Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nekem egy asrock q1900-itx (4 sata) van és kellemes csalódás volt. Netezésre és hálózati megosztásra használom.

(#2) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Fire Strike teszt: seconds per flame :DDD :)) :DD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

Jó teszt, pont ilyesmiket néztem az ősöknek netezni, de mivel nekik nem számít a hang és a fogyasztás sem életbevágó, egy 1155-ös lap (miniDTX, sok ITX házba befér és 3k-val olcsóbb mint az ITX lap :D ) +g1620-as cerka lett a befutó, 23-ból megvan és háromszor körbeszámolja az integrált cuccokat. (persze jelen esetben pont nem számít a fogyasztás és a passzív üzem amiben az integráltaknak a legnagyobb az előnye)

Esetleg még annyi észrevétel ha csak a hang miatt szükséges a passzív üzemmód és nem a környezettől való teljes elszeparálás miatt akkor érdemes lehet még 1-2-3 százas fordulatra állított ventivel dolgozni és fentebb lehet tolni fogyasztási értékeket a T-s procikig a teljes némaság megőrzésével , 35W-ig egy közepes hűtő is megfelelhet. (csak ugye plusz költség).
Persze az 55w-t is le lehet hűteni teljesen passzívan csak kell neki a hely :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Gercsa


Gercsa
senior tag

Jó teszt, szeretem az ilyeneket!

Érdekességképpen jó lett volna ha egy haswell celeron is melléjük van állítva.

Picopsu-val egy itx lapban azok is 20-50w tartományban mocorognak.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#5) Magnat


Magnat
veterán

Szia,

Köszi a tesztet, pont egy ilyen összehasonlításra vágytam, főleg a j1900 és Kabini vonatkozásában... Mondjuk csatlakozók tekintetében neked nem felelt volna meg, de kíváncsi lennék még egy z3735 v z3740 stickre, h az mire képes ezekkel szemben. A j1900 az esxi-vel egyáltalán nem indult el? HyperV-t nem próbáltál véletlen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6) AusWolf


AusWolf
őstag

Jó teszt lett, gratula! :R

Lassan az én őseimnek is megérik egy gépcsere a Pentium 4-ről, ami nemcsak iszonyatosan forró, hanem már a hétköznapi feladatokhoz (internet, YouTube) is lassú. Eddig az AM1-es Athlonokkal szemeztem a bővíthetőség miatt, de a teszted elgondolkodtatott. Végül is az integrált cuccokban is van erő. :)

Nekem most az asztali gépem mellett van egy netbookom Celeron 1007U-val, ami ugyanaz, mint az általad tesztelt 1037U, csak 1500 MHz-es CPU órajellel. SSD-vel és kétcsatornás memóriával meglepően gyors. A Windows szinte azonnal betöltődik, az a pár játék, ami a gépen van (WoT, CS:S, SW:TOR) szépen futnak (a CS még magasabb grafikai beállításokkal is), és habár az észrevételeim szerint nincs GPU-s videogyorsítás a cuccban, azért még alkalmankénti házimozizásra is jó - HDMI van rajta, az 1080p-s mkv videókkal meg a CPU elboldogul. Örülök, hogy vége van annak a korszaknak, amikor az alacsony fogyasztás és a hordozhatóság egyben használhatatlanságot is jelentett. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#7) pengwin


pengwin
addikt

Nagyon jó, részletes cikk lett, gratula hozzá! :R

Egyébként ilyen (vagy hasonló) lapokat lehetne-e NAS-ként használni, mondjuk valamilyen linux disztróval (preferáltan Debian, Ubuntu vagy valami származékuk)?

Üdv, pengwin

(#8) Magnat válasza pengwin (#7) üzenetére


Magnat
veterán

Hogyne lehetne, akár Xpenologyt is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9) kenand


kenand
veterán

Köszönjük a cikket, érdekes volt!

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

Érdekes cikk lett :)

Nekem egy ASROCK D1800B-ITX az itthoni kis szerverem lelke, amin "csak" egy J1800-as Bay Trail SoC van. Gyakorlatialg annyival különbözik a J1900-tól hogy egy lehelletnyivel magasabb az órajele, viszont csak 2 magos. Nyilván van jobb is, de nekem az volta szempont hogy a lehető legolcsóbban megússzam és nagyon keveset fogyasszon, mert 24/7 megy.

