Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ha jól értem, az esetleges problémát rég tudják és az Intel már az előző meghajtóval orvosolta, tehát sem a Microsoft, sem az Intel nem csinált problémát a felhasználóknak, csak az OEM-ek a fölösleges tökölődésükkel szüttyögésükkel.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) smc


smc
addikt

Azért vicces, hogy a Microsoft saját gépén sem települt még a frissítés. OEM-ek mi? :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) Geri Bátyó válasza smc (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azért az nem mindegy, hogy hibaüzenettel leáll a telepítés (vagy el sem indul), vagy az adott régióban még nem kezdődött el a frissítés terjesztése.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Coffe Lake-en is van gond?
Nekem a sajátomra, és még 1 másik céges Coffee Lake-alapú gépre felment simán.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zokninál gyakrabban csereberélt WDDM gyönyörei ugyebár, "kedves" mikroszopsz:W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) cheatergs


cheatergs
senior tag

Haláli! :))

Mindig minden mindegy

(#7) DanD88


DanD88
tag

Hogy lehetnek ilyen trehányul megcsinálva ezek a nagy win10 frissítések. Szinte biztos hogy utána szükség lesz egy tapipad, hdmi audió, realtek hangkártya, wifi - driver frissítésre. És mi van ha a gépem nem 2-3 éve készült hanem korábban, és a gyártót már hidegen hagyja hogy nálam valami épp nem/nem jól működik?

Várhatok hónapokat, míg a windows update-el lejön valami ami majd helyrehozza?

10/10

(#8) Clorf


Clorf
tag

Érdekes az én "main" Kabylake-es gépemen semmi probléma, persze én azonnal felraktam a legfrissebb intel drivert.

Ellenben a "kis" Optiplex 3010-es gépemen elb'szódott a hang, úgy hogy eltűntek a speciális hangbeállítások (hangszín kiegyenlítés).

Megpróbáltam újra rakni a conexant drivert de sikertelen a telepítés -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#9) leviske válasza snecy20 (#4) üzenetére


leviske
veterán

A cikk szerint igen, de a rendszernek a problémás meghajtót kéne felismernie, nem a hardvert. Szóval megeshet, hogy nálatok addigra frissült a driver, mire jött a frissítés.

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Ez elég kellemetlen melléfogás...
...még jó, hogy meghagytam a GTX 1050-et. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Televan74


Televan74
nagyúr

Először megijedtem mikor a cikk címét elolvastam,aztán megnyugodtam mikor beleolvastam. Neked AMD -m van! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) smc válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


smc
addikt

Fel sem dobja a frissítést, ebből gondoltam hogy blokkolva van. (Surface Book 1st gen)
És amennyire láttam redditen nem csak keleteurópai régiót érinti a dolog.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13) Dark Archon válasza DanD88 (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, jó esetben vársz és majd helyrehozzák, egyéb esetben tesznek az egészre. Aztán vagy sikerül valamit barkácsolni hozzá valakinek vagy nem. Tapasztalat.

De nem ez az első eset a történelemben, elég csak a megboldogult scannerek / nyomtatók esetére gondolni a Win XP időkben.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#14) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Egy megoldási lehetőség: az OEM drivert a "have disk" opcióval felül kell írni, kézzel megmutatva az Intel drivert. Ezután blokkolni kell a driverfrissítési automatizmust és vígan használhatók lesznek a későbbi Intel driverek.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) schawo


schawo
titán

Coffe Lake-re nálam simán felment. Ma reggel felejánlotta, leszedte, feltelepítette és végigment. Igaz nincs is telepítve semmilyen intel GPU és hang driver.

Szerintem ez a hiba csak notebookokon jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) alevan válasza DanD88 (#7) üzenetére


alevan
őstag

Vagy kijavítottak ismét egy hibát, ami az alapból hibásan megírt drivert kiakasztotta.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) smc válasza schawo (#15) üzenetére


smc
addikt

"Nos, a gond az, hogy az OEM-ek jelentős része nem engedélyezi az Intel gyári meghajtójának használatát"

Feltételezem az adatlapodon található gép nem OEM.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18) Polllen válasza AxBattler (#10) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha jól értem, itt csak az OEM-k fogtak mellé, mert hibás driver-ről még nem léptek tovább.

