Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HavocS


HavocS
senior tag

RMClock jóság, kár, hogy sima Asus P5B-t nem hajt meg fesz szempontjából... pedig nem kellene ám egyfolytában 3 GHz-en mennie a C2D-nek...

(#2) Ste válasza HavocS (#1) üzenetére


Ste
addikt

érdekes, hogy nekem az új megy, csak semmit sem csinál :F
ha beállítok neki egy fesz értéket, akkor ahhoz nem nyúl, csak a frekit állítja el (legalábbis Everest és Cpu-z szerint is marad az 1,175V, míg az rmclock ragaszkodik az 1.325V-hoz)
mellesleg fel sem ismeri a procimat :(

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, jó kis cikk :) És korrekt magyarászatok, bizonyítás.

:C

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Depression


Depression
veterán

Tetszik az íràs.
Egy e-mailt megérne az rmclock készítőinek a kompatibilitási probléma, hátha a köv.-ben javítanak rajta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) HavocS válasza Ste (#2) üzenetére


HavocS
senior tag

Hátööö... én is ezt írtam :) Legalábbis nálam a "nem hajt meg" ezt jelenti. De ennek a PLL-jét még amúgy se láttam hogy bármilyen program meghajtotta volna...

(#6) ABnormal


ABnormal
őstag

próbáld ki az rmclock helyett a crystalcpuid-t,csak 3 lépcsőben tudja állítani a proci feszt és szorzót,de elég az,nálam 5X+0.8v,13X+1.175v és a max 15.5X+1.4v...
nekem jsw lapom van,ennek a biosában két helyen lehet állítani a procifeszt,ha nem auto-ra rakom hanem fikszálom bármilyen értékre akkor nem tudják a programok állítani xp-ből,lehet,hogy nálad is ez a helyzet...

(#7) HavocS válasza HavocS (#5) üzenetére


HavocS
senior tag

Jaj, hülye vagyok, közben látom, hogy nálad a frekit állítja... hm, akkor lehet frissíteni kéne, mert nálam azt se. Na mindjárt szétnézek...

(#8) Ste válasza ABnormal (#6) üzenetére


Ste
addikt

sima kis mAtx giga lapom van, ami nem pont tuningra van kihegyezve. alap biossal kb engedi az órát állítani és kész. na ez azért nem teljesen igaz, mivel a frekvenciákat engedi állítani, csak a feszültség értékeket nem.

ez a mod bios adja a lehetőséget a feszültség értékének állítására, s ebben csak egy lehetőség van, ahol a procifeszt állíthatom. emlékszem, hogy a komolyabb lapokba (pl Dfi) is két helyen lehet feszültséget állítani. volt egy értékes és egy százalékos beállítási lehetőség, valamint a kettő kombinációja.

gondolkoztam lapcserén, de a sötét oldaltól kicsit tartok, a jelenlegi amd-s lapok közül viszont csak a 780as csipszetűek szimpatikusak, ráadásul abból is az mAtx-ek, mivel vga teljesítményt alig használok. viszont a mostani kis giga annyira jól felszerelt, hogy nem visz rá a lélek :U
majd talán ha már menni fog a hybrid boost, vagy hogy is hívják és halandó lekapcsolni a vga-t ha nem használom, akkor elcsábulok :U

amitől viszont elkanyarodtam: nekem 2 állapot is elég lenne: minimum és maximum (errre használtam korábban is az rmclock-ot)

érdekes azonban, hogy a régebbi verzió 0.8V-os minimumot, a jelenlegi 0.55V-os minimumot detektál / enged

(#9) Ste


Ste
addikt

kicsit bővítettem, az írást, hogy kerekebb legyen. odakívánkozott még egy előtörténet, így talán érthetőbb a próbálkozás eredete, ami sokak számára ismerős problémát igyekszik orvosolni

(#10) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Amit itt bioszban nyulkálással oldottál meg, azt már rég kitalálták, elég ha a cool & quiet be van bekapcsolva ;] :R, az automatikusan leveszi a feszt és az órajelet

[ Szerkesztve ]