Azt kell mondjam beváltotta eddig a hozzá fűzött elvárásokat:
teljesen passzív, a házában sincsen ventillátor, csak a vinyója zúgását hallani, semmi mást. Ehhez képest a hőmérséklete alilg-alig megy 50°C fölé, pedig van terhelve rendesen:
TeamSpeak szerver, torrent kliens, DLNA szerver, FTP szerver és nagyon sokszor egy Space Engineers Dedicated Server is futnak rajta. Ez utóbbi azért megizzasztja már, de ~4 játékost még ki tud szolgálni, az meg a haveroknak pont elég.

Azzal viszont azért vitatkoznék hogy ezek a J18/900-ak teljesítménye megegyezik az E8000-es szériába tartozó Core2Duo-kkal, ugyan is annak idején egy ilyen processzor volt a gamer gépem alapja és azóta is megvan, szülőknek netezni bőven sok... és azért ő erősebb. Lehet hogy szintetikus tesztekben a nyers teljesítményük nincs nagyon nagyon messze egymástól (biztosan az E8200 vezet), de a Core2Duo sok területen előnyt élvez annak okán hogy nem SoC.
Pl. ha elkezdek a J1800-on file-okat másolni az rendesen húzza a kis procit, mert mindent neki kell magában megoldania, nincs egy alaplapi chipset ami megoldana helyette egy csomó feladatot. Ha ezt tudtam volna a vásárláskor lehet hogy a J1900-at választom. Nem csak arra jó ez utóbbiban a 4 mag hogy 4 szálon futtass valamit, hanem hogy mindig legyen felesleges mag ami foglalkozhat ilyen másodlagos feladatokkal.

---

Sokan felhozzák hogy ha a fogyasztás és a méret tekintetében lejjebb adjuk az elvárásainkat, akkor "hagyományos" desktop gépekből hasonló áron lényegesen nagyobb teljesítmény hozható ki. Ez igaz, viszont van az érmének egy másik oldala is ami szerintem sokkal csúfosabb:
Egy ilyen ITX-es kisgép némi szerencsével kb. 50 ezer forintból összerakható (csak a gépet számolom, monitort és perifériákat nem).
Ott van viszont a Raspberry Pi 2, bő 15 ezer jó magyar forintért. Jó vételnek tűnik nem? Egészen addig amíg rá nem jössz hogy mire ahhoz is megveszed a tápot, SD kártyát, házat, rögtön rá is dupláztál az árára és már 30 ezer Ft-ot közelíted felülről... a teljesítménye pedig sehol sincs ezekkel a miniITX-es gépekkel szemben, ráadásul jelenleg még csak Linux megy rájuk (Win10 megjelenéséig), míg a tesztben szereplő gépeken gond nélkül lehet Windows-t futtatni.
Biztos van olyan terület ahová ezek a Raspberry-k jók, de szerintem ezek a miniITX-es SoC-ok messze messze túlteszik őket.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#11) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Régóta vártam egy hasonló tesztre, köszi. :)
Nekem egy Asus C8HM70-i/HDMI lapocskám van ( egy póni kiadású Sandy B!tch :DDD ) és 768-as monitorom. Azt kell mondjam, hogy ez is elég sok mindenre.

[iTX-or-GtfO!]

(#12) pengwin válasza Tyrel (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Mondjuk ha már fontos az ár, akkor szerintem kicsit ellentmondásos azt felhozni, hogy ezekre lehet windows-t is rakni... az magában is komoly kiadás (de emellett tényleg egy extra fícsör). Amiket felsoroltál, arra egy linux is alkalmas, kivéve talán a Space Engineers szerver futtatást. Szóval ha igazán olcsón akarja az ember megúszni, akkor mehet rá egy FOS rendszer is. Nagyon bánom, hogy apum nem ilyesmit vett otthonra, hanem egy D-Link NAS-t... amiben talán egy ARMv6-os SoC van, és valami kideríthetetlen verziójú, korlátozott funkcionalitású linux fut rajta...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#13) epityesz


epityesz
aktív tag

köszi!
Igazán jó kis teszt volt :C :C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#14) Magnat válasza Tyrel (#10) üzenetére


Magnat
veterán

Egyet értek, én ha nem találtam volna jó áron egy Synology nas-t tavaly, most valszeg j1900 v Kabini alapokon építenék egy home server/nas/htpc mindenest.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15) Magnat válasza pengwin (#12) üzenetére


Magnat
veterán

Kivéve, ha 180 naponként újra rakod a win-t, mert addig ingyen használható :D
Egyébként az MS bizonyos eszközökre (talán 10 coll alatti kijelző az egyik kitétel) ingyen adja a win 8.1-et, szóval nem is feltétlen kerül pénzbe - bár a cikkben szereplő szereplőkre pont nem áll a dolog.

