Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vladi válasza Bog (#147) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csak megerősített. Az is valami. Sőt!

Bocs, hogy veled példálózok. :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#152) Cs.Orsolya válasza Vladi (#148) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Oké, összeszedek Neked párat. Némi időt kérek hozzá!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#153) Vladi válasza Cs.Orsolya (#152) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ráérek. Van még vagy 70-80 évem. :DDD Hűdeoplimistavok. :DD

Jóindulatom jeleként felajánlom Neked, - nemröhög :DDD - hogy írok hozzá egy kiegészítő részt. Mi van ha rosszul döntöttél... megnyugtató válaszokkal minkét kimenethez. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#154) Vladi válasza Rive (#143) üzenetére


Vladi
nagyúr

Már amennyiben deklaráljuk, hogy a pszichológia kizárólag empirista tudomány. Ilyen dekrétum nincs. :K Ez meg az én privát véleményem. Az ezzel járó keresztet, köszi én fogom cipelni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#155) Cs.Orsolya válasza Vladi (#153) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ha veszed a fáradtságot, akkor kiegészítem vele. Erősen cenzúrázva persze! :P :D Azért, megtisztelő.. :R

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#156) tildy válasza Viszlát (#119) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem okkult: buddhista filozófiájú.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#157) tildy válasza Vladi (#141) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak mert mást mer álltani, mint az általánosan megszokott???
MErt ugye az egész mostani rendszer arra van kihegyezve, hogy megpróbálja rábeszélni az anyát.

Pedig ez HÜLYESÉG: Segíteni kell a nőt a döntésében, de nem szabad egyik vagy másik oldal mellé kiállni a segítőknek.

Egy nem akart gyerek igenis sérülhet , nem kicsit , attól ,ha abortálni akarják, majd megtartják de kvázi csak muszájból.
Ilyen mentálisan sérült emberekre van a társadalomnak szüksége? Tényleg?

Durva dolog, de én a gyerekszülést igensi valamiféle jogosítványhoz kötném. Senkinek sincs joga elb.szni egy másik ember életét, egy szülőnek meg aztán végképp nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#158) philoxenia válasza tildy (#157) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A felvetésed jogos lenne abból a szempontból, hogy az vállalhasson gyereket, aki érett rá, de azért megölni rengeteg magzatot, hogy ez így legyen... ...
Hatékony fogamzásgátlás, esetleg végleges meddővé tétel, de ez meg már volt Németországban a 30-40-es években. :( Ki döntené el, hogy ki alkalmas, azt pedig végképp ki, hogy arra ki alkalmas, hogy eldöntse?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#159) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#158) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ezért nem értem, miért szólnak bele az abortuszba pl. vallási alapon. Pl. pápai nyilatkozatokkal. Ez pont ilyen "majd én eldöntöm, mi a helyes" ...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#160) tildy válasza philoxenia (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

ne tudd meg mi volt rögtön az első gondolatom, az előbbi gondolat kiötlése után... hát igen. Ugyanez, amit leírtál.... ennek ellenére megfelelő érettség kellene , hogy legyen a gyerekneveléshez. Eg ygyerek nem egy virág, akit ha nem öntözök meg, akkor kibírja még pár napot víz nélkül. A gyereknek szeretet és törődés kell, kai ezt nem képe smegadnia gyerekének, az ne vállaljon gyereket!

A felvetésed jogos lenne abból a szempontból, hogy az vállalhasson gyereket, aki érett rá, de azért megölni rengeteg magzatot, hogy ez így legyen... ...
A mondat első felével egyetértek,a második felét pedig nem mondtam... :U És nem is gondoltam. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#161) biker válasza Cs.Orsolya (#159) üzenetére


biker
nagyúr

ezért ki...ul meg fognak kövezni, de egyelőre szólásszabadság van...

tehát a vallás belekeverése.
- milyen alapon TILTJA meg bármilyen egyház/felekezet/szekta az abortuszt? ugye vannak törvények egy adott országban, ha az engedi, akkor?
- még jobban utálatra szeretnék szert tenni: minden tag fizet egyházi adót. minden tag gyermeke is tag lesz, aki majd fizet adót. ha elveteti, minusz egy kuncsaft.

lehet anyázni...

