott paraméterekkel (tömeg, szilárdság, stb.) rendelkező tárgy, hanem pl. lángok terjedése, hangok (itt gondolok arra, hogy a rendelkezésre álló térben hogy terjed),

...szóval várjuk a komplex fizikai motorokat ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) gliskard


gliskard
senior tag

Az OpenCL mint köztes általános rétegre épülő fizikai motorok működnek minden OpenCL-t támogató rendszeren legyen az hw vagy sw alapú, viszont a sebesség a nem mindegy. Ezért az AMD részéről fizikai motorok tekintetében a driver szintű optimalizáció a komoly feladat.
Fizikai motorok még egy ideig egy helyben fognak toporogni, amíg az nvidia köti az ebet a cuda-hoz. Eddig is komolyan támogatta vagy "megvette" a fejlesztőket, és jelenleg még ezen (is) igyekszik. Ha jelentős mértékben elmozdulnak a kiadók és fejlesztők az OpenCL alapú megoldások felé, akkor lesz komolyabb tovább lépés az motorok terén. Persze ehhez még szükséges, hogy konzolok szintjén is piaci részt szerezzenek hiszen ma már a multiplatformos programozói oldalról minél inkább homogén, ezáltal a portolást megkönnyítő megoldásokat keresik. Az OpenCL ezen a téren a Cuda-val szemben egyértelműen esélyesebb, mivel a Cuda elvileg csak nvida/pc környezetben létezik.

Azt sem kéne elfelejteni, hogy az átlag user számára a "valósághoz közelítő" fizika csak egy felirat a dobozon...

(#14) Móci


Móci
addikt

Tetszetős a döntés, remélem lesz is majd eredménye. Kíváncsi leszek az nvidia lépésére, egyre jobban kezdenek 'kikopni' a piacról ezen a téren.
A Star Wars játéknak én is örülök. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Integra


Integra
titán

jó hír, drukk és vár.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Integra válasza rudi (#2) üzenetére


Integra
titán

mégis furcsa, hogy az nv csak így dobja a vga piacot.
a mobil platformon is kőkemény csata megy, ott ahol a tegra is jelen van.
(a snapdragonos htc dh2 úgy tűnik nagyon oda fog verni)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) #95904256 válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mondjuk én a közel atomi szintű szimulációra gondoltam, amivel helyettesíteni lehetne a rengeteg féle fizikai jelenség szimulációját. Ezeket külön-külön leírni, modellezni szintén teljesítményigényes dolog. Amennyire tudom ezek a mostani "fizikai motorok" inkább csak látvány effekteknek tudhatóak be. Tényleges fizikai analízisre - pl. különböző viszkozitású anyagok terjedésének szimulációjára - nem alkalmas.

(#18) user++ válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


user++
csendes tag

Nevetseges vagy, itt ugy latszik egyes hireket szeretnek elhallgatni (erdekes modon minden ATI-s pletyka vezercikk volt... na de Abuuu), egyenlore az nVidia a piacvezeto (toronymagasan) es az uj cuccuknak koszonhetoen (amirol mar szivarogtatjak a hireket ... itt miert nem lehet olvasni? nem is baj ugyis felremagyaraznak, es tele lenne tuzdelve azzal hogy a piros ugyis jobb) ismet verni fogjak teljesitmenyben a pirosat (mint mindig), mind teljesitmenyben mind tudasban (DX11+CUDA+PhysX+stb stb tessek rakeresni neten), es nem kellesz azzal jonni, hogy nem tud dx11-et. A piaci reszesedesuk tuti hogy nem fog csokkenni (valoszinuleg noni fog), es marad az a szitu hogy a jatekfejlesztok a piacvezeto GPU-t fogjak favorizalni meg az nVidia megteheti hogy anyagilag is beszalljon a jatekfejlesztesekbe, az AMD-nek ilyen lehetosegei nincsenek, mivel nyereseget nemigazan termel (arab bacsik penzelik) a CPU fronton intellel szemben xarul allnak es ha olyan durva lesz az uj nVidia GPU mint ahogy varhato akkor tenyleg ossze kell kaparni minden Atizmus hivot, mert az emberek mar csak olyanok hogy kepesek kiadni mondjuk +20/40 $ kp-t ha azert nagyobb tudasu cuccot kapnak. :DD

(#19) tobal


tobal
tag

Érdekes hozzáállás ez az AMD-től, akik eddig teljesen leszartak mindent, ami nyílt...