[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#16) frescho válasza flashpointer (#3) üzenetére


frescho
addikt

A leheto leghalkabb mukodes a feltetel. Mivel folyamatosan megy ezert a fogyaszas is fontos. Lehetett volna felpassziv is. Vegulis ezek a lapok eleg teljesitmenyt preselnek ki magukbol es a ket Gigabittel porttal meggyoztek.

Gercsa: Sajnos limitaltak a lehetosegeim, ami a kezem koze kerul le szoktam tesztelni. (Max nem rakom ki a blogomba.) A 1155-hoz kepest nem lenne radikalis kulonbseg. Teljes sebessegen egy Haswell Celeronos gep par (5-10W) ehet tobbet, mint a 1037U.

Magnat: En nem stickkel probalkoznek, kell az ethernet csatolo. Igaz csak 100-as van ezen, de ekem jobban megfelel: [link] ESXi feltelepiteset meg megoldottam, de bootolasnal a mem relokacional mindig megakadt, pedig meloztam rajta eleget. VEgul duhomben felraktam egy CentOS-t es KVM-el kezdtem el hasznalni. HyperV eleg messze all tolem, nem probaltam.

pengwin: Lehet, ha megbekelsz a viszonylag keves SATA porttal, en ennel kicsit komolyabb dologra hasznalom oket. Meg a J1900-nal is meg lehet csinalni a RAID1-et, halk, keveset eszik, ket Gigabites portja van. CentOS szepen fut mindegyik lapon, de azokat a teszteket nem raktam ide be. Igy is hosszu lett es nem biztos, hogy sok embert erdekelne amivel most hobbizgatok.

Tyrel: Ha elolvastad, akkor lathattad, hogy az egy szalas teljesitmenye a J1900-nak inkabb az elso szerias C2D-vel (pl 6300) egyezik csak meg. Feladattol fugg, hogy melyiknek feleltetheto meg. Ideznem a megfelelo reszt:

"A J1900 a nagyon alacsony fogyasztásával tűnik ki. A sebessége programtól függ, egyszálas progiknál nagyjából megfelel egy AM2-es Athlon X2-nek, vagy 1.6-1.8 GHz-es Core 2 Duo-nak. Több szálon viszont erősebb egy E8400-nál vagy Athlon II X2-nél."

Az alabb idezett allitasod viszont hibas, a chipkeszlet semmit sem old meg a CPU helyett fokent akkor nem, amikor masolsz. Minden atmegy a CPU-n, memorian stb. DMA meg a SOC-ban is van. A J1800 szimplan csirke, az kb. egy X2 4000, C2D E6300 teljesitmenyet tudja csak.

"Pl. ha elkezdek a J1800-on file-okat másolni az rendesen húzza a kis procit, mert mindent neki kell magában megoldania, nincs egy alaplapi chipset ami megoldana helyette egy csomó feladatot."

Raspberry nem akar ezekkel versenyezni. Az hobbira valo, lehet vele vezerelni a GPIO-n keresztul dolgokat, tanulasra, oktatasra is szuper. Nekem is van, epitettem is vele par dolgot. Persze lehet probalkozni desktopra hasznalni, de kb. mintha napi szinten szeretnenk kozlekedni kabrioval. Tavasszal szuper, de az ev feleben tuti, hogy nem az igazi.

https://frescho.hu

(#17) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jó kis teszt pont kaporra jött.Média center/torrent gépet tervezek 5150 vs. J1900-el,de ezzel el is dőlt,hogy intel lesz a kiszemelt. :K

(#18) Killer01 válasza Nirvanus (#11) üzenetére


Killer01
őstag

Bazz...mennyi Y kromoszóma van nálatok? :DDD

(#19) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Már majdnem meggyőztél a 1037U már csak azt kéne tudnom, hogy ffmpeg-el melyik konvertál gyorsabban hd klippet állandó paraméterekkel. Ha ezt letudnád nekem tesztelni a két gépen (J19000 és 1037U), akkor egyrészt hálás lennék, másrészt megadnám a paramétereket. :DDD :R