------

Jó lenne a megkezdett témára hagyatkozni, és nem keverni ide se a vallást, se politikát, se egyebet.
A téma arról szólt, hogy az EMBER és saját LELKIISMERETE és saját MAGZATA, másról nem volt szó az írásodban, erre mindenki jön a témával.

Párom mint írtam, gyermekotthonban dolgozik, van ott pár "nagy keresztény vagyok, ellenzem az abortuszt, de nem védekezek, 5gyerekem van, nem bírok megélni" emberrel (mind a nevelők közt, mind a bekerült gyerekek szülei közt), szerintem sokkal szánalmasabb ez. Vagy aki azért került be, mert a szülők a nagyobb testvért vizbefolytották, mert balesete után vérátömlesztést kapott életmentés céljából, és a vallásuk ezt tiltja. Ritka értelmes élőlények, igaz?
Azért mert valaki leírt valamit egy nagy könyvbe, amit sokan elolvastak, attól tegyem tönkre az életem? (legyen az bármely vallás bármely főtana)

kösz nem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#162) Crystalheart válasza biker (#161) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"minden tag fizet egyházi adót"

Dehogy fizet minden tag :DDD

"minden tag gyermeke is tag lesz"

Atyaég, akor én is tag lennék ;)

(#163) Crystalheart válasza finest (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"A magzat nem egy tárgy, hanem egy csoda. Nem a két ember kapcsolatának a csodája, hanem az életé. Két mikroszkóppal látható sejtből egy új individuum jön létre, gyarapodik, nő, akiben benen van a világ minden lehetősége és reménysége."

És általában bármikor reprodukálható...

A kulcs szerintem itt a tásadalomtudat, hogy az ember megtanuljon ne csak öncélúan dönteni. Úgy általában, sokminden bajunknak ez lehetne az orvossága. Mert normális esetben senki sem járna vissza 3-adszorra is abortuszra, az első után jobban vigyázna és jobban átgondolná, már ha sor kerülne az elsőre.

A társadalomnak is többet tud ártani egy rossz időpontban jött gyerek, mintha mondjuk 5 évvel később születik meg, mikor már van stabil egzisztenciája a szülőknek, és nem kell a napi kajáért gürcölni. (Persze van aki megélhetésből gyártja őket, de az már merőben más téma...) Vagy többet ér, ha nem egy labilis családba születik, balesetként, hanem pár évvel később, mire bebizonyosodik, hogy nem működik.

(#164) Viszlát válasza PPeter (#127) üzenetére


Viszlát
addikt

Hm, úgy látszik divat lett eljátszani a hülyét... megmagyarázom neked, remélem ezt már sikerül megérteni.

Egyetlenegy Orsinak címzett hozzászólásomban sem volt szó sem a kereszténységről, sem arról amit képvisel. Az, hogy te minden előzmény nélkül, nekem címezve a bigott kereszténységről beszélsz, a te véleményed rólam, ami egyrészt személyeskedő, másrészt sértő, nem utolsósorban pedig rám vonatkoztatva kapitális baromság :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#165) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#128) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem ez volt a problémám, hogy te az abban olvasottakat ismeretnek gondolod, de ezt teljesen egyértelműen meg is fogalmaztam.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#166) PPeter válasza Viszlát (#164) üzenetére


PPeter
addikt

Na haragudj, de aki olyan világról hadovál, ahol 18 éves, "egészséges" fiatalok nem foglalkoznak a szexualitással és csak az "aljanépben" merülnek fel bűnös vágyak kamaszkorban, számomra erősen bigottnak tűnik. Ugye tudod, hogy kis hazánkban szabad vallásgyakorlat van? No, akkor fogadd el a szabad valláskritikát is, ugyanis ez a két dolog kéz a kézben jár. Nem kell mindent személyeskedésnek és sértésnek felfogni, a paranoia nem egészséges.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#167) Viszlát válasza PPeter (#166) üzenetére


Viszlát
addikt

Nyugodtan folytasd a tévedéseid sorát :) De előtte légyszíves másold ide nekem például azt a helyet, ahol a házasságon kívüli szexualitás keresztény szemszögből bűnös mivoltáról értekeztem a topikban. Köszönöm.