(#11) Ste válasza Zoli0726 (#10) üzenetére


Ste
addikt

csak nem ilyen mértékben
a CnQ 1000mhz-re és 1.05V környékére veszi vissza a procit minimum esetén. személy szerint szeretnék érdemben bőven használható gépet összehozni kevés fogyasztással. a cikkben szereplő 2000mhz 1V-on azért kicsivel szimpatikusabb nekem, mint a natúr CnQ

a cikk érdemi része pedig az alulfeszelés hőtermelésre gyakorolt hatásával foglalkozik.

mindenesetre megtisztelő, hogy ezért regisztráltál :R

[ Szerkesztve ]

(#12) éN79 válasza Ste (#11) üzenetére


éN79
addikt

A régi szép időket juttattad eszembe.
Írásodon felbuzdúlva gondoltam megnézem, hogy is néz ki nálam mostanság az ehhez hasonlatos dolog: idle 1,1V-ra levéve a feszültséget a Q9300-nak, 2GHz-en a fogyasztás 100-105W között van, 2500-on (6->7,5X) olyan 110W körül. Prime95-tel meggyepálva 150W a táp konnektorból felvett áramigénye.
A hőmérsékletről jobb ha nem írok, a Q nem éppen egy amd. :-)

(#13) mv


mv
aktív tag

Üdv! Az én 4400+ -os Brisbane-m 0,95V-on, 2000MHz-en stabil.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#14) Ste válasza éN79 (#12) üzenetére


Ste
addikt

régi barátokat mindig szívesen látok :)
a quad-od teljesítménye sem éppen amd-s :) pár gondolat erejéig eljátszottam az ötlettel, hogy veszek phenomot, esetleg quad-ot, de annak semmi értelme nincs, hogy 3 mag mindig csak winrar-t vagy prime-ot futtasson.

az elsődleges cél a kis ház miatti hűtéslimit csökkentése volt. jópár asztali kis kuckót végigköltöztem, s mindegyikben limitált volt a procihűtő mérete. az xp-120 pedig csak később került a kezeim közé (am2-es legfogató keret pedig mégkésőbb)
most hogy midi kuckóban landolt a vas, annyira nem lényeges, de a htpc divat miatt szerintem érdekes.

a fogyasztásmérőd egyszer elhozhatnád hozzám is, kíváncsi vagyok :)

mv: mint írtam rmclock szerint 0,8V-on nekem is az lenne - ezt most fenntartásokkal kezelem - de a lap valamiért nem akar 1V alá menni (vagyis behalással jutalmaz ha nem kap dzsúszt)

(#15) #56573440


#56573440
törölt tag

jó látni hogy a 4-5-6 GHz-es célok helyett valaki így is próbálkozik. én alulfeszelve hajtom a procimat, és bőven jónak érzem, e6600 1.1V 1500MHz. ennél lennebb sajna nem egedig venni a shuttle deszka, de így is 60W körül eszik alapon, ami nekem már jónak tűnik, és a céljaimnak teljesen megfelel. jó kis írás hátha felkapják páran a fejüket rá ;]

(#16) Ste válasza #56573440 (#15) üzenetére


Ste
addikt

:) meglátjuk
aki kicsi gépben gondolkozik, annak érdemes valami progit felraknia, bár szerintem a legtöbb ember kipróbálta már az rmclock-ot, vagy valami hasonlót.
sajnos a 385W-os táp miatt nehéz megfogni egy eee gépet, de ha már küzelítünk felé, az is haladás

(#17) NightLord


NightLord
tag

Azért a 17 fokos szobahőmérséklet kicsit odab*sz o.O

(#18) Ste válasza NightLord (#17) üzenetére


Ste
addikt

tél volt, fűtés nem ment

nem is tudom melyik a jobb: télen a hideg szoba, vagy nagykabátban az erkélyen ülni, esetleg a vízhűtést fagyasztani a nyitott ablakban

mondjuk most sincs meleg. olyan kellemes 22-25 fok max

(#19) G@ß! válasza Ste (#18) üzenetére


G@ß!
őstag

Te biztos valami atombunkerben lakhatsz! :D
Nálam 27 fok van most. (családi ház)