A teszt pedig nagyon jó. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#20) 8th


8th
addikt

Köszi jó kis írás. Tesómnál egy j1900 "dübörög". Athlon 64 asztali gépről váltott rá. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt annyival pattogósabb gördülékenyebb a kis cerka az asztali géphez képest 1/3 fogyasztás és zéró zajszint mellett.
Mivel a teszteknek nem hittem és magammal sem akartam kibaccni ezért először neki vettem ( :DDD ) ilyen egybelapot gondoltam ha nála beválik akkor jöhet hozzám is. Bevált. Jó cucc.
Magamnak ezt néztem ki: [link] Nem bánnám ha lejjebb menne az ára végre mert 34k-t azért elég fájdalmas kiadni érte.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönöm szépen a tesztet, jó ideje szemezek a J1900-es deszkákkal, pont Youtube/Facebook szinten, és kicsit aggódtam, hogy esetleg akadozhat. Ha viszont azt mondod, hogy ilyenre bőven jó, akkor nincs mese, ez lesz a választás. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Magnat válasza 8th (#20) üzenetére


Magnat
veterán

A j2900 csak órajelben tud többet a j1900-nál vagy más difi is van köztük?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23) 8th válasza Magnat (#22) üzenetére


8th
addikt

Passz. Azért azt néztem ki mert tudok okosba noti ramot így azzal már közel behoznám az árkülönbözet J1900 és J2900 között. Fogyasztásban multimédiában ugyanaz cpu-ban viszont erősebb mint a cerka. Hogy van-e valami eltérés köztük azt nem tudom megmondani. Nem vagyok nagy hardverguru nem is nagyon követtem az utóbbi időben a hardver híreket.

[ Szerkesztve ]

(#24) pengwin válasza Magnat (#22) üzenetére


pengwin
addikt

(#23) 8th
Ugyanazt tudják, csak az órajelek térnek el (de az a különbség is csak minimális).
Ilyenkor érdemes az ark.intel.com-on megnézni az adatlapokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#25) 8th válasza pengwin (#24) üzenetére


8th
addikt

E szerint valóban nincs lényegi eltérés köztük. :)

(#26) Milka 78 válasza 8th (#25) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát nem sok,ráadásul mindkettő noti ram-os így sokat nem hozol az 1900-es árából.

(#27) Magnat válasza pengwin (#24) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja köszi, én cpuboss.com-ot vagy cpu-world.com-ot szoktam nézni, ott amd-vel is lehet hasonlítani :)
Szóval ha jól látom, akkor a 20%-kal magasabb órajel a különbség - kicsit megtévesztő a Celeron és Pentium elnevezés - bár volt már ilyen a világtörténelemben :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28) MongolZ


MongolZ
addikt

Nagyon jó cikk, abszolút hiánypótló.

Ugyanakkor megmutatja, hogy mennyire hihetetlen, hogy egyszerűen nincs Beema alapú integrált alaplap. Egy A8-6410 legalább 25%-kal gyorsabb az A4-5000-nél, ugyanakkora fogyasztás mellett...

Egyszerűen besz*rás, hogy a versenyképes AMD APU-k nem jutnak el a felhasználókhoz...

(#29) pengwin válasza Magnat (#27) üzenetére


pengwin
addikt

A Celeron burstje annyi, mint a Pentium alapórajele. Ennyi a különbség. Ha nincsen a Pentium mellett komolyabb hűtés, akkor kb. ugyanazt fogják hozni teljesítményben. Ráadásul a tabletekben lévő, ugyanilyen magokból álló Atom SoC-k 1,33GHz alap és 1,86GHz burst órajellel is jó teljesítményt nyújtanak, csak kell melléjük egy SSD/eMMC, amin a rendszer van, mivel már ott sem a CPU a szűk keresztmetszet teljesítmény szempontjából, sokkal inkább az IGP (ami viszont minden modellnél közel azonos) és az egy csatornás memória (vagy a háttértár, ha csak egy sima HDD).
Szerintem éppen ezért eddig nem nagyon láttam olyat, hogy egy magasabb órajelű Atom (pl. Z3775, Z3795) annyival gyorsabb lett volna egy alap Z3740-nél, mint amennyit az órajelbeli különbségek sejtettek.
Én inkább egy kis eMMC-be vagy SSD-be ruháznék be, mint egy hangyafasznyival magasabb teljesítményű CPU-ba. :K