Az, hogy le bigott-keresztényezel, az nem valláskritika, hanem személyeskedés, ráadásul mint ebből a hozzászólásodból is látszik, minden alap nélküli. De jó mulatást :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#168) PPeter válasza Viszlát (#167) üzenetére


PPeter
addikt

A nem kívánt terhesség elkerülését a teljes szexuális elfojtással megvalósító elképzelésed éppen elég volt nekem, köszönöm. :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#169) Viszlát válasza PPeter (#168) üzenetére


Viszlát
addikt

Már meg sem lepődöm, hogy azt sem sikerült értelmezned...

Ja és köszönöm, hogy bemásoltad az általad felhozott "érvek" alapjait :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#170) fateless


fateless
veterán

Nézzétek meg az EMBER GYERMEKE című filmet!

Bog, amit mondtál, hogy megerősítette benned a korábbi elképzelésedet, hogy ne szólj bele a terhes anyuka döntésébe - legalábbis így értettem - az részben jogos: hadd legyen az ő döntése. Ugyanakkor ha egy lány/nő terhes lesz, a baba pedig nem várt baba, akkor sokszor az első reakció az, hogy elvetesse a babát. (Ezt gondolom Orsolya is meg tudja erősíteni.) Ilyenkor a körülötte levő emberek felelőssége, hogy tájékoztassák az egyéb lehetőségekről. Ha ez is megtörténik, akkor tud - amennyire lehetséges - objektíven dönteni.

Egy megjegyzés ehhez:
Ezért nem értem, miért szólnak bele az abortuszba pl. vallási alapon. Pl. pápai nyilatkozatokkal. Ez pont ilyen "majd én eldöntöm, mi a helyes" ...

Ezt nem úgy gondolja a pápai szék, hogy ők döntik el, mi a helyes, hanem hogy Isten döntötte el, mi a helyes. (Nem vagyok katolikus...)

biker: amit írtál, hogy vannak keresztények, akik ellenzik az abortuszt, emellett van fél mázsa gyerekük és beleroppannak, sajnos egy jelenség. Méghozzá szörnyű jelenség! De ez nem az abortusz miatt van, egyáltalán nem védekeznek sem óvszerrel, sem naptárral, semmivel. (Ahogy Orsolya is említette, megelőzés is van, nem csak abortusz.)

Még egy dolog: borzasztóan önzőek vagyunk! Mármint az emberiség általában. Az a közgondolkodás, hogy nekem ez jár, én ezt megérdemlem (L'oreal - mert megérdemlem :DDD ), ez kell nekem. Ha ez nem így történik, akkor beleszólnak a dolgaimba. Aztán mikor azt mondják, ne folytass bioszexet (fűvel-fával), akkor is úgy érezzük, minek szólnak bele. Mikor azt mondják, védekezz, akkor is azt mondják, minek szólnak bele. Amikor pedig megfogan a baba, akkor azt mondják, én elvetetem a babát, mert ez a gyerek megakadályoz engem abban, hogy úgy éljem az életem, ahogyan én szeretném. Nem élhetek úgy, ahogy akarok, ha megszülöm, inkább elvetetem. (Végül pedig csodálkozik az illető, mikor beleőrül mindebbe és a "hangok" is beleszólnak az életébe.) Szóval nem divat a felelősség...

Nem szeretem a terhes szót, de amikor abortusztól van szó, akkor ezt látom a legmegfelelőbbnek. Egyébként én minig úgy képzelem el, hogy az első három hónapban az anyuka állapotos, mert ilyenkor vannak a reggeli rosszullétek, ilyenkor kezd szűk lenni a divatos ruhakészlet, stb, szóval más állapotba kerül. Aztán a középső időszak az áldott állapot, amikor az anyuka örül a babának, az első rúgás, ultrahangon szívverés, stb - no ekkor áldottnak érzi magát. Végül jön a 3. három hónap, amikor terhes lesz, mert akkor már nagyon nem könnyű az élet, akkor már "terhet" kell cipelni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#171) finest válasza Cs.Orsolya (#118) üzenetére