(#20) Ste válasza G@ß! (#19) üzenetére


Ste
addikt

tégla és félszuterén, ami a belső udvarra néz. szellőztetni kell, hogy meleg legyen, szal érdekes lakáska.
télen fűtés nélkül bizarr 14 fokig süllyed a hőmérséklet, nyáron szellőztetéssel melegszik 25 fokig kb

nekem bejön, igazi legénylakás :)

bár egyesek szerint tényleg atombunker, az elnevezésre ráéreztél :)

[ Szerkesztve ]

(#21) twollah


twollah
nagyúr

Miert nem az AMD Cool 'n' Quiet opciojat hasznalod?
Nekem a 3800+os AM2esem 2400Mhzen uzemel 1.3660Vtal, ennek az orajelet lerantja 1000Mhzre es 1.1420Vra.

(#22) Reset Elek válasza twollah (#21) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Saját gépem: A64 3000+
C'nQ : alap: 1,45 V, 1800 MHz, min:1000 MHz, 1,1V
rmclock: alap: 1,25 V, 1800 Mhz, min: 800 MHz, 0,9 V

Valószínű ezért nem az AMD féle C'nQ-t használja.

Jah, és ha az alapfeszt elállítod, a C'nQ egy váltás után visszateszi a gyári értékre, azaz lőttek a túlfesz/alulfesz beállításnak.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#23) Ste válasza twollah (#21) üzenetére


Ste
addikt

#10-ben leírtam. nem az volt a célom, hogy idle legyen hűvös, hanem terhelés mellett is.
a cnq megfelel egy letöltőgép esetén, de 1V és 2000mhz jelen esetben jobb alternatíva, hisz nem melegszik még annyira sem, Hd megy rajta, sőt a Diablo 2 is hibátlan (bár kétlem, hogy 1000mhz-n akadna :) )

továbbá, ha hozzávesszük, hogy annó elsődlegesen filmnéző és netező alkalmasságnak indult, fontos volt, hogy kis házban is le lehessen hűteni a többi alkatrész fűtése mellett, azok melegítése nélkül.

nem ismétlem magam jobban, ezeket feljebb is leírtam

Reset Elek: pontosan, bár még lejjebb szorítottam a feszültségeket (és ugye mivel az rmclock nem szereti)

[ Szerkesztve ]

(#24) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Zsír a teszt! (Legalább már nem csak a tuningról van szó, szerintem az is fontos hogy egy proci alacsony feszen hogy muzsikál!)

UI: DIABLO2 :C :R

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25) éN79 válasza Ste (#14) üzenetére


éN79
addikt

Részemről az öröm. :R
A fogyasztásmérőt pedig szívesen kölcsönadom, csak ritkán futunk össze Pesten, de ha valamikor napközben előreláthatólag jársz a Hősök tere felé, akkor elötte egyeztetünk, és megpróbálom magammal vinni. ;)

(#26) Tom5


Tom5
addikt

Jelenleg így használom a gépem,még ebben a nagy melegben itt a panelban is szépen működik!

(#27) Ste válasza Tom5 (#26) üzenetére


Ste
addikt

ritka szép 939es példány az biztos :K
sajna nálam megállt a tudomány 1,175V mellett, sőt a 2000is a vége lehet 1V-on

cserébe alig melegszik ;)

(#28) rviktor25


rviktor25
aktív tag

én is beállok az alulfeszelők mellé :D Core2Quad Q6600@3ghz/1.2875V
játékon meg esetenkénti videokodoláson kívül szinte állandóan 2ghz/1.1625V -al megy

mivel nincs fogyasztásmérőm, ezért csak a proci által felvett áram különbséget tom^^
IDLE: 15W
PRIME-LOAD: 85W

ez kb. 80-100W IDLE össz.fogyasztást jelent
ez PRIME-elve kb. 160-180W
és a 12V-os ágon lévő feszültségeesést figyelembe véve game-elve koxon kb. 380-400W xD

Chiwasuu!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.