[ Szerkesztve ]

(#20) Oliverda válasza joi29 (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

November 2. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Yutani válasza rudi (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az ultra-realisztikus grafikai megjelenítéshez még a megvilágításon dolgozni kellene kicsit, illetve a meglévő technikák használható sebességűvé tétele van hátra.

EZT a videót javaslom megnézni! Ha a játékfejlesztők hajlandók lennének áldozni anyaglilag az animációs motorokra, nagyon komoly dolgokat láthatnánk a játékokban! (Thanks to Raymond!)

#tarcsad

(#22) ]Phobos[ válasza user++ (#18) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Hallod, te már több topikban is eljátszottad ezt a majdénmeghogyittmindenkiamdatifanésjajszegénynvtfikázza játékot. Írd oda az aláírásodba, oszt csókolom.
No offense :U

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#23) Ste válasza #95904256 (#10) üzenetére


Ste
addikt

mentél már ki az utcára valaha? :DDD

(#24) Ste válasza Yutani (#21) üzenetére


Ste
addikt

Ezek a videók annó a Gta Iv kapcsán kerültek elő. Már akkor ámuldoztam rajtuk, kár, hogy a játékba nem került bele több minden

(#25) user++ válasza ]Phobos[ (#22) üzenetére


user++
csendes tag

Savanyu a szolo? Nem ugy tortennek a dolgok ahogy szeretnetek? Hat nem sajnalom.

512 darab CUDA mag (32 darab per Streaming Multiprocessor) IEEE 754-2008 lebegőpontos szabvány támogatással
ECC memória támogatása
Teljes C++ támogatás
DirectX 11 támogatás
Parallel DataCache - az első gyorsítótár hierarchia a GPU-n belül, ami gyorsítja az olyan algoritmusokat, mint például a fizikai számítások, raytracing és mátrix multiplikáció, ahol az adatcímek előre nem ismertek
A GigaThread Engine támogatja az egyidejű kernel végrehajtást, ahol a különböző kernelek ugyanabban az alkalmazásban összefűzve is végrehajthatóak a GPU-n.
Teljes 32 bites integer path 64 bites kiterjesztésekkel
8× dupla precíziós lebegőpontos teljesítmény a GT200-hoz képest
Memóriaelérési utasítások a 64 bites címzésre való áttéréshez

:C

(#26) einstein válasza user++ (#25) üzenetére


einstein
senior tag

Ez a GF100-as valóban nagyon "komoly" teljesítménnyel rendelkezik, egy baj van vele, hogy nem a grafikai feladatokra optimalizálták, hanem egy általános célú processzor... Egyelőre nem tudni milyen teljesítménye lesz ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr.Csizmás válasza #95904256 (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

neeemm,

nem atomi szintű.

pusztán annyi, hogy pl. egy fabútor jellemzői: nagyobb erőhatásra összetörik, pl. baltával felhasogatsz egy széket. Ha felgyújtod meggyullad. De ha belelősz, akkor csak egy lyuk lesz rajta. (ez egy Postal féle példa ;] )

ugyanígy egy fémradiátort az életben nem aprítasz fel, nem gyújtasz fel, max kilyukasztani tudod.

viszkozitás - folyadékok terjedése más téma, előbb legyen meg a szilárdtestek fizikája :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) user++ válasza einstein (#26) üzenetére


user++
csendes tag

Miert nekem kell hireket kozolni? JAAA nem amd-s hir :)) Idezet kovetkezik:

Bízva abban, hogy a bejelentéssel egy kicsit kivárásra ösztönzi az embereket és egy kicsit visszafogja a HD 5800 szériát övező érdeklődést -- illetve növeli azt a saját irányába --, tegnap este az NVIDIA a GPU Technology Conference-en felfedte a leplet az új "Fermi" (GT300) CUDA GPU architektúráról. /// Az első Fermi-alapú lapka 3 milliárd tranzisztort tartalmaz, a memóriabusza 384 bites amelyhez maximum 6 GB GDDR5 társítható és a kártya természetesen az új AMD termékek elsőszámú ellenfele. :R

(#29) tobal válasza einstein (#26) üzenetére


tobal
tag

Nekem is az a sejtésem, hogy a GT300 nem egy gamer lapka lesz, de nem is bánom. Lehet, hogy a játékosoknak szánt kártyák piacán lejjebb csúszik az nVidia, ugyanakkor már látható, hogy az nV új vizekre próbál evezni. Azért az elég flash lesz, hogy egy videokártyával (desktop viszonylatban nézve) mainframe-et csinálhatok az otthoni gépemből :D. És szerintem játszani is lehet majd rajta ;).
Mellesleg amit user++ bevágott, még egyáltalán nem biztos, hogy úgy lesz. Nem hivatalos forrásból származó specifikáció.