finest
őstag

Hát, én azt sem tom, h mi a CSI. Nem bánom, ha a Tibeti Halottaskönyvet olvasod, de hivatkozási alapnak nem fogadom el. (Egyrészt nem tartozik a mi kultúrkörünkbe, ott a hegyek között a ritka levegő mellett és az állandó szélben biztos szórakoztató olvasmány és megfelel az embereknek a világ dolgaival szemben támasztott igényeinek, de a mi életünk, kultúránk viszont európai. Másrészt a tibeti gondolkodók éveket ücsörögnek némán meditálva egy stupa mellett, vagy laknak befalazva egy barlangban mohán és zuzmón tengődve évtizedekig. Majd leírják azt, amit több tíz évnyi bezsongás után megálmodtak. Az ókorban egy király tudni akarta, h mi volt az első nyelv és két gyereket egy kecskeólban neveltetett fel, úgy , h a szolgáknak csak etetni lehetett őket, beszélni velük nem. A lámák életvitele az igazság felfedezéséről kb. annyira győz meg engem, mint ez a kísérlet a legősibb nyelvről.) Nem tudom, h mi a pápai állásfoglalás a lelkesültséget illetően, de annyira biztos van hiteles mint a Tibeti Halottaskönyv.
Amúgy nem is írtam, h akkor lelkesül, amikor a két sejt összeolvad. (Erről valószínüleg csak hiedelmünk lehet, abban egyetértünk.) Viszont továbbra is az élet létrejöttét látom a két sejt egybeolvadásában, amiből, ha a körülmények megfelelnek, nem avatkozunk be etc., lelkes lények fejlődnek ki.

Viszláthoz csatlakozva a véleményedet azért tartom meredeknek a témában, mert az élet elutasítása nekem nem összeegyeztethető a szakmaiságoddal.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#172) finest


finest
őstag

Mondok valmi konstruktívabbat, miért nem propagáljuk az abortusz helyett a kihelyezett inkubátorokat, vagy a csecsemők kórházban hagyását a szülés után abortusz helyett?
Az életmentő inkubátorokban gyakorlatilag ismeretlenül hagyhatja ott a babát a szülő egy jobb élet reményében, ahelyett, h elpusztítaná.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#173) Cs.Orsolya válasza finest (#171) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Oké, most megsértettél a hitvallásomban, és a szakmaiságomat kritizálva úgyszintén. Nem szeretném ha a hitet belekevernénk ebbe, és nem szeretném, ha a véleményemet egyenlővé tennéd az élet elutasításával. Ezt erős csúsztatásnak vélem. Több mondanivalóm nincs.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#174) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Kérhetem, hogy valaki moderálja ki ezt és minden ehhez kapcsolódó hozzászólást? Úgy vélem, ezeknek nincs itt helye. Köszönöm!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#175) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#174) üzenetére


Viszlát
addikt

Pff...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#176) Cs.Orsolya válasza Viszlát (#175) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Azt hittem, örülsz, hogy a Rád vonatkozó személyeskedés is negligálódik...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#177) IHSSMV


IHSSMV
csendes tag

Hívő és Istennel kapcsolatban lévő emberként itt kötelességem elmondani a következőket.

A fogantatás pillanatától a Szentháromság jelen van az új életben.
Az új életet nem csupán két ember nemzi.

A magzati élet ilyetén megszakítása nem abortusz, hanem GYILKOSSÁG.
Ezt jól tudja az anya, csak az orvosok és pszichológusok megpróbálják elnyomni az egészséges lelkiismeretfurdalást, amit a Szentlélek indít.

Ha megfogant az élet, bármilyen is legyen a jövője, azt Istenre nyugodtan rá lehet bízni.
Aki nem hisz az örök életben, az ne nemzzen gyermeket, mert nincs másképp értelme az emberi életnek.

Erről a dologról pedig senkivel nem vitatkozom és nem írok további hozzászólást, mivel az igazságról tettem tanúságot.

(#178) fateless válasza IHSSMV (#177) üzenetére


fateless
veterán

Nem azt mondom, hogy sok részletben nem értek veled egyet, hanem hogy rosszul kommunikálod a gondolataidat...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#179) Cs.Orsolya válasza IHSSMV (#177) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a hitednek megfelelő világképedet, és meggyőződésedet! Tiszteletben tartjuk, és nem szeretnénk Rád erőszakolni mást.
Béke Veled!