Az MS-nek ebben annyi szerepe van, hogy ezt már megjelenéskor is így kellett volna, nem pár nappal később, miután összeborult pár rendszer.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De tudtam, hogy ez lesz, vagy hasonló! Mondjuk nem volt nehéz kitalálni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Nekem eddig hibátlan.. Ami számomra a legfontodsabb hogyan kezeli a mobil processzorom. "i7 4980HQ" Eddig a legjobb Windows frissítés. Teljesen új telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#21) Gyuri27 válasza tibaimp (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

A szent win 10 topikba ne menj. :N

Ez még csak az első nap.
Meglátjuk mi lesz pár nap múlva.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Narxis


Narxis
nagyúr

Neeeeee, nekem most frissített. :O

Thanos was right.

(#23) tibaimp válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Isten őrizz! De mindenesetre köszi a figyelmeztetésért :R
Másik fórumban be mertem írni, hogy én letiltottam az automatikus frissítést ezen a sz**on, és egyes fórumtárs szerint én voltam a ***.... (nem merem leírni, mert warn-t kaptam korábban....)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Cickánykoma válasza tibaimp (#23) üzenetére


Cickánykoma
tag

Skylake-6200-as Acer laptopra gond nélkül felment és hang is van. :P

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#25) krystman


krystman
őstag

Én mindig bekapcsolom a 35 napos frissítés szüneteltetést a win10-be! Így ha ilyenek vannak akkor nem települ automatikasan.

(#26) joghurt


joghurt
addikt

Hátttööö... Dellről írok. Október 1-jei és 3-i dátummal jött ki egy rakás meghajtó (közöttük volt, amit változatlan verzióval, binárisan egyező telepítővel, csak új dátummal raktak ki újra, ez is megérne egy misét).
Az ominózus Intel UHD meghajtóból a 23.20-ast leváltották 24.20-asra. Telepítés, szép és jó. Windows 10 1809 viszont még mindig nem települ.
A cikkbeli linkről 25.20-as letölt, települ, hurrá.

Windows Update a 1809-et még mindig nem akarja adni, viszont az Intel display driverből forrón ajánlgatta újdonságként a 23.20-ast. :W (Azóta szerencsére észhez tért.)

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Polllen válasza joghurt (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pár hónapja egy dell igp frissítés után nálunk pár gépet újra kellett telepítenie az IT-nak, mert teljesen lehalt a win10... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) tibaimp válasza Cickánykoma (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, használd egészséggel! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Nekem most fagyott romma a gepem.. Es eredetit hasznalok,64es professionalt. Mar senior supportossal chatelek vagy 1 oraja… Kaptam egy atmeneti rendszert toluk.. De a sajatom az meg perpill halott… Teljesen. Mindenem tiszta volt.. Volt virusirtom,nem is olcso… legujabb volt minden.. Es amen.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#31) Locutus


Locutus
veterán

6700k-ra minden gond nélkül felment tegnap, de nyilván mert az IGP-t nem használom.

A zbook i7-7820HQ-ra viszont fel sem ajánlja. Aminek igazából örülök, mert ennek eddig minden win10 updatenél szívás volt az intel driverrel. Ahogy a cikk is irja, a HP nem engedi (egyszerűen legalábbis) az intel driver telepitését, anélkül meg csak a gondok jönnek...
A legjobb az benne, hogy ha erre felrak a HP support assistant egy új intel drivert, akkor jön a win update, hogy felrakjon egy régebbit. Aztán újra a HP support assistant, és így tovább... Ha hagynám minden nap oda vissza telepítgetne a gép minden hülyeséget...