(#30) Ste válasza user++ (#28) üzenetére


Ste
addikt

Talán karácsonyra lesz is valami belőle

(#31) #95904256 válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


#95904256
törölt tag

A radiátor ugyan nem gyullad meg ha melegítem... de megolvadhat, elhajolhat, össze-vissza görbülhet, kitágulhat, elszíneződhet, kilyukadhat, felrobbanhat, stb...

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr.Csizmás válasza user++ (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi lenne, ha magadtól írnál valamit, nem híreket másolnál be?

így eléggé hsz. gyűjtés-szagúak az írásaid.

(#31) akosf feltéve hogy egy játékban együtt fog szerepelni BFG, és egy radiátor ;]

ui.: HL2-ben gravity gunnal jól lehet zombit irtani, asztal, radiátor, egyebekkel. célkijelölésre meg vágj hozzájuk egy festékesdobozt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) #95904256 válasza Ste (#23) üzenetére


#95904256
törölt tag

:D Az olyan unalmas...

(#34) user++ válasza Ste (#30) üzenetére


user++
csendes tag

Mire kellesz lesz olyan nV VGA, hogy csak na. De mivel nem illik ati-s topicba nagyon beleronditani, en lepek innen. Amugy miota megjelentek az elso hirek errol (ki is mondta hogy NEM LESZ GT300, es kozben begetett a nyaj???), azota minden forumon virnyakolnak a pirosak (nem MO-ra gondolok).

PS. Szeretettel varjuk majd Abutol az eloszor felremagyarazo csusztato atimagasztalo cikkeket. Aztan majd meglatjuk. :C

(#35) gyiku válasza user++ (#28) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt is olvastad?

hüllő

(#36) user++ válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


user++
csendes tag

Az elso hsz-t kifejezetten oktato celzattal 1 embernek irtam, az meg ha atmasoltam NEKTEK egy kis infot azert tettem, hogy kezdjetek "panikolni" es jojjon a vezeretek aki megnyugtat titeket es kozli, hogy nem legy "jatekos" vga zold oldalon + szeretem olvasni a sok okorseget amivel kimagyarazzatok magatokat... na csaaa :DDD

(#37) bolondember válasza user++ (#34) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

csiszolj kicsit a stílusodon, van rá egy napod.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#38) tobal válasza user++ (#36) üzenetére


tobal
tag

Én kifejezetten nV párti vagyok, utálom az ati-t meg az amd-t, de... te egyszerűen szánalmas vagy :D.

Nem kellene vmi szűrőt berakni az oldalba, hogy 14 év alattiak ne írhassanak be mindenféle ökörséget? :D
Oké, már látom, a moderátor intézkedett. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#39) CsendesMark válasza user++ (#25) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Már megint idejössz flémelni (pedig azt mondtad jól nevelt srác vagy), de még abban sem vagy kreatív, én is be tudom "ctrl+c ctrl+v"-zni a specifikációkat
A DX11et nem hardveresen támogatja

Mellesleg a toronymagasan vezető videokártya gyártó az Intel, nem az ATI-AMD vagy az nVidia...

Jó látni hogy Abu rajongótábora ilyen szépen gyarapodik :DDD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#40) Móci válasza bolondember (#37) üzenetére


Móci
addikt

Ez nem volt egy rossz döntés...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#41) #65675776 válasza CsendesMark (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maradjunk annyiban, hogy videovezérlő gyártó... Az Intel egyelőre nem gyárt diszkrét GPU-t, legalábbis egyelőre még nem került piacra. Kártyát mondjuk az nV és az AMD/ATi sem gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#42) ]Phobos[ válasza user++ (#25) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nem az a gond amit írsz, demokrácia van( papíron legalábbis ), az a gond, hogy madárijesztő stílusban írod. Ha meg gondod van a PH!-val, minek regeltél? Amúgy meg most ATI a favorit, majd ha NV odacsap vmi 8800 GT féle best buy karival, akkor az lesz a favorit, továbbá csak nekünk jó, ha van ( ár )verseny, de ezeket is leírták már n+1 alkalommal, ahogy te is a saját versikédet, azért tanácsoltam, hogy a flame-et írd be az aláírásodba és ne offolj n+1. alkalommal is.