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#181) tildy válasza finest (#171) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy pedig lelki roncsok. Ez is benne van a pakliban.

Kedves ihssmsv:"A fogantatás pillanatától a Szentháromság jelen van az új életben."
Max annak aki hisz benne.

Ha megfogant az élet, bármilyen is legyen a jövője, azt Istenre nyugodtan rá lehet bízni.
Tényleg? Tehát yugpdtan kirakhatom az utcára, majd vigyázz rá a jóisten? Engem meg nem büntetnek meg érte? EMég ha hívő is vagy, ilyen sületlenségeket ne beszélj már.

AMúgy meg ne terjessz hülyeséget: a mai magyar jog szerint a gyermek 12 hetes koráig történő abortálása nem gyilkosság.
A mai magyar jog még ezen embriót nem tekinti embernek.
Amellett, hogy ez embrió/magzat az anyja nélkül még életképtelen, ellentétben egy már megszületett babával, amelyet akár a férj, rokon vagy egyéb ember is el tud látni...
Szóval: NEM GYILKOSSÁG.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#182) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Merengtem, és szeretnék valamit pontosan tisztázni.

Nem vagyok orvos, nem köt a Hippokratészi-eskü, engem és minden pszichológust más típusú eskü köt. Ennek megfelelően nem az életet kell védenem, hanem az egyént, a klienst, és az egészséges emberképet, és az ennek megfelelő orvoslási, gyógyítási, nevelési módszereket, irányvonalakat, stb.
Az a dolgom, hogy másokat hozzásegítsek egy olyan döntéshez, amellyel békében tudnak lenni, vagy egy döntésük után megleljék az ezzel való belső békéjüket. Ehhez egy oldalról tiszteletben tartom az egyént, az ember- és világképét, a vallás- és hitrendszerét, a származását és kultúráját, a közeget, amiben él, és ennek rendszerében gondolkodom az itt és most szellemében. Ugyanakkor ennek megfelelően globálisan kell kezelnem a szélesebb környezetéhez való hatékony alkalmazkodását, és a jövőjében való boldogulását is. Ennek megfelelően nem beszélhetem rá semmire, és nem is beszélhetem le róla. A saját véleményemet, világ- és emberképemet nem erőszakolom rá, de kérésére megosztom vele. Ilyen helyzetben hansúlyozom, hogy mit fogad el az általános tudományos vélekedés, mi a személyes tapasztalatom és meggyőződésem, és ezt igen markánsan elkülönítem, és tudatosítom benne. Ha mindez segíti a másikat a döntésében, a belső békéjében, vagy az ahhoz vezető úton, akkor annak örülök. Ha úgy vélem, ez csak összezavarná, akkor nem osztom meg vele mindezt.
Minden esetben arra fókuszáltatom az illetőt, hogy belül legyen tisztában a fenti dolgokkal, tegyen ebben rendet önmagában, és tegyen rendet azok között a külső hangok között is, amelyek ide-oda ráncigálják, és amelyek megnehezítik, hogy megfelelő döntést hozzon, olykor akár életről és halálról is. A terápiás munkában nem adok tanácsot, nem mondom meg másoknak, mi a helyes/helytelen, nem adok konkrét megoldásokat sem. Mindenkinek önmagának kell megtalálnia a válaszait, a megoldásait, és a helyes utat. Én azt szolgálom, hogy ezt minél előbb sikerüljön elérnie. (Többek között.)
Ezzel maximálisan eleget teszek annak, amire felesküdtem, és ezt felelősségem teljes tudatában cselekszem meg. Ennél többet nem tehetek.
Ha az én véleményem és világképem egyfajta támpontot ad, annak relevanciájáról sem én döntök, hanem a másik.
A saját hitvallásom, ember- és világképem, tudásom, kulturális és családi hagyományaim elsősorban a saját döntéseimben segítenek, és ha ezekben hatékony vagyok, akkor úgy vélem, nincsen velük gond. A tapasztalataim szolgálhatnak tanulságul, és segíthetik mások útját, de ennek értékességéről is a másiknak kell döntenie. A felelősségem ababn áll, hogy ezzel tisztában vagyok, és a másikban is tudatosítom, amit eddig tudtommal minden helyzetben megtettem.

