Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Иван válasza baluka26 (#3) üzenetére


Иван
őstag

Gazd. matemtikus szakon vagyok (SZERK: gazd. elemző a szak neve, de az pár éve még gazd.mat. volt, és állítólag jövőre is az lesz. Senki se tudja miért lett átnevezve erre a pár évre), szóval nekem az alap matekom van. Az tényleg gyógyimatek.
Nekem a szobatársam BME-GPK-s, és egész más matekot tanulunk. Mi szinte csak az elméleti részére koncentrálunk, felépítettük a naiv halmazelmélet kidobásától a matekot a félév során a deriválásig. Mindent bizonyítva levezetve, ő meg csak bement oszt' deriválnak. De az, hogy mi miért van, azt mondja nem nagyon érdekel senkit.
Nekünk voltak kitérőink amik inkább már a filozófia határán mozogtak :DDD

Ahogy észrevettem mellesleg a BME-n tanítanak actually egy szakmát, a Corvinus meg az ELTÉ-hez hasonlóan inkább egy szellemi "hub", szellemi műhely. Vagy szóval érted. Ezért se nagyon van értelme a kettőt összehasonlítani. És igen, tudom a BCE/ELTE is begyűjti a szellemi nullákat, de ettől függetlenül ott van az az értelmiség mag, ami mindig is ott volt. Ahogy a BME-n is kibukik a fele, de attól még ott vannak a jó fizikások/matekosok.

Gergosz: anal1 + linalg1.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.