(#28) MongolZ
Egyetértek, maximálisan igazad van!
Eddig minden gépem inteles volt, de hiába gyengébb az AMD sok téren, most már ott tartok, hogy ennek ellenére a következő gépem (elvből) AMD lesz, mert én nem akarom az Intel monopóliumát tovább támogatni a saját pénzemmel.
Kb. az verte ki nálam a biztosítékot, amikor az Intel a Haswell és Bay Trail IGP-k supportját legacy fázisba tette át, mikor még ezek az éppen aktuális generációs termékeik.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#30) flashpointer válasza frescho (#16) üzenetére


flashpointer
őstag

A fogyasztás vitán felül áll, de a leghalkabb működésbe bele lehet kötni, ezért említettem egy opciót.

Persze nekem is jobban bejönnek a passzív dolgok de konkrétan a kabinit sem zárnám ki ha néma gépet szeretnék:
Lehet tenni a ház tetejére egy ~150-200-at forgó 80-120-as ventit nem hallod meg csak 2cm-ről, akkor is csak a szélzajt, túlzás nélkül. Valóban lehet passziválni de csak a zaj miatt értelme nincs mert 3cm-ről ugyanúgy nem hallasz abszolút semmit. Esetleg a porosodást említhetjük hátránynak, illetve hogy a venti élettartama a bordáéval ellentétben nem végtelen :)

(#31) MongolZ válasza flashpointer (#30) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem a 25W-ot fogyasztó Athlon 5350-emet hűti egy lassú Noctua hűtő, és az ő gyári ventillátora alapon, laptoptöltővel hajtva. Sokszor nyúzom, mégsem hallom a hangját, csak hogy ha irreálisan közel vagyok hozzá.
Innentől kezdve kétlem, hogy akármelyik <=25W-os procit nem lehet hasonló módszerrel halkan hűteni.

(#32) flashpointer válasza MongolZ (#31) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát pont ezt írtam én is :D

(#33) MongolZ válasza flashpointer (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Csak megerősítettelek :)

(#34) frescho válasza Ranagol_5 (#19) üzenetére


frescho
addikt

Kuldd at, megnezem.

flashpointer: Ha ilyen lapokbol tobbet akarsz osszefogni es egymas mellett jaratni, akkor a legkisebb zaj is osszegzodik. 7x24-ben jarnak, ezert a ventik par honap utan felhangosodnak. Probaltam epiteni HTPC-t egy 20-as ventivel, vegul az is teljesen passziva lett alakitva, az A4 landolt benne: [link]

https://frescho.hu

(#35) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Jó teszt.1037u egyszálas majdnem a duplája a j1900-nak.Na ez a nem semmi....

Wasabi...

(#36) frescho válasza Kronos3000 (#35) üzenetére


frescho
addikt

Ebben semmi meglepo nincs. Magasabb orajelhez magasabb alapfesz kell. A fogyasztas az orajellel kozel linearisan, mig a feszultseggel hatvanyozottan no. Ha alacsonyan akarjuk tartani a fogyasztast, akkor ugyanazon az architecturan csokkenteni kell a frekvenciat, amivel csokkentheto a feszultseg, tehat radikalisan csokken a fogyi. De a teljesitmeny is, de a lehet emelni a magok szamat, amivel a CPU multi thread tudasa nem csokken. Na es itt jon, hogy mennyire tudjak kiegyensulyozni a fogyasztas, single es multithread teljesitmenyt. Bevetnek turbot, burst-ot, meg mindenfele trukkot, aminel az IGP-vel kozos fogyasztasi limiteket allitanak be. A J1900-nal szerintem sikeresen tettek ezt meg, nem elfogadhatatlanul lassu egy szalon es multiban eleg jo. De a klasszikus 1037u nehany programhoz erezhetoen jobb.

https://frescho.hu

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Van egy passzív mITX Atom+ION-os deszkám, de vagy 3 éve nem tudtam rávenni magam hogy össze is szereljem. :) Mostmár nem is fogom, megvárom a Core-M-es passzív deszkákat.