Úgy vélem, hogy a kollégáim hasonlóan állnak hozzá, és ugyanennek a szellemében dolgoznak. De ezt tőlük kellene megkérdezni inkább.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#183) Tim82 válasza tildy (#181) üzenetére


Tim82
nagyúr

nem a véleményedbe akarok belekötni, csak egy dolgot árnyalnék: a jog mindig az aktuális politikai rendszer tükörképe, ahogy a történelmi tapasztalat mutatja, úgyhogy a jogra hivatkozni kicsit olyan, mint homokra építeni házat (hívők kedvéért vettem elő a hasonlatot ;) ).

konkrétabban: annál valamivel jobb megalapozás kell, hogy az abortusz nem gyilkosság, mint a jogra való hivatkozás. a jog változik, rendszerekkel és a társadalommal együtt, ezért nem abszolút értékű érv.

éppúgy, ahogy az emberek nagy része számára már az "isteni törvény" sem az.

egyébként nem akarok belefolyni a vitába, mert szerintem már rég túlment azon a határon, ameddig van értelme érveket felsorakoztatni. itt már rég világnézetekről és hitről van szó, én pedig ahhoz tartom magam, hogy "civilizált ember vallásról nem vitatkozik". :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#184) greatchaos


greatchaos
addikt

az én meglátásom, hogy amíg a lány iskolába jár (akárhova is) addig ne is gondolkozzon azon, hogy megtartsa, azért, mert a saját jövőjét teszi tönkre azzal, hogy kihagy az iskolában, továbbá kínos helyzetbe kerül a környezetében és a iskola el nem végzése miatt hátrányba kerül a többiekkel szemben, hiszen nem lesz (vagy nagyon nehezen) jó munkája. hozzátartozik, hogy ilyen esetek, a szegény illetve az elhanyagolt családok lányaival történik meg (kivételt képeznek az extrém esetek, ahol erőszak áldozatává válik valaki), erre írtam, hogy még jobban lemarad. mert ugyanis a rendezett családi háttérrel, felvilágosított ismeretekkel, illetve értelmiségi csládból származók nem, vagy jóval ritkábban keverednek ilyen ügyekbe. az ilyen lányoknak egy nívós iskola az első, nem az, hogy tizenévesen a nyakába vegyen egy babát, mikor mehetne buzizni, élhetné a fiatalok életét, tudja, hogy mindennek eljön (ha akarja - mert most már egyre többen nem akarják a karrier miatt) az ideje.

tehát, amint többek is írták, fiatalkorban semmiképpen nem tanácsos megtartani, mert a saját és az esetleges apa életét keseríti meg. felnőttkorban, ha rendellkezik kellő anyagi háttérrel, akkor már be lehet vállalni, de egy bizonytalan jövőt senki fiának nem kívánok...

aki nem ért velem egyet, annak mondom, hogy ez az én magánvéleményem

(#185) Vladi válasza Cs.Orsolya (#182) üzenetére


Vladi
nagyúr

S ennek kivonata miért nem került be az írásba? :U #155 holnap este. Cenzúra nem kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#186) Cs.Orsolya válasza Vladi (#185) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem gondoltam, hogy szükség van rá. Azt hittem, ez egyértelmű, és ha nem is az, a cikkből és a mondanivaló tendenciájából kiderül egyértelműen.

Már keresgettem Neked a könyveket, de azt hiszem, csak kapsz mail-ben némi segítséget is az olvasáshoz, mert igazából nincs olyan tanulmány, ami ezt összefoglalná, és támpontot tudna adni. Még a terapeuta képzésem anyagait átböngészem, hátha azok között akad valami, ami érthető laikusnak is. Azt azért tudnod kell, hogy ez a szakmám legkeményebb és legnehezebben érthető része.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#187) Foglalt név válasza finest (#172) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ide írtam kb. 2 oldalt. Aztán rájöttem, hogy felesleges...

