Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Hú de kapni fogod az ívet :D A PH lapcsaládon eleve nem használt üzletit venni szentségtörés, de hogy még X szériás asus is.... Uuuu. Úgy kiátkoznak, hogy még az unokáidtól is állami szinten megvonják az áramot....

De a viccet félretéve egész pofás gép minden gyengéjével együtt. Ebben a kiépítésben szerintem nem fog megfőni, ha vigyázol rá, akkor a zsanérnak sem lesz baja. De persze mint tudjuk az ilyen gépek váratlanul atomjaikra hullanak az asztalon állva is. :D

1-2 tesztet lefuttathatnál főleg a hőmérsékeltek figyelésével, mert az tud nagyon gáz lenni az ilyen alsó kategóriás szériáknál.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) Bkrisz9 válasza nemlehet (#1) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Sokat gondolkodtam a bejegyzés megírásán és úgy döntöttem megírom ha kapom a hideget hát legyen. Én megértem miért nem ajánlják. A kategóriában (150-160.000) a K501 minden kétséget kizáróan jobb vétel. Én is azt ajánlanám e helyett ha van az embernek annyi pénze. Nekem nem volt és ezt sikerült szereznem NAGYON jó áron (az eredeti 150.000-hez képest). Így lett ez. Pozitívan csalódtam. A vigyázással nem lesz gond, én még a töltő kábeleket, adatkábeleket is nagy ívben hajlítom meg ne törjenek stb. szóval... :) Ahogy írtam is szakavatott embernek akik sok üzleti gépet fogtak, használtak már érthetően gagyinak érződik. Mintha valaki egy 3-as Golfba ülne A8-as audik után. De egy átlag embernek nem hiszem, hogy szörnyű lenne és a sok lakkozott műanyagot bármikor lepipálja. Én is egy fém üzleti HP-ról váltottam. Érzem a különbséget és mégis használom és egyenlőre elégedetten. Egy kicsit kompromisszum képesnek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#3) nemlehet válasza Bkrisz9 (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Sok olyan "divat" van itt a lapcsaládon amit nem fogok megérteni. Az egyik ez ami nem használt üzleti azon széttörik a zsanér. Sőt eleve törötten érkezik. Sőt meg se kapod a gépet csak a törött zsanér lesz a dobozban. Vagy még az sem...

10-ből legalább 8-szor az user hibája a zsanér eltörése (jellemzően leejtés vagy lecsúszó laptopot kijelzőnél kap el, vagy hurcolásnál kinyitva hagyja és beakad a kijelző). Nekünk is van K szériás Asus a családban illetve 1 X-es is (ráadásul az 17-es). Semmi baj nincs velük, mindenki vigyáz a saját gépére még nem adta meg magát egyik se pedig van ami 2010-es.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Bkrisz9 válasza nemlehet (#3) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Remélem ez kiszolgál engem is. Igyekszem odafigyelni mindenre. Egy héten belül veszek rendes laptop táskát is neki és abban hordom majd suliba. Az ASUS hozzáállása egyébként kimondottan szimpatikus nekem. A bizalom programba regisztrálni gyerekjáték volt. Pár alap adat, telefonnal számla lefényképez (kíváncsi voltam elfogadják e) , üzlet neve,címe és ennyi. Elküldtem, másnap délelőtt jött a mail ,hogy a termék regisztrálva van.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Igen jó fasza stb, but notival nem játsszunk. Volt egy 216rongyos acerem, nem felejtem el az ára miatt, na ő akármilyen izmos volt és elment 8 órát röhögve akkuról, de a játék alatt túlmelegedett, elég volt egy kicsit melegebb nap. Notit nem játékra veszünk és ez a tény, más súlyos pénzeket hagy a zsebben. Az igazi játékos notik meg nem az magyar pénztárcákhoz vannak méretezve.
Minden esetre szép darab.

(#6) Bkrisz9 válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Jogos. Játékra asztalit. De az a bizonyos általad is említett magyar pénztárca... suliba hordanom kell a gépet így muszáj a notebook. Asztalira külön pedig nem telik. Így egy játékra minimálisan alkalmas noti lett a kompromisszumos választás. Hűtésével eddig nincsen probléma. (kopp kopp)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#7) kmisi99 válasza nemlehet (#3) üzenetére


kmisi99
addikt

Ami vicces, hogy volt eddig 3db üzleti gépem, mindegyik zsanérja lötyögött, jó nem tört el, de én marhára utálom ha van holtjátéka, a thinkpad t500 zsanérja konkrétan budiajtó kategória volt.
Ahány olcsó "fos" konzumer gépet láttam egyiknek se volt semmi holtjátéka, nem lötyögtek, igaz lehajtás közben már olyan 20-30 fokos szögben már magától becsukódnak, na de engem az nem érdekelne, nem a billentyűzet nézi a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Axel pRo


Axel pRo
aktív tag

Szia!

