Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Nimrod válasza #06658560 (#39) üzenetére


Nimrod
addikt

Ők utasítottak el a végén, a német hiányára hivatkozva (legalább korrektül megmondták, hogy miért utasítottak el).
Ami még eszembe jutott, hogy akkoriban EU tagországok közül Németországban nem volt nyitva a munkaerő piac felénk. Lehet, hogy ez is gond lett volna, ezt nem tudom, csak spekuláció részemről.

Felsőoktatással kapcsolatban nekem ott durrant el az agyam, amikor elkezdtek DOS-t oktatni (az rendben, hogy jópár munkahelyen vannak még DOS-alapú programok, de azoknak minden esetben saját parancskészleteik vannak), illetve egy gyakorlati vizsga úgy zajlott, hogy tanár elment egyik diák munkáját megnézni, közli vele, hogy "hármas", jelzem én is készen vagyok, felém fordul, majd "magának is" közléssel nyugtázza. :W

Egyébként biztos állás nem létezik, de ha egy céghez bekerül az ember, akkor 1-2 éven belül át lehet menni cégen belül máshova, jó esetben az átképzést (ha szükséges) fizeti a cég. Magyarul a legnagyobb probléma az, hogy bekerüljünk egy normális munkahelyre, ahol tudunk a pozíciók között vándorolni szükség esetén. Két nagyobb gond van, az egyik az, hogy a biztos munkahely csak fogalom, gyakorlatban bármikor bárkit ki lehet rúgni és helyére mást felvenni, kevesebbért. A másik gond az, hogy előrelépés sincs mindenhol, illetve vannak pozíciók, ahonnan nem lehet elmenni (max ki az ajtón). Ezt többnyire azért elmondják még a felvétel előtt, szerencsére ritka.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.