(#188) finest


finest
őstag

Én is elmondtam már mindent a dologal kapcsolatban. Egy kérdésem maradt:
Hogyan válhat egy olyan természetes folyamat mint a teherbe esés - kizárva az orvosilag indokolt eseteket, erőszakot - leki problémák okáva?
Nem inkább azokon a társadalmi tendenciákon kellene változtatni, amelyek ezeket a lelki bajokat a várandóssággal kapcsolatban elmélyítik/kiváltják, nem pedig a természetes foylamatokkal szembe menni és a belőlük kifejlődő bajkoat gyógyítgatni?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#189) dabadab válasza finest (#188) üzenetére


dabadab
titán

"Hogyan válhat egy olyan természetes folyamat mint a teherbe esés - kizárva az orvosilag indokolt eseteket, erőszakot - leki problémák okáva?"

Egyreszt a tok termeszetes folyamat azert rendesen felbolygatja a hormonokat, ami mar onmagaban elegendo lenne a lelkiegyensuly megbomlasahoz, masreszt meg nem latom, hogy ami "termeszetes" az miert ne lehetne lelki problemak oka?

DRM is theft

(#190) Vladi válasza Cs.Orsolya (#186) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne kímélj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#191) Cs.Orsolya válasza finest (#188) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Erre már privátban válaszoltam.

De - és ezzel nem leegyszerűsíteni akarom a problémára adható választ -, ess teherbe, és akkor majd meglátod! :D :P

Egyébként, ha egy mozdulattal meg lehetne változtatni a világot, és eltörölni a hétköznapokból azt, hogy - többek között - a pszichológia ne tűzoltómunkát, és az egészséges állapotért való harcot szolgálja, akkor lehetne arról beszélni, miként lehetne a szakmámat az önkiteljesedés, és a szellemi ill. spirituális fejlődés szolgálatába állítani. De ettől olyan távol vagyunk, és távolodunk egyre inkább, hogy még belegondolni is fájdalom... :((

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#192) bambano válasza IHSSMV (#177) üzenetére


bambano
titán

Nem, nem kötelességed.

Az már csak apró kötözködés, hogyha a szentháromság jelen van a fogantatás pillanatától, akkor azt gruppenszexnek hívják ;)

Azon lehet vitatkozni, hogy a 12. hét előtt megszakított terhesség gyilkosság-e, de a vita alapvetően nem erről szól, hanem arról, hogy az anya érdekeit kell előtérbe helyezni vagy egy olyan biológiai valamiét, amit még nehéz emberi jellemzőkkel felruházni.

Sok mindenről tettél tanúbizonyságot, egy dologról biztosan nem, az igazságról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#193) philoxenia válasza bambano (#192) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sikerült válaszodban arra a szintre eljutnod, mint a hsz. amire válaszoltál. Azt kívánom Neked, bár, nem kívánom, csak gondolj bele, hogy ha a Te általad nemzett magzat vetélne el a tizenkettedik héten, úgy gondolnál -e rá, mint "biológiai valami"-re , ami nem számít embernek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#194) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#193) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mondjuk egy alien-nek? :P

Minden nőnek mást-mást jelent. Ez leginkább hipnózisban jelenik meg. És nem mindegy, hanyadik magzat az, ami elvetél. Ugyanakkor a vetélés és az abortusz teljesne más a női psziché számára. Teljesen mást él meg ezzel kapcsolatban. Férfi vagy, így nem értheted, hogy a nők lélektani viszonyulása milyen nagyon komplex, és milyen sok minőséget tud aktivizálni, ha szükséges. Egy ilyen élmény életre hívhat archetipikusan olyan minőségeket, amiktől a férfiak képesek rettegni a nőktől. A nők lélektanilag sokkal szívósabbak, és olykor kegyetlenebbek, mert egy nő hordozza az összes női minőséget, egy teljes kört alkotva a pszichéjén belül. A kör mind sötét, mind fehér oldalára képes állni, és megélni azt tiszta lélekkel. Ezen minőségekből nagyon sokat elutasít a társadalmunk, a civilizációnk, és sok nővel szemben érthetetlen, vagy kegyetlenül bánik velük. Egy patriarchális társadalom az Éva típusú nőt kívánja, és idegenkedik minden mástól kezdve Gaiatól egészen Pandoráig bezárva a kört. Lilithet (vagy Sivát, a haragvó Hérát, vagy a kegyetlen Artemiszt) meg egyáltalán el sem tudják fogadni, vagy megérteni. Az érett nők a lelkük mélyén tudják, mi minden van bennük, és ettől legtöbbször rettegnek, és mindent elkövetnek, hogy ennek felszínre bukkanására ne kerüljön sor. Egy nem kívánt terhesség viszont olyasmivel szembesítheti őket, ami igen felborítja az egész addigi identitásukat, életüket, mindent...