Írtad, hogy "a GTA V a lejjebb látható beállításokkal...", én nem találom azokat a beállításokat.
Le tudnád írni a pontos beállításokat? Vagy esetleg egy screenshot is megteszi a Grafikus beállításokról.

Én egy K501LX-DM045D vásárlása előtt állok és úgy nagyságrendileg szeretnék képet kapni arról, hogy mire számítsak.

Köszönöm!

"Cogito ergo Sum."

(#9) Bkrisz9 válasza Axel pRo (#8) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Jujj igaz! Az a kép kimaradt. Még ma pótolom!:)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#10) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#9) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Pótolva! :))

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#11) Axel pRo válasza Bkrisz9 (#10) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Tehát ezen beállítások mellett volt a minimum FPS-ed 29? Mert az elég jónak mondható, mert habár a felbontás alacsony, a beállítások viszonylag magasak. Úgy vélem ezt a szintet akkor a GTX 950m-nek is hoznia kell még a lebutított core i5 5200U-val is.

Igazából csak azért érdekelt, mert szeretném legalább kipróbálás szintjén megnézni a játékot Asztali gépem nincs így egyetlen reményem az maradt, hogy majd az új laptop valami közepes beállítások mellett elviszi a játékot. Egyébként nem hiszem hogy olyan nagyon sok időm lesz játszani - abból kiindulva hogy eddig sem nagyon volt - de ha mégis lesz pár szabad órám akkor azért szeretnék ilyen Bad Company 2 - Modern Warfare 2 szintű játékokkal lehetőség szerint Full HD-ban játszani még ha csak közepes részletességgel is.

"Cogito ergo Sum."

(#12) Bkrisz9 válasza Axel pRo (#11) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Droppok vannak ahogy írtam is. Füstöt pl nem szereti és vannak helyek ahol leesik random ezt nem értem miért. Az összkép viszont rendben van bőven játszható és a látványt is lehet értékelni úgy gondolom.A 950M még erősebb is szerintem pont annyival ,hogy ezek eltűnjenek. MW2-vel bőven meg fog birkózni.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#13) nemlehet válasza Kolondrum (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem ez így egy tök sarkos kijelentés.
Mi az hogy nem játszunk? Flash játékkal sem? Ha amúgy a beállítások és a játék jellege miatt a gép messze nem éri el a veszélyes hőfokot akkor sem?

Nekem van egy Asus G56 JR-m. Mivel sokat utazok, meg gyakran vagyok távol otthontól ezért ezen szoktam játszani. Pl StarCraft 2 1080p Highon simán elfut 60 FPS felett és CPU 70 (Tj. max 100) GPU meg 60-65 (75 foknál kezd el throttingolni). De pl Dark Souls 2 ennyire sem terheli a gépet, de pl Smite, Blood Bowl 2, Payday szintén simán elfut magas beállítások mellett 60 körüli FPS-el. Az új játékok is amúgy mennek, de ott azért hamar felmelegszik a gép 80 fok környékére és azt már soknak érzem ezért pl a Witcher 3-nál levettem a grafot hogy a hő egy kicsit lejjeb szoruljon.

Ez a kijelentés legfeljebb úgy igaz, hogy játékra korlátozottan használható. AKinek ez kevés, az majd vesz szépen 17-es ROG-ot vagy Alienware-t azok erősebb hardverrel és normális hűtéssel már kompromisszummentesek.

Amúgy mindettől függetlenül azt érdemes lehet megnézned, hogy a hűtőn van-e warranty matrica és ha nincs venni valami jó pasztát és újrapasztázni. 2 K szériás asus gépnél illetve egy HP pavilion g6-nál is egy mezei deepcool Z5-el a gyári "friss" pasztához képest (2 hete volt meg a gép) 8-15 fokot nyertünk ami azért nagyon nagy különbség. Nem értem miért kell ez a fillérb*szás mindenhol....

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) dkpisti


dkpisti
tag

Egyszerű a képlet olcsobb anyaghasználat hd-ba bőven lehet ezzel játszani persze nem 8xAA-val,de a forumba amennyi hülyeséget összeirnak róla...Lassan 1.5éve megy nem fagyott nem indult ujra semmi egyből mindent felismer a win is elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#15) Bkrisz9 válasza dkpisti (#14) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Egyetértek. Egyedül a zsanéroktól tartok. Próbálom mindig úgy felnyitni/lecsukni, hogy középen fogjam stb. Tény, nem üzleti gép de ennyiért okésnak érzem a kompromisszumokat.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#16) dkpisti válasza Bkrisz9 (#15) üzenetére


dkpisti
tag

Igen a zsanérok nem betonbiztosak de amugy teljesen jó kis gép ez átlag felhasználásra bőven jó+az ára is,az ujabb k501 széria elvileg itt-ott fém az erősebb konstrukció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.