Amúgy szeretem a savanyú szőlőt is, muhahahaha! ;] :U

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#43) Yutani válasza CsendesMark (#39) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Intel a sok chipsetben eladott ócskasága miatt vezeti a teljes videóvezérlő piacot, de a diszkrét VGA piacon az Nvidia a piacvezető valami 65-70% aránnyal, míg az AMD/ATI 30-35% aránnyal a második.

#tarcsad

(#44) Integra válasza bolondember (#37) üzenetére


Integra
titán

na de milyen lelki nyomoréknak kell lenni már, hogy azért bereggeljen, hogy szanaszét fikázzon mindent... :F
mást még nem is olvastam tőle

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) CsendesMark válasza #65675776 (#41) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Igen, de a befektetés-fejlesztést/bevételt nézve biztosan túlszárnyalják valamennyi vetélytársukat
Illetve a csip eladása is ugyanúgy ér, nem számít hogy az alaplapon van rajta vagy külön nyákra hegesztik.

És igen, tudom hogy botrány szarok :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#46) rumkola válasza ]Phobos[ (#42) üzenetére


rumkola
veterán

Azért az nagyon is jogos megjegyzés, hogy az utóbbi évek legdurvább GPU bejelentéséről egy szó sincs a PH hírekben..... :U

(#47) Pekkk válasza tobal (#38) üzenetére


Pekkk
aktív tag

Sose értettem meg ezt az ATI párti meg NV párti dolgot. Szerintem nem kell útálni egyiket sem, mert ha csak az egyik lenne akkor a büdös életbe nem tudnánk megvenni ezeket a perifériákat mint amik most vannak. Mi lenne itt kérem, ha csak NV lenne meg mondjuk Intel?
Riva TNT2 meg P2 800 mhz ilyen árakon. ;)

(#48) mefityiszto válasza bolondember (#37) üzenetére


mefityiszto
csendes tag

Szólásszabadság – »Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket« – így szól az ENSZ által 1948-ban elfogadott Emberi jogok egyetemes nyilatkozata. Eszerint olyan alap­jogról van szó, amely egyfelől magában foglalja a szólás szabadságát (vagyis a szabad véleménynyilvánításhoz való jogot és a cenzúra hiányát), másfelől a tájékozódás szabadságát (azaz a közérdekű adatok megismeréséhez való jo­got). A szólásszabadság egyetemes érték, amely független az egyes országok politikai berendezkedésétől, kulturális és vallási hagyományaitól. Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy »a szólás sza­badsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, ame­lyeket az emberek jó néven vesznek [...], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják [...] a lakosság bármely részét«. A szólásszabad­ságnak ugyanakkor vannak korlátai is: például a személyes adatok, a katonai és államtitkok, a bűncselekményre való felhívás. Egyes országokban törvény tiltja a gyűlöletbeszédet, valamint a nemzeti szimbólumokat és a közerköl­csöt sértő kifejezések használatát is. Ugyanakkor még a demokratikus or­szágok jogszabályai is eltérőek: az Egyesült Államokban megengedőbb, míg Nyugat-Európában általában szigorúbb a szabályozás.

Te náci vagy? Ha valaki ellenkező véleményen van mint ti annak annyi? :W

Maffia, Join the Family!

(#49) ]Phobos[ válasza rumkola (#46) üzenetére


]Phobos[
senior tag

#28-ra utalva, az tegnap esti bejelentés, és mivel a hype most az ATI-k körül fut, valószínűleg az élvez prioritást. Továbbá nem tudom, hogy megy az oldal szponzorálása, de nyilván előfordulhat, hogy egyes hírek előbb érkeznek. Hogy ezt ki mennyire tolerálja, az mindenkinek a magánügye.
Azért néhány óra lemaradás nem a világ, néhány másik hírportál van, hogy 1 héttel is le van maradva, van hogy pl. pendrájv v hasonló kevésbé fontos cucc tesztje itt jelenik meg később. Persze nem védeni akarom a PH!-t, de biztos Abu lehozza ezt a hírt is.

Azért még mindig ott van az is, hogy 3 milliárd tranyót nem annyiból állítanak elő, mint 2,1-et, és a hűtésére is kíváncsi leszek. Annyira nem vágom a témát, de ha jól tévedek a programozóktól függ, melyik kártya melyik játék alatt mennyit fog menni. Így még ha meg is előzi teljesítményben az ATI-t, az árversenyt szerintem megint durván be fogja bukni.

Persze ez mind csak találgatás, kéretik nem flamelni!

#48: mi van, ti pár napos újoncok egy bolygóról zuhantatok a Földre? Vagy inkább 1 IP címről? A jogokat ne keverd a minimális elvárható viselkedési stílussal.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.