De ez megint egy olyan téma, amikről több hónapnyi előadást lehetne tartani...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#195) bambano válasza philoxenia (#193) üzenetére


bambano
titán

Ha spontán vetélés volt, akkor jobb is, hogy nem született meg. De ez egy olyan szintű biológiai vita lenne, amit most nem akarok megvívni.

Egyébként pedig sajnálom, hogy például az 1949. évi XX. törvény szellemének értelmezésével bajaid vannak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#196) Dany007 válasza IHSSMV (#177) üzenetére


Dany007
veterán

Hm egy kicsit lemaradtam a hsz-ekkl de ezt azért nem tudom szó nélkül hagyni.

Ennyire abszurd megalapozatlan handa-bandát még a vallás topicban is ritkán lehet olvasni. De még ott is normálisan megfogalmazzák mit miért gondolnak úgy, ahogy.

Nem azt mondom, legyél vallásos, higgy Istenben, de semmiképpen se legyél ennyire mélyen elvakult! Ez már nem normális.

Egyet értek a cikkíróval, abban a stádiumban amíg még elvetethető a születendő magzat, igenis az anya testének a része, és nem egy 100%-ig különálló élet!
Senkinek sincs joga főleg vallási alapon beleavatkozni az anya életébe, testébe!

"Ha megfogant az élet, bármilyen is legyen a jövője, azt Istenre nyugodtan rá lehet bízni."

Igen, pont az a gond, hogy sajnos sokan így tesznek, és a megszült gyereket egyszerűen "rábízzák Istenre", kidobják a kukába, vagy kinnhagyják az utcán! Aki azután nemsokkal bele is hal! Na? Ez nem ugyan olyan gyilkosság mint amilyen szerinted az abortusz?
Na ennyit az igazságról...

(#197) philoxenia válasza bambano (#195) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem gondolod, hogy törvényeket fogok keresgélni..... :DDD
NEM írtam törvényekről, csak érzésekről. A Rákosi-korszakban /1949/ lehet, hogy még érezni is csak a törvény szerint lehetett, a Kádár-korban már érezni demokratikusan tudtam, legfeljebb helytelenül érezhettem, de nem törvénytelenül. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#198) greatchaos válasza IHSSMV (#177) üzenetére


greatchaos
addikt

mint hívő, ez a te igazságod. sokan máshogy gondolják. én nem vagyok hívő, sőt!

de azért egy anyának legyen már joga eldönteni, hogy akarja-e megtartani vagy nem a kívánt vagy éppen nem kívánatos "gyermekáldást"

(#199) Foglalt név válasza greatchaos (#198) üzenetére


Foglalt név
addikt

Komolyan nem értem az embereket. Vagyis értem, csak...

Az ő igazságában nincs joga eldönteni. A tiedben van. Amíg ezzel nem korlátozzátok egymást, nem értem, mire fel az acsarkodás.
Ezek pusztán nézőpontok, amiket ráadásul egész jól körbefalaztatok, úgyhogy közeledni úgysem fognak. Tényekkel egyiket sem lehet alátámasztani, tehát egyik sem helyes.
Teljesen felesleges ráerőszakolni a másikra.

Tényleg jó téma, folyton önmoderálnom kell :U

(#200) Dany007 válasza Foglalt név (#199) üzenetére


Dany007
veterán

Most nemazért de IHSSMV (#177) - hsz-ét én is teljesen abszurd megalapozatlan, irreális kijelentésnek tartom! És itt mind1 milyen nézőpontból nézzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.