(#38) pengwin válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen Atom van benne? Z27xx-es, vagy még korábbi? Utóbbi esetben lehet, hogy jó döntés volt nem összeszerelni... ;]

Üdv, pengwin

(#39) Magnat válasza frescho (#34) üzenetére


Magnat
veterán

Miért hangosodnak fel a ventik pár hónap után?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#40) murrayd


murrayd
csendes tag

Akit a Kabini fogott meg, van passzív verzió:

Asrock QC5000-ITX/PH (ez január óta kisebb kihagyásokkal kapható nálunk is). Külön jó, hogy a nem wifis változatokon is ki van alakítva az antennák helye, és választhatsz magadnak kártyát a mini PCIe slotba.

Biostar A68N-5000 (jelenleg nem kapható Magyarországon, ha minden igaz, kerül hozzám egy)

Ezzel ki is fújt, más gyártó nem épített az A4-5000-re lapot.

Vannak még a kisebb Kabinire (E1-2100) épülő lapok de azok szerintem már gyengék.

És van még a "csúcs", az A6-5200-ra épülő ECS KBN-I/5200, de ezt még Európában sem nagyon kapni (ezen két mini PCIe van)

[ Szerkesztve ]

(#41) frescho válasza Magnat (#39) üzenetére


frescho
addikt

Mert ami nem golyoscsapagyas, az kikopik ennyi ido alatt vizszintes helyzetben. HTPC-nel este csondben nezett filmnel zavaro. Golyoscsapagyas ventit meg nem kapok itthon...

https://frescho.hu

(#42) Dr. Akula válasza pengwin (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Talán 1. generációs, ami mellé az eredeti, még nem herélt ION járt.

(#43) ATEE77 válasza pengwin (#29) üzenetére


ATEE77
tag

Intel bojkott.

+1

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#44) Dr. Akula válasza pengwin (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1 év után mindegyik legacy lesz, ha kell, ha nem. Náluk ez a politika. Ezért sírni...

(#45) Nirvanus válasza Killer01 (#18) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Erről a barátnőmet kell megkérdezned, ő még nem panaszkodott. :)
(inkább egy ilyen hóbort, mint valami egészségtelenebb/veszélyesebb/drágább)

[iTX-or-GtfO!]

(#46) Gyuri27 válasza murrayd (#40) üzenetére


Gyuri27
félisten

Találni olyat (mindegy milyen hűtés van rajt) amin a pci slot nem butitott?

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) #40935168 válasza flashpointer (#3) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én is hasonló koncepciót tervezek, Haswell T-s procival, simán kihűthető a motyó passzívban is, egy nagy Arctic hűtővel, de a párszáz RPM-nek sincs hangja szvsz, a NAS-omban egy Pentium G3258 Anniversary Edition az erő (55W TDP), de a CPU nonstop 1-2% körül van, gyakorlatilag szobahőmérsékletű a cucc :D szóval a passzív mini ITX szerintem csak az ultrakompakt kategóriában áll meg, például kocsiban ülés alá betéve, vagy csomiba, ilyesmi, esetleg a DIN1-DIN2 méretű autórádió helyére valami külön felszerelt tapicskakijelzővel stb. Vagy amikor a régi öreg asztali hifi CD-játszóját kiberheli az ember ;) :D

Anyáméknak én is egy picit "combosabbat" dobálok össze (továbbra is külső tápos, kis fogyis kiszerelésben, de lényegesen kraftosabb motyóval).

Ettől függetlenül jó kis cikk, tanulságos.

[ Szerkesztve ]

(#48) MongolZ válasza #40935168 (#47) üzenetére


MongolZ
addikt

NAS-ba az a proci azért "picit" túlzás.

(#49) Cannabis7 válasza flashpointer (#3) üzenetére


Cannabis7
senior tag

én ősöknek netezni egy pipo x7-re gondoltam, arra tökéletes, fogyasztása sinte nincs is:D 2-3 watt, és még lehet hogy gyorsabb is lenne egy ilyen platformnal, az emc-nek köszönhetően.

Az áráról, meg a méretéről ne is beszéljünk :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Milka 78 válasza Cannabis7 (#49) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja csak azt itthon nem lehetkapni.Az áramos boltban 6 hete várok a csodára,de egy 59 ropis Minix Neo 64-en kívül semmi nem érértekezett,de ennyiért már igen vigéc htpc-t dobok össze,panel táppal,ssd-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.