Amúgy ja, egyértelműen az OEM-ek hibája, és nem az intelé, vagy a microsofté. A HP-ra zabos is vagyok emiatt, mert baromira nem olcsók a workstationjeik, aztán mégis ez a szívás van, a cikkből ítélve ráadásul simán spórolásból, meg mert hülyének nézik a usereket. Amikor a thunderbolt dockom szivat, arra is csak a vállukat vonogatják, meg mindenféle felesleges drivert telepíttetnek fel le.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32) E.Kaufmann válasza Locutus (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

2 Dell-re simán felugrott. Egy Optiplexre meg egy ősi Inspironra. Mindig várom, hátha javítottak a HDD-s teljesítményen :D, mert saját pénzből tuti nem fogok SSD-t belerakni a céges laptopba, amúgy is ritkán kell, de jó ha van, más gépből kihulló felesleges meg még nincsen :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) Akula válasza krystman (#25) üzenetére


Akula
őstag

Otthoni gépemen én is, de a céges laptopon nincs jogom hozzá. Amikor központilag leütik az Enter-t, másnap reggel a boot-nál feljön a csomag és lesz ami lesz.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) Tidus válasza snecy20 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Arra biztos.
Nekem Skylake-X-re nem települt.

(#36) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Van egy asus P5L-VM 1394-es ezeréves lapom,c2d E4600,4 Gb ddr2.Win7 volt rajta, gondoltam felrakom a win 10 et.Telepítés elején ki írta hogy nem fog megfelelően működni mert a hang nem lesz kompatibilis a win 10- el.Utána olvastam írták egy forumon hogy figyelmen kívűl lehet ezt hagyni.Felraktam,hiba nélkül telepűlt minden jó azóta is😀Van még egy g31 es 775- ös lapom, xeon e5440- el,azon nyavajgás nêlkűl felment,és nincs hiba.A b250- es,és a h110- es lapomban g4560 van,azok se nyavajogtak semmiért,és hibátlanúl mennek.Ami feltünt,mert mindig valamimet eltüntette,most ez is kimaradt,és gyorsabb volt szerintem a frissítés is.Végre nem panaszkodom.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#37) t72killer válasza runingman (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én pont most készültem rá egy buildfrissítésre, és gondoltam a legújabbat kéne feltenni, hogy sokáig kihúzzam frissítgetés és az ezzel járó nyavaja nélkül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) Dragon3000 válasza runingman (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem eddig egyik frissítéssel se volt gondom, csak az zavar, hogy minden nagy frissítésnél törli a beállított hátteret.

(#40) t72killer válasza Dragon3000 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még ha csak azt törölné...

Apropó, a M$-tól letölthető ISO-kat frissítették már?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) NomadND1 válasza Televan74 (#11) üzenetére


NomadND1
senior tag

Pár éve ez még hátrány volt és a kispadra küldtek miatta :DDD

(#42) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

A support vakarta a fejét... 5óra szopás... Asus GL702VM.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#43) Imifej


Imifej
senior tag

Két AMD-s, és két Inteles gépre felraktam, és három gépen nem megy az éjszakai fény.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#44) Archttila válasza smc (#12) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nálam sem...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45) Dragon3000 válasza t72killer (#40) üzenetére


Dragon3000
veterán

Rá néztem a fontosabb dolgokra és a háttéren kívül minden megmaradt. Az alapértelmezett programokat se rakta vissza a gyári vackokra.

(#46) t72killer válasza Dragon3000 (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csoportházirend-szabályok? Mondjuk úgyse úszom meg, h újra végignézzem az egészet...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) 8th


8th
addikt

Mi az a Win10? ;]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#48) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Mekkora party lehet most a Linux topicban :DDD

(#49) Dr. Akula válasza snecy20 (#4) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Nekem is, igaz Nvidia fostalicskát (MX130) tartalmaz, IGP meg gondolom letiltva, ebben a felállásban meg a cikk szerint sincs gond.

(#50) -FLY-> válasza Locutus (#31) üzenetére


-FLY->
őstag

6700-ra nálam is felment ma, szintén dvga (nyilván sem a grafikus, sem a zajkeltő részét nem használom a cpunak).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.